Článek
Podobné články

Advokát Kalvoda prolomil mlčení: Šťáva je stále vlastníkem Diag Human

 
Tak to je gól. Právní zástupce společnosti Diag Human Jan Kalvoda potvrdil, že vlastníkem Diagu je stále Josef Šťáva. Jenže ten předloni v květnu obeslal téměř všechna média tvrzením, že v této společnosti nadobro skončil. „Stoprocentním vlastníkem je i nadále Josef Šťáva,“ uvedl ale nyní Kalvoda v rozhovoru pro server peníze.cz. s tím, že firma nyní jedná o majetkové účasti se dvěma významnými hedgeovými fondy.
18.03.2013 18:00 |

podobné články

ČEZ se stal stoprocentním vlastníkem polské elektrárny Elcho

 
Energetická společnost ČEZ koupila 24,8 procenta akcií polské elektrárenské společnosti Elektrocieplownia Elcho a stala se jejím stoprocentním vlastníkem.
26.08.2010 15:40 |

podobné články

Jaromír Soukup se stal stoprocentním vlastníkem mediálního zastoupení Media Master

 
Jaromír Soukup se stal oficiálně stoprocentním vlastníkem mediálního zastoupení Media Master, které na českém trhu nakupuje reklamní prostor pro třetí největší mediální koncern na českém trhu Empresa Media. Tuto změnu v nejbližší době zapíše obchodní rejstřík.
09.06.2016 15:36 |

podobné články

ČSSD střílí do svých řad: Ludvíka štvala voda s arzenem, 50 tisíc platil Birke

 
Město Náchod dostalo za nezákonné čerpání minerální vody Ida v letech 2011 až 2015 od ministerstva zdravotnictví pokutu 50 000 korun. Voda měla zvýšený obsah zdraví škodlivého arzenu a město k jejímu čerpání nemělo od ministerstva povolení. Pokutu včetně správního poplatku 1000 korun ve středu zaplatil formou daru městu starosta a poslanec Jan Birke (ČSSD). ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Nina Adlof. Birke, který je také místopředsedou ČSSD, již dříve uvedl, že za případ nese jako starosta odpovědnost a nechce, aby městu kvůli pokutě vznikla škoda.
04.05.2017 11:50 |

podobné články

Policistům se nelíbí uzavření lázeňského domu Mercur

 
Policejním odborům se nelíbí záměr ministerstva vnitra (MV) na konci roku ukončit provoz lázeňského domu Mercur, který poskytuje lázeňské služby policistům a hasičům v Mariánských Lázních na lukrativním místě naproti kolonádě. Vnitro chce provoz zrušit kvůli nutným investicím v objemu zhruba 300 milionů korun. Policejní odboráři se kvůli uzavření lázeňského domu obávají zhoršení dostupnosti lázeňské léčby pro své příslušníky.
03.11.2019 11:20 |

podobné články

Chovanec přebral i vedení kampaně ČSSD. Sobotkův muž Birke jako šéf skončil

 
Funkci volebního manažera sociální demokracie předal dočasně úřadující předseda Milan Chovanec. ČSSD to uvedla v tiskové zprávě. Birke ráno dal svou funkci k dispozici, označil to za logický postup vzhledem k tomu, že v čele strany skončil Bohuslav Sobotka, který ho přípravami kampaně pověřil. Birke se bude na kampani i nadále podílet a věnovat se odborům a dopravě.
15.06.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Místopředseda klubu poslanců ČSSD Birke rezignoval na funkci

 
První místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Birke rezignoval na tuto funkci. Zdůvodnil to tím, že se chce naplno věnovat práci poslance a starosty. Informaci, kterou zveřejnil server Aktuálně.cz, Birke potvrdil ČTK.
28.12.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (63 článků)

Rošáda na ministerstvech padá. Zaorálek nechce z kultury, Birke ho nenahradí. A je zde nové jméno

 
Lubomír Zaorálek (ČSSD) se rozhodl, že zůstane ministrem kultury a nepřevezme resort diplomacie. Pokud by Zaorálek změnu přijal, měl do čela resortu kultury nastoupit poslanec ČSSD a náchodský starosta Jan Birke, což značně znervóznilo kulturní obec. Náchodský starosta Jan Birke uvedl, že je za Zaorálkovo rozhodnutí rád, bude se tak moct dál plně věnovat funkci starosty. Zdůraznil, že se sám o post ministra neucházel, měl pomoct jako krizový manažer ve složité situaci. Na pozici ministra zahraničí sociální demokracie navrhne náměstka ministra vnitra Jakuba Kulhánka.
13.04.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2839 článků) , Jan Birke (63 článků)

Skupina CSG vykoupila od Tatravagónky podíl v DAKO-CZ a stala se stoprocentním vlastníkem firmy

 
TATRAVAGÓNKA a.s. (Tatravagónka) prodala svůj 49procentní podíl ve společnosti DAKO-CZ, a.s. (DAKO-CZ) majoritnímu vlastníkovi, holdingu Czechoslovak Group (CSG), který doposavad ovládal 51 procent. CSG, průmyslově technologická skupina českého podnikatele Michala Strnada, se tak stala jediným vlastníkem společnosti, která vyvíjí a vyrábí brzdové systémy a komponenty pro kolejová vozidla a ve svém podniku v Třemošnici zaměstnává více než 500 lidí. Cenu transakce strany nezveřejnily.
07.04.2021 17:50 |

podobné články

Poslanci zrušili čínskou misi. „Jet ve třech je nesmysl,“ říká Birke

 
Odmítnutí návštěvy Číny ze strany českých poslanců snad nezanechá žádnou diplomatickou skvrnu na česko-čínských vztazích. Doufá v to poslanec ČSSD Jan Birke, který se dnes sejde se zástupci čínské ambasády, aby se jim omluvil za neuskutečněnou neoficiální cestu. Řada poslanců jet odmítla, do Číny by se tak vydali pouze tři. „Slušně se omluvím, jet ve třech lidech je nejen nedůstojné vůči hostitelům, ale i nesmysl,“ řekl dnes ČTK Birke.
14.08.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (63 článků)

Poslanec Birke se omluvil Číně za zrušenou cestu, chystá novou

 
Poslanec ČSSD Jan Birke se dnes spolu s dalšími kolegy omluvil zástupcům čínské ambasády za zrušení neoficiální cesty českých poslanců do Číny. Cesta bude naplánována znovu s novým programem a mohla by se uskutečnit do konce roku, řekl ČTK Birke po návratu z ambasády. Na cestu měla skupina poslanců v čele s Birkem vyrazit koncem srpna, ale řada poslanců jet odmítla. Do Číny by se tak vydali jen tři poslanci, což by podle Birkeho bylo nesmyslné a nedůstojné.
14.08.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (63 článků)

Poslanec Birke emotivně o boji s covidem: „Přece tu nechcípnu," burcoval se, když kašlal krev

 
Poslanec ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke (51) promluvil pro Blesk Zprávy emotivně o svém boji s covidem. Nejdříve se léčil doma v horečkách. Situace ale nabrala dramatický obrat, lékařka ho proto převezla vlastním autem do nemocnice. „Covid je zrůdný,“ říká dnes Birke, který patří kvůli zdraví do rizikové skupiny. Po pár dnech, kdy se jeho zdravotní stav změnil k lepšímu, ale záhy bojoval o holý život. Kašlal krev. V minulosti prodělal starosta jednoho z nejzasaženějších okresů v zemi několikrát mrtvici. „Nebál jsem se o vlastní život při mrtvicích jako teď,“ popisuje dramatické chvíle v nemocnici, kam původně kvůli jejich naplněnosti nechtěl. O svém boji s koronavirem promluvil poslanec na přání vyčerpaných a zoufalých lékařů a sester. „Zažil jste peklo a šlo vám o život,“ prosili ho, aby se podělil se všemi se zkušenostmi. V Epicentru Blesk Zpráv vyprávěl velmi syrově, tvrdě a velmi emotivně.
03.03.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (63 článků)

Bál jsem se jako nikdy, kašlal jsem krev: Poslanec Jan Birke popsal těžký průběh covidu

 
Poslanec a starosta Náchoda Jan Birke (51, ČSSD) se se CNN Prima News podělil o otřesné zážitky s těžkým průběhem koronaviru. „Během několika dnů se z padesátiletého chlapa, který má životní vitalitu, stala troska. Zhubl jsem 15 kilo,“ vypráví Birke s tím, že měl při prodělávání nemoci strach jako nikdy v životě.
04.03.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (63 článků)

,,Ty vole, Birke!" smějí se umělci. Kandidát na ministra přes PL odpovídá

 
„Nehodlám nikomu radit, jak má hrát, psát nebo zpívat. Jdu manažersky zajistit chod významného ministerstva v extrémně složité době,“ vzkazuje přes Parlamentnilisty.cz zřejmě budoucí ministr kultury Jan Birke umělcům, kteří se na sociálních sítích „pozastavují“ nad volbou nového ministra a sdílejí například informace, že dlouholetý starosta Náchoda je původně strojař. Jan Birke vysvětlil, proč se rozhodl post ministra kultury přijmout a nastínil, jaké jsou jeho nejbližší „ministerské“ plány. „Posílit finance ještě pro letošní rok, připravit rozpočet na rok příští a otevřít kulturu podle jasného plánu v době covidové pandemie,“ vypočítává.
13.04.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (63 článků)

Primátor Hrabálek: Město odkoupí podíl ve společnosti Aldis

 
Město Hradec Králové se stane stoprocentním vlastníkem společenského a kongresového centra Aldis. Hradecká radnice v současnosti vlastní 48,54 % akcií této společnosti.
22.06.2022 09:15 |

podobné články

Pražské služby zahájily restrukturalizaci společnosti

 
Hlavní město Praha má zájem stát se jejich stoprocentním vlastníkem
30.07.2014 13:10 |

podobné články

Rozzlobený Birke z ČSSD: Babiš odmítnutím Pocheho udělal podraz a porušil smlouvu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítnutím europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) jako ministra zahraničí udělal podle předsedy hradecké krajské ČSSD a poslance Jana Birkeho podraz na sociální demokracii. Podle Birkeho Babiš porušil přichystanou koaliční smlouvu mezi ANO a ČSSD ještě dříve, než začala platit. Birke to dnes řekl ČTK.
16.06.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků) , Jan Birke (63 článků)

Praha poskytne osmimiliardovou záruku na koupi tramvají

 
Praha poskytne dopravnímu podniku záruku na osmimiliardovou směnku na koupi tramvají. Uzavření smlouvy dnes hlasy TOP 09 a ČSSD schválili pražští zastupitelé. Garanci už předtím odhlasovala rada města. Praha, která je stoprocentním vlastníkem podniku, se tak zaváže k odkupu směnek v případě, že by podnik nebyl schopen závazky vůči bankám splácet.
20.06.2013 14:15 |

podobné články

Babiš odmítl „hrůzostrašné“ podmínky v drůbežárně. A za drahé máslo prý může Klaus

 
Novinářka Saša Uhlová, která si vyzkoušela práci ve Vodňanech v drůbežárně koncernu Agrofert a popsala zdejší podmínky jako hrůzostrašné, lže. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš to uvedl v rozhovoru pro web Info.cz, podle něj jde o součást kampaně ČSSD. Podle Babiše mají zdejší zaměstnanci nadstandardní podmínky, což prý potvrdí i odbory. Babiš byl stoprocentním vlastníkem Agrofertu do začátku roku, pak ho převedl do svěřenského fondu. Řekl také, že jedním z hlavních viníků současné vysoké ceny másla je bývalý prezident a premiér Václav Klaus, který se nestaral o české zemědělství.
27.09.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10771 článků) , Andrej Babiš (24588 článků)