Článek

Blažek (TOP 09): Se snahou o spojování středopravicových stran narážíme na nezájem

 
TOP 09 se již rok snaží, aby na Vysočině vznikla pro krajské volby v roce 2020 silná středopravicová koalice demokratických stran. Stejný apel zaznívá od mnoha politiků těchto stran nebo také od občanských iniciativ, jako je Milion chvilek pro demokracii.
02.02.2020 15:51 |

podobné články

Podobné články

Tvrdý oříšek pro pravici: Vyláme si na něm zuby?

 
Jiří Pospíšil v čele TOP 09 vystřídal Miroslava Kalouska. Oba hovoří o nutné spolupráci středopravicových stran. Bude v tom Pospíšil úspěšnější než jeho předchůdce a jaké jsou hlavní překážky a omezení integrace středopravicových stran u nás?
29.11.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2050 článků) , Jiří Pospíšil (2050 článků) , Miroslav Kalousek (6844 článků)

Ministr Blažek čelí trestnímu oznámení kvůli angažmá v kauze Diag Human

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) čelí kvůli svému někdejšímu angažmá v kauze Diag Human trestnímu oznámení. Blažek ve sporu s touto společností zastupoval stát a Obecně prospěšná společnost Acta non verba má za to, že se dopustil hned několika trestných činů včetně podvodu. V úterý to oznámili ředitel Acta non verba Vojtěch Razima a publicista Jan Urban. Blažek obvinění odmítl.
31.07.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (81 článků) , Pavel Blažek (563 článků)

Blažek: Hasenkopf si kompenzuje frustraci ze ztráty místa na Hradě

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zvažuje právní kroky proti poradci Kanceláře prezidenta republiky Pavlu Hasenkopfovi, který uvedl, že lednovou amnestii připravilo ministerstvo spravedlnosti. Blažek takové tvrzení odmítá. Hasenkopf vyslovil pochybnosti o tom, že Blažek může mít přehled o práci všech zaměstnanců svého úřadu. Podle premiéra Petra Nečase (ODS) o autorství amnestie není sporu, neboť se k němu opakovaně přihlásil bývalý prezident Václav Klaus.
02.05.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9756 článků) , Petr Nečas (9308 článků) , Pavel Blažek (563 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Historik Blažek z ÚSTRu: Babiš s StB prostě spolupracoval. Tečka. Pak se posmíval KSČM, že si dárek k výročí VŘSR moc nedala

 
Historik Petr Blažek dal v rozhovoru pro server Info.cz jasně najevo, co si myslí o zastírání faktů. Odsuzuje ho. A hned přidal jeden příklad – spolupráci vítěze voleb s komunistickou Státní bezpečností. Blažek ani v nejmenším nepochybuje, že Babiš s StB spolupracoval. Není prý správné dodávat k tomu slovo údajně. Prostě spolupracoval. Tečka. To však nebylo to jediné, co Blažek řekl. Pořádně se obul i do Tomia Okamury (SPD), do Josefa Skály (KSČM) či do prezidenta Zemana.
18.11.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (325 článků)

Díky, Done Andy. Ódéesák „Don Pablo“ Blažek bavil sněmovnu

 
Ve sněmovním sále v úterý chvíli panovalo veselo. O odlehčenou atmosféru se při schvalování pořadu schůze postaral exministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Utahoval si z přezdívky „Don Pablo“, kterou mu vymysleli jeho odpůrci kvůli vlivu v brněnské politice. „Nezemřu jako nějaký obyčejný Blažek. Hřbitovy jsou plné Blažků,“ bavil kolegy Blažek a pak recitoval, co chce mít jednou na hrobě.
23.10.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (563 článků)

TOP 09: Blažek Zemanovi musí vyhovět

 
Podle TOP 09 se naplňují obavy, že nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) má velký problém vyhovět návrhu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana na jmenování šéfa Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze. Předsednictvo vládní strany však podle místopředsedy Marka Ženíška k této problematice dnes nepřijalo žádné formální usnesení, platí prý totiž stále její "zdvořilá žádost", aby Blažek vyhověl Zemanovu návrhu a do funkce jmenoval ústeckou státní zástupkyni Lenku Bradáčovou.
24.07.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (563 článků) , Pavel Marek (256 článků) , Pavel Marek (272 článků) , Marek Zeman (143 článků)

Klaus jmenuje vládu, řízení státu se ujme koalice ODS, TOP a VV

 
Prezident Václav Klaus dnes na návrh premiéra a předsedy ODS Petra Nečase jmenuje novou vládu. Kabinet, který se hlásí k rozpočtové ukázněnosti a boji proti korupci, složili občanští demokraté spolu s TOP 09 a Věcmi veřejnými, koaliční smlouvu lídři středopravicových stran podepsali v pondělí večer.
13.07.2010 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9756 článků) , Petr Nečas (9308 článků)

Keller, Telička, Zahradil a další. Odborníci zhodnotili jejich šance v eurovolbách

 
POLITOLOGOVÉ Podle politologů se dá nyní stěží předpovědět, která z politických stran bude mít ve volbách do Evropského parlamentu (EP) největší naději na úspěch. Na jménech lídrů přitom bude záležet jen zčásti, a to zejména u pravicových a středopravicových stran. Bodovat ovšem budou jen v tom případě, když nebudou omílat stará témata a naopak lidem srozumitelně vysvětlí význam toho, proč by se Česká republika měla účastnit nejenom politické, ale i ekonomické integrace v rámci EU.
24.02.2014 21:30 |

podobné články

ČSSD odmítá spojování financování strany s kauzou Davida Ratha

 
Sociální demokraté odmítají jakékoliv spojování financování činnosti či volební kampaně ČSSD s kauzou poslance Davida Ratha (dříve ČSSD), uvedl v prohlášení předseda strany Bohuslav Sobotka.
06.06.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , David Rath (4552 článků)

Kiska proti Zemanovi: Spojování terorismu s uprchlíky je politická manipulace

 
Slovenský prezident Andrej Kiska v novoročním projevu odsoudil spojování terorismu s uprchlickou krizí jako politickou manipulaci a varoval před šířením strachu a extremismu. Znovu se tak fakticky postavil názorům, které sděluje český prezident Miloš Zeman. Zmínil se o blížících se volbách a slovenském předsednictví Evropské unii.
01.01.2016 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23497 článků) , Andrej Kiska (343 článků)

ÚOHS: Metodická příručka k rozdělování a spojování podniků z pohledu pravidel podpory de minimis

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství vypracoval „Metodickou příručku k rozdělování a spojování podniků z pohledu pravidel podpory de minimis a zaznamenávání údajů do centrálního registru podpor malého rozsahu“.
15.10.2017 07:40 |

podobné články

Slovenská diplomacie odmítla ruské spojování země s chemickými zbraněmi

 
Slovenské ministerstvo zahraničí odmítlo spojování Slovenska s chemickými zbraněmi a s jejich použitím. Mluvčí ministerstva Peter Susko to sdělil na dotaz ČTK v reakci na dnešní vyjádření ruské diplomacie, která Slovensko i Českou zařadila mezi země, jež by mohly být zdrojem smrtící látky Novičok.
18.03.2018 06:20 |

podobné články

Kalousek s Bělobrádkem si o svátcích vjeli do vlasů

 
Ani na Vánoce si nedali od šarvátek pokoj. Končící šéf lidovců Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) si na sítích vjel do vlasů se svým někdejším stranickým kolegou Miroslavem Kalouskem (TOP 09). A to zrovna v diskuzi o možnostech integrace tří středopravicových sil. V jejím rámci popudil i dosluhujícího šéfa STAN Petra Gazdíka. A podle všeho se lidovci nebudou s žádnou ze stran družit ani do budoucna.
28.12.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6844 článků) , Petr Gazdík (957 článků) , Petr Gazdík (946 článků) , Pavel Bělobrádek (1612 článků)

Sjednocení pravice? Kalousek: Já vyjednávání nepovedu

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil k případnému spojení sil středopravicových stran před nadcházejícími volbami i k volebnímu systému jako takovému.
19.11.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6844 článků)

Pospíšil (TOP 09): Jedině spoluprací středopravicových stran můžeme porazit Andreje Babiše

 
Komentář na facebookovém profilu ke znovuzvolení Petra Fialy předsedou ODS
18.01.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17513 článků) , Petr Fiala (1594 článků)

Kalousek a Feri si dělali legraci z Heleny Vondráčkové. Její manžel sahá po žalobě

 
Manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal zuří. Na 15. září byl naplánován koncert jeho ženy, ale byl zrušen. Na billboardech se objevil nápis, že koncert byl zrušen pro nezájem. Michal s tímto tvrzením zásadně nesouhlasí. A už vůbec se mu nelíbí, že informaci o „zrušení pro nezájem“ šířili po sociálních sítích politici TOP 09 Miroslav Kalousek a Dominik Feri. Žádá po nich omluvu. Kalousek už zareagoval.
16.09.2017 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (963 článků) , Miroslav Kalousek (6844 článků) , Martin Michal (332 článků)

Opět se píše o spojování ODS a TOP 09

 
Je na pořadu dne sloučení ODS a TOP 09? Spojuje je prý mnohem víc, než rozděluje. Zpravodajský server Českého rozhlasu cituje předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga a poslance ODS Marka Bendu, kteří se vyslovili pro další sbližovaní obou stran. Prospělo by to podle nich české pravici a mohla by tak účelněji odolávat tlakům levice a všech možných nových neprůhledných hnutí. Nicméně se domnívají, že to bude ještě nějakou dobu trvat.
11.11.2014 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3848 článků) , Marek Benda (547 článků)

Gólman Blažek ANI NEMOHL VSTÁT Z POSTELE, ale BUDE V POŘÁDKU

 
Brankář Sparty Jaromír Blažek, který nedohrál zápas play off Evropské ligy proti rumunské Vasluji, není vážně zraněný. Potvrdilo to vyšetření, které Blažek absolvoval ihned po příletu do Prahy.
19.08.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Blažek (35 článků)

Ostré spory v pražské ODS pokračují: Šéf zastupitelů Blažek odstoupil!

 
AKTUALIZOVÁNO; VIDEO. Předseda pražských zastupitelů za ODS Rudolf Blažek odstoupil z funkce. Na dnešním mimořádném jednání klubu jej chtěl odvolat primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Po bouřlivé diskusi dal Blažek svou funkci k dispozici, řekl zastupitel a starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS).
29.11.2011 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (722 článků)