Článek

„Bijte Rusy. Ale jen trošku.“ Pravda o americkém svolení Ukrajině

 
Válka na Ukrajině stále zuří na plné obrátky a Ukrajinci slaví úspěch. V hloubi ruského území s pomocí dronu zničili drahou stíhačku páté generace SU-57. Washingtonský Institut pro studium války (ISW) však upozorňuje, že by Ukrajinci mohli zničit mnohem více ruské techniky. Kdyby administrativa Joea Bidena rozvolnila pravidla využití amerických zbraní na cíle v Rusku. Varovný prst Ukrajinci pozvedají i při pohledu na výsledky voleb do Evropského parlamentu.
10.06.2024 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1175 článků)
Podobné články

„Bijte své manželky,“ radil mužům poslanec. Jeho vyjádření vzbudilo šok a pobouření

 
Ugandský poslanec Onesimus Twinamasiko během rozhovoru v televizi NTV řekl, že „muž má právo ukázňovat svoji ženu“. Celou situaci rozvedl a podal návod k tomu, jak by manželé měli trestat své partnerky. „Bijte své manželky, je to vaše právo, povalte ji na zem a jednu jí vražte,“ prohlásil v přímém vysílání, informovala stanice BBC.
13.03.2018 20:35 |

podobné články

Vraťte se domů, dokud můžete, vyzývá Rusy šéf parlamentu po Pavlových výrocích

 
Předseda Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu, Vjačeslav Volodin vyzval Rusy žijící v exilu, aby se vrátili do vlasti, dokud to ještě jde. Reagoval tak na výroky českého prezidenta Petra Pavla z rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) o potřebě přísnějšího dohledu nad Rusy žijícími na Západě. Podle Volodinovy  interpretace , citované ruskými médii, „český prezident navrhl Rusy žijící v zahraničí zavřít do koncentračních táborů“.
19.06.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2919 článků) , Pavel Svoboda (479 článků) , Pavel Svoboda (478 článků) , Pavel Svoboda (479 článků) , Pavel Svoboda (479 článků) , Petra Svoboda (242 článků)

Bijte Rusy na věčné časy. Tudy Noční vlci jezdit nebudou. Upřímnou soustrast Zemanovi. Záruba, Kalousek, Rejžek a politická dohra hokeje s Ruskem

 
Kolem mantinelu dnes Noční vlci neprojedou, poznamenal Robert Záruba. Miroslav Kalousek pak vyjadřoval prezidentu Zemanovi soustrast. I takové věci provázely čtvrteční večerní hokejové utkání Česko–Rusko na mistrovství světa, které mnozí pojali jako politické zúčtování.
11.05.2018 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Záruba (204 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

„Pravda o Ukrajině!“ „Čím větší k*rva, tím větší celebrita!“ Fico slavil 1. máj

 
„Čím je člověk větší prostitutka, čím je větší kurva, tím je to větší celebrita!“ rozčílil se předseda slovenské Smer-SD Robert Fico v projevu na svátek 1. máje. Zároveň se pak poklonil před těmi, kteří pracovali do roku 1989. „Nenechme si vzít pravdu o Kuciakovi, my povíme, kdo Kuciaka zabil. A budou všichni šokováni, kdo jej zabil. Nám je líto, co se stalo, ale tak jako vyjde pravda o válce na Ukrajině, jako přijde pravda o fašismu na Ukrajině, až vyjde pravda o tom, že se nejprve zabíjeli lidé na Donbasu, zabíjeli se tam Rusové, až potom se dozvíme velkou pravdu o Slovensku. Nenechme si sebrat pravdu, neboť je to jediné, co nám v tomto okamžiku zůstává,“ dodal Fico.
01.05.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1324 článků)

Rusy neobsluhujeme. Polskem se šíří protest restauratérů

 
Historicky dramatické vztahy mezi Poláky a Rusy se projevují i v současném dění kolem války na Ukrajině. Aktuálně se projevuje silnou podporou Ukrajinců mezi Poláky, která nachází konkrétní vyjádření například v chování restauratérů, kteří odmítají obsluhovat Rusy.
10.09.2014 07:36 |

podobné články

Cvalín (KSČM): Ukrajině reálně hrozí nebezpečí v podobě fašismu

 
Novináři, veřejnoprávní televize a další „nezávislí“ novináři, bijte na poplach, dokud je čas!!
25.02.2014 11:15 |

podobné články

Bez svolení těžařů nepostaví ani chlívek!

 
Mají projekt i peníze, ale stavět nemohou. Trojanovice na Novojičínsku by chtěly novou radnici. Bez svolení těžařů ale lidé ve vsi nemůžou vybudovat ani kozí chlívek.
05.05.2009 18:50 |

podobné články

Syn Tomáše Plekance ve filmu: K těmto záběrům ale slavný táta nikdy nedal svolení!

 
Uspěje Lucie Vondráčková (38) aspoň tentokrát! Půl roku před premiérou se totiž objevil dosud přísně utajovaný trailer na její nedávno dotočený film Hotel Limbo, v němž se pokusí o reparát po katastrofálním díle The Perfect Kiss. Ve videu se ukazuje i starší synek Matyáš (7), k jehož účasti otec hokejista Tomáš Plekanec (35) ale podle dostupných informací nikdy nedal svolení.
20.12.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (2049 článků) , Tomáš Plekanec (604 článků)

GLOSA: Zatlačte nás do rohu a umřeme úplně všichni. Rusko už vyhrožuje celému světu

 
GLOSA: Poslední týdny nebyly rozhodně příznivé ani pro ruského prezidenta Vladimira Putina, ani pro jeho posluhovače, kteří doteď ve státu nakloněných médiích pravidelně uklidňovali obyčejné Rusy, že je na Ukrajině vše v pořádku a vše jde podle přesně narýsovaného plánu. Těžko se ale popírají zprávy, které z Ukrajiny přicházejí: Rusy nikdo nevítá, rozhodně válku nevyhrávají a ztráty jsou takové, že Putin musel přejít k mobilizaci. Místo kritiky na osobu prezidenta však stále častěji zaznívá otázka: Kdo Putinovi zatajil, jaká je pravda?
26.09.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5374 článků)

Rusy poslat domů! Stop plynu z Ruska! To zní z důležitých úst

 
Jak je známo, v Česku pracuje a studuje celá řada Ukrajinců. Ale také Rusů. Někteří politici a bývalí politici míní, že by se sankce vůči Rusku měli dotknout i jich. „Všechny Rusy poslat domů, zmrazit majetky,“ prohlašuje expremiér Topolánek. Jiří Dienstbier by toto omezil na „věrné Putinovi“. Pedagog z VŠE Martin Dlouhý pak bude Rusy postihovat po svém. „Nepovedu ruským studentům bakalářské/diplomové práce. Nebudu je učit. Nebudu je konzultovat, zkoušet, opravovat testy. Nebudu dělat výzkum s ruskými vědci,“ oznámil. Už ale přišly výzvy, aby si lidé na obyčejných Rusech žáhu nechladili.
24.02.2022 14:00 |

podobné články

Frankfurt se dohodl s Kadlecem. Letenský klub mu svolení k přestupu nedal

 
Eintracht Franfurt je podle deníku Bild dohodnutý na přestupu s reprezentačním útočníkem Václavem Kadlecem. Zájem sparťanského fotbalisty o odchod do šestého týmu uplynulého ročníku bundesligy potvrdil i hráčův manažer Pavel Paska. Letenský klub mu ale podle listu zatím svolení k přestupu nedal a snaží se vyjednat co nejvyšší odstupné za jednadvacetiletý talent. 
13.06.2013 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Kadlec (138 článků) , Václav Kadlec (137 článků)

S Rusy v Sýrii končíme, oznámili Američané. Rusové pozastavili dohodu o plutoniu

 
Spojené státy odmítly dál spolupracovat s Rusy v Sýrii kvůli pokračujícímu bombardování Halabu, na které útočí ruské a syrské vládní letouny. Američané obvinili Rusy, že neplní své závazky ohledně příměří. Totéž ale obratem zaznělo i z Moskvy s tím, že Washington nedokázal splnit podmínky dohody a vinu shazuje na jiné. Ve stejný den Rusko pozastavilo dohodu s Američany o likvidaci plutonia.
03.10.2016 21:25 |

podobné články

Slávisté Čelůstka a Milan Černý mají svolení k odchodu

 
Fotbalový klub SK Slavia Praha asi v zimní přestávce přijde kvůli finančním problémům o další dva hráče - obránce Ondřej Čelůstka i záložník Milan Černý mají svolení k jednání o odchodu do ciziny.
05.12.2010 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Černý (59 článků)

Říha chce koučovat Slováky. Dostane od Petrohradu svolení?

 
Český hokejový kouč Miloš Říha by rád vedl slovenskou reprezentaci, která je od květnového odvolání Kanaďana Glena Hanlona bez trenéra. Říha doufá, že dostane od svého nového zaměstnavatele SKA Petrohrad svolení, aby souběžně trénoval i slovenský národní tým.
11.07.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Říha (100 článků) , Glen Hanlon (10 článků)

Tévez zmeškal trénink, bez svolení klubu odletěl do Argentiny. Trest ho nemine

 
Útočníkovi Carlosi Tévezovi hrozí v Manchesteru City další trest. Sedmadvacetiletý fotbalista, který musel nedávno zaplatit pokutu půl milionu liber, podle serveru BBC bez svolení klubu odletěl do rodné Argentiny.
09.11.2011 12:00 |

podobné články

Google vyhrál soud s autory: Bez svolení zkopíroval miliony knih

 
Internetová společnost Google dnes vyhrála klíčový soudní spor s autory knih. Newyorský soudce odmítl žalobu, v níž autoři obviňovali Google z toho, že bez jejich svolení digitálně zkopíroval miliony knih pro svou elektronickou knihovnu Google Books. Cech autorů, který za skupinu spisovatelů firmu žaluje, se proti rozhodnutí hodlá odvolat.
14.11.2013 21:01 |

podobné články

RECENZE: Svolení. Sebeočistná odveta za ukradené dětství

 
Terapeutickým návratem do narušené puberty je memoárová prvotina Svolení z pera šéfky významného francouzského nakladatelství Julliard Vanessy Springory. Nikdy nezahojenou jizvu, kterou si nese ze vztahu s o generaci starším mužem, nařezává s odměřeností let a snad i bez sebeklamu.
10.04.2021 11:50 |

podobné články

Šokující informace. Útok NATO na Jugoslávii měl začít jinak. Orbán dal svolení, aby se to svět konečně dozvěděl

 
V souvislosti s bombardováním Srbska v roce 1999 se na světlo dostala zcela nová informace. USA žádaly po Maďarsku, aby v roce 1999 vojensky napadlo Srbsko. Dosud tajnou informaci zveřejnil srbský prezident Vučić na základě svolení maďarského premiéra Orbána. Důvodem bylo Kosovo, kvůli němuž tehdy NATO Srbsko bombardovalo a zabilo přes dva a půl tisíce civilistů.
16.10.2022 14:25 |

podobné články

Šokující informace. Útok NATO na Jugoslávii měl začít jinak. Orbán dal svolení, aby se to svět konečně dozvěděl

 
V souvislosti s bombardováním Srbska v roce 1999 se na světlo dostala zcela nová informace. USA žádaly po Maďarsku, aby v roce 1999 vojensky napadlo Srbsko. Dosud tajnou informaci zveřejnil srbský prezident Vučić na základě svolení maďarského premiéra Orbána. Důvodem bylo Kosovo, kvůli němuž tehdy NATO Srbsko bombardovalo a zabilo přes dva a půl tisíce civilistů.
17.10.2022 19:35 |

podobné články