Článek

„Bez feťáků!“ Zeman mluvil o obrodě národa. To bude řev

 
Prezident Miloš Zeman chce věřit, že se venkov stane hybnou silou nového národního obrození, které přinese život v komunitě, „bez feťáků“ a na bázi rodiny, tedy muže, ženy a dětí. Řekl to dnes na Pražském hradě starostům všech obcí, které se od roku 1995 staly Vesnicí roku. Přijal je u příležitosti 25. výročí této soutěže, stejně jako dopoledne premiér Andrej Babiš (ANO), uvedla ČTK.
29.01.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17405 článků) , Miloš Zeman (23449 článků)
Podobné články

Méně opilců, feťáků a vágusů. Malé strany chtějí ve volbách oslovit místní

 
Zatímco ČSSD se rozhodla krajské volby brát jako referendum o vládě Petra Nečase a zaměřit se zejména na celorepubliková témata, malé regionální uskupení sázejí na místní problémy. V Ústeckém kraji tak například nabízejí umírnění "cikánů" nebo "méně opilců, feťáků a vágusů".
13.05.2012 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9307 článků)

Zeman popřál Starostům kvalifikovanost a odpovědnost. Jejich role je prý velká

 
Na dnešním sněmu Starostů a nezávislých (STAN) v Průhonicích u Prahy vystoupil i prezident Miloš Zeman. Delegátům popřál úspěch do voleb, ale především odpovědnost a kvalifikovanost. Podle prezidenta jsou politická hnutí jako ostruhy koně. Mohou pomoci k obrodě standardních stran.
28.03.2014 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23449 článků)

Přečtete si, jak se Zeman rozpovídal o církevních restitucích

 
Prezident Miloš Zeman nesouhlasí s názorem, že nová politická hnutí jsou nepřirozená a amorfní, protože je nelze zařadit k levici nebo pravici. Mohou podle jeho vyjádření na dnešním volebním sněmu hnutí Starostové a nezávislých přispět k obrodě standardních stran.
28.03.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23449 článků)

Nohavica, Rusko, Koněv... Saša Vondra promluvil. Bude zase řev?

 
Výročí 17. listopadu se blíží. Právě o něm, ale i o jiných tématech mluvil na iDNES Petr Kolář s europoslancem ODS Alexandrem Vondrou. Ten se svěřil, že na rozdíl od Mikuláše Kroupy nebude kádrovat Jarka Nohavicu. Mluvil také o gerojích, kteří se snaží nahnat politické body. Například Piráti v Praze nebo odstraňovatelé Koněva. A řekl, že Petr Fiala vrátil ODS důstojnost a musí mít ambici stát se premiérem.
06.11.2019 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (514 článků) , Petr Fiala (1591 článků) , Alexandr Vondra (1184 článků)

Šéf ÚSTR Herman: Zdejší mizérie se jednou promění v kultivovaný kapitalismus

 
ROZHOVOR Na Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se občas ještě snáší blesky tvrdé kritiky. Jeho ředitel Daniel Herman jasně, byť s diplomatickou zdvořilostí, většinu výčitek odmítá. Problém směřování země vidí v tom, že budujeme kapitalismus dle komunistických příruček. Takže se chce každý stát miliardářem s limuzínou a vilou v exotice, bez ohledu na morální hodnoty. Věří však, že jednou dojde k obrodě společnosti.
23.10.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1097 článků)

Šéf ÚSTR Herman: Zdejší mizérie se jednou promění v kultivovaný kapitalismus

 
ROZHOVOR Na Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se občas ještě snáší blesky tvrdé kritiky. Jeho ředitel Daniel Herman jasně, byť s diplomatickou zdvořilostí, většinu výčitek odmítá. Problém směřování země vidí v tom, že budujeme kapitalismus dle komunistických příruček. Takže se chce každý stát miliardářem s limuzínou a vilou v exotice, bez ohledu na morální hodnoty. Věří však, že jednou dojde k obrodě společnosti.
23.10.2012 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (1097 článků)

Do Ostravy míří Morcheeba a Mercury Rev

 
Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava v pondělí zveřejnili další jména hvězd, které vystoupí od 9. do 12. července na letošním ročníku. K programu přibyla britská kapela Morcheeba a američtí Mercury Rev. Pořadatelé také potvrdili, že na festivalu letos poprvé vystoupí domácí Jarek Nohavica.
18.05.2009 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Mercury Rev (1 článek)

Ženu otravuje řev dinosaurů! Stěžuje si u soudu

 
Řev dinosaurů obtěžuje jistou ženu z jihopolského městečka Zator. Její pozemek sousedí se zábavním parkem, v němž jsou vystaveny pohyblivé figury těchto prehistorických živočichů. Neobvyklý sousedský spor řeší soud v Krakově.
14.04.2011 17:50 |

podobné články

Lucie Bílá na turné s Arakainem: Ostré kytary, řev, rvačky, pivo a prsa!

 
Dvoutisícový dav v sále se dostává do varu. Vlasatí fanoušci skandují „Arakain!“ nebo oblíbené „Co je, co je!“ a hrozí při tom. Mnozí jen neartikulovaně pořvávají. Napětí dostupuje vrcholu. Cigaretovým kouřem zahuštěný vzduch začínají trhat první ostré kytarové riffy a dunění bicích z výkonných repráků. Řev přechází v ohlušující rachot. Na pódiu se objevuje Lucie Bílá! Její návrat k heavymetalovým kořenům právě začíná…
18.03.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2416 článků)

Řev tříletého chlapce vyděsil ozbrojené zloděje

 
Rodičům tříletého chlapce z Velké Británie se občas může rozskočit hlava, když jejich poklad spustí svůj ohlušující řev. Ovšem od minulého víkendu jsou mu za strašlivý jekot vděční. Chlapec totiž zachránil jim i sobě život a především majetek. Ve chvíli, kdy totiž dům přepadli ozbrojení zloději s noži, začal chlapec řvát a vyděsil zločince natolik, že raději utekli.
11.05.2012 13:00 |

podobné články

Jágrovi látali obličej sešívačkou, jeho řev děsil vyprodaný stadion: JÁGRNÁTOR!

 
Ocelový muž, »Jágrnátor«, drsňák. Jaromír Jágr (40) je jako Chuck Norris – bolesti se nebojí, on ji totiž straší. V nedělním duelu jeho Kladna proti hokejistům Litvínova mu hostující Baláž rozpáral pusu tak, že musel jít pod sešívačku. Doslova. Když mu lékař drátoval titanovými svorkami krvavou ránu, jeho řev slyšeli snad až na Křivoklátu...
16.10.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2674 článků) , Chuck Norris (100 článků)

NOVÁ NADĚJE! Schumimu pouští nahrávky z týmového rádia. Řev motorů ho má probudit

 
Ross Brawn (59), někdejší "supermozek" Ferrari přišel se supernápadem! Podle italského deníku Gazetta dello Sport prý pouští Michealu Schumacherovi nahrávky vzkazů z týmového rádia z dob veleúspěšného společného působení v Maranellu. Co tím sleduje? Řev motorů F1, známé hlasy a stokrát slyšené zvuky mohou Schumimu, který leží už řadu týdnů v kómatu, pomoci obnovit paměť.
07.03.2014 17:05 |

podobné články

Tma, řev a beranidlo. Policie vzala útokem varnu pervitinu

 
Je krátce před půlnocí. Klid ve spící vesničce na Tachovsku náhle přerušuje řev, řinčení skla a praskání dřeva. Zakuklení policisté vnikají beranidlem do jednoho z rodinných domů. Finální úder po tříměsíčním sledování přináší kýžený úlovek - dva zatčení muži, jeden přímo při vaření pervitinu v podzemním úkrytu. Bleskový zákrok sledoval přímo v Dlouhém Újezdě reportér Práva.
28.02.2016 12:05 |

podobné články

Demokracie jelit, řev hrůzy. Sobotko, Kalousku, tohle si venkov líbit nenechá. Generál Blaško jim nastínil, co mohou očekávat

 
Řev hrůzy. Tak nazval svou výpověď, kde se zamýšlí nad stavem demokracie, generálmajor v záloze Hynek Blaško. Píše v ní o námětu na horor pro Alfreda Hitchcocka. Venkov prý dá při volbách všem pocítit, co si myslí.
12.05.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Alfred Hitchcock (93 článků)

Andrle (Úsvit): Dochází k obrodě občanské společnosti, která se začíná aktivizovat

 
Andrle Sylor bude jednat s neziskovkami o spolupráci. Otevře i poslaneckou kancelář.
09.01.2014 17:55 |

podobné články

Martínek (ČSSD): Cesta do pravěku III - Koryta spojují dinosaury

 
Když jsem nedávno psal o Dinosauří obrodě, ani ve snu by mě nenapadlo, že v dalším díle tohoto absurdního dramatu vystřídá Petra Nečase v režisérském a scénáristickém křesle Radek John.
19.05.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Petr Nečas (9307 článků) , Radek Martínek (24 článků)

Máme pas pro ufony a nesmíme volit ve vlastní zemi, říká předseda lotyšských antinacistů

 
ROZHOVOR Nespoléhejme na to, že projevy neonacismu a neofašismu vyznívají dnes ojediněle, protože působí po celé Evropě. Tak lze charakterizovat závěry červnového semináře „Bezpečnostní architektura Evropy“ v Poslanecké sněmovně, věnovaného nejen mnichovské zradě, ale i obrodě neonacismu a fašismu v Evropě.
30.06.2013 22:30 |

podobné články

Profesor Malý: Evropa za sto let už nemusí být bílá. Nápad ministerstva na podporu porodnosti pomůže možná jen skupinám závislým na dávkách

 
CIVILIZACE A MY Významný lékař prof. Zdeněk Malý vidí největší rizika současnosti v tzv. Islámském státu a politice Ruska. Evropská populace stárne a i současné volání po obrodě rodiny podle Zdeňka Malého zůstane spíše zbožným přáním, Evropa možná za sto let nebude bílá. Část Čechů má podle něj stále v hlavách pozůstatky minulosti a chce zřejmě socialismus, který je pohodlnější.
01.09.2015 20:36 |

podobné články