Článek

Bílí pryč! Bílé soudy. USA po osvobození mladíka, co se bránil

 
Páteční osvobozující verdikt nad 18letým Kyleem Rittenhousem, který předtím čelil obvinění z vraždy, poté co v loňském roce v sebeobraně zastřelil dva muže a jednoho postřelil, vyvolává ve Spojených státech napjaté reakce. Zatímco někteří republikáni mladíkovi nabízejí možnost práce, demokraté chovají k verdiktu mnohem chladnější přístup a z ultralevicového spektra zaznívá čiré zděšení. „Rasismus a nadřazenost bílé rasy,“ bijí na poplach ultralevicové kongresmanky. „Rozzlobený“ je též prezident Joe Biden, jenž byl BBC usvědčen ze šíření dezinformací o Rittenhousovi. A rozhořčení jímá i mnohé americké univerzity. Jedna z nich se po verdiktu rozhodla pro segregaci bělochů.
23.11.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)
Podobné články

Bílí pryč! Bílé soudy. USA po osvobození mladíka, co se bránil černým

 
Páteční osvobozující verdikt nad 18letým Kyleem Rittenhousem, který předtím čelil obvinění z vraždy, poté co v loňském roce v sebeobraně zastřelil dva muže a jednoho postřelil, vyvolává ve Spojených státech napjaté reakce. Zatímco někteří republikáni mladíkovi nabízejí možnost práce, demokraté chovají k verdiktu mnohem chladnější přístup a z ultralevicového spektra zaznívá čiré zděšení. „Rasismus a nadřazenost bílé rasy,“ bijí na poplach ultralevicové kongresmanky. „Rozzlobený“ je též prezident Joe Biden, jenž byl BBC usvědčen ze šíření dezinformací o Rittenhousovi. A rozhořčení jímá i mnohé americké univerzity. Jedna z nich se po verdiktu rozhodla pro segregaci bělochů.
23.11.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (626 článků)

Proč se nebát bílých džín a jak je nosit

 
Také jste si všimli, že je kolem vás čím dál mně bílých džín? Stačí se na ulici rozhlédnout kolem sebe a odměnou vám bude výhled na světle modré, tmavě modré, černé a barevné džíny, mezi nimiž byste ty v andělsky čistém odstínu hledali asi jako jehlu v kupce sena. Co se to děje?! Skutečnost je taková, že se ženy bílých džín jednoduše bojí. Nic složitějšího za tím vážně hledat nemusíte. K bílým džínám se váže celá řada předsudků a mylných domněnek, že se vlastně ani není čemu divit, že se jim ženy vyhýbají co možná nejširším obloukem. Strach z bílých džín je zbytečný! Možná ani vy bílé džíny nenosíte, protože máte strach, že si je ušpiníte, že v nich nebudete vypadat dobře, nebo že na své okolí budete působit dojmem, že jste se snad zastavili v čase. A víte co? Je to hloupost! Bílých džín se rozhodně bát nemusíte, ba naopak byste se je měli naučit hrdě nosit. A co kdybychom si teď společně řekli, jak správně na to? Poradíme vám, jak nosit bílé džíny Jestliže nenosíte džíny v bílé barvě, pak je dobře, že právě teď čtete tento článek. My vám totiž poradíme, jak je správně nosit, aby to vypadali dobře a vy jste se cítili jednoduše šik. Bílá od hlavy až k patě Proč se omezovat pouze na bílé džíny, když můžete být v bílém od hlavy až k patě? Klidně to vezměte zodpovědně a oblečte si bílé spodní prádlo, bílý top, bílé džíny a klidně i bílé ponožky. Celý outfit podtrhněte bílými botami a buďte si jistí, že na ulici budete vidět. Rozbijte tu nevinnost O bílé barvě se často říká, že je to barva nevinnosti. A právě s tím vy můžete pracovat! Jak? Stačí, když si vezmete bílé džíny a k tomu něco hodně výrazného, klidně... Čtěte více Příspěvek Proč se nebát bílých džín a jak je nosit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.10.2017 08:50 |

podobné články

Bílí? Slíbili prachy, pak nedali. Černý spisovatel z USA rok po Floydovi

 
„Bílí spojenci nám lhali,“ stěžuje si černoch, spisovatel Michael Harriot na webu The Root. Korporace, které slíbily rovnost finančně podpořit, totiž nedaly ani jedno procento z toho, co slíbily. Z miliard jsou miliony. Podpora pro BLM u bílých Američanů klesá. „Bílí naskočili, když byl systemický rasismus v módě, a zase vyskočili, když jim došlo, že by museli něco dělat,“ tvrdí.
25.05.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1747 článků)

Bílí muži si chtějí ukrást zpátky svět, který už dávno není jejich. Čtěte komentář Stropnického juniora k americkým volbám a zhluboka dýchejte

 
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se vyjádřil k americkým prezidentským volbám. Zpražil „bílé muže“. Sice vyhrál Donald Trump, ale bílí muži, kteří ho volili, by se neměli radovat. Svět už jim totiž nepatří tak, jako dřív. Trump se prý snaží přesvědčit „bílé muže“, že světu dál vládnou, čímž se údajně pokusí uchovat i do nebe volající nerovnosti tohoto světa, hřímá Stropnický.
09.11.2016 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5796 článků) , Matěj Stropnický (589 článků)

Radim Valenčík: Nebude chybět Merkelová, ale vize

 
Kdysi jsem četl knížku o dvou černoškých kmenech, jeden moderní, druhý zaostalý: Když se bílí ptali příslušníhů zaostalého kmene, jak hodnotí svého náčelníka, vyjádřili se velmi negativně. A to nemáte proceduru, jak ho nahradit? – ptali se bílí. Máme – odpovídali příslušníci kmene –, když na to přijde, můžeme ho i sníst. Tak proč to neuděláte? – vyzvídali bílí dál. Protože se u nás traduje, že když je náčelník špatný, tak ten, co po něm přijde je ještě horší.
01.11.2018 10:00 |

podobné články

Syn Lucie Bílé Filip skončil s holkou ve vaně. Jsme přátelé, tvrdí

 
Syn zpěvačky Lucie Bílé Filip Kratochvíl se do své plnoletosti obul vší silou. Řídí už auto a sám také rozhoduje, čemu propůjčí své jméno. Naposledy vložil síly do videoklipu osmnáctileté zpěvačky Eki, s níž nyní nafotil velmi odvážné fotografie. Oba tvrdí, že jsou z nich pouze přátelé. Další články k tématu: Syn Lucie Bílé Filip si v klipu zahrál milence své plnoleté vrstevnice Máma je můj nejlepší přítel, říká syn Lucie Bílé MÓDNÍ POLICIE ze Slavíků: Syn Bílé byl k nepoznání, ale obstál
08.05.2013 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2621 článků) , Filip Kratochvíl (97 článků)

Poprvé v Česku a hned paterčata: Narodili se bílí lvi!

 
Jsou bílí jak sníh, je jich pět a máma je bedlivě střeží. Vzácné jihoafrické bílé lvy se podařilo odchovat v zoo v Borovanech na Českobudějovicku.
28.05.2017 09:20 |

podobné články

Drama v Plzni: Věrný pes bránil v bytě svého mrtvého pána!

 
Pes prokázal v plzeňském Lochotíně věrnost svému pánovi i po jeho smrti. Bránil ho, i když muž středních let ležel mrtev. Do bytu se ale nemohli dostat hasiči. Pes jim zuřivě bránil ve vstupu.
05.10.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (253 článků)

Konvoj osvobození projel centrem Prahy

 
Konec druhé světové války a především osvobození západních Čech americkou armádou si v Praze připomněli všichni účastníci Konvoje osvobození. Na sraz historických vozidel dorazilo několik desítek vojenských exemplářů.
29.04.2016 16:40 |

podobné články

Veřejný ochránce práv: Na osvobození od placení místního poplatku mají někteří jen 15 dnů

 
Od roku 2018 se mění pravidlo pro ohlášení nároku na osvobození od placení místních poplatků. Pokud poplatník neohlásí obecnímu úřadu údaj rozhodný pro osvobození nebo úlevu od poplatku včas, nárok mu zanikne.
09.01.2018 10:05 |

podobné články

Analytik natvrdo: Vlasovci přitáhli jeden den v noci do Prahy, druhý se střetli s Němci a již odpoledne táhli na západ. Zrádci SSSR, Němců i Pražanů!

 
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytika Martina Kollera zaujala slova primátora Plzně Martina Baxy, která pronesl při příležitosti 75. výročí osvobození města od nacistů. Ten ocenil, že už nežijeme pod nádvládou komunistů, kdy se podle něho nesmělo o osvobození Plzně americkou armádou mluvit. Při té příležitosti Koller nabídl svůj vhled do historických událostí konce druhé světové války, které jsou v dnešní době vykládány různě. Ať už konec války v Plzni, tak třeba role Vlasovců při osvobození Prahy.
10.05.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (109 článků)

Lukáš Kovanda: Ukončení osvobození zboží z čínských e-shopů od DPH se o půl roku posouvá

 
Vánoce řadě Čechů zlevní. Zásilky z čínských e-shopů totiž budou od DPH osvobozeny i po Vánocích. Takže zpožděné předvánoční zásilky se neprodraží, jak doposud hrozilo. Evropská komise totiž rozhodla, že dobu osvobození od DPH prodlouží o půl roku. Původně mělo osvobození končit k 31. 12. 2020. Nyní však skončí až k 30. 6. 2021.
13.08.2020 14:41 |

podobné články

Obamová se rozpovídala o rasismu: Bílí nás ani nevidí, posteskla si bývalá první dáma

 
Bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová se ve svém posledním podcastu věnovala tématu rasismu, konkrétně promluvila o svých vlastních zkušenostech. Svému publiku převyprávěla incident, ke kterému došlo v newyorském Central Parku, když si s dcerami zašla na zmrzlinu. Zdůraznila, že „bílí černochy mnohdy ani nevidí“, informoval deník USA Today.
28.08.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Obama (245 článků)

Lucie Bílá: Cítím se být v bezpečí

 
Sváteční melodie plné citu nabízí první vánoční album Lucie Bílé. Deska, která si v názvu hraje – ne zahrává – se zpěvaččiným uměleckým příjmením (Bílé Vánoce Lucie Bílé). Živě ji na předvánočním turné představila na severu Čech v Roudnici i v Teplicích. Ale nejen tam desce, na níž Lucie předvádí pokoru, klid, ticho, posluchači uvěřili. Za měsíc si ji k počátku prosince koupilo 39 tisíc lidí (a ke dnešku už jistě mnohem víc). To od hudební společnosti Supraphon vyneslo Lucii Bílé hned trojplatinovou desku. Spolu s ní ji dostali i její spolupracovníci, kapelník a klavírista Petru Malásek a textař Pavel Vrba. Ta hudební i citová investice se zkrátka zúčastněným vyplatila. Více v rozhovoru s Lucií Bílou.
28.12.2010 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2621 článků) , Petr Malásek (121 článků) , Pavel Vrba (399 článků) , Pavel Vrba (393 článků)

Mladíka (17) svlékli, zmlátili, zkopali a okradli! Dozorci teď míří do vazby

 
Policejní inspekce obvinila v úterý tři dozorce z pražských věznic z loupeže. Podle vyšetřovatelů loni v prosinci napadli v restauraci mladíka, kterého pak bili a ponižovali ve sklepě. Jeden z dozorců mu údajně vzal peněženku a mobilní telefon.
21.02.2013 17:20 |

podobné články

„Bílí, běžte pryč!“ Jedna žena neposlechla a umělci se za to omluvili

 
V kanadském Halifaxu došlo ke zvláštní situaci. Pořadatelé zdejšího hudebního festivalu se omluvili za „zjevně rasistické chování“ ženy bílé pleti, která odmítla uvolnit místo u pódia lidem s jinou barvou pleti. Informoval o tom server kanadského deníku National Post.
31.10.2017 12:00 |

podobné články

Varhaník (53) zastřelil v pražském parku mladíka (†25). Soud mu potvrdil 10 let za mřížemi

 
Varhaník Jiří Čipera si odpyká deset let vězení za zastřelení kolemjdoucího mladíka v parku v pražských Košířích. Trest za vraždu mu dnes pravomocně potvrdil Vrchní soud v Praze, který zamítl mužovo odvolání. Čipera trval na své obhajobě, že se při nočním incidentu pouze bránil napadení. Pozůstalým musí uhradit celkem 600 tisíc korun za způsobenou újmu.
12.09.2018 13:45 |

podobné články

Žádná sebeobrana, ale vražda! Varhaník si za zastřelení mladíka v Košířích odsedí 10 let, soud stížnost odmítl

 
V košířském parku chladnokrevně zastřelil 25letého mladíka! Varhaník Jiří Čipera si za vraždu odpyká deset let vězení. Jeho stížnost odmítl Ústavní soud, usnesení je dostupné v databázi soudu. Muž ve stížnosti argumentoval, že se jen bránil napadení a nešlo tak o vraždu, čin měl být podle něj kvalifikován spíše jako usmrcení z nedbalosti, případně zabití.
06.01.2020 10:15 |

podobné články

Soudy mohou zkoumat průběh státnic, znalosti studentů nikoli

 
Soudy mají pravomoc zkoumat procesní správnost a průběh státních závěrečných zkoušek na vysokých školách. Plyne to z nedávného rozsudku, který vynesl Nejvyšší správní soud (NSS) a na nějž upozornil soudce NSS Zdeněk Kühn na blogu Jiné právo. Soudy tak mohou posuzovat složení zkušebních komisí či dodržení předpisů, nepřísluší jim hodnotit znalosti uchazeče.
16.02.2010 10:25 |

podobné články