Článek

Bezodkladně vyřaďte onemocnění covid-19 ze seznamu nakažlivých lidských nemocí, vyzývají vládu členové institutu Pro Libertate!

 
Za šíření covidu můžete skončit ve vězení. Absurdita? Ne, realita! Na tuto skutečnost poukazují členové Pro Libertate – Institutu práva a občanských svobod, kteří vyzývají vládu, aby bezodkladně vyřadila onemocnění covid-19 ze seznamu nakažlivých lidských nemocí.
22.11.2022 17:25 |

podobné články

Podobné články

Pro Libertate: Jsme proti diskriminaci a povinnému očkování. Chceme být slyšet!

 
Členové Odborové organizace Pro Libertate, kteří působí ve sborech Integrovaného záchranného systému, tedy policisté, hasiči, zástupci vězeňské služby a další z těch, proti komu směřuje nová vyhláška o povinném očkování proti nemoci covid-19, požadují její zrušení. Mnoho z nich denně obětavě nasazuje své životy pro ochranu těch našich, pro ochranu našeho zdraví i našeho majetku. Zato jim právem náleží spravedlivá odměna a uznání ze strany státu. Nedostali ani jedno. Stát se k nim zachoval jako k nezodpovědné skupině individuí, kterou je potřeba donutit k očkování silou.
11.01.2022 16:35 |

podobné články

Roztroušená skleróza a její příznaky

 
Roztroušená skleróza – zkráceně RS – je nervové onemocnění postihující centrální nervový systém, jehož průběh je naprosto nepředvídatelný a mnohdy trvá poměrně dlouhou dobu, než lékaři RS u pacienta odhalí. Ke vzniku roztroušené sklerózy dochází nejčastěji u mladých lidí a to ve věku od 20 do 40 let a až do dnešního dne se odborníkům nepodařilo přijít na pravou příčinu vzniku tohoto nepříjemného onemocnění. Cílem roztroušené sklerózy je bílá hmota mozku, ve které probíhají nervové vzruchy postupující ze smyslů až ke svalům. Při tomto onemocnění dochází k porušování a následnému rozpadu myelinové pochvy, jejímž úkolem je izolovat nervová vlákna. Proč roztroušená skleróza vzniká? Odborníci RS označují jako autoimunitní onemocnění, při kterém imunitní systém napadá vlastní orgány a tkáně. Odborníci se shodují na několika faktorech, které se podepisují na vzniku roztroušené sklerózy: infekční onemocnění velká fyzická námaha podchlazení duševní stres dědičná indispozice Jaké jsou příznaky roztroušené sklerózy? Toto nervové onemocnění je nejen těžko rozpoznatelné, ale navíc i nevyzpytatelné ve svých příznacích, neboť se u každého pacienta mohou objevovat s odlišnou intenzitou. Kromě toho některé příznaky RS mohou být i projevy jiného onemocnění, což je další důvod, proč její diagnostika mnohdy trvá i několik let. Nejčastější příznaky roztroušené sklerózy: závratě dvojité vidění deprese zastřené vidění únava bolest oka pocit mravenčení zvýšené svalové napětí sexuální dysfunkce potíže s koordinací kognitivní dysfunkce emocionální změny poruchy řeči Jen zkušený lékař dokáže odhadnout, zda výše zmíněné příznaky skutečně poukazují na roztroušenou sklerózu, či zda se jedná o projev jiné nemoci. Jak se RS vyšetřuje? Vzhledem k tomu, že RS není úplně jednoduché rozpoznat, je potřeba vyloučit veškeré ostatní onemocnění, což je běh na dlouhou trať. Pacient podstoupí magnetickou rezonanci i vyšetření mozkomíšního moku. Příspěvek Roztroušená skleróza a její příznaky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.07.2016 16:45 |

podobné články

PRO Libertate: Odboráři, zastupující hasiče a policisty, vyzvali ministra vnitra k jednání - „Zabraňme společně kolapsu“

 
Odborová organizace Pro Libertate, zastupující mimo jiné zájmy příslušníků hasičských a policejních sborů, vyzvala ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování příslušníků bezpečnostních sborů proti onemocnění covid-19.
06.12.2021 13:50 |

podobné články

Vláda způsobuje dětem psychické útrapy. Právník sepsal rodičům návod, jak tomu čelit

 
Právník Tomáš Nielsen z Institutu práva a občanských svobod Pro Libertate tvrdí, že vládní opatření zaváděná ve školách dětem způsobují psychické problémy, které se podepisují na jejich zdraví. „Tohle musíme zastavit. Jsme přesvědčeni, že jednání členů vlády ČR může dětem působit duševní útrapy a dlouhodobé či trvalé následky na jejich psychickém zdraví,“ říká Nielsen v tiskovém prohlášení Pro Libertate.
21.10.2021 17:50 |

podobné články

Fialův projev: Stížnost. Oficiální. A prý i přiznání poslance ODS

 
Nedělním projevem předsedy vlády a ODS Petra Fialy se bude zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Podnět podal právní institut Pro Libertate, který má za to, že odvysíláním projevu mohl být porušen zákon. Podle Tomáše Nielsena, předsedy Pro Libertate a kandidáta do Senátu za obvod Jihlava musí být pro podobná vysílání naplněny zákonné podmínky. A ty zde naplněny nebyly. Na totéž pro PL.cz upozornila i mediální analytička Irena Ryšánková. Projev současně strhal Jindřich Rajchl, lídr strany PRO, za kterou jurista kandiduje.
20.09.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků) , Petra Nielsen (6 článků)

Fialův projev: Stížnost. Oficiální. A prý i přiznání poslance ODS

 
Nedělním projevem předsedy vlády a ODS Petra Fialy se bude zabývat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Podnět podal právní institut Pro Libertate, který má za to, že odvysíláním projevu mohl být porušen zákon. Podle Tomáše Nielsena, předsedy Pro Libertate a kandidáta do Senátu za obvod Jihlava musí být pro podobná vysílání naplněny zákonné podmínky. A ty zde naplněny nebyly. Na totéž pro PL.cz upozornila i mediální analytička Irena Ryšánková. Projev současně strhal Jindřich Rajchl, lídr strany PRO, za kterou jurista kandiduje.
20.09.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4682 článků) , Petra Nielsen (6 článků)

PRO Libertate: Ministr Rakušan se otočil zády k členům IZS, kteří chtějí řešit povinné očkování. Odmítá se s nimi sejít

 
Ministr vnitra Vít Rakušan ignoruje požadavky části členů IZS, které zastupuje Odborová organizace Pro Libertate. Opakovaně se s odboráři odmítá sejít.
17.01.2022 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků)

Policejní prezidium se stalo oficiálním partnerem odborů Pro Libertate. A co ministr vnitra Rakušan? Stále dělá mrtvého brouka!

 
Řada Krajských ředitelství Policie ČR i hasičských záchranných sborů už uznala legitimitu Odborové organizace Pro Libertate. Nyní ji potvrdilo také Policejní prezidium, které se tak stává oficiálním partnerem odborů. Jedním z mála, který je dosud neuznal a jejich legitimitu stále popírá, je ministr vnitra Vít Rakušan.
31.01.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (574 článků)

MHMP: Praha apeluje na vládu, aby učitelé byli přednostně očkováni, a žádá o stanovení data otevření škol

 
Na základě usnesení Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy vedení metropole apeluje na vládu České republiky, aby bezodkladně stanovila datum pro otevření škol při příznivé epidemické situaci a zařadila učitele do přednostní skupiny pro očkování proti onemocnění covid-19.
08.02.2021 18:50 |

podobné články

Zelení vyzývají vládu: Postavte se konečně čelem ke změně klimatu, hrozí nám hlad

 
Strana zelených varuje před nebezpečím klimatické změny, které podle ní trvá, i když už se o něm tolik nemluví. Zelení se obrátili na vládu, aby konečně věnovala této problematice pozornost, jinak nám prý hrozí chudoba, hlad a nemoci. V tiskové zprávě Strany zelených se píše, že „s postupující klimatickou změnou má přibývat lidí chudých, hladových a nemocných, jako důsledek častějšího sucha nebo povodní“. Vyzývají proto vládu, aby přijala opatření, která povedou ke snižování emisí.
06.04.2014 19:00 |

podobné články

Výskyt invazivních pneumokokových onemocnění vloni? Téměř každé páté onemocnění skončilo tragicky

 
Podle aktuálně dostupných statistik Státního zdravotního ústavu (SZÚ) bylo v roce 2016 hlášeno 323 případů invazivního pneumokokového onemocnění (IPO), 66 osob v důsledku onemocnění zemřelo. V meziročním srovnání se jedná o mírný pokles výskytu onemocnění, počet tragicky končících případů ale zůstává stejný. Nejvíce onemocnění způsobených pneumokoky je za loňský rok hlášeno z Prahy (45), Moravskoslezského (44) a Jihomoravského kraje (32). Zařazením vakcíny proti pneumokokovým onemocněním do doporučeného očkovacího kalendáře u dětí do jednoho roku vede dlouhodobě k snížení výskytu v cílové věkové skupině. Více jak 80 % všech evidovaných výskytů tak spadá do věkové kategorie osob ve věku 40 let a výše.
28.03.2017 14:40 |

podobné články

Ve Švédsku si prasečí chřipka vyžádala první obět zimy

 
Sedmiletý chlapec se stal první obětí takzvané prasečí chřipky během této zimy ve Švédsku. Chlapec nakažený virem H1N1 zemřel na Silvestra ve městě Helsingborg, uvedla v sobotu agentura AFP s odvoláním na mluvčího švédského institutu pro kontrolu nakažlivých onemocnění Pera Hagstama.
02.01.2011 09:20 |

podobné články

Zápal plic – jeho příznaky a léčba

 
Zápal plic je často podceňovanou chorobou, kterou většina lidí bere na lehkou váhu v domnění, že se jedná o jedno z dalších onemocnění, které se dá poměrně snadno vyléčit. Bohužel to není tak úplně pravda. Zápal plic – rovněž pneumonie – ve skutečnosti představuje vážné onemocnění, které může mít i fatální následky – u dětí nebo starších lidí dokonce může způsobit i smrt. Ne nadarmo se tohoto onemocnění lidé dříve báli jako čert kříže, neboť v dřívějších dobách pro spoustu pacientů končil smrtí. Rozhodně nelze zastávat názor, že zápal plic není vážnou nemocí. Tato představa se rozšířila především díky slušnému množství antibiotik, na která se drtivá většina lidí spoléhá a neprávem tak pneumonii řadí na seznam lehčích chorob. Se zápalem plic není radno si zahrávat, proto jsme pro vás připravili dnešní článek, ve kterém se společně podíváme na jeho příznaky, rizika i možnosti léčby. Jaké jsou příznaky zápalu plic? Mezi nejčastější příznaky doprovázející toto vážné onemocnění patří: horečka kašel bolesti na hrudi potíže s dechem bolesti hlavy bolesti svalů Jak se léčí zápal plic? Léčba se liší vzhledem ke stavu i věku pacienta. Ve většině případů není nutné nemocného hospitalizovat – dochází tak v případě dětí nebo pacientů starších 60 let – a léčba probíhá podáváním antibiotik. Zároveň je potřeba myslet na dostatečný přísun tekutin, podávají se preparáty usnadňující vykašlávání a myšleno je i na celkové posílení imunity pacienta. Jaké mohou nastat komplikace? Jak již bylo řečeno, zápal plic rozhodně není typem onemocnění, nad kterým by se dalo jen tak mávnou rukou. Léčba je důležitá a mělo by se k ní přistoupit co nejdříve, aby nedošlo ke komplikacím. A jaké komplikace mohou při zápalu plic nastat? zánět pohrudnice, který se objeví až ve 40% případů plicní absces, což je lokalizovaný hnisavý proces a objevuje se v 7% případů Příspěvek Zápal plic – jeho příznaky a léčba pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.04.2016 02:45 |

podobné články

Vláda občanům prostě lže. A pod Válkem to nejspíš nebude jiné. Diskriminace, segregace. Státní moc opustila cestu práva, varuje advokát Nielsen

 
Právo na život a zdraví není hodnotnější než právo na ochranu lidské důstojnosti, osobní svobodu nebo na ochranu soukromí. Vláda neopustila cestu práva a cestu demokracie sama od sebe. „Velmi významnou roli v této manipulaci hrají podivné lobbistické skupiny a jednotlivci, jako jsou Roman Prymula, Roman Chlíbek a jeho vakcinologická společnost, nebo sdružení MeSES a jeho členové,“ tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokát Tomáš Nielsen, předseda odborné právní skupiny Pro Libertate – Institutu práva a občanských svobod a spoluzakladatel občanské iniciativy Zdravé fórum.
22.10.2021 09:25 |

podobné články

Jennifer Lawrence otevřeně promluvila o svém sexuálním životě a vzkazuje: Péro je nebezpečné!

 
Herečka Jennifer Lawrence zvolila zajímavý slovník při debatě o svém sexuálním životě, promiskuitě a strachu z onemocnění. Prý nikdy neměla náhodný sex, protože je germofobní – má chorobnou hrůzu z nakažlivých onemocnění. Sex tak měla jen s partnery. A oscarová hvězda použila dokonce termín dick – péro.
12.03.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lawrence (286 článků)

Šéf ukrajinského parlamentu Turčynov se chce bezodkladně vrátit k asociační smlouvě s EU

 
Ukrajina a Evropská unie by se bezodkladně měly vrátit k otázce podpisu asociační smlouvy. Šéf ukrajinského parlamentu Oleksandr Turčynov to dnes v Kyjevě řekl evropské ministryni zahraničí Catherine Ashtonové. Od smlouvy o přidružení a zóně volného obchodu, přichystané k podpisu loni koncem listopadu, tehdejší prezident Viktor Janukovyč na posledních chvíli ustoupil. Jeho krok vyvolal na Ukrajině mohutné protesty, vedoucí až k jeho pádu o uplynulém víkendu. 
24.02.2014 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (387 článků)

Zemanův poradce porušil karanténu, trest ho ale nečeká

 
Poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý se choval nemorálně, když v březnu opakovaně porušil doporučenou karanténu po návratu z Číny, nespáchal tím nicméně trestný čin. K tomuto závěru dospělo 1. dubna Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 7, uvedl server Deník N. Covid-19 způsobovaný koronavirem, který se začal šířit na přelomu prosince a ledna z Číny, totiž tehdy ještě nebyl v českém právu na seznamu nakažlivých chorob, jejichž šíření je trestné.
10.04.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (371 článků) , Miloš Zeman (27578 článků)

Stav obležení: V Bangkoku stojí nebezpečná voda. Epidemie na spadnutí!

 
Humanitární organizace působící v Thajsku varovaly před šířením nakažlivých nemocí v důsledku záplav, které si vyžádaly již více než 380 obětí. Na předměstích metropole Bangkoku a na dalších místech v zemi stojí voda již téměř dva týdny a panují obavy, že zde propuknou epidemie průjmových onemocnění, horečky dengue a malárie, uvedl dnes zpravodajský server CNN.
31.10.2011 14:20 |

podobné články

Mýty a tabu – vaginální mykóza

 
Vaginální mykóza potrápila už mnoho žen a většinou nejen jednou. Toto nepříjemné onemocnění, za které se ženy většinou stydí, se rádo vrací. Předně je potřeba si vysvětlit o co vůbec jde. Je to onemocnění způsobeno houbovitými mikroorganismy. Projevuje se pálením, svěděním, výtoky a zarudnutím rodidel. Jeden z mýtů kolem tohoto onemocnění je, že jsou tímto problémem postiženy ženy s nedostačující hygienou. To jsou skutečně nesmysly a nevěřte tomu! Protože mnohdy naopak přemíra hygieny naruší poševní prostředí, což je ráj pro nezbedné baktérie. Příčin, proč ženy onemocnění je nespočet a mnohdy se nedají vůbec vypátrat. Existuje celé množství příčin Zvýšený příjem cukrů, stres, antikoncepce, po léčbě antibiotiky, nový sexuální partner, chlorovaná voda na koupališti a mnoho dalších. V případě, že nejste „single“ ale máte partnera, je vhodné, aby se léčili vždy oba partneři. V jiném případě se vám problémy mohou opakovaně vracet, protože muž nemá vůbec žádné problémy, přitom může být přenašečem. Nejčastějším typem mykózy také zvané kandidóza stojí Candida albicans. Kvasinková infekce potrápí přibližně 75% žen a větší polovině se tyto problémy pravidelně vracejí. V takovém případě je vhodné zavčasu vše konzultovat s gynekologem, protože hrozí, že nemoc přeroste do chronického stádia. Bakterie, které způsobují poševní kandidózu, žijí v pochvě společně s běžně se vyskytujícími bakteriemi. Společně tvoří součást normálního poševního prostředí a nečiní žádné problémy. Jen do chvíle než dojde k jejich přemnožení a tak naruší vaginální rovnováhu a vzniká nepříjemná mykóza. Jak se bránit mykóze? Bránit se tomuto onemocnění je naštěstí v dnešní době už možné. Existují roztoky k výplachům, poševní gely, bylinky (přeslička), desinfekční koupele a mnoho dalších. Minimalizovat tyto problémy pomáhají i česnekové tablety. Je známo, že česnek má antibakteriální vlastnosti. Příspěvek Mýty a tabu – vaginální mykóza pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.06.2015 09:06 |

podobné články