Článek

Bezpečné Česko: Nový projekt hejtmana Haška a Andora Šándora

 
Kraje chtějí lépe čelit bezpečnostním hrozbám, začaly proto spolu s bezpečnostním odborníkem a dřívějším náčelníkem Vojenské zpravodajské služby Andorem Šándorem pracovat na projektu Bezpečné Česko. Hejtmani si od projektu slibují, že se podaří minimalizovat dopady případných mimořádných situací a kraje na ně budou připraveny ještě více než dosud. Po jednání Rady Asociace krajů to dnes v Brně řekl Šándor a předseda Asociace Michal Hašek (ČSSD).
20.11.2015 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2342 článků)
Podobné články

Doktor Čuně chtěl nechat popravit Šándora: Na Bartákovy vrahy jsem připravený!

 
Svým asistentkám udělal z života peklo na zemi, znásilňoval je a ponižoval. I když je teď za mřížemi, s vyvíjením teroru nepřestal. Doktor čuně Barták plánoval z vězení vraždu tří lidí, včetně bezpečnostního experta Andora Šándora. Blesk.cz se ho zeptal, co si o své plánované popravě myslí.
25.11.2013 14:17 |

podobné články

Prezident odhalil údajného organizátora uprchlické krize. Generál Šándor ale našel ještě většího viníka

 
ROZHOVOR Podle bezpečnostního experta Andora Šándora je za migrační krizí jednak primárně řada konfliktů, jednak příliš vstřícný přístup některých zemí EU. Je také třeba stále zdůrazňovat, že migranti jsou pořád velmi dobrým byznysem pro organizovaný zločin, pro mafii a pro pašeráky. A pokud jde o mladé muže, kteří by měli bojovat v Sýrii za vlast, je pro ně podle Šándora v nepřehledné situaci příliš obtížné zvolit, za koho a proti komu bojovat.
05.01.2016 20:50 |

podobné články

Zeman byl po útoku u urny otřesený. Expert: Mohli jsme strojit státní pohřeb

 
Útok polonahé aktivistky Femen, která Miloši Zemanovi do očí křičela slova o „Putinově děvce“, nesl prezident těžce. Dokládají to kamerové záznamy incidentu. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora ochranka hlavy státu selhala, když neměla jasno v tom, kdo se ve volební místnosti nachází. Vedle zhruba třech desítek novinářů se tam objevila i ukrajinská aktivistka Angelina Diashová. Podle Šándora je štěstím, že nechtěla Zemanovi ublížit.
12.01.2018 19:05 |

podobné články

Pomsty za bin Ládina se bát nemusíme, říká český expert. USA ano

 
Svět očekává úder islámských radikálů, který by pomstil smrt Usámy bin Ládina. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora by se měly bát zejména Spojené státy americké. Česko prý není pro teroristy lákavé.
03.05.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

Voják, který válčí s Islámským státem: S teroristy mě vycvičili bojovat v Česku!

 
Česko jako tréninkový kemp žoldáků bojujících v Sýrii proti hrdlořezům z ISIS? Skot Jamie Read, který válčí na straně Kurdů, prošel podle britského deníků Guardian tvrdým výcvikem na našem území. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora není nic nového, že u nás existují firmy, které vlastní bývalí vojáci speciálních jednotek a válečný vývcvik by skutečně mohli zajistit.
01.12.2014 17:45 |

podobné články

Hrdlořezové z ISIS v Německu: Pro Česko malá, ale reálná hrozba, říká bezpečnostní expert Andor Šándor

 
Bojovali po boku nejbrutálnějších teroristů z Islámského státu, po „válečné“ zkušenosti se nyní vrací domů do Německa. Mladých muslimů, kteří z pohodlného západoevropského života utekli do služeb zlověstné černé vlajky, se vrátily už dvě stovky. Máme je nyní za humny. Hrozí něco Česku? Zeptali jsme se bezpečnostního experta Andora Šándora.
26.02.2015 05:35 |

podobné články

Strach z terorismu? Před obchoďák na Andělu umístili betonové zábrany

 
Osm betonových zátaras se ze dne na den objevilo před vchodem do obchodního centra Nový Smíchov. Zřejmě mají plnit stejný účel jako ty na Staroměstském náměstí - zabránit případnému teroristickému útoku. Byť každý z nich váží několik set kilo, přesto je podle bezpečnostního experta Andora Šándora taková ochrana k ničemu.
26.10.2017 15:40 |

podobné články

Pane Havle, Klausi, Topolánku. Čtěte o muži, se kterým jste se fotili

 
AKTUALIZOVÁNO Známostmi s nejmocnějšími lidmi Česka se s gustem zaštiťoval prezident soukromé Polikliniky Modřany Jaroslav Barták. Když v poslední době zjistil, že proti němu podalo několik jeho bývalých asistentek trestní oznámení, začal některé z vlivných obcházet. Kontakty s politickými a společenskými špičkami získal jako zakládající člen prestižního Lions Clubu, z něhož ho ale před dvěma roky vyloučili, a to podle nového prezidenta Andora Šándora nejen pro nadměrné požívání alkoholu.
14.08.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1880 článků) , Jiří Pospíšil (1880 článků) , Jan Fischer (1746 článků)

Bulvár odhalil nové bydliště Rittiga: Má vilu v Monte Carlu

 
Deník Blesk zjistil, že lobbista Ivo Rittig, který je podezřelý z toho, že mu šlo na účet na Britských panenských ostrovech pěkných pár milionů za papírové jízdenky, si koupil byt s výhledem na moře v Monte Carlu. Apartmány se tu běžně prodávají až za 343 milionů korun. Deník Aha! pak píše, že lobbista Roman Janoušek a šéf Českého aeroholdingu Miroslav Dvořák mají své vily vedle sebe. Podle bezpezpečnostního analytika Andora Šándora ale zprávy nejsou rozhodně průlomem v bojii s korupci, může to však vést k tomu, že se podnikatelů už nikdo nebude zastávat jako dříve.
12.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Dvořák (88 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků) , Miroslav Dvořák (87 článků)

Generál Šándor 13 let po útocích na USA: Válka s Ruskem? Největší neštěstí. Amerika selhala v Iráku i Afghánistánu. Islamisty jsme si sami přivedli do Evropy

 
ROZHOVOR. Podle bezpečnostního experta generála Andora Šándora není americký prezident Barack Obama správným vůdcem velmoci, která bojuje s mezinárodním terorismem. „Ale obávám se, že kdyby byli ve Spojených státech u moci konzervativci, a nedej Bůh John McCain nebo jemu podobní, že jsme dnes mohli být ve válce s Ruskem, což bych považoval za největší neštěstí, co by se mohlo stát,“ prohlásil bývalý šéf tajné služby v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém reagoval na projev amerického prezidenta a bilancoval úspěchy a neúspěchy vojenských operací v Iráku a Afghánistánu.
12.09.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2424 článků) , John Rusk (32 článků)

Zadržení Češi ze Zambie nejspíš odletěli na cizí pasy

 
Trojice Čechů obviněná v říjnu v africké Zambii ze špionáže, se podle experta na tajné služby a někdejšího šéfa vojenského zpravodajství Andora Šándora dostala ještě před Silvestrem domů letecky z nějakého sousedního státu a pomocí pasů znějících na jiná jména.
02.01.2012 05:50 |

podobné články

Zeman sedává vedle řidiče, odborníkům se to ale nezdá

 
Zvyk nastupujícího prezidenta Miloše Zemana sedět při jízdě autem vepředu na sedadle vedle řidiče je podle odborníka na bezpečnost Andora Šándora nebezpečný a pro jeho ochránce dost problematický. Zeman se však na změnu nechystá.
03.02.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21433 článků)

Prezident v nebezpečí. Expert Šándor kritizuje Zemanovu ochranu

 
Pražský hrad je podle bezpečnostního experta, generála Andora Šándora, jedno z nejhůře střežených sídel prezidentů v západní Evropě. Stráž je pouze ceremoniální, vše kolem Hradu je volně přístupné a chodí si tam kdo chce, kritizuje v bulváru Blesk Zemanovu ochranu expert.
20.04.2013 10:15 |

podobné články

Bývalý vrchní špión k zatýkání: Je to obrovské. Policie má tvrdé důkazy

 
Velká razie protimafiánské policie na státních úřadech je podle bezpečnostního experta Andora Šándora signálem, že se ve vztahu ke korupci začíná blýskat na lepší časy. Podle něj muselo být vyšetřování ve velmi pokročilé fázi a důkazy skutečně neprůstřelné, když bylo možné přistoupit k prohlídkám a zatýkání.
13.06.2013 12:10 |

podobné články

Bezpečnostní expert o videu Hanči a Tonči: Je to práce amatérů

 
Video, na kterém po dlouhých sto dnech promluvily Hanča a Tonča unesené v Pákistánu, je podle bezpečnostního experta Andora Šándora práce amatérů. Myslí si však, že dívky nejsou mrtvé. „Pokud je video autentické, 16. dubna žily a není důvod se domnívat, že by tomu mělo být nyní jinak,“ řekl Blesk.cz Šándor.
26.06.2013 18:35 |

podobné články

Prezident Zeman svým "Allahu Akbar" ohrozil unesené Češky v Pákistánu, tvrdí odborník

 
Prezident Miloš Zeman se na návštěvě Německa zřejmě snažil být vtipný a novinářku, která se ho ptala na Češky unesené v Pákistánu, pozdravil slovy "Alláh je veliký". Podle Andora Šándora to nebyl dobrý nápad.
28.06.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21433 článků)

10 nejožehavějších otázek o novém videu Hanky a Tonči: Proč mluvily o smrti?!

 
Nové video Hanky a Tonči přineslo rodičům mladých Češek, unesených v Pákistánu, naději, že jsou jejich milované dcery naživu. Zároveň však vyvolalo řadu nových otázek. Na 10 nejožehavějších témat jsme se proto zeptali bezpečnostního experta Andora Šándora. Proč teroristé drží dívky odděleně? A proč Hanka s Tončou mluví o smrti a v mrazivých výpovědích svým rodinám vzkazují, co jim mají zahrát na pohřbech?
31.10.2013 05:15 |

podobné články

Bezpečnostní expert Šándor: „O terorismus nejde, ale nástražné zařízení je podezřelé..“

 
V souvislosti s dnešním výbuchem v rezidenci palestinského velvyslance Jamala al-Jamala vyvstává celá řada otázek. Například zda se jednalo teroristický čin nebo spíše kriminální, popřípadě kdo může mít výbuch na svědomí. Zeptali jsme se proto na názor bezpečnostního experta Andora Šándora.
01.01.2014 17:45 |

podobné články

Noviny: Jak se Zeman dostal k informaci o Mládkovi?

 
Prezident Miloš Zeman zřejmě požádal u tajné služby o prověření Jana Mládka. Píše o tom Právo s tím, že o tom svědčí jeho vyjádření ke kandidátovi ČSSD na post ministra obchodu a průmyslu ve včerejším vydání OVM v ČT. Zeman tvrdí, že Mládkovi v roce 2007 NBÚ bezpečnostní prověrku odmítl vydat a proto je bezpečnostním rizikem. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora má prezident skutečně možnost požádat tajné služby o prověření kandidátů na ministerské posty.
13.01.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21433 článků)