Článek

Blatný udělal jasno: 3000 lidí v nemocnicích, dříve se rozvolňovat nebude

 
Covidová pandemie stále zaměstnává Česko. Na tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví dnes šéf resortu Jan Blatný seznámil všechny s průběhem očkování, ale také s tím, kdy by měli zdravotníci dostat odměny za svou práci. A hovořilo se i o rozvolňování.
05.03.2021 12:05 |

podobné články

Podobné články

Blatného dobré zprávy: Opatření zabírají a na konci dubna může být v nemocnicích 3000 lidí

 
Na konci dubna by podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) mohlo být v nemocnicích kolem 3000 lidí s covidem-19, z toho 500 z nich ve vážném stavu na jednotkách intenzivní péče. Denně by mohlo podle modelů přibývat kolem 4000 případů. V minulém týdnu v pracovních dnech přibývalo mezi 10 a 14 tisíci nových případů denně. V nemocnicích je více než 8000 pacientů hospitalizovaných s covidem.
22.03.2021 18:45 |

podobné články

Ministr Blatný: Kdy se bude rozvolňovat

 
K uvolnění opatření by podle šéfa zdravotnictví Jana Blatného (50, za ANO) mohlo dojít ve chvíli, kdy bude ve špitálech maximálně 3000 pacientů. Momentálně je hospitalizovaných přes 8 tisíc lidí. Zdravotníky chce Blatný odměnit v květnu.
06.03.2021 05:10 |

podobné články

Blatný: Je nutné připravit řízené rozvolňování opatření

 
Statistiky dokládají, že se daří epidemii koronaviru brzdit, tvrdí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Dokonce se podle jeho slov může mluvit o razantním zbrzďování. Zatím není důvod zpřísňovat zavedená opatření, ale spíše je pomalu a řízeně rozvolňovat, uvedl Blatný po pondělním jednání vlády.
09.11.2020 18:00 |

podobné články

Blatný o rozvolnění: 12. dubna je náš plán, ale pozor na falešné naděje. Proč nerezignuje?

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) promluvil v neděli v Otázkách Václava Moravce o tom, že současným plánem je rozvolňovat od 12. dubna. Do 11. dubna Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu. Blatný varuje, že je třeba dodržovat stávající opatření a nepodléhat falešné naději.
28.03.2021 13:10 |

podobné články

Blatný promluvil o zákazu pohybu mezi kraji. Prymula: Měli bychom uvolnit a posoudit opatření

 
V pondělí na vládě chce ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) představit možné zpřísnění - zákaz cestování mezi jednotlivými kraji. Jak by se v takovém případě postupovalo, to ale Blatný neupřesnil. V rozhovoru pro Právo totiž uvedl, že finální návrh hotový není. A v průběhu víkendu a v pondělí ráno se o něm teprve bude jednat. Blatný však má jasno v tom, že v některých krajích je situace horší než jinde. A je to prý třeba řešit. V ČR přitom zůstává situace z okolních zemí nejhorší v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Podle epidemiologa a poradce premiéra Romana Prymuly je však na čase opatření uvolnit.
06.02.2021 12:15 |

podobné články

Slováci hlásí rekordní počty mrtvých za den. A s covidem je v nemocnicích přes 3000 lidí

 
Na pětimilionovém Slovensku za neděli přibylo rekordních 204 úmrtí na onemocnění covid-19. V nemocnicích je v souvislosti s nákazou hospitalizováno přes 3000 lidí, tedy nejvíce od propuknutí pandemie. Vyplývá to z pondělních informací národního centra zdravotnických informací.
04.01.2021 13:05 |

podobné články

Blatný: Rozvolníme při 3000 hospitalizovaných, ale můžeme i zpřísňovat

 
Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) by mohlo dojít k většímu rozvolnění, až budou v nemocnicích maximálně 3000 lidí s koronavirem. K dílčímu uvolnění by ale mohlo podle něj dojít již po nynějších třech týdnech tvrdého lockdownu. Musí se ale situace zlepšit, v opačném případě dojde k dalšímu zpřísnění.
05.03.2021 11:00 |

podobné články

Šéf statistiků Dušek řekl, kdy dosáhneme hranice pro rozvolnění. A pochválil Čechy

 
Snížit počet nakažených s covidem-19 v nemocnicích na zhruba 3000 je podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška možné zhruba do poloviny dubna. Řekl to ČTK a České televizi. Právě údaj 3000 hospitalizovaných zmiňoval premiér Andrej Babiš (ANO) jako hranici pro možné rozvolňování. Tento týden počty hospitalizovaných s covidem-19 překročily 9000. Počet lidí v nemocnicích by mohl začít klesat příští týden. Průměrný počet nových případů za týden do středy tohoto týdne poklesl proti předcházejícím dnům asi o 2000, tedy zhruba o šest procent.
12.03.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Slavia chtěla pustit 3000 fanoušků na ligu. Blatný to odmítl

 
Šéf fotbalové Slavie Praha Jaroslav Tvrdík uvedl, že na příštích třech domácích ligových zápasech by klub mohl mít v hledišti 3000 příznivců – dorazit by mohlo 2000 permanentkářů a 1000 zdravotníků. Podle Tvrdíka podpořil pokračování projektu, který má za cíl vrátit při koronavirové pandemii diváky na hromadné akce, ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Ten ovšem v úterý večer v České televizi uvedl, že zapojení fotbalu do projektu odmítá.
23.02.2021 11:50 |

podobné články

Tři tisíce lidí v nemocnicích a rozvolníme, řekl Blatný. Podle Duška je to možné v půlce dubna

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se v minulém týdnu vyjádřil, že se rozvolnění dočkáme, až se sníží počet hospitalizovaných na nanejvýš 3000 pacientů. To je podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška možné zhruba až v polovině dubna. Dodává, že je možné pokles hospitalizovaných očekávat nejdříve během příštího týdne.
12.03.2021 20:50 |

podobné články

Nic nebude, zavíráme! Blatný sebral podnikatelům naději. Je to vážné

 
Obchody se otevírat nebudou, vláda mění plány kvůli zhoršující se epidemické situaci, v pátek to na tiskové koferenci po jednání vlády uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Naopak se kabinet shodl na dalším zpřísnění – od pondělí bude povinné nosit respirátory FFP2, nanoroušky nebo dvě nasazené chirurgické roušky v obchodech, veřejné dopravě i nemocnicích. Ministr Blatný se také opřel do svého předchůdce Romana Prymuly a do zástupce hlavní hygieničky, ředitele odboru ochrany veřejného zdraví na Ministerstvu zdravotnictví, Jana Marounka.
19.02.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Nic (19 článků)

Rozvolňovat se bude v blocích, školky možná půjdou po okresech

 
Protiepidemický systém PES, kterým se už dávno Česko neřídí, nadobro skončí. S blížícím se rozvolněním vláda představí jiný plán, rozvolňovat by se mělo v blocích, postupně podle sektorů. Kdy se co otevře, pak bude záležet na tom, kolik lidí se nakazilo na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.
21.04.2021 16:15 |

podobné články

Koronavirus je v Česku na vzestupu, bude až 7000 lidí v nemocnicích? A PSA čeká úprava

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek a další zástupci ministerstva ve středu zhodnitili další vývoj epidemie covidu-19, která je na vzestupu. Bez zpřísnění opatření by podle nich mohlo být v nemocnicích na konci roku až 7000 lidí a reprodukční číslo je aktuálně 1,25. Ve středu byla přitom už klíčová tisková konference po mimořádném jednání vlády, na které Blatný společně s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) oznámili přesun Česka do pátého stupně protiepidemického systému PES k neděli 27. prosince.
23.12.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (58 článků)

Babiš: Situace stále není dobrá, rozvolňovat se musí s rozmyslem

 
Statistiky epidemie covidu-19 se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nezlepšují tak, jak si vláda představovala. Situace stále není dobrá, je důležité rozvolňovat s rozmyslem, řekl dnes novinářům. Jestli to může ovlivnit na pondělí plánované zmírnění opatření, premiér neuvedl.
26.11.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22548 článků)

Přehledně: Jak se bude rozvolňovat

 
Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek připravilo balíčky, podle kterých se bude v Česku rozvolňovat. Řídit se to bude podle počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní. Termíny rozvolňování bude vláda představovat postupně, stejně jako detailnější režimová opatření.
22.04.2021 18:25 |

podobné články

Blatný na tiskovce představil PES. Dvě tabulky, podle kterých se bude moct rozvolňovat

 
Po dnešním jednání vlády předstoupili na tiskovou konferenci ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček a ministr zdravotnictví Jan Blatný. Oba hovořili nejen o situaci kolem koronaviru, Havlíček promluvil také o změně zákona o elektronických komunikacích.
09.11.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (58 článků)

Rozvolňovat bezpečně a zodpovědně, shodl se Blatný se Zemanem. S čím půjde na vládu ale neřekl

 
Kroky vlády, které se týkají rozvolňování koronavirových opatření, by měly být podle prezidenta Miloše Zemana předvídatelné a zodpovědné. Novinářům to po pětihodinovém jednání prezidentova poradního týmu řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a jeho předchůdce Roman Prymula. Kvůli možnému rozvolnění opatření, které by se týkalo například otevření obchodů, služeb či restaurací, se v neděli mimořádně sejde vláda.
28.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25767 článků)

Blatný přišel na ČT: Odmítal jsem neregistrované léky, to mi zlomilo vaz. Co mu řekl Zeman?

 
Exministr Jan Blatný se ohlédl za svým šéfováním v čele resortu zdravotnictví, aby našel největší chybu, které se na tomto postu dopustil i pravděpodobný důvod, proč jej musel nakonec opustit. „Chyba byla rozvolňovat před Vánocemi. Můj vztah k neregistrovaným lékům mohl být někomu nepříjemný,“ uvedl v pořadu Interview ČT24.
02.07.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (451 článků)

Prymulu nahradí Blatný, prezident ho jmenuje ve čtvrtek. Babiš: Byl až druhá volba

 
Novým ministrem zdravotnictví se stane Jan Blatný. Nahradí tak Romana Prymulu (za ANO), jehož odvolání předložil prezidentovi premiér Andrej Babiš (ANO) po aféře s noční schůzkou Prymuly v zavřené restauraci na Vyšehradě, na kterou upozornil deník Blesk. Blatný dnes se Zemanem jednal a zřejmě hlavu státu přesvědčil – Zeman jej jmenuje ve čtvrtek, potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Večer nicméně překvapil Babiš, Blatný byl dle jeho slov pro ČT až druhá volba.
27.10.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25767 článků)