Článek

Bidenova migrační politika je v troskách. Krizi na mexicko-americké hranici nevěnuje pozornost

 
Během měsíce března bylo do zadržovacích táborů na mexicko-americké hranici umístěno na 18 tisíc dětských migrantů, jde o rekordní číslo. Podle amerických médií jsou podmínky v tamních přeplněných detenčních centrech „otřesné“ a „vězeňské“. Šéf Bílého domu Joe Biden čelí ostré kritice opozice i ze svých vlastních řad za to, že dosud hranici nenavštívil, píší Novinky.
08.04.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (433 článků)
Podobné články

Bidenova rodinná pouta: Starší syn zemřel, mladší dělá problémy, manželka Jill oporou

 
Jill Bidenová (69) je hybnou silou za demokratickým kandidátem na prezidenta Spojených států Joem Bidenem (77), na tom se shoduje řada politologů a novinářů. A pokud se Bidenovi podaří volby vyhrát, USA se musí připravit na to, že Bidenová bude naprosto jiná první dáma, než na kterou v uběhlých čtyřech letech byli zvyklí. Doktorka pedagogiky je velmi společensky aktivní, a to nejen ve svém oboru, ale i v dalších. Během svého života i jako druhá dáma USA se účastnila nespočtu projektů a iniciativ. Na svého manžela má velký vliv, zasáhla i do výběru jeho kandidáta na viceprezidenta – trvala na tom, aby to byla žena. Biden nakonec vybral senátorku Kamalu Harrisovou. Bidenová se nechala slyšet, že pokud by se stala první dámou USA, nevzdala by se svého zaměstnání pedagožky, to je věc, kterou by se maximálně odlišovala od všech svých předchůdkyň, uvedla stanice CNN.
02.11.2020 05:40 |

podobné články

Sokyně Melanie Trumpové: Jill Bidenová rozvedla manželství kvůli záletům s kamarádem

 
Pokud se demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi (77) podaří u voleb porazit současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa (74), nastane střídání rovněž na postu první dámy a slovinskou exmodelku Melanii Trumpovou (50) případně nahradí učitelka Jill Bidenová (69), která si ve vládě exprezidenta Baracka Obamy střihla roli „druhé dámy“ USA. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
20.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5673 článků) , Barack Obama (2482 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články) , Joe Biden (433 článků)

Zapomeňte na Melanii: Jill Bidenová mění obraz první dámy USA, stačil jí jediný týden

 
Jill Bidenová (69) hned první týden v nové roli první dámy Spojených států ukázala, jak moc odlišná bude od své předchůdkyně Melanie Trumpové (50). Stejně jako její manžel, prezident Joe Biden (78), začala Bidenová velmi aktivně. Hned po inauguraci přesídlila do Bílého domu, od té doby má velmi nabitý program, neopustila ani svou práci vysokoškolské učitelky, uvedl list The Independent.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (433 článků)

Je Bidenová stylová, nebo trapná a stará? První dáma ukázala punčochy a národ je ve varu

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svých černých vzorovaných, podle některých dokonce síťovaných, silonkách vzbudila na internetu rozruch. Uživatelé twitteru se nemůžou shodnout, zda její volba byla „mladistvá a odvážná“, nebo „nevkusná až trapná“. Do této doby sklízela Bidenová za své modely jen pochvaly, uvedl list Daily Mail.
06.04.2021 13:30 |

podobné články

Lidovec Benešík se byl podívat na mexicko-americké hranici a varuje: Trump bude se stabou zdi proti imigrantům hodně narážet

 
ROZHOVOR Že jedním z důvodu Brexitu byla migrační krize? „To je hloupost,“ tvrdí místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje důvody: „Přeneseně říkám, že v migrační otázce zastáncům Brexitu, kteří nakonec převážili, nevadil pákistánský muslim, ale polský katolík.“ Benešík také reaguje na názory amerického prezidenta Donalda Trumpa a komentuje plán stavby zdi s Mexikem. „Ploty už jsou tam asi dvacet let a opatření se dělalo na pokyn Billa Clintona,“ přidal zkušenost ze San Diega.
20.01.2017 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (278 článků) , Donald Trump (5673 článků)

Lidovec Benešík se byl podívat na mexicko-americké hranici a varuje: Trump bude se stavbou zdi proti imigrantům hodně narážet

 
ROZHOVOR Že jedním z důvodu Brexitu byla migrační krize? „To je hloupost,“ tvrdí místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík a v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětluje důvody: „Přeneseně říkám, že v migrační otázce zastáncům Brexitu, kteří nakonec převážili, nevadil pákistánský muslim, ale polský katolík.“ Benešík také reaguje na názory amerického prezidenta Donalda Trumpa a komentuje plán stavby zdi s Mexikem. „Ploty už jsou tam asi dvacet let a opatření se dělalo na pokyn Billa Clintona,“ přidal zkušenost ze San Diega.
20.01.2017 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Bill Clinton (278 článků) , Donald Trump (5673 článků)

Trumpovy ženy versus Bidenová: Roušky jako hlavní doplněk bouřlivé debaty. Komu to víc slušelo?

 
První debata kandidátů na prezidenta Spojených států nepřinesla jen nyní už ikonickou frázi: „Budeš už mlčet, kámo?“, kterou demokrat Joe Biden reagoval na přerušení od stávajícího prezidenta Donalda Trumpa, poprvé také vedle sebe postavila jejich partnerky. Jill Bidenová je téměř o 20 let starší než slovinská exmodelka Melania Trumpová (50), devětašedesátiletá učitelka se ale rozhodně nenechala zahanbit, a to ani co se výše podpatků týče. Současné první dámě sekundovaly další Trumpovy ženy: jeho dcery Ivanka a Tiffany, snacha Lara a přítelkyně jeho nejstaršího syna Kimberly Guilfoyleová, uvedl list Daily Mail.
30.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5673 článků) , Joe Biden (433 článků)

„Chladná“ Melania stiskla Trumpovi loket, Bidenová nabídla objetí, všimli si komentátoři

 
První souboj současné první dámy Melanie Trumpové (50) a její možné nástupkyně Jill Bidenové (69) se obešel beze slov, na rozdíl do svých manželů si nevyměňovaly urážky, ale jen zdvořilé pohledy. Na poli módy to mezi nimi byla remíza, podle uživatelů sociálních sítí to ale Trumpová prohrála v otázce vřelosti. „Je chladná,“ shodli se lidé poté, co slovinská exmodelka nabídla prezidentovi Donaldovi Trumpovi stisknutí lokte, to Bidenová demokratického kandidáta Joea Bidena pevně objala, uvedl list Daily Express.
01.10.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5673 článků) , Joe Biden (433 článků)

Modelku Trumpovou vystřídá profesorka angličtiny. „Joe mi ji ukradl,“ říká o Bidenové exmanžel

 
S novým prezidentem USA přijde do Bílého domu i nová první dáma. Původně slovinskou modelku Melanii Trumpovou (50) vystřídá profesorka angličtiny o téměř 20 let starší Jill Bidenová (69). Pro ni jde o návrat, za prezidentství Baracka Obamy byla „druhou dámou“. Už během kampaně svého muže řekla, že by dál chtěla učit. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
07.11.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2482 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články)

První dámu vyzpovídá známá zpěvačka. Bidenova žena se připravuje na první sólo rozhovor

 
Příští týden ve čtvrtek 25. února vystoupí první dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svém úplně prvním sólo rozhovoru. Zpovídat ji bude ve svém programu americká zpěvačka Kelly Clarksonová (38). Speciální epizoda populární talkshow se bude natáčet v Bílém domě, hlavními tématy interview budou vztah první dámy ke vzdělání, její oddanost vojenským rodinám, zájem o výzkum rakoviny a snaha opět sjednotit zemi, uvedl list Daily Mail.
19.02.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jill Kelly (1 článek) , Jill Kelly (1 článek)

Jill Bidenová: Bez rozvodu bych neměla tak krásnou rodinu. Exmanžel však zmínil nevěru

 
Jill Bidenová vystřídala v Bílém domě Melanii Trumpovou a zhostila se role první dámy. Během prvního rozhovoru ze svého postu uvedla, že si dá po pandemii hranolky a sklenku. A vytáhla i počátek vztahu se svým manželem Joem Bidenem. Exmanžel první dámy totiž tvrdí, že jejich vztah se rozpadl kvůli nevěře.
28.02.2021 18:05 |

podobné články

„Příště žádnou sukni!“ První dámu Bidenovou potrápil vítr, do pouště změní šatník

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová se tento týden dostala do prekérní situace, vítr jí během návštěvy základny Námořní pěchoty USA v Kalifornii nadzvedával sukni. Bidenová si s úsměvem přidržovala „zlobivou“ sukni a následně vtipně dodala, že při příští návštěvě se obleče lépe, informoval list Daily Mail.
11.03.2021 22:20 |

podobné články

Bidenová se převlékla za letušku a rozdávala nanuky. Kvůli vtípku si vzala i paruku

 
Aprílové překvapení zažili novináři, kteří ve čtvrtek doprovázeli americkou první dámu v letadle z Kalifornie zpět do Washingtonu. Nepoznali totiž, když se Jill Bidenová přestrojila za letušku. Informovala o tom dnes agentura AP.
02.04.2021 09:50 |

podobné články

„Ano, my otec.“ Bidenová pobavila Američany svou španělštinou, zkomolila prostou frázi

 
Američané si kvůli nedobré španělské výslovnosti utahují ze své první dámy Jill Bidenové. Od středy koluje na sociálních sítích video zachycující její projev, během kterého prezidentova choť neobratnou artikulací zkomolila španělskou frázi „Si, se puede“ (v překladu Ano, můžeme). Svou řeč Bidenová pronesla ve městě Delano ve střední Kalifornii, kde si s dalšími připomněla Den Césara Cháveze, amerického aktivisty a odboráře mexického původu.
03.04.2021 20:50 |

podobné články

Sobotka: Evropa nemůže před migrační krizí utéct

 
Evropa nemůže před migrační krizí utéct. V sázce je totiž i volný pohyb osob v rámci Unie, prohlásil v pondělí premiér Bohuslav Sobotka v projevu k českým velvyslancům. Větší pozornost než dosud by se podle něj měla věnovat příčinám migrační krize.
24.08.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)

Zámecký pán Berwid- Buquoy: Naši politici jen kradou pera a jezdí za komunisty. To jste si vážně mysleli, že dovedou vyřešit migrační krizi?

 
Čeští politici kradou pera, jezdí na tajemné zájezdy do Číny i Moskvy a jejich poradci jsou ještě hloupější než námi zvolení politici sami. Není divu, že nám tito lidé ani v nejmenším neumějí říci, co je třeba dělat v migrační krizi. Tato tvrdá slova užívá historik Jan Berwid-Buquoy, který následně podal vlastní výklad k migrační krizi. Ani trochu přitom nešetří EU, Miloše Zemana a Václava Klause.
12.09.2015 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

Zahradník (ODS): Problém migrace jako antická tragédie?

 
Jedním z nejčastěji používaných slov v článcích a komentářích k problému migrace, je slovo krize. Píše se o migrační krizi, o uprchlické krizi, případně o akutní migrační krizi. Krize, krize, krize. Podívejme se na problém migrační krize z hlediska významu slova krize jako jedné z pěti částí klasické antické tragédie. Těmi jsou, podle Aristotela, expozice, kolize, krize, peripetie a katastrofa.
20.09.2015 21:46 |

podobné články

Děvko! Příšerná matko! Žena s dítětem protestovala proti Trumpovi. A pořádně to schytala

 
Česká televize přinesla příběh ženy, která spolu se svým tříletým synem protestovala proti zvolení Donalda Trumpa 45. prezidentem USA. Tříletý syn Brisy Pinhoové nesl na demonstraci transparent namířený proti výstavbě zdi na mexicko-americké hranici. „Až vyrostu, strhnu ji,“ oznamoval světu chlapec. Příznivci Donalda Trumpa si však ženu našli na sociální síti a pořádně se do ní pustili.
16.11.2016 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5673 článků)

Hraniční přechod Mexika s USA byl uzavřen, ucpala ho karavana migrantů

 
Hraniční přechod v San Diegu na mexicko-americké hranici, kam v uplynulém týdnu dorazily stovky migrantů ze střední Ameriky, je pro nové žadatele o azyl dočasně uzavřen. Americký Úřad celní a hraniční ochrany (CBP) oznámil, že jeho pracovníci v současné době nejsou z kapacitních důvodů schopni řešit další případy lidí cestujících bez potřebných vstupních dokumentů, uvedla v pondělí zpravodajská televize Fox News.
30.04.2018 13:40 |

podobné články