Článek

Bezvládná žena a prázdná plata od léků! Policisté zachránili dívku ve Stodůlkách

 
Obrovský strach o dceru, která chtěla spáchat sebevraždu, měla žena v neděli po poledni, zalarmovala proto policii. Ta hned vyrazila do bytu v pražských Stodůlkách, kde se dcera měla nacházet. Na zvonek ani klepání nikdo nereagoval, policisté proto násilně otevřeli dveře a skutečně našli bezvládnou ženu, která reagovala pouze na bolestivé podněty. Kolem byla poházená prázdná plata od léků! Policisté dívku předali záchranářům.
10.12.2021 10:45 |

podobné články

Podobné články

Plata od vajíček už můžete házet do papíru. A co zrcadla? Návod na správné recyklování

 
O Češích se říká, že patří mezi národy, jejichž občané třídí odpad nejvíce. Minimálně papír a plast opravdu odděluje velká část domácností. Stále ale existuje několik předmětů, u kterých si lidé nejsou jistí, jakou popelnici pro ně zvolit. Také technologie se vyvíjí a co dříve nebylo možné recyklovat, už dnes jde. Změna potkala například ruličky od toaletního papíru nebo plata od vajec. A víte, jak naložit s takovým zrcadlem? Podívejte se, ohledně jakého odpadu panují největší mýty.
08.08.2021 05:15 |

podobné články

Mrazivé záběry: Pustila se hromosvodu a udělala krok do prázdna! Policisté zachránili sebevražedkyni

 
Pořádně náročný zásah za sebou mají policisté z Ústí nad Labem, kteří zachránili život 44leté opilé ženě. Ta chtěla spáchat sebevraždu skokem ze sedmého patra. Policisté naštěstí dorazili na místo včas a dostali ji do bezpečí. Přitom stačilo málo a mohlo dojít k tragédii.
29.04.2020 17:25 |

podobné články

Laudát (KAN): Tak prázdná, tak prázdná, tak prázdná...

 
Komentář na facebookovém profilu k celostátnímu fóru Pirátské strany
14.01.2020 12:25 |

podobné články

Laudát (KAN): Tak prázdná, tak prázdná, tak prázdná...

 
Komentář na facebookovém profilu k celostátnímu fóru Pirátské strany
14.01.2020 17:30 |

podobné články

Drastické foto! 44 mrtvých při nehodě autobusu! Záchranáři nosili se slzami v očích bezvládná tělíčka

 
Se slzami v očích nosili záchranáři bezvládná tělíčka mrtvých dětí po tragické nehodě přeplněného autobusu v Guatemale, při které zemřelo nejméně 44 lidí a další desítky utrpěly zranění. K tragédii došlo poté, co autobus sjel ze silnice a spadl do říčního kaňonu. A řada fotek z místa nehody je opravdu jen pro silné povahy.
10.09.2013 10:20 |

podobné články

Tragédie na Olomoucku: V boxu na skladování ovoce našli bezvládná těla dvou zaměstnanců!

 
Tragédie se stala v pondělí večer v Medlově-Králové na Olomoucku. V areálu ovocnářské firmy zemřeli její dva zaměstnanci (oba †30) z Ukrajiny. Kolega našel jejich bezvládná těla ležet v boxu na skladování ovoce. Na pomoc zaměstnancům, kteří údajně již měli po pracovní době, vyrazila záchranná služba. Záchranáři se snažili muže oživovat několik desítek minut, ale marně. Případem se zabývá policie.
17.03.2021 15:55 |

podobné články

Bezvládná ruka na silnici v Bučo patřila milující mámě Irině: Dcera jí poslala dojemný vzkaz do nebe

 
Štěrkem pokrytá ulice a ženská ruka s nehty nalakovanými červeným lakem. Právě tato fotografie, se stala symbolem ilustrujícím zvěrstva, jež Putinova vojska napáchala v Buče. Jak se ukázalo, bezvládná ruka patří Ukrajince Irině, která se na silnici dostala pod palbu Rusů. Její dcera, která během pár okamžiků přišla o milovanou maminku, identitu ženy odhalila na sociální síti a své mámě poslala dojemný vzkaz.
08.04.2022 05:05 |

podobné články

Nemocná žena se v Ústí chtěla zabít skokem do Labe: Z mrazivé vody ji zachránili dva policisté

 
Před utonutím zachránili ženu (51) v Ústí nad Labem dva policisté. Sebevražedkyně skokem do Labe chtěla řešit svou vážnou nemoc. Z mrazivé vody ji vytáhli dva policisté a zachránili jí tím život.
20.11.2018 14:30 |

podobné články

Muž v Praze opařil ženu vroucí vodou: A pak zaútočil na těhotnou dívku!

 
Policisté obvinili muže (31), který v Praze-Stodůlkách opařil dívku vařící vodou a zkusil opařit i další, která je navíc těhotná. Surovec skončil ve vazbě a za výtržnictví a pokus o těžké ublížení na zdraví mu hrozí deset let vězení. Dívka skončila v nemocnici s mnohačetným poraněním. Policisté zjistili, že to není jediný násilníkův útok.
28.08.2015 18:55 |

podobné články

Ceny stejných léků se budou dál lišit, ministerstvo v tom nevidí problém

 
Ceny stejných léků v lékárnách a doplatky od pacientů se dál budou dočasně lišit. Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo ve čtvrtek analýzu reálných cen léků na první čtvrtletí. Z ní vyplývá, že pojišťovny letos uspoří v důsledku již změněných cen některých léků 3,4 miliardy korun.
21.05.2010 03:25 |

podobné články

Holinková Popková (NS-LEV21): Odmítáme zvyšování doplatků za léky

 
Konec platnosti tzv. druhého Janotova balíčku, který dočasně snížil ceny léků o sedm procent, způsobil, že se od 1. dubna zdražilo několik stovek léků. Dotklo se to například antibiotik, léků na bolest, dezinfekčních přípravků, léků na vysoký krevní tlak, deprese, žaludeční vředy, cukrovku nebo epilepsii.
06.04.2012 06:50 |

podobné články

Vláda schválila novelu, jež má chránit pacienty před padělky léků

 
Vláda dnes schválila návrh novely zákona o léčivech, která má ochránit české pacienty před padělky léků. Novinářům to řekla vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Z normy, která má bránit také nelegálnímu vývozu léků a zachovat jejich dostupnost v ČR, byla na její návrh vypuštěna úprava paralelních vývozů léčiv. Novela rovněž omezuje zneužívání léků s pseudoefedrinem na výrobu drog a zlepšuje informovanost pacientů o jejich platbách za léky.
22.08.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1615 článků)

Snížení úhrad léků pojišťovnami je krajní řešení, couvá Heger

 
Zahájení elektronického předpisu léků jako silného nástroje úspor ve zdravotnictví má být technicky vyřešeno do konce roku. Zvažované plošné snížení úhrad léků pojišťovnami zůstává zatím krajním řešením. Na sjezdu České lékárnické komory to řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Lékárníci navrhují poskytnout své odborné poradenství v předpisu léků pacientům. Své služby ale chtějí zaplatit.
03.11.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

K čemu slouží jednotlivé barvy léků? Prý pomáhají léčit

 
Barevnost a odlišný tvar léků mají svůj praktický význam. Dobře se tak rozlišují. Výzkum farmaceutů se ale zaměřuje i na to, aby vhodná barva podporovala účinky léku. Víte, s čím se jednotlivé barvy léků pojí?
18.07.2013 06:05 |

podobné články

Záměna léků v Zentivě: Za vše mohl zaměstnanec, firma prý zákon neporušila

 
V loňském roce na podzim musel distributor a výrobce léků Zentiva stáhnout z trhu 60 tisíc balení léků Atram, Neurol, Oxazepam nebo Prednison kvůli podezření ze záměny. Zentiva uvedla, že nešlo o technickou chybu, ale o úmysl zaměstnance. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes potvrdil, že firma neporušila zákon, skutečně šlo o selhání jednotlivce. Přesto ale společnost dostala pokutu půl milionu za nezkontrolování jakosti při vývozu léků do zahraničí.
09.01.2017 16:10 |

podobné články

V Česku není k dostání 87 léků, i těch na rakovinu. Vina nízkých cen, tvrdí komora

 
Během září zaznamenali lékárníci ze všech regionů výpadky 87 léků, z nichž 11 nemělo vhodnou náhradu. Bývalá náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová na svém Facebooku upozornila, že za nedostupností léků může stát to, že jimi Češi plýtvají. S tím ale nesouhlasí Česká lékárnická komora (ČLnK), podle které je základním důvodem pro nedostatek léků jejich nízká cena, která vede k tomu, že farmaceutičtí výrobci k nám medikamenty vůbec nedovezou, případně je prodají do jiných zemí.
22.10.2018 05:50 |

podobné články

Policie evakuovala poštu ve Stodůlkách, je tam podezřelý balíček

 
Policie dnes ráno evakuovala budovu České pošty v pražských Stodůlkách kvůli nálezu podezřelému balíčku. ČTK to řekla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Policisté uzavřeli okolí a pyrotechnik nyní na místě zjišťuje, co je uvnitř balíčku. Kvůli bezpečnosti lidí uzavřeli nejen okolí, ale omezili také dopravu.
09.09.2011 10:20 |

podobné články

Zavražděného muže našli u hřbitova ve Stodůlkách: Co se stalo, šetří mordparta

 
Poklidnou nedělní noc narušil pražkým kriminalistům nález mrtvého muže blízko hřbitova ve Stodůlkách. Toho někdo zavraždil a v odlehlejším místě zahrabal pod spadané listí. Policisté s vyšetřováním rychle postoupili a podařilo se jim zadržet podezřelého, který měl zabíjet.
14.05.2017 23:00 |

podobné články

Vražda mezi bezdomovci (23 a †55) ve Stodůlkách: Takhle bydleli, krev na zemi a sekáček

 
Nejdřív hádka a pak vražda! Vypadá to, že neshody mezi muži bez domova, kteří žili v otřesných podmínkách ve slumu ve Stodůlkách kousek od hřbitova, vygradovaly. Třiadvacetiletý bezdomovec pak usmrtil staršího z nich a jeho tělo pohodil u hřbitovní zdi. Právě tam v neděli v noci také policisté našli mrtvolu a podezřelého zadrželi. Fotograf Blesk.cz místo, kde bydleli a kde se vražda mohla odehrát, navštívil.
15.05.2017 13:55 |

podobné články