Článek

Biden si získal půlku Američanů. Rival převálcoval Trumpa ve volebních průzkumech

 
Americký prezident Donald Trump zaostává za svým demokratickým vyzyvatelem do listopadových voleb Joem Bidenem v celoamerickém měřítku o devět procentních bodů. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na průzkum společnosti Ipsos mezi lidmi, kteří se chystají k volbám. Šetření podle Reuters rovněž ukázalo, že se Trumpovi nedaří příliš mobilizovat voliče z amerických předměstí svým tvrdým postojem vůči kriminalitě, jež doprovázela v posledních měsících protesty v některých městech.
16.09.2020 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků)
Podobné články

„Miluji, když mi děti skákají na klíně.“ Joe Biden, 77 let. Dva z pěti Američanů tuší demenci

 
Možný nástupce Donalda Trumpa, Joe Biden, má problém. Po internetu se začalo šířit populární video kompilací trapných momentů z dob jeho kariéry. V něm je vidět, jak neumí počítat, plete si řády, nezná jména či povídá o podivném vztahu s dětmi. „Měl jsem chlupy na nohách, které se měnily, které, které, které se měnily, na oh, oh, oh, blond… na sluníčku. A děti přibíhaly a přicházely na bazén a drbaly mi nohu až dolů, aby se chlupy narovnaly a pozorovaly, jak se znovu postaví. Dívaly se na ně. Takže jsem se dozvěděl o švábech, dozvěděl jsem se o dětech, které mi skákaly na klíně. A já miluji, když mi děti skákají na klíně,“ pochlubil se svou historkou Biden v hloučku dětí.
29.07.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Obama ho rozplakal. Teď si Biden stýská, že nezkusil porazit Trumpa

 
Bývalý americký viceprezident Joe Biden se nebál odkrýt své city, když ho při odchodu z úřadu vyznamenal tehdejší prezident Barack Obama. Po slzách dojetí nyní přišel se steskem, že se neúčastnil loňského boje o křeslo prezidenta USA. Biden má zpětně za to, že by Donalda Trumpa dokázal porazit, a tak bude kandidovat v roce 2020. Řekl to v diskuzi na newyorské univerzitě Colgate.
27.03.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Barack Obama (2463 článků) , Joe Biden (98 článků)

Vyzve Trumpa Obamův muž? Bývalý viceprezident Biden válcuje prezidentské primárky

 
Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách ve státě Washington, které se konaly minulý týden. Informovala o tom v úterý agentura AP, podle které tak Biden opanoval pět ze šesti států, v nichž se 10. března hlasovalo. Soud v americkém státě Ohio mezitím odmítl, aby se místní prezidentské primárky, které se mají konat dnes, kvůli šíření nového typu koronaviru odložily.
17.03.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (98 článků) , Washington Washington (46 článků) , Washington Washington (46 článků)

Biden si nevybíral, „zaklekly“ na něj černošky. Kdyby se vzepřel, bylo by zle

 
Komentátoři médií a osoby blízké demokratickému kandidátu na prezidenta USA Joeu Bidenovi rozebírají, proč zvolil jako možnou viceprezidentku Kamalu Harrisovou. Většina zdrojů se přitom shoduje, že to hlavní, co hrálo roli, bylo, aby Biden zvolil někoho, kdo mu u jeho příznivců příliš neuškodí. Přestože byl seznam možných kandidátek na funkci dlouhý, mohlo některým zejména uškodit to, že byly bílé barvy pleti. Biden tak neměl příliš na výběr a musel akceptovat i to, že jej Harrisová dříve označila za rasistu a podpořila ženy, jež prezidentského kandidáta viní ze sexuálního harašení. Donalda Trumpa pak Bidenův výběr kandidátky na viceprezidentku značně pobavil.
13.08.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Rudolf Mládek: Biden stále vede

 
Joe Biden spíše než kandidáta na prezidenta připomíná roztržitého profesora, který neví, co má přečíst, když se i při svém vlastním ekonomickém projevu ztratí, ale v průzkumech stále vede. (1) Předtím ovšem obvinil Donalda Trumpa, že hodlá ukradnout volby a že v případě porážky jej bude muset armáda odvléci z Bílého domu.
13.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Biden přijal nominaci do voleb prezidenta USA: Polibek manželky a Trumpova „noční můra“

 
Joe Biden (77) přijal nominaci Demokratické strany do souboje o Bílý dům, oficiálně se tak stal vyzyvatelem prezidenta Donalda Trumpa v listopadových volbách. V projevu na závěr stranického sjezdu podle agentury DPA bývalý viceprezident Baracka Obamy uvedl, že chce být prezidentem všech Američanů, nikoli pouze těch, kteří pro něj budou hlasovat.
21.08.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Barack Obama (2463 článků) , Joe Biden (98 článků)

Americký viceprezident Joe Biden si kvůli Ukrajině telefonoval se Sobotkou

 
V souvislosti s vývojem na Ukrajině si v sobotu telefonovali americký viceprezident Joe Biden s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Biden ho ujistil o americké podpoře v rámci dohod NATO o kolektivní obraně. Podle prohlášení Bílého domu viceprezident v rozhovoru se Sobotkou „zdůraznil bezvýhradný závazek Spojených států vůči kolektivní obraně NATO v rámci článku 5”.
27.04.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9548 článků)

Rusko nesmí zneužívat své energetické bohatství, varoval viceprezident Biden

 
Americký viceprezident Joe Biden dnes v Istanbulu vyzval Evropu, aby rozšířila rejstřík svých energetických zdrojů a snížila závislost na Rusku. Moskva by neměla zneužívat své rozsáhlé zásoby zemního plynu a ropy jako nástroj politického nátlaku, řekl Biden.
22.11.2014 16:46 |

podobné články

Obamova pravá ruka vytočila církev. Biden oddal gay pár a biskupové zuří

 
Americký viceprezident Joe Biden (73) oddal homosexuální pár a k činu se přihlásil na internetu. Na sociální síti Twitter zveřejnil fotografii z obřadu, který proběhl první srpnový den. Tím si ale dvojka prezidenta Baracka Obamy vysloužila hněv církve, vysoce postavení biskupové vydali prohlášení, ve kterém krok politika tvrdě kritizují. Biden se totiž prezentuje jako katolík a takto by se dle kleriků rozhodně chovat neměl.
09.08.2016 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2463 článků) , Joe Biden (98 článků)

Obamův muž Biden je favoritem demokratů, soupeře porazil ve třech státech

 
Bývalý viceprezident Spojených států Joe Biden ovládl demokratické primárky ve všech třech státech, v nichž se v úterý konaly – na Floridě, v Illinois i v Arizoně. Vyplývá to z takřka konečných výsledků. Umírněný Biden (77) jednoznačně porazil svého výrazně levicového soupeře, vermontského senátora Bernieho Sanderse (78). Sanders nyní čelí výzvám, aby ze stranického klání odstoupil, a umožnil tak demokratům přípravu listopadové prezidentské volby, ve které úřad obhajuje nynější republikánský šéf Bílého domu Donald Trump.
18.03.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Bernie Sanders (47 článků) , Joe Biden (98 článků)

USA: ,,Je zde plán, který způsobí pohromu." Biden vybral souputnici, zazněla temná slova

 
Pokud by Donald Trump v listopadu prezidentské volby prohrál, stal by se prezidentem Joe Biden. Nicméně ten by nastoupil do funkce ve svých 78 letech. Je tedy záhodno se zajímat, kdo bude jeho viceprezidentem. Jméno už padlo. Kamala Harrisová, senátorka za Kalifornii. Napůl černoška, napůl Indka, podle zpravodaje BBC skvěle doplňuje "bílého a starého" Bidena. Ale Trump a Republikáni tuší něco jiného. Biden chce prý pro Harrisovou vyklidit pole, aby skrze ni mohla vládnout "radikální levice".
12.08.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Šimek v Polsku převálcoval Ztraceného

 
PRAHA – Objev roku v Českém slavíku 2008 Marka Ztraceného (23) převálcoval na Carpathia festivalu v polském městě Rzeszów jeho český kolega Jarek Šimek (37). A to Ztracený tento mezinárodní festival před rokem vyhrál a jako absolutní vítěz získal Grandprix.
26.05.2009 02:25 |

podobné články

Osobnosti: Jarek Šimek (113 článků) , Marek Ztracený (291 článků)

Boj Trumpových soupeřů: Socialista Sanders hravě zvítězil v Nevadě, Biden zaostal

 
Vermontský senátor Bernie Sanders podle předběžných výsledků jednoznačně zvítězil v americkém státě Nevada ve stranickém klání demokratů o nominaci na kandidaturu v prezidentských volbách. V neděli o tom informovala agentura Reuters, podle níž si Sanders upevnil pozici aktuálního lídra mezi demokratickými aspiranty na post šéfa Bílého domu. Další uchazeči o stranickou nominaci Joe Biden, Pete Buttigieg a Elizabeth Warrenová za ním skončili s velkým odstupem. Demokraté vybírají soupeře pro republikánského kandidáta, prezidenta Donalda Trumpa.
23.02.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Bernie Sanders (47 článků) , Joe Biden (98 článků) , Elizabeth Sanders (2 články)

Neměl jsem dělat chytráka. Trumpův vyzyvatel Biden se omlouval černochům

 
Někdejší viceprezident Joe Biden si uřízl z ostudy kabát, když konstatoval, že Afromeričané, kteří by volili Trumpa, zřejmě nemohou být opravdovými černochy. Později se za svůj výrok omlouval.
23.05.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (98 článků)

Trumpová ve svátek ukázala kabát za 88 tisíc, prezident si užíval golf. A co sok Biden?

 
Američané si v pondělí 25. května připomněli Den obětí války, prezident Donald Trump (73) s manželkou Melanií (50) vyrazili na pietu na Arlingtonský národní hřbitov ve Virginii. První dáma u této příležitosti "provětrala" krémový kabát za bezmála 88 tisíc korun. Prezident Trump si o svátečním víkendu vyrazil na golf, chvíle na greenu prokládal útočnými výlevy na svém twitteru. Jedním z jeho terčů byl i jeho sok v klání o prezidentské křeslo Joe Biden (77), ten se po týdnech v karanténě konečně ukázal na veřejnosti. Na rozdíl od Trumpa si venku nasadil roušku, uvedl deník The Guardian.
26.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Trumpův syn se rozzuřil, jeho tátu válcuje Biden. A známý rapper skutečně podal přihlášku

 
Demokratického kandidáta Joea Bidena podle nového průzkumu vysoké školy Monmouth University v americkém státě Pensylvánie podporuje 53 procent voličů, zatímco prezidenta Donalda Trumpa 40 procent. Deník The New York Times (NYT) napsal, že 13bodový náskok je pro bývalého viceprezidenta rekordem, pokud jde o letošní průzkumy preferencí v daném státě. Podle středečních čísel televize CNBC je Biden favoritem i v dalších státech, které nejsou dlouhodobě baštou demokratů ani republikánů. Bidenův náskok neustál prezidentův syn Donald mladší a zaútočil na něj na twitteru, použil k tomu překvapivou „zbraň“ – svého nejmladšího, nevlastního bratra Barrona.
16.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Jen je nechte, ať se bojí? Donald Trump má ještě naději. Nová zpráva z USA

 
Duel Trump vs. Biden se odehraje až v listopadu, průzkumy se však dělají už teď. Jeden si nechala zpracovat i televize Fox News. Z dat zjištěných ze vzorku 1104 respondentů se ukazuje, že koronavirus důvěrou v Donalda Trumpa dost zamával, a pokud by se volby konaly nyní, zvítězil by podle průzkumu demokratický kandidát Joe Biden. Ale kdyby kritická situace s koronavirem přetrvala až do listopadu, Trumpovi to paradoxně může pomoci.
21.07.2020 10:11 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Joe Biden (98 článků)

Trumpův protikandidát Biden se chtěl zalíbit muslimským voličům. Ale něco pak na něho prasklo

 
Joe Biden, demokratický konkurent Donalda Trumpa a dřívější viceprezident Baracka Obamy, se dle Breitbartu dopustil lži, když na muslimské události slíbil, že zruší zákaz cestování pro muslimy, který měl zavést Donald Trump. Prý to však je lež, protože Trump nikdy nic takového nezavedl. „Muslimský zákaz existuje pouze v myslích demokratů a levicových novinářů,“ psalo se na stránkách Breitbartu.
21.07.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5180 článků) , Barack Obama (2463 článků) , Joe Biden (98 článků)

Biden si vybral viceprezidentku. V bitvě proti Trumpovi cílí na Afroameričany

 
Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral senátorku za stát Kalifornie Kamalu Harrisovou, píše agentura Reuters. Ta zároveň uvedla, že se Harrisová stala první černošskou americkou političkou, která se dostala takto daleko v prezidentské kampani. Podle současného prezidenta Donalda Trumpa je výběr senátorky překvapivý, dle jeho slov se k Bidenovi chovala neuctivě a podává průměrné výkony.
11.08.2020 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (98 článků)