Článek

Bídný stav části silničních mostů v ČR: Stát je zanedbává, závady neřeší, varují kontroloři

 
Stát zanedbává kontroly, údržbu a opravy silničních i dálničních mostů. Vyplývá to z prověrky, jejíž výsledky dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Například ani po 13 letech od uzákonění nevznikla povinná evidence cest. Stát také dlouhodobě neřeší závady části mostů, a to až do té míry, že některé musely být strženy. Ministerstvo dopravy v reakci na zprávu NKÚ odkázalo na páteční tiskovou konferenci, při níž ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že nechá provést audit hospodaření se všemi 24 300 železničními a silničními mosty v Česku. Silničních a dálničních mostů je v Česku zhruba 17 500, část ve správě státu a část spravovaná kraji. Ve špatném až havarijním stavu je podle NKÚ asi pětina mostů.
17.08.2020 09:00 |

podobné články

Podobné články

Stát se nestará o údržbu mostů, část je v havarijním stavu

 
Stát nemá přehled o stavu silničních mostů, zanedbává údržbu a nemá jednotnou evidenci plánování oprav. Konstatoval to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který zároveň upozornil, že postupné chátrání přemostění může vést k nákladným rekonstrukcím i jejich zřícení. Nynější rychlost oprav ani nedává šanci na výraznější zlepšení. Ministerstvo chystá audit hospodaření s mosty.
17.08.2020 09:20 |

podobné články

Pátrání v sutinách mostu v Janově narušil požár. Další mrtví se pořád nenašli

 
Až dvacet lidí se pohřešuje po pádu mostu v Janově, další těla kromě 38 dosavadních obětí záchranáři ale neobjevili. Práce v sutinách narušil i krátký požár. Na šest set lidí muselo být evakuováno z domů pod zbývající částí mostu. Zatímco v italské vládě nepanuje shoda ohledně potrestání provozovatele mostu, jeden italský deník zveřejnil záznam praskliny ve vozovce mostu dva dny před jeho zřícením.
17.08.2018 13:50 |

podobné články

Havlíček startuje superprověrku mostů v Česku. A plánuje i tvrdší metr na strojvůdce

 
Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO), který vede i resort průmyslu a obchodu, nechá prověřit stav všech 24 300 železničních a silničních mostů v Česku. Na těch rizikových ve špatném stavu budou vytvořena mimořádná opatření. Vznikne také pozice, která bude mít bezpečnost všech mostů na starosti. Ministr to řekl na tiskové konferenci po jednání komise pro bezpečnost na železnici, kterou nedávno ustavil po sérii tragických nehod.
14.08.2020 15:30 |

podobné články

Monika Absolonová: Na lásku nemá čas, přítele zanedbává

 
Monika Absolonová (35) zanedbává přítele Vratislava Jandu (46). Zpěvačka bere jednu zakázku za druhou. Sotva si najde čas na společnou dovolenou, o svatbě odmítá přemýšlet.
05.09.2012 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Monika Absolonová (1098 článků)

Tahle brunetka je zatraceně sexy: Kvůli soutěži krásy zanedbává přítele, motocyklového závodníka Karla Abrahama

 
Finalistka s číslem 8 soutěže Miss Czech Republic vás zaujala, už když jsme ji představili po soustředění krásek v Rás al-Chajma. Teď vypadá čtyřiadvacetiletá Hanka Vagnerová ještě lépe. Vyzpovídali jsme ji na dalším soustředění v Chorvatsku, kde nám přiznala, že kvůli soutěži trochu zanedbává svého přítele, motocyklového závodníka Karla Abrahama.
06.10.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Abraham (350 článků)

První pilíř Barrandovského mostu je opraven. Zima práce přeruší, znovu se začne koncem února

 
První fáze oprav Barrandovského mostu začala na podzim. Během této fáze se opravuj pilíře mostu. Doposud se stihl opravit jeden, a to u pravého břehu Vltavy. Oprava druhého započala. Nyní se práce musejí kvůli klimatickým podmínkám přerušit. Pokračovat by se mělo na konci února příštího roku s tím, že práce by měly být hotové nejpozději do konce listopadu 2021. Pak přijde na řadu oprava vrchní části mostu. Rekonstrukce mostních pilířů vyjde na 63 milionů korun, celková rekonstrukce by pak měla stát asi půl miliardy.
15.12.2020 17:50 |

podobné články

Do silnic a mostů v okolí Chvaletic investuje Pardubický kraj téměř 320 milionů

 
Pardubický kraj se dlouhodobě snaží modernizovat silnice II. a III. tříd a mostů, které má ve svém vlastnictví. I díky prostředkům z Integrovaného operačního programu v rámci evropských fondů je připravována rozsáhlá modernizace čtyř silničních úseků a dvou mostů na silnici II/322 v oblasti Kojic a Chvaletice. Aby došlo k co nejmenším dopravním omezením, nechává si kraj na tyto stavby zpracovat Plán organizace výstavby.
30.10.2018 09:10 |

podobné články

Kontrola stavu silničních mostů vázne

 
S mimořádnou kontrolou 600 mostů na dálnicích a silnicích první třídy, kterou koncem srpna uložil Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), tato státní organizace ještě nezačala. Přitom z dřívějších kontrol vyplynulo, že šest mostů na jedničkách je v havarijním stavu.
31.10.2018 16:10 |

podobné články

Hlávkův most se bourat nebude. Opravy začnou do dvou let

 
Hlávkův most je dlouhodobě ve špatném stavu, proto Magistrát hl. m. Prahy jako investor zadal zpracovat zevrubnou diagnostiku, která měla zjistit aktuální stav mostní konstrukce. Tu zpracovala v letech 2018–2019 Společnost Hlávkův most. Na jejím základě zjistila, že nosná konstrukce historické části mostu je v relativně dobrém stavu a půjde opravit. Ve velmi špatném stavu jsou takzvané přechodové desky, které spojují jednotlivé části mostu. Ty TSK opraví už v létě. Odborníci doporučili zbourat a nahradit pouze jednu část mostu, a to u Vltavské, která je podle nich neopravitelná.
11.03.2020 16:55 |

podobné články

ČOI našla závady v polovině internetových obchodů

 
ČOI v lednu našla závady ve více než polovině kontrolovaných internetových obchodů, které zákazníky například špatně informovaly o jejich právech.
05.02.2010 11:15 |

podobné články

Vondra: Odstraňte závady letounů CASA, nebo odstoupíme!

 
Ministerstvo obrany ztrácí trpělivost s letouny CASA a hrozí odstoupením od smlouvy. V úterý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) řekl, že po posledních problémech strojů z konce října chce po výrobci, aby okamžitě všechny závady strojů odstranil, jinak navrhne vládě, aby obchod zrušila.
15.11.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1278 článků)

Letouny CASA jsou opět v plném provozu

 
Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek v pondělí povolil návrat letounů CASA do provozu. Výrobce letounů odstranil závady na letounech, které nesměly kvůli poruchám na avionice od podzimu do vzduchu. Picek minulý týden povolil kontrolní lety a ty potvrdily, že závady byly odstraněny.
13.02.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (276 článků)

Náčelník štábu povolil létání dopravních letadel CASA, závady odstraněny

 
Náčelník generálního štábu Vlastimil Picek dnes povolil lety dopravních letadel CASA v plném rozsahu, sdělila ČTK mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Letouny nesměly létat od konce října, kdy měl jeden z nich poruchu. Výrobce poté pracoval na odstranění závad. Armáda provedla od 6. února zkušební lety, které žádné závady neodhalily.
13.02.2012 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Picek (276 článků)

Letouny CASA mohou zpět do vzduchu, Španělé je stihli včas opravit

 
Španělský dodavatel letounů CASA stihnul odstranit závady na avionice těchto strojů v dohodnutém termínu. Kdyby do posledního květnového dne závady neodstranil, ministerstvo obrany by odstoupilo od smlouvy.
31.05.2012 11:55 |

podobné články

SVS letos zatím zjistila závady u devíti procent kontrol v místě určení

 
Státní veterinární správa (SVS) letos dosud zjistila závady u devíti procent z více než 1 300 kontrol zaměřených na potraviny živočišného původu ze zahraničí, provedených v místě určení zásilky.
17.04.2016 11:50 |

podobné články

Starosta Jiraský: Úpravy ulice Gen. Závady jsou téměř hotové

 
Ulice Gen. Závady prochází rozsáhlou rekonstrukcí již od konce minulého roku. Po prvním úseku ležícím mezi ulicemi Jiráskova a Husova byla upravena také zbývající část k ulici Komenského.
21.08.2020 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Gen Gen (3 články)

Nejvyšší kontrolní úřad si posvítil na české stavby a… O stavu mostů nemá stát přehled!

 
Zanedbaná údržba a dlouho odkládané opravy! Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) nemá stát přehled o stavu silničních a dálničních mostů. Z prověrky vyplývá, že jich je ve špatném až havarijním stavu asi pětina.
18.08.2020 05:05 |

podobné články

Grand Prix v Brně: Kempy praskají ve švech, předražené pivo a jídlo prý fandové neřeší

 
Skvělý kšeft. Jinak majitelé kempů a stánkaři největší motoristický svátek v Česku, Velkou cenu Brna silničních motocyklů, ani hodnotit nemohou. Pivo za 60, půl litru koly za padesát, hamburger za 130 korun. Jenže spousta fandů drahotu neřeší, chtějí si užívat!
04.08.2018 13:20 |

podobné články

Neobvyklá nehoda: Loď strhla část mostu i s vozovkou

 
VIDEO. Loď přepravující součásti vesmírných raket na Mys Canaveral strhla ve státě Kentucky na jihovýchodě USA část mostu i s vozovkou. Naštěstí se ve chvíli střetu na zdemolované části Eggnerova dopravního mostu nenacházely žádné automobily, uvedla agentura DPA. Podle místních médií zbylá část mostu, jenž byl zprovozněn v roce 1932 a rekonstruován v roce 1943, je nyní zřejmě nestabilní.
29.01.2012 19:45 |

podobné články