Článek

Blatný: Ivermektin je nově povolen lékařům, nutný souhlas pacienta. Co lék isoprinosine?

 
Isoprinosine. Ivermektin. Léky, ke kterým se v poslední době v souvislosti s pandemií covidu upíná nemalá pozornost. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je to však i proto, že by si zkrátka všichni přáli najít nějaký lék. Jenže tak jednoduché to není, upozorňoval ve Sněmovně Blatný. Jeho resort však nakonec přece jen umožní zdravotnickým zařízením podávat pacientům s covidem lék ivermektin dle uvážení lékaře. Jako experimentální léčba vyžaduje souhlas pacienta.
12.03.2021 10:20 |

podobné články

Podobné články

„Zázračný“ ivermektin? Češi kšeftují už i s koňskou pastou. Expertka varuje

 
Je libo koňský lék za 1108 korun? Obsahuje ivermektin a pošlu jej dobírkou. Tak by se dal shrnout inzerát na internetovém bazaru. Jak se ale shodují experti, léky pro zvířata prostě nejsou určené lidem a především ty neregistrované, kterým je i lék nabízený na internetu. Samotný ivermektin označil za nadějný lék premiér Andrej Babiš (ANO). Do Česka doputovalo od bulharského výrobce 10 tisíc dávek. Jako první ho začali podávat pacientům v nemocnici sv. Anny v Brně, o látku mají zájem další desítky zařízení. Mezi odborníky ale budí kontroverze. Důkazy, které by jeho účinnost potvrzovaly, jsou totiž zatím jen nedostatečné, a nejnovější vědecká studie dokonce dospěla k závěru, že ivermektin zotavení lidí s mírnými příznaky covidu nijak neurychluje.
07.03.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků)

Ivermektin bude moci jít do všech lékáren

 
Lék ivermektin bude moci být rozvezen do všech lékáren v zemi. Plyne to z pokynů ministerstva zdravotnictví, které je vydalo pro praktické lékaře, kteří jej budou moci předepisovat. Lék je povolen pro experimentální léčbu.
12.03.2021 20:40 |

podobné články

Blatný varuje před ivermektinem: Může poškodit játra a ledviny. Sám by neschválený lék nevzal

 
Experimentální lék Ivermektin, který se zvažuje jako možný lék na covid-19, není možné používat plošně. Může být spojen s poškozením některých orgánů a je třeba s ním nakládat jako se zatím neschváleným lékem. „Není to lék, který by se měl rozdat všem, určitě ne,“ řekl dnes v Otázkách Václava Moravce ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Uvedl, že sám by si jej nevzal. Varoval také před tím, aby si lidé pořizovali veterinární formu přípravku, která může být pro člověka velmi škodlivá.
07.03.2021 13:05 |

podobné články

Babiš: Ivermektin zakázaný není. Lékaři ale váhají

 
O lék Ivermektin, který některé státy včetně Slovenska, povolily k léčbě covidu-19, není v Česku podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zatím zájem. „Tento lék u nás není zakázaný. Lékař ho může, pokud chce, předepsat jako neregistrovaný lék a nechat objednat v distribuci,“ citoval premiér odborné stanovisko Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).
22.02.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků)

Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí

 
Lékaři mezi poslanci se neshodují, jestli by měly nemocnice začít používat pro léčbu covidu-19 nadějný lék ivermektin. Část je vůči neregistrovanému léčivu opatrná, část by nechala ivermektin stejně jako na Slovensku nebo USA k užití některým fakultním nemocnicím.
23.02.2021 13:15 |

podobné články

Ivermektin není pro každého: Omezení u těhotných žen i dětí. A problém isoprinosinu

 
Ivermektin a isoprinosine. Dva léky, kterých se řada Čechů domáhá s vidinou, že jim pomohou proti covidu. A vůbec jim nevadí, že ten první se používá hlavně proti parazitům u dobytka. A u toho druhého navíc nedbají na odmítavý postoj samotného ministra zdravotnictví Jana Blatného (50, za ANO). S oběma se v každém případě pojí jistá omezení.
15.03.2021 05:15 |

podobné články

Ministerstvo umožní všem lékařům léčbu ivermektinem

 
Ministerstvo zdravotnictví v pátek oznámilo, že všichni poskytovatelé lékařské péče budou moci pacientům podávat lék ivermektin. Podání bude záležet na rozhodnutí lékaře, musí být v souladu s doporučením Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL) a bude potřeba informovaný souhlas pacienta. Oznámila to v pátek mluvčí resortu Barbora Peterová.
12.03.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Peterová (52 článků)

Ivermektin povolen. Pět dní po Blatného odmítavém výstupu u Moravce

 
Covid se může léčit ivermektinem, rozhodlo ministerstvo. Záleží prý jen na lékaři a souhlasu pacienta. Jedná se údajně o experimentální léčbu. Blatný už u Moravce řekl, že sám by ho prý nepředepsal ani nevzal. Babiš by ho zase rád rozvážel praktikům. A velká, významná pražská nemocnice? „Veterinární přípravky nepodáváme!“
12.03.2021 14:56 |

podobné články

Milánek (2) se SMA dostal nejdražší lék: Stal se čtvrtým dítětem v Česku, kterému byl aplikován lék Zolgensma

 
Po Maxíkovi, Adámkovi a Sofince dostal lék Zolgensma i Milánek! Chlapci (2) byla v jednom roce diagnostikována spinální svalová atrofie, při níž dochází k oslabování a úbytku svalstva. Dětem s touto vývojovou vadou by mohl výrazně pomoci právě lék Zolgensma, který je označován jako nejdražší lék na světě. Stojí přes padesát milionů korun. Svůj lék dostal Milánek v brněnské nemocnici.
15.11.2020 05:55 |

podobné články

Blatného úředníci maří šanci dostat ivermektin na předpis

 
Ministerstvo zdravotnictví spolu se Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) maří praktickým lékařům možnost předepisovat experimentální lék Ivermektin pacientům pozitivně testovaným na koronavirus.
18.03.2021 10:30 |

podobné články

Kontroverzní ivermektin: Podávat pacientům ho chtějí lékaři v Thomayerově nemocnici v Praze

 
Rozporuplné reakce lidí i lékařů vzbuzuje lék ivermektin, o kterém se uvažuje jako o možném léku na covid-19. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) sám řekl, že by si jej nevzal. Některé nemocnice ho ale zkouší používat, počátkem týdne ho začali podávat pacientům v brněnské Fakultní nemocnici U svaté Anny, v Praze ho zatím chce vyzkoušet Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN).
11.03.2021 21:25 |

podobné články

Více času na pacienta: Lékařům s administrativou pomůže umělá inteligence

 
Společnost CompuGroup Medical (CGM) přichází s dalším nástrojem, kterým chce lékařům usnadnit a zefektivnit jejich práci. Využije k tomu analytický software HarveyX z produktového portfolia skupiny Comimpex postavený na platformě umělé inteligence IBM Watson. Ten lékařům pomůže se stále narůstající zdravotnickou administrativou a tím jim poskytne více času na to nejdůležitější – na péči o pacienta.
19.04.2017 11:15 |

podobné články

Souhlas obou rodičů s ošetřením dítěte není nutný, rozhodla vláda

 
Vláda schvália novelu zákona o ošteření dětí. Nebude už nutný souhlas obou rodičů.
26.06.2012 12:50 |

podobné články

Bulovka dala pacientovi s HIV inovativní lék. Virová nálož mu klesla na nulu

 
Fakultní nemocnice Bulovka podala pacientovi s HIV inovativní lék, který mu snížil hladinu viru v těle. U pacienta už dříve propukla nemoc AIDS a léky, které jsou nyní k dispozici, už mu nezabíraly. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí nemocnice Eva Libigerová. Podle nemocnice jde o prvního pacienta, kterému byl v Evropě tento lék podán mimo klinické studie.
10.06.2021 14:05 |

podobné články

Úspěch na Bulovce: Pacient s HIV dostal jako první v Evropě nový lék. Snížil mu hladinu viru v těle

 
Fakultní nemocnice Bulovka podala pacientovi (54) s HIV inovativní lék, který mu snížil hladinu viru v těle. U pacienta už dříve propukla nemoc AIDS a léky, které jsou nyní k dispozici, už mu nezabíraly, informovala mluvčí nemocnice Eva Libigerová. Podle nemocnice jde o prvního pacienta, kterému byl v Evropě tento lék podán mimo klinické studie.
10.06.2021 14:35 |

podobné články

Klaus podepsal zákon rušící nutný souhlas rodičů s léčbou dítěte

 
Prezident Václav Klaus dnes podepsal zákon rušící povinný souhlas obou rodičů s léčbou dítěte, informoval mluvčí Hradu Radim Ochvat. Povinný souhlas zavedla od loňského dubna zdravotnická reforma, ale opatření přineslo potíže a vysloužilo si kritiku rodičů i lékařů. Zákon také například zpřesňuje vymezení péče, kterou mohou lékaři poskytnout bez souhlasu.
28.02.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10543 článků)

Zatím na koňské červy, Hamáček chce i pro lidi na covid. Další boj s Blatným. O lék

 
Nezařazený poslanec Lubomír Volný, premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyhlíží nástroj pro boj s epidemií covidu v Česku - lék ivermektin. Podle informací deníku Právo tlačí Hamáček na ministra zdravotnictví za hnutí ANO Jana Blatného, aby tento lék nechal lidem s nemocí covid-19 nasadit.
02.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23093 článků) , Jan Hamáček (3239 článků)

Luzar (KSČM): Levný lék na Covid-19

 
Možná jste také zaregistrovali na začátku září články v novinách o léku Isoprinosine a jeho propagátorovi, virologu prof. MUDr. Jiřím Beranovi, CSc. Tento lék posiluje imunitu a výrazně zvyšuje obranyschopnost organismu člověka, pomáhá vypořádat se s virovým onemocněním.
01.11.2020 06:35 |

podobné články

Blatný: Máme plán na léčbu dvou tisíc pacientů ivermektinem

 
Ministerstvo zdravotnictví připravilo pro lékaře návod, jak by měli používat pro experimentální léčbu covidových pacientů lék ivermektin. Lékaři by podle ministra Jana Blatného měli o použití ivermektinu sbírat data, a na jejich základě by se mělo jasněji zjistit, zda lék pomáhá nebo škodí.
07.03.2021 18:00 |

podobné články