Článek

Bidenova investice do lidské infrastruktury. Demokraté v Senátu představili nový rozpočtový návrh

 
Demokraté v americkém Senátu dnes představili rozpočtové opatření v objemu 3,5 bilionu dolarů (75,5 bilionu Kč).
09.08.2021 18:35 |

podobné články

Podobné články

Bidenova rodinná pouta: Starší syn zemřel, mladší dělá problémy, manželka Jill oporou

 
Jill Bidenová (69) je hybnou silou za demokratickým kandidátem na prezidenta Spojených států Joem Bidenem (77), na tom se shoduje řada politologů a novinářů. A pokud se Bidenovi podaří volby vyhrát, USA se musí připravit na to, že Bidenová bude naprosto jiná první dáma, než na kterou v uběhlých čtyřech letech byli zvyklí. Doktorka pedagogiky je velmi společensky aktivní, a to nejen ve svém oboru, ale i v dalších. Během svého života i jako druhá dáma USA se účastnila nespočtu projektů a iniciativ. Na svého manžela má velký vliv, zasáhla i do výběru jeho kandidáta na viceprezidenta – trvala na tom, aby to byla žena. Biden nakonec vybral senátorku Kamalu Harrisovou. Bidenová se nechala slyšet, že pokud by se stala první dámou USA, nevzdala by se svého zaměstnání pedagožky, to je věc, kterou by se maximálně odlišovala od všech svých předchůdkyň, uvedla stanice CNN.
02.11.2020 05:40 |

podobné články

Sokyně Melanie Trumpové: Jill Bidenová rozvedla manželství kvůli záletům s kamarádem

 
Pokud se demokratickému kandidátovi Joe Bidenovi (77) podaří u voleb porazit současného prezidenta Spojených států Donalda Trumpa (74), nastane střídání rovněž na postu první dámy a slovinskou exmodelku Melanii Trumpovou (50) případně nahradí učitelka Jill Bidenová (69), která si ve vládě exprezidenta Baracka Obamy střihla roli „druhé dámy“ USA. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
20.08.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5813 článků) , Barack Obama (2500 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články) , Joe Biden (656 článků)

Zapomeňte na Melanii: Jill Bidenová mění obraz první dámy USA, stačil jí jediný týden

 
Jill Bidenová (69) hned první týden v nové roli první dámy Spojených států ukázala, jak moc odlišná bude od své předchůdkyně Melanie Trumpové (50). Stejně jako její manžel, prezident Joe Biden (78), začala Bidenová velmi aktivně. Hned po inauguraci přesídlila do Bílého domu, od té doby má velmi nabitý program, neopustila ani svou práci vysokoškolské učitelky, uvedl list The Independent.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (656 článků)

Je Bidenová stylová, nebo trapná a stará? První dáma ukázala punčochy a národ je ve varu

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová (69) ve svých černých vzorovaných, podle některých dokonce síťovaných, silonkách vzbudila na internetu rozruch. Uživatelé twitteru se nemůžou shodnout, zda její volba byla „mladistvá a odvážná“, nebo „nevkusná až trapná“. Do této doby sklízela Bidenová za své modely jen pochvaly, uvedl list Daily Mail.
06.04.2021 13:30 |

podobné články

Bidenová je zpět po záhadném zákroku. Okouzlila v bílých šatech a bez punčoch

 
První dáma Spojených států, doktorka Jill Bidenová (69) obnovila svůj mezistátní program a tento týden se vydala do státu Illinois. Působila velmi svěže a fit, je otázkou, co za zákrok musela minulý týden podstoupit. „Standardní procedura“, jak o návštěvě lékaře informoval Bílý dům, zabrala 2 hodiny, Bidenovou doprovázel manžel, prezident Joe Biden (78). Bidenová v chladném počasí překvapila v bělostných šatech a fuchsiovém sáčku, aby se vyhnula dalšímu skandálu s punčochami, radši si je nevzala vůbec, uvedl list Daily Mail.
22.04.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (656 článků)

První dáma Bidenová poprvé v Evropě: Zmínila radu od mrtvého syna. A Biden potká Putina

 
První dáma USA Jill Bidenová má za sebou první zahraniční cestu v nové roli - v Evropě se setkala i s královnou Alžbětou II., zatímco její muž vyrazil na summit NATO a poté jednat se zástupci EU, vrátila se za oceán. Bidenová promluvila nejen o propagaci očkování, ale i o programu pro veterány, u něhož vzpomněla na svého zesnulého syna. Americký prezident Joe Biden ve své zahraniční cestě pokračuje. A v Ženevě ho čeká jednání s ruským prezidentem Putinem.
15.06.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (656 článků)

„Výřečná“ první dáma: Bidenová nepotřebuje slova, aby řekla, co si myslí. Stačí jí oblečení

 
Jill Bidenová (70) jako první dáma Spojených států patří mezi nejsledovanější ženy světa, veřejnost je zvědavá, co dělá a hlavně co si obléká. Američanka tuto pozornost umí využít ku svému prospěchu, častěji totiž lidi více zajímá právě to, co má na sobě. V jejích modelech tak obvykle bývají ukrytá různá sdělení, to poslední na summitu skupiny G7 bylo snadno rozšifrovatelné. V jihoanglickém Cornwallu se Bidenová předvedla v černé bundě s nápisem „láska“, uvedl web Insider.
19.06.2021 05:15 |

podobné články

Ikonická Bidenová: Zdráhá se hrát módní hru, přesto vyhrává. Její styl inspiruje

 
První dámy Spojených států jsou zpravidla nejsledovanějšími ženami na světě, tuto roli nyní nese Jill Bidenová (70), manželka současného amerického prezidenta Joea Bidena (78). Asi největší pozornost se upírá na to, co žena prezidenta nosí. Bidenová se opakovaně nechala slyšet, že ji tento fakt překvapuje. A i když se první dáma USA zdráhá za sebe nechat hovořit své oblečení a podlehnout tónům módy, platí za módní ikonu, uvedl deník The New York Times.
03.08.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (656 článků)

Neohlášená návštěva: Bidenová zavítala do kostela, kde našla ztracenou víru po smrti syna

 
První dáma Spojených států Jill Bidenová o víkendu nečekaně zamířila do kostela v Jižní Karolíně. Konkrétně letěla do města West Columbia, kde překvapila baptistického pastora Charlese Jacksona staršího, který právě slavil 50. narozeniny. Bidenová má ke kostelu zvláštní vztah, právě zde našla ztracenou víru po smrti svého nevlastního syna Beaua, který v roce 2015 podlehl rakovině, uvedl list Daily Mail.
18.10.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Charles Jackson (2 články)

Sněmovní výbor se vrátí k vymáhání povinného ručení v září

 
Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání předlohy KSČM, která má zpřesnit pravidla vymáhání příspěvků za dlužné povinné ručení. Předkladatelé chtějí podle Kateřiny Konečné (KSČM) připravit s ministerstvy pozměňovací návrh, jenž by zohlednil výtky vlády. Stejně jako rozpočtový výbor postupoval už dřív výbor hospodářský. Rozpočtový výbor se k normě vrátí v září.
04.06.2014 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (330 článků)

SFDI: Stavby dopravní infrastruktury již v roce 2017 využijí přínosy digitalizace

 
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) sestavil expertní pracovní skupinu složenou ze zástupců Ministerstva dopravy, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), Ředitelství vodních cest ČR, Stavební fakulty ČVUT v Praze a expertů nominovaných odbornými sdruženími a svazy – Asociací pro rozvoj infrastruktury, Odbornou radou pro BIM, Sdružením pro výstavbu silnic Praha, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Svazem stavebních podnikatelů Slovenska. Cílem pracovní skupiny je v nejbližší době rozšířit využití digitálních metod na stavbách dopravní infrastruktury financovaných SFDI a zavedení BIM (Building Information Modelling neboli informační modelování staveb). Vytvoření pracovní skupiny navazuje na usnesení Vlády ČR ze dne 2. listopadu 2016 č. 958, o významu metody BIM pro stavební praxi a návrh dalšího postupu pro její zavedení.
28.12.2016 16:35 |

podobné články

Plán rychlejší stavby silnic a dálnic v Senátu narazil. Znovu se vrací k poslancům

 
Vládní návrh, který má zrychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury, se po čtvrtku podle očekávání vrací ze Senátu do Sněmovny s pozměňovacími návrhy. Senátoři chtějí například usnadnit podmínky budování veřejně prospěšné infrastruktury na ochranu před účinky sucha i povodní. Požadují také, aby vlastníci rodinných a bytových domů v místech budování dopravní nebo energetické infrastruktury dostávali za své nemovitosti, pokud v nich bydlí, až dvojnásobek odhadní ceny. O pozměňovacích návrzích bude muset rozhodnout Sněmovna.
23.07.2020 15:00 |

podobné články

ODS: Rozpočtový výbor schválil návrh poslance Vladislava Vilímce. Uleví obcím

 
Rozpočtový výbor na svém včerejším večerním zasedání podpořil pozměňovací návrh k zákonu o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, který sníží administrativu spojenou s žádostmi o dotace. Návrh předložil poslanec a dlouholetý místostarosta Kdyně Vladislav Vilímec, spolu se sociálnědemokratickým poslancem Jiřím Zemánkem.
24.10.2014 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (21 článků) , Jiří Zemánek (37 článků)

VIDEO Zeman znovu na Hrad. Sociální demokraté představili platformu Zachraňme ČSSD

 
Vybraní sociální demokraté v pátek 5. ledna v restauraci Mánes představili platformu pro záchranu ČSSD s názvem Zachraňme ČSSD: Zeman znovu na Hrad. Sociální demokraté Roman Onderka, Michal Hašek a Jaroslav Foldyna během představení vyzvali voliče sociální demokracie, aby v nadcházející prezidentské volbě svým hlasem podpořili stávajícího prezidenta Miloše Zemana.
05.01.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2445 článků) , Miloš Zeman (26952 článků) , Jaroslav Foldyna (709 článků) , Jaroslav Hašek (122 článků) , Jaroslav Hašek (122 článků)

MHMP: Praha připravuje pozici manažera modrozelené infrastruktury

 
Město si uvědomuje význam stromů a zeleně v městském prostředí, zároveň chce podporovat šetrné hospodaření s dešťovou vodou a další adaptační opatření v jednotlivých investicích města. Příští rok proto pražský magistrát zřídí nové oddělení manažera modrozelené infrastruktury. Manažer bude mít za úkol od počátku dohlížet a koordinovat městské investice z hlediska podpory modré a zelené infrastruktury.
15.12.2020 18:05 |

podobné články

Investice do dopravní infrastruktury letos klesnou o třetinu

 
Letošní investice do dopravní infrastruktury budou proti rozpočtovému výhledu z roku 2010 nižší asi o 35 procent. Podobné to bylo i v roce 2011. Na dnešním diskusním setkání ředitelů stavebních firem o aktuální situaci v odvětví to uvedl ministr dopravy Pavel Dobeš.
14.02.2012 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (514 článků)

Trumpovy ženy versus Bidenová: Roušky jako hlavní doplněk bouřlivé debaty. Komu to víc slušelo?

 
První debata kandidátů na prezidenta Spojených států nepřinesla jen nyní už ikonickou frázi: „Budeš už mlčet, kámo?“, kterou demokrat Joe Biden reagoval na přerušení od stávajícího prezidenta Donalda Trumpa, poprvé také vedle sebe postavila jejich partnerky. Jill Bidenová je téměř o 20 let starší než slovinská exmodelka Melania Trumpová (50), devětašedesátiletá učitelka se ale rozhodně nenechala zahanbit, a to ani co se výše podpatků týče. Současné první dámě sekundovaly další Trumpovy ženy: jeho dcery Ivanka a Tiffany, snacha Lara a přítelkyně jeho nejstaršího syna Kimberly Guilfoyleová, uvedl list Daily Mail.
30.09.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5813 článků) , Joe Biden (656 článků)

„Chladná“ Melania stiskla Trumpovi loket, Bidenová nabídla objetí, všimli si komentátoři

 
První souboj současné první dámy Melanie Trumpové (50) a její možné nástupkyně Jill Bidenové (69) se obešel beze slov, na rozdíl do svých manželů si nevyměňovaly urážky, ale jen zdvořilé pohledy. Na poli módy to mezi nimi byla remíza, podle uživatelů sociálních sítí to ale Trumpová prohrála v otázce vřelosti. „Je chladná,“ shodli se lidé poté, co slovinská exmodelka nabídla prezidentovi Donaldovi Trumpovi stisknutí lokte, to Bidenová demokratického kandidáta Joea Bidena pevně objala, uvedl list Daily Express.
01.10.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5813 článků) , Joe Biden (656 článků)

Modelku Trumpovou vystřídá profesorka angličtiny. „Joe mi ji ukradl,“ říká o Bidenové exmanžel

 
S novým prezidentem USA přijde do Bílého domu i nová první dáma. Původně slovinskou modelku Melanii Trumpovou (50) vystřídá profesorka angličtiny o téměř 20 let starší Jill Bidenová (69). Pro ni jde o návrat, za prezidentství Baracka Obamy byla „druhou dámou“. Už během kampaně svého muže řekla, že by dál chtěla učit. Pedagožka má ale na svém kontě podle všeho také pořádný skandál, její exmanžel Bill Stevenson se s reportéry Daily Mailu podělil o příběh, jak ho Bidenová s prezidentským kandidátem podváděla. Aféra vedla k rozvodu.
07.11.2020 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků) , Bill Stevenson (2 články) , Bill Stevenson (2 články)