Biatlonista Moravec má stříbro ze stíhačky

Ondřej Moravec vybojoval na olympijských hrách stříbro ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru a získal pro český biatlon po sobotním bronzu Jaroslava Soukupa ve sprintu druhou medaili v Soči. Devětadvacetiletý reprezentant předvedl vynikající taktický výkon, dokázal se posunout z osmého místa po sprintu a nestačil jen na vítězného Martina Fourcadea z Francie. Třetí skončil jeho krajan Jean Guillaume Beatrix, Soukup po čtyřech chybách při střelbě vestoje obsadil dvacáté místo.
10.02.2014 19:30 |

Osobnosti: Jaroslav Soukup (99 článků) , Ondřej Moravec (74 článků) , Jaroslav Soukup (99 článků) , Jean Martin (6 článků)

Biatlonista Moravec se oženil, Soukupovi se narodila dcera

Biatlonista Ondřej Moravec se po životní sezoně oženil. Finišman bronzové smíšené štafety z mistrovství světa v Novém Městě na Moravě si v sobotu v Letohradu vzal přítelkyni Veroniku. Dnes novomanželé zamířili na svatební cestu do Malajsie. "Jestli už jsem pod pantoflem? Ještě ne," řekl Moravec cestou na letiště.
23.04.2013 18:00 |

Osobnosti: Ondřej Moravec (74 článků) , Ondřej Soukup (308 článků)

Poprvé v kariéře! Biatlonista Moravec senzačně vyhrál závod SP

Český biatlonista Ondřej Moravec vybojoval premiérové vítězství ve Světovém poháru. V Oslu dnes triumfoval v závodu s hromadným startem, v němž o 13,7 sekundy porazil lídra seriálu Martina Fourcada z Francie. Třetí skončil Němec Erik Lesser.
03.03.2013 18:00 |

Osobnosti: Ondřej Moravec (74 článků) , Ondřej Němec (15 článků) , Martin Němec (24 článků)

Biatlonista Moravec byl sedmý ve sprintu na trati pro ZOH v Soči

Biatlonista Ondřej Moravec skončil sedmý ve sprintu Světového poháru na olympijské trati v Soči. Závod na 10 kilometrů vyhrál již jistý vítěz seriálu Martin Fourcade z Francie.
09.03.2013 15:40 |

Osobnosti: Ondřej Moravec (74 článků) , Martin Fourcade (25 článků)

Biatlonista Moravec se oženil. Pod pantoflem ještě nejsem, vzkázal

Biatlonista Ondřej Moravec se po životní sezoně oženil. Finišman bronzové smíšené štafety z mistrovství světa v Novém Městě na Moravě si v sobotu v Letohradu vzal přítelkyni Veroniku.
23.04.2013 16:45 |

Osobnosti: Ondřej Moravec (74 článků)

Další medaile pro Česko! Biatlonista Moravec urval bronz!

Biatlonista Ondřej Moravec rozšířil počet českých medailistů na olympiádě v Soči.
18.02.2014 13:25 |

Biatlonista Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu  opět vzdává hold všem maminkám a děkuje jim za péči, kterou každý den věnují své rodině. Ambasadory kampaně „Děkuji, maminko“ se stali biatlonista a olympijský medailista ze Soči Ondřej Moravec s maminkou Magdou. Podtitulem kampaně „Děkuji, maminko“ je „Láska místo předsudků“ a vyzývá nás, abychom si představili, jak by mohl svět vypadat, kdybychom na sebe všichni pohlíželi očima maminek.
18.01.2018 16:40 |

Máme další medaili! Moravec dojel bronzový!

Biatlonista Ondřej Moravec vybojoval olympijský bronz v závodu s hromadným startem na 15 km a na hrách v Soči získal po stříbru ze stíhačky druhou medaili. Zlato získal ve finiši Nor Emil Hegle Svendsen před Francouzem Martinem Fourcadem. Jaroslav Soukup dojel na 24. místě.
18.02.2014 12:35 |

Moravec má stříbro, Soukalové utekla medaile v poslední střelbě

Český biatlonista Ondřej Moravec zakončil světový šampionát ve Finsku stříbrem ze závodu s hromadným startem. S jednou chybou nestačil jen na Slovince Jakova Faka. To Gabriela Soukalová měla smůlu, sice také chybovala jen jednou, ale dojela kvůli tomu až na pátém místě. Stejně jako další Čech Michal Šlesingr, který chyboval třikrát.
15.03.2015 15:10 |

Osobnosti: Gabriela Koukalová (274 článků)

Medailové žně pokračují! Moravec si doběhl pro stříbro, první místo mu uniklo jen o fous

Po dvou pátých místech se český biatlonista Ondřej Moravec konečně dočkal vytoužené medaile. Zatímco v předchozích dvou závodech ho na poslední položce zradila střelba, v dnešním vytrvalostním závodě se prezentoval bezchybnou muškou a díky výbornému výkonu na trati si doběhl pro stříbrnou medaili. Český reprezentant dokonce sahal po nejvyšším stupínku, Američan Lowell Bailey byl však v cíli o 3,3 sekundy rychlejší.
16.02.2017 17:35 |

Biatlonista Šlesingr byl ve stíhačce v Oslu patnáctý

Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve stíhačce na 12,5 km Světového poháru v Oslu 15. místo. Ondřej Moravec dojel na 25. pozici. Vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen, jenž o šest desetin sekundy porazil lídra seriálu Tarjeie Böa.
19.03.2011 18:25 |

Osobnosti: Emil Hegle Svendsen (10 článků) , Michal Šlesingr (61 článků) , Ondřej Moravec (74 článků)

Česko má první medaili! Biatlonista Soukup překvapil ve sprintu na deset kilometrů

Biatlonista Jaroslav Soukup obsadil v zahajovacím sprintu na deset kilometrů na olympijských hrách třetí místo a získal v Soči pro Českou republiku první medaili. Jednatřicetiletý reprezentant nestačil pouze na norskou legendu Oleho Einara Björndalena a Rakušana Dominika Landertingera, čtvrtého Antona Šipulina z Ruska porazil o sedm desetin sekundy. Do elitní desítky se prosadil i Ondřej Moravec, který dojel osmý.
08.02.2014 17:45 |

Biatlonový zázrak na olympiádě: Krčmář vystřílel stříbro!

Biatlonista Michal Krčmář získal stříbro ve sprintu na olympiádě v Koreji. Na vítězného Němce Peiffera ztratil 4,4 sekundy. Češi tak mají po sobotním úspěchu Veroniky Vítkové druhou medaili.
11.02.2018 13:45 |

Osobnosti: Veronika Vítková (17 článků) , Michal Krčmář (24 článků)

Slzy štěstí! Michal Krčmář oplakal stříbro: Nevěřil jsem, že bych mohl mít medaili

Velký úspěch má dnes za sebou biatlonista Michal Krčmář (27). Ve sprintu na 10 kilometrů vybojoval stříbro a po včerejším bronzovém dojezdu Veroniky Vítkové (29) je to už druhá česká olympijská medaile. Krčmář se rozplakal dojetím a chvíli nemohl vůbec mluvit!
11.02.2018 19:50 |

Vondra připravuje tendr na nové stíhačky. Možná požádá o pomoc NATO

Český vzdušný prostor možná v budoucnu nebudou chránit švédské stroje, ale americké stíhačky. Vláda sice stále vyjednává se Švédy o dalším osudu gripenů, ale stále existuje možnost, že bude uspořádána veřejná soutěž o stíhačky chránící český vzdušný prostor. Tendr chystá ministr Vondra. O jeho organizaci by navíc mohl požádat přímo NATO, čímž by se vyhnul nařčení, že ušil zakázku na míru jedinému zájemci.
12.11.2012 11:20 |

Muži se dobývali do kabiny letadla, na letiště ho doprovodily stíhačky

Britské stíhačky dnes odklonily kvůli incidentu na palubě letadlo pákistánských aerolinií. Stíhačky Typhoon doprovodily letadlo na londýnské letiště Stansted. Policie poté zatkla dva muže ve věku 30 a 41 let podezřelé z ohrožení bezpečnosti letu.
24.05.2013 19:50 |

ONLINE: Mrtví, nebo živí? Turecko tvrdí, že piloti sestřelené stíhačky nezemřeli

Turecký vládní zdroj prohlásil, že piloti sestřelené stíhačky jsou podle všeho stále naživu. Turci se teď prý snaží vyjednat jejich propuštění ze strany povstalců. Podle televize Russia Today ovšem potvrdilo ruské ministerstvo obrany smrt jednoho z pilotů stíhačky Su-24. Druhý je podle informací stanice v zajetí syrských povstalců. Stejné informace přinesla také agentura AFP. Rusko už zároveň oznámilo, že okamžitě ukončuje jakoukoliv vojenskou spolupráci s Tureckem.
24.11.2015 14:15 |

Ruské stíhačky provokovaly torpédoborec USA: Americký plukovník po incidentu řekl...

Ruské stíhačky SU-24 nalétávaly na torpédoborec USS Donald Cook v Baltském moři. Stíhačky nebyly ozbrojené, ale server deníku Washington Post konstatuje, že šlo o další z řady ukázek ruské síly vůči americké armádě. Plukovník Steve Warren novinářům řekl, že se Rusové vrací „ke svým starým trikům“.
13.04.2016 20:55 |

Osobnosti: Steve Warren (6 článků) , Donald Cook (2 články) , Donald Cook (2 články)

Brambory fakt nemusím, zlobil se po dalším čtvrtém místě Moravec

Kdyby včera někdo Ondřeji Moravcovi naservíroval k večeři brambory, bramborák nebo jiný pokrm z této hlíznaté rostliny, asi by ho český biatlonista neměl rád. Moravec totiž v neděli podruhé na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě skončil čtvrtý a po nepopulárním "bramborovém" umístění nezářil zrovna spokojeností.
18.02.2013 07:55 |