Článek

Bidenovy transgenderové Velikonoce... Český Twitter ve varu, Blažek dostal Kremlem

 
Americký prezident Joe Biden musel čelit kritice za to, že na Velikonoční neděli vyhlásil den transgenderových osob, který se po celém světě už několik let slaví právě 31. března. Jenže letos to byl zároveň i Boží hod velikonoční. Bidenův krok okomentoval na sociální síti ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a následně za to dostal rovněž pořádně naloženo. Zastal se jej až publicista Matyáš Zrno.
03.04.2024 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Joe Biden (1126 článků)
Podobné články

Biden vyhlásil na Velikonoce svátek transgenderu. A on si říká „katolík“, nevydržel arcibiskup

 
Ostré kritiky se dostává americkému prezidentovi Joeu Bidenovi za jeho označení letošní velikonoční neděle za „Den transgenderové viditelnosti“. „Pobuřující a odporné,“ kritizuje Bidena republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson v souvislosti s tím, že zatímco Boží hod velikonoční „překřtil“ na „Den transgenderové viditelnosti“, v Bílém domě zároveň dochází k zakazování velikonočních náboženských symbolů. Své si o kroku „zbožného katolíka“ Bidena myslí také arcibiskup z Washingtonu. Biden si podle něj z víry vybírá jen to, co se mu hodí.
01.04.2024 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Mike Johnson (7 článků) , Mike Johnson (7 článků) , Mike Johnson (5 článků) , Mike Johnson (5 článků) , Mike Johnson (5 článků) , Mike Johnson (5 článků) , Joe Biden (1126 článků) , Mike Johnson (7 článků) , Mike Johnson (5 článků) , Mike Johnson (7 článků) , Mike Johnson (5 článků) , Mike Johnson (7 článků) , Mike Johnson (5 článků)

Žádný „zásah do nezávislosti“ nemohl nastat. Blažek objasnil chvilkařům základy práva

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se ohradil proti výzvě spolku Milion chvilek pro demokracii, aby odstoupil ze své funkce kvůli údajnému střetu zájmů. Blažek prý aktivně vstupuje do živé kauzy, ve které je spolu s dalšími členy ODS prošetřován v souvislosti s kupčením s brněnskými byty. Podle Milionu chvilek Blažek má vliv na státní zástupce i soudce spojené s kauzou. Všechna nařčení Blažek odmítá s tím, že je jeho povinností jako ministra spravedlnosti zajímat se o každý případ, kdy může dojít k nějakým přehmatům, a všechny své kroky v rámci zmíněné kauzy pečlivě vysvětluje v otevřené odpovědi.
29.03.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Armáda USA začne nabírat transgenderové rekruty. Trumpův zákaz zrušily soudy

 
Americká armáda začne od nového roku poprvé přijímat do svých řad transgenderové rekruty. V noci na sobotu to podle agentury Reuters uvedl mluvčí Pentagonu. Armáda se tak podřídí rozhodnutí federálních soudů po dnešním oznámení ministerstva spravedlnosti, že se proti jejich výroku neodvolá. Federální soudy zrušily zákaz přijímat do armády osoby se změněným pohlavím vydaný prezidentem Donaldem Trumpem.
30.12.2017 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6141 článků)

Okamura (SPD): Nejen Evropskou unii ovládají blázniví neomarxisti

 
Argentinská armáda musí do 30.11. naplnit kvóty pro transgenderové osoby, přičemž přinejmenším jedno procento příslušníků argentinského pozemního vojska budou muset nově tvořit transsexuálové, transvestité a transgenderové osoby.
26.11.2020 05:40 |

podobné články

„Druhé nejlevnější Velikonoce v historii“ Čechy rozhodily už teď

 
Letošní Velikonoce podle ČT budou patřit k těm levnějším a dle ekonoma Lukáše Kovandy se pak Češi letos dokonce „mohou těšit na druhé nejlevnější Velikonoce v novodobé historii země“. Naopak ekonom Vladimír Pikora ve stejnou chvíli varuje, že si lidé letos leckde během Velikonoc ještě připlatí. Kde je tedy pravda? Lidé si dle svých slov „levných“ Velikonoc v obchodech zatím příliš nevšimli a upozorňují, že výjimkou v supermarketu nejsou ani plata vajec za 137,90 Kč. Nakolik jsou letošní Velikonoce „laciné“, napoví ceny před 3 roky. Čechy každopádně levné Velikonoce rozhodily už teď, před jejich začátkem. Optimistická slova nesdílejí.
28.03.2024 08:10 |

podobné články

Nezákonné. Cenzura? Soud shodil Bidenovy lidi kvůli covidu

 
Americký publicista Michael Shellenberger se na sociální síti X zostra pustil do administrativy amerického prezidenta Joea Bidena s tím, že protlačuje cenzuru, ale naštěstí se zdá, že přes americké soudy to pravděpodobně neprojde. Narážel na snahy Bidenovy administrativy potlačovat ve veřejném prostoru některé informace o covidu.
12.09.2023 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1126 článků) , Michael Michael (1914 článků) , Michael Michael (210 článků)

Ministr Blažek čelí trestnímu oznámení kvůli angažmá v kauze Diag Human

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) čelí kvůli svému někdejšímu angažmá v kauze Diag Human trestnímu oznámení. Blažek ve sporu s touto společností zastupoval stát a Obecně prospěšná společnost Acta non verba má za to, že se dopustil hned několika trestných činů včetně podvodu. V úterý to oznámili ředitel Acta non verba Vojtěch Razima a publicista Jan Urban. Blažek obvinění odmítl.
31.07.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (89 článků) , Pavel Blažek (832 článků)

Blažek: Hasenkopf si kompenzuje frustraci ze ztráty místa na Hradě

 
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zvažuje právní kroky proti poradci Kanceláře prezidenta republiky Pavlu Hasenkopfovi, který uvedl, že lednovou amnestii připravilo ministerstvo spravedlnosti. Blažek takové tvrzení odmítá. Hasenkopf vyslovil pochybnosti o tom, že Blažek může mít přehled o práci všech zaměstnanců svého úřadu. Podle premiéra Petra Nečase (ODS) o autorství amnestie není sporu, neboť se k němu opakovaně přihlásil bývalý prezident Václav Klaus.
02.05.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků) , Petr Nečas (9422 článků) , Pavel Blažek (832 článků) , Pavel Nečas (469 článků)

Historik Blažek z ÚSTRu: Babiš s StB prostě spolupracoval. Tečka. Pak se posmíval KSČM, že si dárek k výročí VŘSR moc nedala

 
Historik Petr Blažek dal v rozhovoru pro server Info.cz jasně najevo, co si myslí o zastírání faktů. Odsuzuje ho. A hned přidal jeden příklad – spolupráci vítěze voleb s komunistickou Státní bezpečností. Blažek ani v nejmenším nepochybuje, že Babiš s StB spolupracoval. Není prý správné dodávat k tomu slovo údajně. Prostě spolupracoval. Tečka. To však nebylo to jediné, co Blažek řekl. Pořádně se obul i do Tomia Okamury (SPD), do Josefa Skály (KSČM) či do prezidenta Zemana.
18.11.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (375 článků)

Díky, Done Andy. Ódéesák „Don Pablo“ Blažek bavil sněmovnu

 
Ve sněmovním sále v úterý chvíli panovalo veselo. O odlehčenou atmosféru se při schvalování pořadu schůze postaral exministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS. Utahoval si z přezdívky „Don Pablo“, kterou mu vymysleli jeho odpůrci kvůli vlivu v brněnské politice. „Nezemřu jako nějaký obyčejný Blažek. Hřbitovy jsou plné Blažků,“ bavil kolegy Blažek a pak recitoval, co chce mít jednou na hrobě.
23.10.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

„Já mám taky nápady, a nikam je nepouštím.“ Pavel Blažek není rád, že někdo vynáší

 
V nedělní Partii na CNN Prima News se střetli ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Ten Blažka nešetřil a sázel mu slovní ránu za ranou kvůli cenám energií, kvůli cenám potravin i kvůli plánovaným změnám v DPH. Blažek se bránil, že vláda má na prezentaci své práce čtyři roky. „Ale pokud se nedokáže shodnout na tom, co bude čtyři roky dělat, tak je tu jedna cesta. Tak vládnout nemá,“ řekl Blažek. Vyjádřil se i k únikům materiálů.
16.04.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků)

Blažek v Senátu: Škoda, že to nikdo nenahrával. Pak by se vidělo

 
„Já, jak se zakecám, tak neodcházím.“ Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v Senátu obhajoval své setkání s Martinem Nejedlým, které označuje za náhodné. Blažek v horní komoře Parlamentu prohlásil, že se dopustil chyby, když s Nejedlým setrval v jedné restauraci, avšak zároveň ujistil senátory, že ten večer nevedl žádné „závadné rozhovory.“ Nejedlý mezitím ve svém vyjádření pro SeznamZprávy.cz uvedl, že se s ministrem již setkal někdy před čtyřmi měsíci, byť si detaily schůzky nevybavuje. Blažek to vzápětí popřel.
23.08.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (832 článků) , Martin Blažek (65 článků)

Velikonoce: Jak se slaví a proč jsou pro křesťany důležitější než Vánoce?

 
Velikonoce jsou pro křesťanské církve nejvýznamnější částí roku. Oslavy začínají většinou v posledním postním týdnu, označovaném jako Svatý týden, který obsahuje i Velikonoční tridium, tato doba, která připomíná poslední dny Ježíše Krista, je ovšem liturgicky ještě součástí postní doby. Velikonoce z církevního hlediska začínají svátkem Zmrtvýchvstání Páně (Velikonoční nedělí), kdy začíná Velikonoční oktáv. Liturgicky pak Velikonoční doba končí až na letnice oslavou seslání Ducha svatého. Velikonoce jsou v církvi chápány jako oslava Kristova vítězství nad smrtí.
05.04.2022 10:25 |

podobné články

AČCKA: Dovolené na Velikonoce jsou téměř vyprodané. Kvůli chladnému počasí cestují Češi k moři

 
Na Velikonoce míří Češi hlavně k moři. Kvůli přetrvávajícímu chladnému počasí je zájem českých turistů o pobyty na Velikonoce směřován do teplejších krajin. Zájem je letos velmi vysoký, cestovní kanceláře hlásí na Velikonoce vyprodané termíny.
05.04.2022 15:10 |

podobné články

Twitter by prý mohl začít poskytovat novou službu v oblasti hudby

 
Internetová komunitní síť Twitter by mohla spustit novou službu v oblasti hudby. Bez bližších podrobností to napsal zpravodajský server BBC. Twitter ale koupil začínající internetový podnik We Are Hunted, který vyvíjí hudební aplikace a který dohodu s Twitterem potvrdil. Uvedl přitom, že "Twitter a hudba jdou bezpochyby dobře dohromady".
12.04.2013 20:00 |

podobné články

VIDEO: Létající UFO nad Kremlem. Podobalo se pyramidě

 
Nad Kremlem viselo několik dní UFO. Lidé ho natočili v noci i přes den.
12.12.2009 17:55 |

podobné články

Rusko slaví: Nad Kremlem létaly bombardéry

 
Moskva je na nohou. Oslavy 65. výročí konce Velké vlastenecké války jsou v plném proudu. V deset hodin dopoledne začala na Rudém náměstí největší vojenská přehlídka od rozpadu SSSR. Centrum Moskvy je plné tanků, nad Kremlem přelétly desítky vojenských letounů a ozývají se salvy z děl.
09.05.2010 11:40 |

podobné články

Ruský "obchodník se smrtí" má dobré vztahy s Kremlem

 
Rus Viktor But, jeden z největších obchodníků se zbraněmi na světě, má dobré vztahy s Kremlem, což mu zaručuje podporu ruské vlády. Američanům, kteří požadují jeho vydání, může prozradit mnoho tajných informací, napsal ve svém posledním vydání americký týdeník Newsweek.
03.09.2010 17:10 |

podobné články

Nad Kremlem viděli UFO jako z Hvězdných válek

 
Obrovský létající předmět trojúhelníkového tvaru se objevil nad Moskevským Kremlem. Svědci ho zachytili na video, které šokovalo Rusko. Podle pozorovatelů byl objekt asi široký asi kilometr široký a připomínal vesmírnou loď Dartha Vadera z filmu Hvězdné války.
08.12.2010 02:55 |

podobné články

Osobnosti: Darth Vader (85 článků)