Článek

Biolog Flegr má jasno o vývoji covidu: Bojím se jen dvou věcí, jedna z nich je snad řešitelná...

 
Podle parazitologa Jaroslava Flegra (63) je Česko z nejhoršího venku. Jak známý vědec uvedl v rozhovoru pro eXtra.cz, zabrala kombinace vládních nařízení a výrazného oteplení. Zároveň ale krotí nadšení a varuje před zbrklým uvolněním pravidel, které nastalo například o Vánocích. "Je třeba vydržet, dokud počty nakažených nepoklesnou na 1000, maximálně 1500 za všední den," radí Flegr.
31.03.2021 17:40 |

podobné články

Podobné články

Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

 
Profesor Jaroslav Flegr vysvětloval, proč před měsícem tvrdil, že dnes bude tisíc mrtvých s covidem za jeden den. Fakticky s covidem v těchto dnech umírá 100 až 200. Virolog Flegr k tomu poznamenal, že čísla „malinko nadsadil“, aby lidi vystrašil. A teď má pocit, že bude třeba lidi vystrašit znovu. „Já mám pocit, že jsou příliš málo vystrašení,“ kroutil Flegr hlavou.
25.11.2020 10:01 |

podobné články

Na oslavy je příliš brzo! Koronavirus umocní blížící se chřipková sezona, varuje Flegr

 
Vládní nařízení podle všeho zabírají a koronavirová situace v Česku se lepší. V to věří i evoluční biolog Jaroslav Flegr (62), zároveň ale varuje, že ještě nesmíme polevit. Velkým rizikem je totiž podle známého parazitologa blížící se chřipková sezona, která sílu covidu-19 ještě umocní. „V chladu stoupá nakažlivost všech respiračních infekcí. Data z jara ukazují, že u tohoto koronaviru to bude zhruba na dvojnásobek,“ upozorňuje Flegr.
11.11.2020 11:40 |

podobné články

Partie, jakou jste ještě neviděli. Flégr strašil kolapsem zdravotnictví, Žaloudík mluvil o emigraci

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové byli vakcinolog Jiří Beran, senátor a lékař Jan Žaloudík, šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt a evoluční biolog Jaroslav Flégr. Beran zdůrazňoval, že se v Česku nemusíme bát koronaviru, protože smrtnost viru není vyšší než u chřipky. Flégr okamžitě zvedl varovný prst. Profesor Žaloudík odmítl, že by byl guruem antirouškového hnutí. A nezůstal jen u toho. Citoval např. Angelu Merkelovou.
13.09.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2698 článků) , Jiří Beran (35 článků)

Jaroslav Flegr se pustil do Andreje Babiše: Premiér má zájem, aby bylo co nejvíce nakažených

 
Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) se ostře pustil do premiéra Andreje Babiše (66). Flegr již v minulosti avizoval, že by se mělo zavřít úplně všechno, a to nejlépe hned. Nyní přišel s tím, že by Babiš neměl být členem krizového štábu a že je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených.
19.09.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21433 článků)

Jak skutečně na tom s koronavirem jsme, se dozvíme až teď po volbách, říká parazitolog Flegr

 
Parazitolog Jaroslav Flegr patří ke skupině lidí, kteří vidí současnou koronavirovou situaci velice skepticky. Už před dvěma týdny v rozhovoru pro eXtra.cz varoval, že čísla nakažených se nyní budou šplhat přes 10 tisíc za den. To se zatím nestalo, byť Česko i tak zaznamenává rekordní přírůstky. Za úterý naskočilo rekordních 4457 případů. Evoluční biolog Flegr také naznačil, že vláda před volbami mohla tajit skutečná čísla.
07.10.2020 06:31 |

podobné články

„Zavře se toho víc.“ „Nestrašte!“ Flegrova hádka s doktorem. A pak to schytal Pirk

 
Biolog Jaroslav Flegr varuje před podzimním nárůstem nakažených na covid-19. „Musíme počítat s tím, že nám na podzim naroste reprodukční číslo samo o sobě a ani roušky nám moc nepomůžou,“ varoval Flegr v pořadu Jaroslava Soukupa s tím, že opatření je potřeba ještě zpřísnit. Podle gastroenterologa z pražského IKEM a poslance Julia Špičáka (ANO) se ale epidemie koronaviru liší od chřipky tím, že je daleko méně sezónní. „To vás musím opravit,“ nedal se Flegr a rozpoutala se vášnivá debata.
07.10.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Soukup (127 článků) , Jaroslav Soukup (127 článků)

Profesor Flegr: Česká pomůcka, která by řešila covid. Ale kmotři ji nechtějí

 
Evoluční biolog Jaroslav Flegr tvrdí, že jeho kolega Emanuel Žďárský z Přírodovědecké fakulty UK má již od jara možnost ve své laboratoři levně a spolehlivě testovat lidi na covid-19 pomocí RT PCR testů. Svůj velkokapacitní způsob testování prý již několikrát nabízel vládě Andreje Babiše, ta ale vždy odmítla. „Asi z české levné metody nekoukají stamilionové provize pro naše zdravotnické kmotry,“ uvažuje Flegr.
02.11.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21433 článků)

Show Jana Krause: Herečka Aňa Geislerová, zpěvák Ben Cristovao a biolog Jaroslav Flegr

 
Herečka Aňa Geislerová, zpěvák Ben Cristovao a biolog Jaroslav Flegr se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu čtvrté série Show Jana Krause uvidíte v pátek 15. listopadu od 22.10 na Primě.
12.11.2013 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1144 článků) , Ben Cristovao (504 článků)

Biolog Flegr, který ohromil národ výstupem u Krause. Teď ho pozvali do rozhlasu a jízda pokračovala

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Jaroslav Flegr, evoluční biolog a parazitolog. Lze chování nového koronaviru předvídat? Pokud ano, čeká nás na podzim náročnější druhá vlna onemocnění covid-19? Bude nutné opět zavírat školy, přecházet na distanční výuku a zavádět další omezení?
07.09.2020 18:25 |

podobné články

Totální kolaps nemocnic, zhroutí se zdravotní systém, předpovídá apokalypsu biolog Flegr

 
Velká část lidí v Česku přirovnává koronavirus ke chřipce a v nákaze vidí spíše zbytečnou hysterii. S tím se ale rozhodně neztotožňuje parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62). Ten koronavirovou situaci vidí jako velmi vážnou a sám předvídá katastrofický scénář. Podle Flegra tak budou nemocnice do deseti dní přeplněné nakaženými lidmi s covidem-19.
17.09.2020 06:05 |

podobné články

Biolog Jaroslav Flegr varuje: Zima bude krutá, počty hospitalizovaných mohou klesnout až na jaře

 
Koronavirová situace v Česku není vůbec pod kontrolou, což začíná uznávat jak vláda, tak někteří odborníci, kteří byli doposud optimističtí. Evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr přitom před podobným scénářem varoval už v srpnu. Známý vědec nyní odhaduje, že do konce října bude v nemocnicích až deset tisíc lidí. Jak prozradil pro eXtra.cz, obává se příchodu zimy, se kterou se začnou šířit virózy a nakažlivost koronaviru podle Flegra stoupne na dvojnásobek.
21.10.2020 12:25 |

podobné články

Profesor Flegr: Ať to lidem zaplatí stát! Nové věci ke covidu

 
Parazitolog Jaroslav Flegr sdílel na svém facebookovém profilu další ze svého povídání kocourovi Micíkovi. Hovořil zejména o déja vu. "Je to pocit, že to, co právě nyní prožíváme, jsme už prožili někdy v minulosti, jen si zrovna nedokážeme uvědomit, kdy a kde to přesně bylo," poznamenal v souvislosti s některými tezemi o koronaviru Flegr.
18.11.2020 15:36 |

podobné články

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

 
Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které chtějí vyrábět, a kulturní a sportovní akce, které chtějí být provozovány. Takovou cestu z lockdownu, který by jinak mohl trvat další rok, nabídl divákům Snídaně s Novou parazitolog profesor Jaroslav Flegr. Ten se již v minulosti spolu s Danielem Landou a Jankem Ledeckým zasazoval se o testování proti covidu-19, které kulturní a sportovní akce zpřístupní. Ostatně, testováni byli i kritizovaní účastníci vyhlášení Českého lva. Flegr však radí: Nepoužívejte antigenní testy a celou „operaci“ vyjměte z gesce Ministerstva zdravotnictví.
08.03.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (565 článků) , Janek Ledecký (335 článků)

Zlé tajemství Klause, uhranul Flegr. Viděl to v TV. A rozluštil

 
Profesor Flegr už před rokem zblbnul. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí exprezidenta Václava Klause Petr Macinka. Flegr totiž začal šířit informace o tom, že se Klaus už dřív nechal proti covidu údajně naočkovat, a proto nyní prodělal lehký průběh. Vědec, kterého proslavily výroky o mrazácích na mrtvoly v ulicích, šíří tyto spekulace opakovaně.
16.03.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Petr Václav (924 článků)

Budou zavírat lidi, co zveřejní fakta o covidu? Profesor Flegr začíná mít obavy

 
Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že se přestanou zveřejňovat aktuální počty lidí s onemocněním covid-19 a statistiku aktuálně pozitivních lidí doplní vždy pouze s odstupem jednoho měsíce. A nedoporučuje, aby se aktuální počty aktivních případů uváděly na základě počtů vyléčených osob a úmrtí za poslední dny. Oznámení vyvolalo nemalou kritiku; ozval se i evoluční biolog Jaroslav Flegr. Ukazuje směrem k vládě.
13.03.2021 21:40 |

podobné články

Mutace viru? Je to jinak, Flegr vnesl jasno, potopil Pekovou

 
Evoluční biolog Jaroslav Flegr nám a své oblíbené kočce skrze facebookový status vysvětlil, jak je to s mutacemi koronaviru a odkud virus vůbec přišel. Na netopýry to prý nevypadá. Ve hře je spíš čínská laboratoř. A na závěr přišel kopanec do Pekové.
13.02.2021 19:35 |

podobné články

Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

 
Do 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News byli pozváni jak šéf stomatologické komory Roman Šmucler, tak parazitolog Jaroslav Flegr. Pokud jde o názory na koronavirus, stojí oba muži na opačné straně barikády. A také ve vysílání spolu dlouho nevydrželi. Když Roman Šmucler od Flegra uslyšel: „Roste to šíleným způsobem a pakliže se nešlápne na brzdu, bude katastrofa, budou opravdu tisíce mrtvejch,“ tak se sbalil a z vysílání zcela jednoduše odešel. Flegr pak v apokalyptickém scénáři pokračoval.
22.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (61 článků)

Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

 
Jaroslav Flegr kromě CNN Prima News zavítal i k Jaromíru Soukupovi. V osazenstvu Jaromír Soukup LIVE ho doplnila pražská zastupitelka za ODS Alexandra Udženija a krajský lídr ČSSD ve Středočeském kraji, náměstek ministryně Maláčové Robin Povšík. I na Barrandově Flegr šermoval rukama a předhazoval čísla a exponenciální nárůst. A stěžoval si, že správci nemocnic tato čísla nevidí a pak se budou divit, až jim naroste počet hospitalizovaných. Podle něho je potřeba zvětšit kapacitu testování pětkrát. A pomoci by měla i armáda.
23.09.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Soukup (69 článků)

Profesor Flegr, genius sociálních sítí a mediální hvězda druhé vlny kovidu. To budete koukat, co psal a nad čím bádal v minulosti

 
Třetina národa je infikována „kočičí nemocí“, kterou může chytit jak z neomyté mrkve, ale i orálního sexu či při pohlavního styku. I toto je téma, kterým se dlouhodobě zabývá aktuálně velmi mediálně protežovaný vědec, profesor Jaroslav Flegr. Ten ze strany jiných vědců či lékařů čelí nařčení, že ve vztahu k šíření koronaviru přináší katastrofické scénáře. Podívali jsme se, čím se Flegr profesně zabývá a jak se mediálně prezentoval v minulosti.
25.09.2020 11:30 |

podobné články