Článek

Bezpečnostní rada státu projedná kroky k plánované dostavbě Dukovan

 
Bezpečnostní rada státu (BRS) dnes na mimořádném zasedání projedná další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany. Finální rozhodnutí o tendru má učinit až vláda, která vzejde z podzimních voleb do Sněmovny.
29.03.2021 06:40 |

podobné články

Podobné články

„Politický kšeft,“ zuří opozice kvůli Rusům u Dukovan. Přípravy na tendr probere vláda

 
Další kroky k plánované dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany mimořádně projedná v pondělí ráno Bezpečnostní rada státu a odpoledne vláda. Ve Sněmovně to přislíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Podle části opozice ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) obešel vládu i bezpečnostní složky, když o podklady k bezpečnostní prověrce byl požádán také ruský Rosatom. Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová označila Havlíčkův postup za nestandardní.
26.03.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků)

Další postup k dostavbě Dukovan projedná vláda i Bezpečnostní rada státu, slíbil Babiš

 
Další kroky ohledně tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany posoudí v pondělí Bezpečnostní rada státu a následně i vláda. V pátek to ve Sněmovně slíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Vyhověl tak tlaku opozice, kterou šokovalo čtvrteční oznámení ministerstva průmyslu a obchodu, že poskytne čtyřem vybraným zájemcům podklady k požadavkům včetně ruského Rosatomu.
26.03.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků)

Vaše Věc: Sobotka se v čele ministerstva soustředí na dostavbu Dukovan

 
Premiér Sobotka včera zahájil své doufejme, že velmi kratké angažmá v čele ministerstva průmyslu a odchodu. Soustředit se prý chce mimo jiné také na dostavbu Dukovan. Kvůli dostavbě Dukovan plánuje B. Sobotka v nejbližší také schůzku s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem.
02.03.2017 16:20 |

podobné články

Bezpečnostní rada státu se shodla na postupu k dostavbě Dukovan

 
Bezpečnostní rada státu se dnes ráno shodla na postupu při přípravě dostavby jaderného bloku v Dukovanech, řekl po jednání ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček.
29.03.2021 15:05 |

podobné články

Bezpečnostní rada státu bude řešit muniční sklady a obranu

 
O muničních skladech v Česku nebo dlouhodobém výhledu pro obranu do roku 2030 bude v pondělí jednat Bezpečnostní rada státu. Informoval o tom dnes tiskový odbor vlády. Bezpečnostní rada státu se bude zabývat také informační kriminalitou nebo problematikou neregulérních dokladů. Na programu má Bezpečnostní rada státu i otázky související s bezpečností v rámci NATO a Evropské unie nebo informaci o aktuálním vývoji okolo zásob nafty, které má Česko v německých zásobnících zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe.
20.03.2015 12:36 |

podobné články

BIS: V případě Dukovan platí stanovisko bezpečnostní skupiny

 
V případě plánované dostavby Jaderné elektrárny Dukovany platí stanovisko bezpečnostní skupiny, sdělil v pátek mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislav Šticha. „Předpokládáme, že skupina připraví i vyhodnotí bezpečnostní dotazníky, které vyplní zájemci o dostavbu elektrárny,“ dodal.
26.03.2021 13:40 |

podobné články

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala zhoršující se bezpečnostní situaci v souvislosti se zvýšeným napětím mezi Ruskou federací a Ukrajinou

 
Bezpečnostní rada státu se na jednání v úterý 1. února 2022 zabývala zhoršující se bezpečnostní situaci v souvislosti se zvýšeným napětím mezi Ruskou federací a Ukrajinou a věnovala se i aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.
02.02.2022 12:45 |

podobné články

Starostové od Dukovan letí na prohlídku čínských elektráren. Za peníze ČEZu

 
Skupina 25 osob složená ze zaměstnanců firmy ČEZ a starostů z okolí jaderné elektrárny Dukovany odletí na několikadenní pracovní cestu do Číny, kde si prohlédnou jednu z tamních elektráren. Důrazně přitom odmítají, že by šlo o nákladný výlet za peníze společnosti ČEZ, který by otvíral cestu čínské účasti v případné dostavbě Dukovan.
25.08.2012 21:20 |

podobné články

Třešňák (Piráti): Samotným investorem dostavby Dukovan by měl být stát, ne ČEZ

 
Piráti odmítají zdražování energií pro občany i netransparentnost v dostavbě Dukovan. Představili vlastní řešení.
26.06.2020 19:15 |

podobné články

Termín a cenu dostavby Dukovan garantujeme, řekl ředitel francouzské EDF

 
Jean-Bernard Lévy, generální ředitel největšího světového provozovatele jaderných elektráren, francouzské EDF, přijel do Prahy na jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO) o dostavbě Dukovan. Při té příležitosti poskytl rozhovor deníku Právo. Bude-li EDF vybrána, garantuje, že dodrží smluvní termín dostavby i cenu.
27.11.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24588 článků) , Jean Jean (73 článků)

Drábová k dostavbě Dukovan: Dobrý projekt mohou nabídnout všichni zájemci

 
Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová řekla ve středu Právu, že její úřad bude při posuzování žádostí o dostavbu Dukovan zcela neutrální a nestranný.
04.02.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (156 článků)

Za dostavbu Dukovan si nejspíš pořádně připlatíme. Zbořil přináši informace z USA, které se neříkají

 
Politolog Zdeněk Zbořil se vyjádřil k dostavbě Dukovan. Není jisté, jak je na tom ekonomicky Westinghouse. Zapojení tandemu Američanů i Korejců do projektu výstavbu prodraží.
02.10.2021 15:45 |

podobné články

Jurečka (KDU-ČSL): Dostavět či nedostavět Temelín?

 
V debatě o dostavbě dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín se bohudík vytratila ona osudovost, s jakou se k dostavbě přistupovalo ještě před několika málo měsíci. Rozhodnutí o případné dostavbě Temelína je skutečně strategické a zásadní rozhodnutí.
13.08.2013 09:00 |

podobné články

Bezpečnostní rada státu jednala o Aktualizaci Obranné strategie ČR

 
Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice. Členové Bezpečnostní rady státu byli také informováni o aktuální situaci výskytu ptačí chřipky na území České republiky.
24.01.2017 22:10 |

podobné články

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala aktuální situací v zajištění dodávek plynu a ropy

 
Ve středu 21. června 2022 se ve Strakově akademii uskutečnila další schůze Bezpečnostní rady státu. Bezpečnostní rada státu se věnovala aktuální situaci v zajištění dodávek plynu a ropy, aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti a aktuální bezpečnostní situaci v České republice.
21.06.2022 19:00 |

podobné články

Bezpečnostní rada státu vyhlašuje podmínky pro udělení ceny za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky

 
Cena Bezpečnostní rady státu se uděluje každoročně za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a její osvěty. Uděluje se jednotlivcům a kolektivům v hlavní a studentské kategorii.
25.10.2017 15:00 |

podobné články

Bezpečnostní rada projednala stavbu Dukovan. Vše směřuje ke spuštění tendru, řekl Fiala

 
Bezpečnostní rada státu dnes podle premiéra Petra Fialy projednala bezpečnostní charakteristiky a záruky na výběrového řízení dodavatele stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany.
23.02.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3872 článků)

První krok k dostavbě Dukovan: ČEZ začal posuzovat zájemce, Číňany a Rusy vynechal

 
Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ dnes rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení tří zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.
21.06.2021 13:45 |

podobné články

Vláda projedná návrh zákona o bezpečnostní činnosti. Podílela se i hospodářská komora

 
Vláda ČR ve středu 13. května projedná dlouho připravovaný zákon o bezpečnostní činnosti. Jedná se o návrh zákona, který definuje soukromou bezpečnostní činnost, upravuje podmínky jejího výkonu, podmínky výkonu bezpečnostní činnosti pro vlastní potřebu a působnost Ministerstva vnitra ČR a dalších orgánů v této věci.
12.05.2015 13:23 |

podobné články