Článek

Blatného tiskovka: Okresy se otevřou nejspíš po Velikonocích. A bude nový PES

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek ráno na tiskové konferenci promluvil o aktuálním vývoji epidemické situace v Česku. Do konce dubna by podle ministra měly dostat alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 dva miliony lidí. Po Velikonocích se spustí registrace pro lidi nad 65 let. Nový protiepidemický systém PES navíc zohlední očkované i procento pozitivních testů. Děti by se do škol mohly vrátit koncem dubna, testovat se budou antigenními testy, uvedla hlavní hygienička Pavla Svrčinová, informuje iDNES.cz.
26.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (463 článků)
Podobné články

Stýkali jste se o Vánocích, takže se bude přitvrzovat. Zatím nejostřejší tiskovka Blatného s Duškem

 
A byla další tiskovka o covidu. Pořád ta samá písnička. Lidé se dle ministra Blatného moc sdružovali během Vánoc. On to ale nekritizuje. Lidé nedodržují opatření – proto se musí zpřísňovat. Šéf ÚZIS Dušek přišel s dalšími čísly. Za nárůst nakažených prý může antigenní testování.
06.01.2021 18:00 |

podobné články

Běhounek za Blatného? Zemanovo přání, přiznal Babiš. Rozvolnění čeká po Velikonocích

 
Premiér Andej Babiš (ANO) očekává, že k rozvolnění současných přísných opatření, mezi která patří zákaz přesunu mezi okresy, dojde po Velikonocích. Řekl to v sobotním rozhovoru deníku Právo, jehož přepis přinesly Novinky.cz. Prioritou pro vládu podle jeho slov zůstává snížení počtu nakažených a hospitalizovaných občanů a následný návrat dětí do škol. Babiš se také vyjádřil ke spekulacím o možném konci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ve funkci a svém podílu na výměně pozice hlavní hygieničky.
06.03.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (436 článků)

Blatný o vakcíně i otevření škol: Po Velikonocích by mohlo přijít uvolnění pohybu

 
Ministr zdravotnictví dnes na tiskové konferenci řekl, že po Velikonocích by mohl skončit zákaz pohybu, který platí mezi okresy, vše ale záleží na tom, jestli bude další vývoj epidemie dobrý. Zároveň by podle něj do konce dubna měly dostat vakcínu dva miliony lidí. Školy se otevřou nejdříve 12. dubna.
26.03.2021 11:15 |

podobné články

Obchody otevřou ve třech fázích podle velikosti

 
Obchody otevřou ve třech termínech, a to podle toho, kolik mají metrů čtverečních a kde se nacházejí. Jako první otevřou 27. dubna provozovny do 200 metrů čtverečních. Naposledy otevřou 8. června nákupní centra. V úterý o tom rozhodla vláda.
14.04.2020 19:31 |

podobné články

Tragická tiskovka. Blatného už je lidem regulérně líto

 
Politici a osobnosti veřejného života kritizují zatím poslední tiskovou konferenci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Ministr byl podle nich odevzdaný, bez energie a hlavně bez vize, jak se mají věci zlepšit. „Projev pana ministra podle mého hraničí s rezignací, protože vláda podle mě už neví, co má udělat, a tak apeluje na občany,“ uvedl šéf poslanců TOP 09 Vlastimil Válek s tím, že většinu tiskové konference Blatný strávil stěžováním si na nedodržování opatření.
04.02.2021 19:00 |

podobné články

Zásadní zpráva! PES bude od dnešního dne štěkat trochu jinak. Je to práce Blatného s Duškem.

 
Novým parametrem systému PES bude podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška podíl hospitalizovaných z důvodu covidu-19, kteří nebyli předtím zachyceni testem či trasováním. Všechny další parametry kromě podílu pozitivních testů zůstávají beze změny. Řekl to na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví. Nový výpočet se bude zveřejňovat od středy. Vypočítané skóre z pondělních dat by bylo 89 bodů ze 100 stejně jako při dosavadní metodice. Tabulky opatření podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ministerstvo ještě upravuje, zveřejní je příští týden.
05.01.2021 16:30 |

podobné články

Okresní lockdown i po Velikonocích naštval KSČM. Otevře cestu k sesazení Babišovy vlády

 
Protiepidemické opatření, kterým vláda zakázala pohyb mezi okresy, mělo být původně na tři týdny, nyní již vstupuje do týdne číslo 5. Podle ministerstva zdravotnictví však mělo pozitivní efekt, snížilo pohyb mezi okresy hlavně o víkendu. Z Prahy lidé proti normálu vyjížděli méně až o 70 procent. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) po pondělním jednání vlády potvrdila, že okresní lockdown by neměl končit 6. dubna, jak si přála Sněmovna, ale bude pokračovat do konce nouzového stavu. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) jeho dřívější ukončení totiž na vládě nenavrhl a vláda se již do Velikonoc nesejde. To naštvalo předsedu KSČM Vojtěcha Filipa, podle kterého kabinet ztratil důvěru strany a v dubnu podle něj přijde na řadu vypovězení toleranční dohody. Opozici se tak otevře cesta vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše (ANO).
29.03.2021 17:10 |

podobné články

Chaos, ale i návrat roušek na dohled: Jak reagují „zelené“ okresy na Vojtěchův semafor?

 
Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemiologické situace. Vychází z ní, že v Česku nejsou okresy s horší epidemickou situací nákazy covidem-19 než stupeň 1 označený zeleně, kterých je devět. Jsou to Praha, Praha-západ, Praha-východ, Ostrava-město, Karviná a Frýdek-Místek a dále Brno-město, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.
03.08.2020 22:15 |

podobné články

Přísné opatření zabralo. První uzavřené okresy na koronavirových mapách blednou

 
Chebsko, Sokolovsko a Trutnovsko byly před měsícem z hlediska šíření koronaviru nejpostiženějšími okresy v Česku, vláda tam proto v polovině února vyhlásila uzávěru. Lidé nesměli až na výjimky tyto okresy opouštět nebo do nich cestovat. Zhruba po měsíci jsou tyto regiony na koronavirové mapě znatelně bledší.
09.03.2021 04:25 |

podobné články

Hřib a Pecková chtějí zrušit omezení mezi Prahou a okresy

 
V současných opatřeních uzavřené hlavní město Praha by se mohlo rozrůst o dva středočeské okresy, Praha-východ a Praha-západ. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) požádali ministerstvo vnitra, aby se na Prahu a dva příměstské okresy, které spadají do Středočeského kraje, pohlíželo jako na jeden celek.
22.03.2021 02:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (155 článků)

Blatný Čechům plánuje covidové Velikonoce. Zrušte zbytečný okresní lockdown, vyzývá Válek

 
Vláda říkala: Dejte nám 3 týdny. Nyní se jasně rýsuje, že omezení pohybu bude i do Velikonoc a patrně i během svátků. Stojí o to ministr Blatný (za ANO) i vicepremiér Hamáček (ČSSD). Poslanec a lékař Vlastimil Válek (TOP 09) však upozorňuje: není to tak, že by se zásadně snížila mobilita mezi okresy – lidé jezdí dál, efekt cestování za rodinami není takový, je mnoho výjimek. Opoziční Anticovid tým ministra Blatného požádá, aby lockdown mezi okresy navrhl zrušit.
17.03.2021 05:40 |

podobné články

Co dělat po Velikonocích s tolika vejci? 5 rychlých a levných receptů

 
Co udělat po Velikonocích s tolika vykoledovanými kraslicemi, když nechcete celý týden jíst klasickou pomazánku? Připravili jsme pro vás pět receptů, které jsou rychlé a především levné. Co udělat po Velikonocích
21.04.2014 13:40 |

podobné články

Blatný nastínil, jak budeme žít v nejbližších měsících: Ze řetězu až po Velikonocích

 
Uvázáni na krátkém proticovidovém řetězu budou Češi minimálně přes Velikonoce. Po svátcích už bychom se mohli volně pohybovat mezi okresy a lidé nad 65 let se dočkají vakcíny proti covidu. Školáci se pak mohou těšit na 12. duben. To je vize ministra zdravotnictví Jana Blatného (51, za ANO), kterou včera představil. Co nás tedy čeká?
27.03.2021 05:05 |

podobné články

Uvolňovat se podle Blatného hned tak nebude

 
I v příštím týdnu bude v Česku podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) platit nejspíš pátý, nejpřísnější stupeň opatření v rámci protiepidemického systému PES. Napovídají tomu data o vývoji epidemie. I když by měl systém opatření doznat změn, nadále lze čekat, že bude zavřená většina obchodů a služeb, že neotevřou restaurace nebo že bude platit zákaz pití alkoholu na veřejnosti a noční zákaz vycházení.
05.01.2021 16:15 |

podobné články

Hamáček pro Blesk: Velikonoce nebudou normální. A prodloužení nouzového stavu je na Blatném

 
Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) začala pravděpodobně zabírat nastavená restriktivní opatření včetně omezení cestování mezi okresy. Drobné rozvolnění by podle Blatného přijít sice brzy mohlo, ale nebude nijak razantní. Velikonoce nebudou „normální“ ani podle vicepremiéra, ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD). Jestli vláda bude znovu žádat o prodloužení nouzového stavu, musí ale podle něj rozhodnout právě Blatný.
12.03.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2799 článků)

Rozvolňování po Velikonocích? Babiš to naznačil, Hamáček varuje. Havlíček: Přesně to nevíme

 
Výměna ministrů není ani přes tlak prezidenta Zemana aktuální, české zdravotnictví krizovou situaci zvládá, rozvolnění by mohlo přijít po Velikonocích - to jsou vzkazy, které dnes vyslal premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval na dotazy, zda měla tvrdší opatření přijít dřív. Ale také právě na tlak na odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) či na to, kdy budou opatření mírnější.
10.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21494 článků)

„Týraný“ PES Babišovy vlády: Stal se noční můrou, Blatný je trpěný ministr, říká politolog

 
Systém PES měl tento týden doznat změn, které však vláda nestihla probrat. A rozhodla se v rámci opatření proti pandemii covid-19 utáhnout šrouby, aniž by se svou vlastní tabulkou řídila. Ministr Jan Blatný (za ANO) přiznal, že PES rozvolňuje a to se nyní nehodí. Podle politologa Jana Kubáčka se PES stal pro vládu spíš noční můrou. Pozastavil se nad její komunikací i kritikou Andreje Babiše (ANO), která tento týden namířila přímo na Blatného.
31.01.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21494 článků)

Turbulentní vládní duben. Odvát může Blatného, Petříčka, ale i Hamáčka

 
Dá se očekávat, že personální změny ve vládě budou možná v dubnu turbulentní. Nejistý zůstává osud ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) i ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD). Po Velikonocích bude sjezd sociálních demokratů, který rozhodne o vedení strany. Dosavadního předsedu Jana Hamáčka vyzval Petříček i další spolustraníci, uvádí Echo24.cz.
04.04.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2799 článků)

Blatného PES má blechy? Chaos je zpět! Náhlé změny v tabulce jsou pro zlost i pro smích

 
Jedni lomí rukama a klejí, další se jen smějí. A může za to PES. Protiepidemický systém, který před měsícem a třemi dny vyběhl z boudy ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) hlídat Česko před šířením covidu, ale už má první blechy. Neustál střet s hrozbou prvního zpřísnění opatření. Z tabulky si kabinet udělal trhací kalendář, ve kterém navzdory zvýšenému riziku nákazy nechal otevřené obchody, ale hospody nutí od středy 9. prosince zavřít místo ve 22:00 už ve 20:00. Svou protiepidemickou zbraň nebere vážně ani její garant - tedy ministr Blatný.
08.12.2020 05:00 |

podobné články