Článek

Blažková: ODS je mrtvý projekt. Svobodní nastupují a chtějí zatřást Evropou

 
Minimalistický stát, co nejvíce svobody a zdravý rozum místo ideologického vymývání mozků – to jsou základní teze, s nimiž se o důvěru voličů hodlá ve volbách do Evropského parlamentu ucházet předsedkyně pražských Svobodných Veronika Blažková. Ta také přibližuje, jak se z někdejší voličky ODS stala aktivní členkou a mluvčí Svobodných.
30.01.2024 15:55 |

podobné články

Podobné články

„Chaoti! Kšefty pro kamarády.“ Kandidátka za Svobodné zúčtovala s Hřibem i Čižinským

 
„Ten skanzen zkostnatělých politiků na jedné straně a levičáckých šílenců na straně druhé je příšerný,“ myslí si Veronika Blažková, která za Svobodné kandiduje do zastupitelstva hlavního města Praha. Zároveň prozrazuje, že pravicoví Svobodní mají v rámci případného povolebního vyjednávání naprosto jasno. „Raději čtyři roky v opozici než jeden den s Hřibem,“ říká rezolutně Blažková. „Tito chaoti po celé čtyři roky město ani v náznaku neřídili manažersky. Příkladem jsou třeba nesmyslné cyklopruhy, které vznikaly úplně nahodile, přičemž jediným smyslem jejich vzniku bylo vyčerpání příslušných evropských dotací,“ připomíná jednu z nejvíce sledovaných kauz Blažková, která zároveň v rozhovoru poukazuje na další nešvary magistrátu.
16.09.2022 09:35 |

podobné články

Vdova po masovém vrahovi Ruth Blažková (52): Už rok nežiju!

 
Žena masového vraha. Takovou strašnou nálepku má Ruth Blažková (52). Byla manželkou Antonína Blažka (†57). Ten loni 17. února vyhodil do povětří dům ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zahynulo přitom 5 lidí a také on. Ruth Blažková poskytla Blesku exkluzivní rozhovor.
15.02.2014 05:15 |

podobné články

Hrozím se každého nového nápadu unijních byrokratů, říká Blažková ze Svobodných

 
„Kdyby fungování EU nebylo tak tragické, bylo by vlastně směšné,“ myslí si místopředsedkyně pražských Svobodných Veronika Blažková, která v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje, proč členky Svobodných iniciovaly výzvu proti povinným kvótám pro ženy ve vedení firem. „Na své životní cestě jsem potkávala jak schopné lidi, tak ty méně úspěšné, ale nikdy jsem si nijak zvlášť nevšímala, zda jde o muže či ženu. Až teď se mi EU zřejmě rozhodla nasadit brouka do hlavy, abych začala počítat,“ říká Blažková.
24.05.2022 18:15 |

podobné články

"Vibrační" baterie. Stačí zatřást a jsou nabity

 
Mezinárodnímu týmu inženýrů se podařilo vyvinout nový typ dobíjecí baterie. S monočlánky stačí zatřást k tomu, aby se rychle dobily.
23.07.2010 03:30 |

podobné články

Gazdík: Blažkova "lidová tvořivost" nemá podporu TOP 09

 
Rozhodnutí ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), že na post vrchního státního zástupce v Praze bude konkurz, potvrzuje podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Petra Gazdíka podezření o důvodech náhlého odvolání Blažkova předchůdce Jiřího Pospíšila (ODS).
20.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2226 článků) , Jiří Pospíšil (2226 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Pavel Blažek (825 článků)

Václav Klaus má jasno. Chtěl bych být prezidentem zeměkoule

 
Najít v Evropě několik dalších Klausů, kteří chtějí změnit EU a společnými silami trochu zatřást Evropou. To jsou ambice bývalého prezidenta Václava Klause. "Ja bych byl nejradši prezidentem zeměkoule. Mám bohužel strach, že se mi to nepodaří," zažertoval.
26.03.2013 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11072 článků)

Trenérka Blažková chce najít příčinu zpomalení "Rychlých holek"

 
Chtěla na mistrovství světa medaili stejně jako Zuzana Hejnová a je úplně stejně zklamaná. Trenérka Martina Blažková připustila, že někde v tréninku mohla udělat chybu a hodlá na problém přijít, aby se v příští olympijské sezoně neopakoval.
01.09.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Hejnová (157 článků)

ANO má novou poslankyni, Blažková složila slib

 
Na úvod středeční mimořádné schůze v Poslanecké sněmovně složila poslanecký slib členka hnutí ANO Irena Blažková. Ve funkci nahradila Petra Vránu, který složil mandát. Vrána totiž kandiduje v letošních podzimních senátních volbách v přerovském volebním obvodu.
19.08.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vrána (38 článků)

Studenti, kteří nastupují na SŠ či VŠ, se mohou snadno stát neplatiči

 
Je to poměrně časté nedopatření, ze kterého mohou pramenit zbytečné nepříjemnosti. Nejčastěji se týká studentů, kteří od nového školního roku nastupují na střední nebo na vysokou školu. Ti totiž vesměs očekávají, že škola jejich studium oznámí zdravotní pojišťovně a za ně tedy bude nadále platit pojištění stát. Jenže ne všechny školy to dělají. A není to ani jejich povinnost. Oznamovací povinnost má podle zákona sám pojištěnec. Studenti by se proto měli přesvědčit, zda škola pojišťovně jejich nástup skutečně oznámila. V opačném případě se mohou nevědomky zařadit mezi neplatiče. Ten, kdo se již zaregistroval na portál Moje VZP, si vše může ověřit pohodlně on-line z domova.
13.09.2016 18:40 |

podobné články

Vondráček (Svobodní): Do eurovoleb nás podpoří tři subjekty. Chtějí podat nejsilnější kandidátku

 
Svobodní oznámili, že získali další podporu stran do eurovoleb 2024. Na pondělní konferenci vystoupili Libor Vondráček, předseda Svobodných, Petr Bajer, předseda Strany soukromníků České republiky, Radek Mráz, předseda hnutí Pro Plzeň a Tran Van Sang, předseda hnutí Zdraví, sport a vzdělání 2012. Svobodní se pyšní tím, že se k nim v minulém roce přidali známé osobnosti jako je bývalý prezidentský kandidát Karel Diviš a ekonomka Markéta Šichtařová. Strana Svobodní byla již dříve zastoupena v europarlamentu a na úspěch v letošních volbách si věří. Prosazují dlouhodobě pravicové myšlenky, a právě na ně získávají nyní více a více podpory dalších stran i osobností.
08.01.2024 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Sang Van (1 článek) , Petr Vondráček (167 článků) , Radek Petr (239 článků)

Kandidát na hejtmana (Svobodní): Vystoupení z EU není cíl, ale cesta

 
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují.
20.07.2016 09:35 |

podobné články

„Mušketýři do Senátu.“ Svobodní chtějí posílit ostrovy svobody a stability

 
Svobodní chtějí posílit své zastoupení v horní komoře parlamentu. Před dvěma roky zabodovali, když podnikatel a radní města Jindřichův Hradec Jaroslav Chalupský v druhém kole porazil někdejších předsedu Senátu Milana Štěcha a stal se senátorem za Pelhřimov. Na tento úspěch by Svobodní rádi navázali, a tak vyslali do senátních voleb, jak sami říkají, tři mušketýry a čtvrtého d'Artagnana.
22.07.2022 10:05 |

podobné články

Hackeři z Anonymous chtějí zatřást světem. Možná prý dojde i na korupci

 
Hactivistické hnutí Anonymous o sobě dalo v Česku vědět hlavně vloni. Teď se zdá, že alespoň ta jejich česká odnož spí. Těžko říci, zda je to vlivem poklesu zájmu, nějakých represí či hrozeb, o kterých však nikde nepadla ani zmínka, či zda to znamená jen takzvané "ticho před bouří". ParlamentníListy.cz proto udělaly malý souhrn jejich aktivit i toho, co od nich některé osobnosti očekávaly (očekávají). A nahlédly i do toho, co se plánuje...
23.04.2013 16:30 |

podobné články

Senioři, Piráti vás jdou přesvědčit. Jste prý osamělí, oni za vámi přijedou. Pekarová možná taky

 
Předvolební průzkumy uveřejňované od posledních voleb do Sněmovny v roce 2017 pravidelně ukazují hnutí ANO Andreje Babiše na prvním místě. Piráti se chystají Babišovou pozicí pořádně zatřást. Voličské jádro Babišova hnutí tvoří podle sociologů senioři a právě ty teď chtějí Piráti získat na svou stranu. TOP 09 se pokouší o totéž.
01.02.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26153 článků)

Blažková (Svobodní): Raději čtyři roky v opozici, než jeden den s Hřibem

 
Komentář na facebookovém profilu k volbám do zastupitelstva hlavního města Prahy
18.09.2022 17:20 |

podobné články

Blažková (Svobodní): Raději čtyři roky v opozici, než jeden den s Hřibem

 
Komentář na facebookovém profilu k volbám do zastupitelstva hlavního města Prahy
19.09.2022 20:05 |

podobné články

Svobodní a Soukromníci zahájili kampaň. Společně se senátorem Ivo Valentou chtějí pomoct Zlínskému kraji

 
Snížení počtu krajských úředníků, zastavení zadlužování kraje i bobtnající byrokracie, transparentní finanční pomoc obcím a školám, jejichž absolventi si najdou dobře placenou práci. To je několik příkladů toho, s čím jdou Svobodní a Soukromníci do voleb ve Zlínském kraji. Zcela jiný přístup je podle nich jedinou šancí, jak vrátit stále více tloustnoucímu kraji dynamiku. Koalici Svobodní a Soukromníci (SaS), která je zcela novým uskupením, by podle posledních průzkumů volilo ve Zlínském kraji přes devět procent lidí.
19.04.2016 15:15 |

podobné články

Konec byrokracie a buzerace. Propustit patnáct procent úředníků. Svobodní a Soukromníci chystají útok na kraje

 
Koalice Svobodní a Soukromníci ve Středočeském kraji dnes v Praze představila klíčové kandidáty do krajských voleb. V největším kraji České republiky podle posledního průzkumu agentury SANEP zmíněná koalice dosahuje pětiprocentní obliby. Hranici nutnou pro vstup do krajských zastupitelstev Svobodní a Soukromníci překračují v tuto chvíli především ve Zlínském kraji. Tam atakují dokonce desetiprocentní hranici. V Pardubickém kraji je to více než pět procent. Společnou kandidátku chtějí mít obě strany v osmi krajích ČR.
18.05.2016 20:40 |

podobné články

Přichází změna. Jedeme! raduje se evropská levice před začátkem roku 2015

 
Server literarky.cz si všímá nově nastupujících politických sil v Evropě, které mohou znamenat změnu. Řecká Syriza a španělské Podemos jsou prý novou tváří evropské demokracie. A je údajně jedno, jestli se to finančním elitám a establishmentu v Evropské unii líbí, nebo ne. Nové strany nastupují a chtějí prý radikálně změnit nejen systémy ve Španělsku a Řecku, ale celý evropský projekt.
31.12.2014 15:17 |

podobné články