Článek

Black Lives Matter, cenzurování filmů? Režisér Adamec se svěřil s osobními zkušenostmi z USA

 
ROZHOVOR „Myslím, že jsme svědky souboje o postavení první světové velmoci a je evidentní, že Čína díky své ekonomické síle po tomto postu sahá,“ říká známý režisér Jiří Adamec a přidává další postřehy o Číně. Vyjádřil se i k situaci v USA, kde většinou část roku s rodinou pobývá. Nevynechal ani Donalda Trumpa a Rusko včetně Vladimira Putina, v jehož souvislosti padla slova „zatraceně silný hráč“. Přečtěte si také, co si jako dlouholetý úspěšný režisér myslí o tom, jak se filmové servery, v souvislosti s rasovými nepokoji, „staví“ k některým filmům.
14.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3600 článků) , Jiří Adamec (242 článků) , Donald Trump (5685 článků) , Jiří Adamec (122 článků) , Matter Matter (125 článků)
Podobné články

Rasismus! Zeman oběhl svět slovy o černoších v USA. A toto způsobil

 
Projev prezidenta Miloše Zemana na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA vzbudil v zahraničí reakce. Obzvlášť pak u tiskové agentury AFP. „Český prezident Miloš Zeman 30. června Miloš Zeman popsal slogan ‚Black lives matter‘ jako rasistický. To se stalo 11 dní potom, co Evropský parlament hnutí Black lives matter silně podpořil a vyzval unijní státy, aby přijaly cíle hnutí,“ zněla přejatá zpráva AFP na webu The Straits Times. Hnutí Black lives matter je prý antirasistické a velmi mírumilovné.
01.07.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25399 článků)

Black Lives Matter počesku? Romský problém, má jasno aktivistka. A své řekla i k Zemanovi

 
Aktivistka Johanna Nejedlová, spoluzakladatelka spolku Konsent, se vyjádřila k hnutí Black Lives Matter, které žádá revizi „problematických“ filmů a seriálů. Například filmú Jih proti Severu či Forrest Gump. „Je dobré přemýšlet nad tím, co lidem na těchto filmech vadí,“ uvedla ve čtvrtečním Rozstřelu na webu iDNES.cz. I když v České republice prý systémový rasismus nepozoruje. V českém kontextu, podle ní, by se heslo Black Lives Matter mělo týkat romského problému.
04.07.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

Syn Muhammada Aliho: Trump je dobrý prezident. Black lives matter? Ďáblové, teroristé, sejmout je

 
Muhammad Ali junior, tedy syn legendárního boxera, poskytl deníku New York Post rozhovor k příležitosti čtvrtého výročí jeho otce. „Myslím, že Trump je dobrý prezident. Můj otec by ho podporoval. Trump není rasista, je pro lidi. Demokrati jsou ti, kdo nejsou pro lidi a kdo jsou rasisti,“ pověděl Ali. „Souhlasím s mírovými protesty, ale Antifa potřebuje zabít každého. Black Lives Matter není pokojný protest. Antifa to tak nikdy nechtěla. Všechny bych je sejmul,“ vzkázal k hnutí Black lives matter. Prý se nijak neliší od muslimských teroristů.
22.06.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad Ali (34 článků) , Matter Matter (125 článků) , Ali Ali (197 článků) , Ali Ali (10 článků)

Teroristka. A jiní výtečníci. Amerika objevuje, kdo stojí za Black Lives Matter

 
Americký server Heritage.org přišel s článkem, který rozkrývá zakladatele hnutí Black lives matter. „V posledních 17 letech jsme byli svědky toho, že se šampion bolívarské revoluce zasloužil o demokracii a vytvořil férový a transparentní volební systém, uznávaný jako jeden z nejlepších na světě,“ míní jedna ze zakladatelek hnutí. „Narušíme strukturu nukleární rodiny, jak je obvyklá na Západě,“ psalo se v cílech hnutí Black lives matter na jejich vlastních webových stránkách. Objevila se též zajímavá reportáž Fox news, která upozornila na teroristickou minulost spolupracovnice hnutí.
14.07.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

Zeman označil heslo Black Lives Matter za rasistické

 
Heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) je podle českého prezidenta Miloše Zemana rasistické. Zeman to uvedl v úterý při návštěvě v rezidenci amerického velvyslance při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA. Zeman dodal, že záleží na všech životech. Kritizoval také názorové vůdce spojené s protesty. Uvedl, že nepotřebuje žádné nové velké bratry, kteří mu budou říkat, jaké hodnoty by měl zastávat.
30.06.2020 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25399 článků) , Matter Matter (125 článků)

Vích (SPD): Slogan Black Lives Matter je rasistický, ale sluníčkářům to nevadí

 
V USA se nedávno živelně rozjelo hnutí Black Lives Matter (BLM). Přenáší se i do Evropy. Prostě rasismus naruby.
06.07.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

FOTO Svinstvo z USA. Black Lives Matter? Muž klečel na krku dvouletého dítěte

 
Neuvěřitelné svinstvo. Jinak snad ani nelze nazvat počínání dvacetiletého muže z amerického státu Ohio, který se nechal vyfotit na sociální síti, jak klečí na krku dvouletého dítěte a posílá tím vzkaz hnutí Black Lives Matter.
24.07.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

Aktivisté z Black Lives Matter gratulovali Bidenovi a Harrisové. Zato Trumpovi pohrozili

 
Příští prezident USA Joe Biden se dočkal gratulace i od hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Hnutí mimo jiné uvádí, že současná hlava státu Donald Trump musí uznat porážku.
07.11.2020 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5685 článků) , Joe Biden (469 článků) , Matter Matter (125 článků)

Black Lives Matter dorazilo do Česka: Vandal v Praze posprejoval sochu Churchilla

 
Protesty proti rasismu Black Lives Matter se dostaly i do Česka a přinesly s sebou i vandalismus. V Praze totiž někdo posprejoval sochu Winstona Churchilla na stejnojmenném náměstí. Incidentem se na místě zabývá policie.
11.06.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (167 článků) , Matter Matter (125 článků)

Black Lives Matter? Snad skončí jako Hitler, doufá publicista Schmarcz

 
Konzervativní publicista Martin Schmarcz vidí jistou paralelu mezi hnutím Black Lives Matter nebo Rebelií proti vyhynutí – Extinction Rebellion – a Adolfem Hitlerem.
21.06.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (761 článků) , Matter Matter (125 článků)

Minář, pišišvor v hnědém svetru. Black Lives Matter? Největší rasismus! A podnět pro Radu ČT... Stonjeková řádila u Xavera

 
Black Lives Matter je rasistické heslo a ego Mikuláše Mináře z Milionu chvilek nebezpečně narostlo, míní komentátorka Karolína Stonjeková. Stávající vedení Prahy v čele s pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem podle ní hlavnímu městu škodí.
26.06.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

Klečet je hloupé! Aktivista Cemper odmítl i heslo Black Lives Matter

 
Novinář a ekologický aktivista Jan Cemper se na svém facebookovém profilu vyjádřil k hnutí Black Lives Matter, které vzniklo ve Spojených státech a upozorňuje na případy zvýšeného policejního násilí, rasové nerovnosti a systematického rasismu vůči černochům.
02.07.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

Heslo Black Lives Matter i v Praze? Ivan Vyskočil zmateně pobíhá: Před kým mám pokleknout? Komu se omluvit?

 
NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Události kolem hnutí Black Lives Matter se rozhodl v dnešním Nedělním ránu okomentovat oblíbený herec Ivan Vyskočil. Žasl nad nedávnou demonstrací v Praze, která se i tam pod tímto heslem konala a neméně užasle se ptá: „Před kým mám pokleknout?!“. Pochválil prezidenta Zemana a doslova řekl: „Prezident se opět projevil jako chlap, který se nebojí říct svůj názor.“ Zmínil „aktivisty, co se serou do politiky“. A opět nešetřil ani své kolegy ze Švandova divadla. Na závěr varuje před „novými pořádky“.
05.07.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (278 článků) , Ivan Vyskočil (277 článků) , Matter Matter (125 článků)

Mišičák (KSČM): K usnesení „Black Lives Matter“ Evropského parlamentu

 
Evropský parlament (EP) prohlašuje, že „Black Lives Matter“ („na černošských životech záleží“). Takto zní první bod usnesení EP 2020/2685, pro které hlasovala i Kateřina Konečná za KSČM.
17.07.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (296 článků)

Black Lives Matter? Jako nacisté, varuje Bašta. A islám. Ani EU prý není v bezpečí

 
Jaroslav Bašta má za to, že hnutí Black Lives Matter navazuje na nacistickou ideologii. Stejně jako nacisté prý totiž rozděluje společnost na lepší lidi a podlidi. A pokud si někdo myslí, že je Evropa tohoto chování uchráněna, Bašta varuje, že se plete. Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině má za to, že v EU by se mohli podobně začít chovat muslimové.
19.07.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

VIDEO Naštvaná černoška vzala kýbl barvy a zamazala nápis Black Lives Matter. Vydrželo jí to jen pár vteřin

 
„Chceme zpátky policii, obnovte naši policii, hnutí Black Lives Matter vám lže. Jsou to ďáblové! Ježíši, vezmi si zpátky svou zemi, vezmi si zpátky Spojené státy!“ Po sociálních sítích koluje video dvou černošských žen, které přímo před Trump Tower v New Yorku vykřičely do světa, co si myslí o současných protestech.
24.07.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

Black Lives Matter! Praha „flákla“ do silnice umělecké dílo, auta tam nesmějí. Ale vše přebil aktivismus

 
Na nábřeží, které primátor Hřib ve spolupráci s Praha Sobě ‚osvobodil‘ od aut, vzniká velké dřevěné umělecké dílo. Ne ledajaké. Má prý plnit přání. A co si lidé v mnoha světových jazycích přejí. Například ‚svobodnou Palestinu‘, Joe Bidena prezidentem nebo podporu LGBT a Black Lives Matter.
26.08.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (469 článků) , Matter Matter (125 článků)

Stehlík (ANO): Největší ohrožení západní demokracie? Black Lives Matter!

 
Největší nebezpečí pochází zevnitř, protože je zákeřné a nemůžete se před ním schovat, tak jako u nebezpečí, které pochází zvenčí. Agrese, nenávist a nadřazenost, schovaná pod vznešené ideály. To je hnutí Black Lives Matter!
07.11.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)

„A ČT, tohle taky natočíte?“ Lubomír Volný v šoku nad svinstvem z USA

 
Poslanec Lubomír Volný (JAP) poukazuje na to, co se děje na facebooku mladé matky Jessiky Doty Whitakerové (24 let), která byla zastřelena poté, co se dostala do sporů s příznivci z Black Lives Matter. Prohlásila totiž, že na všech životech záleží (All Lives Matter). Na její sociální síti nyní příznivci BLM oslavují její smrt před zraky celé její rodiny.
15.07.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (125 článků)