Článek

Bestiální, šílené, soudce vyšetřit! říká Jiří Čunek k případu H-System. Na tapetě i Josef Monsport, silná slova

 
ROZHOVOR Senátor a hejtman Jiří Čunek byl rozhodnutím Nejvyššího soudu v kauze H-System pobouřen, označil ho za šílené. „Já bych soudce, který nařídil vystěhování, nechal vyšetřit. Není normální najednou oznámit lidem, že jim dávám měsíc na vystěhování z domu. To je bestiální rozhodnutí. To je nějaký soudce Marťan,“ prohlásil Jiří Čunek. Politik poškozeným klientům radí se rychle obrátit na Ústavní soud a nikam se nestěhovat.
25.07.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků)
Podobné články

„Nejsem car.“ Správce H-Systemu byl za komunistů prokurátor. Co vzkázal klientům?

 
Konkurzní správce H-Systemu Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset své byty opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Kdo je přitom Josef Monsport? V minulosti zastupoval třeba Borise Vostrého, Martina Bartáka či Vladimíra Železného. A před revolucí byl prokurátorem, který vystupoval i ve vykonstruovaném procesu se členy Jazzové sekce.
26.07.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Železný (157 článků) , Martin Barták (338 článků)

„To přehnal. Ať se omluví.“ Jiří Čunek se silně zastal Babiše a nastalo dusno. Padla slova o zabití a Okamurovi

 
Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek je do určité míry černou ovcí v řadách KDU-ČSL. Jeho výroky tradičně popouzejí mnoho spolustraníků – na druhou stranu se ale Čunek těší mimořádné oblibě v rámci svého kraje. Dlouholetý starosta Vsetína a někdejší šéf lidovců nevylučuje, že se příští rok opět utká o nejvyšší pozici ve straně. Motivoval by ho prý především souboj s Pavlem Bělobrádkem. Nyní se Jiří Čunek vyjádřil pro ParlamentníListy.cz v exkluzivním rozhovoru, kde padlo několik výbušných výroků na adresu Miloše Zemana, Andreje Babiše a českých europoslanců. Zejména reakce Tomáše Zdechovského stojí za přečtení. „Označit někoho za vlastizrádce, to udělá jenom primitiv typu Okamura. Ať si potom Jiří Čunek chodí týdny s ochrankou a bojí se o svou rodinu, ať mu chodí esemesky, že ho zabijí,“ vzkazuje Čunkovi mimo jiné Zdechovský.
17.12.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jiří Čunek (739 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků)

Čunek útočí na konkurz H-Systemu: Třicetinásobný prodej i daňový ráj

 
Zkrachovalá společnost H-System byla prodána za třicetinásobek své ceny, kritizuje nevýhodný konkurz Jiří Čunek. Senátor a zlínský hejtman čelí možnému trestnímu obvinění ze strany konkurzního správce H-System Josefa Monsporta za kritiku způsobu, jakým nakládal se společností v neprospěch jejích klientů. Čunek kromě důkazů chce předložit i doklady toho, jak Monsport využíval daňových rájů.
11.09.2018 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků)

Cože? Slitování? V ČT padla k případu H-System slova, která by občan od právníků nečekal

 
Kauza H-System, o které v poslední době často informujeme, byla včera hlavním tématem večerního vysílání zpravodajského kanálu ČT24. Hosty byli právník, vysokoškolský profesor a někdejší soudce Ústavního soudu Stanislav Balík, soudce Kamil Kydalka, který kdysi poslal mozek H-Systemu Petra Smetku na dvanáct let do vězení, a také správce konkurzní podstaty Josef Monsport.
26.07.2018 12:25 |

podobné články

„Správce okradl klienty.“ Čunek slibuje důkazy v kauze H-System, míří na něj žaloba

 
Senátor KDU-ČSL a zlínský hejtman Jiří Čunek je připraven doložit své výroky o nevýhodnosti prodeje zkrachovalé společnosti H-System, kvůli kterým na něj chystá konkurzní správce Josef Monsport podat trestní oznámení. Řekl to v úterý novinářům. Majetek H-Systemu byl podle Čunka přeprodán za třicetinásobek ceny, za kterou byl konkurzním správcem prodán.
11.09.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků)

Lidé jsou zase okrádáni, vypálil Čunek kvůli kauze H-System

 
Senátor KDU-ČSL a zlínský hejtman Jiří Čunek je připraven doložit své výroky o nevýhodnosti prodeje zkrachovalé společnosti H-System, kvůli kterým se na něj chystá konkurzní správce Josef Monsport podat trestní oznámení. Řekl to dnes novinářům. Majetek H-Systemu byl podle Čunka přeprodán za třicetinásobek ceny, za kterou byl konkurzním správcem prodán.
11.09.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků)

Vítězný Jiří Čunek promluvil o Okamurovi. To zas bude vzteku u vedení KDU-ČSL

 
Ve videohovoru s Danielou Drtinovou v DVTV se objevil znovu potvrzený senátor Jiří Čunek. Pro zajímavost – Jiří Čunek hájí senátorský post už od roku 2006 a v letošních volbách byl zvolen už v prvním kole. Čunek v hovoru zhodnotil práci Pavla Bělobrádka. Pro Drtinovou ale zřejmě největší překvapení bylo, že Čunek pochválil některé body v programu Tomia Okamury. A připustil i eventuální spolupráci s premiérem Babišem.
08.10.2018 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Daniela Drtinová (338 článků) , Pavel Bělobrádek (1583 článků)

Komplikace pro H-System? Finanční úřad vycouval z věřitelského výboru, po 20 letech

 
Finanční úřad pro Středočeský kraj se po 20 letech vzdal členství ve věřitelském výboru zkrachovalé firmy H-System, uvedl ve čtvrtek správce konkurzní podstaty Josef Monsport. Krok je podle něj nečekaný a bude ztěžovat rychlý postup v konkurzním řízení. Zástupce státu se podle něj tímto krokem zbavil možnosti vhledu do věci a účasti na rozhodování o dalším postupu, uvedl Monsport v prohlášení. Generální finanční ředitelství by se mělo k věci vyjádřit odpoledne.
02.08.2018 14:00 |

podobné články

Kdo zařídil, že klienti H-Systemu půjdou pod most? Svědectví Zemanova přítele a kolegyně mrtvého novináře

 
Konkurzní správce majetku společnosti H-System Josef Monsport se obrátil na Nejvyšší soud a žádal, aby klienti zkrachovalého H-Systému přišli o střechu nad hlavou. Soud vyhověl. Novinářka Pavlína Holcová, která spolupracovala se zavražděným slovenským novinářem Jánem Kuciakem, se na serveru Investigace.cz podívala na to, co všechno má Monsport za sebou. Raději se podívejte sami, co zjistila.
24.07.2018 17:35 |

podobné články

„Ten nepatří do lidské rasy.“ Svědectví o Josefu Monsportovi z dob totality: Stařec kvůli němu plakal a pak zemřel

 
Josef Monsport. Bezpochyby nejskloňovanější jméno týdne, a to v souvislosti s rozsudkem v kauze H-System. Doktor Monsport je nejen konkursní správce H-Systemu a advokát, ale mnozí si ho pamatují ještě jako komunistického prokurátora. Jedním z pamětníků Monsportovy předlistopadové činnosti je Karel Srp, šéf Jazzové sekce a někdejší politický vězeň. „Nejsem si jist, zda patří mezi lidskou rasu,” popisuje Srp bývalého komunistického prokurátora Monsporta.
26.07.2018 15:25 |

podobné články

Stát se vzdal místa ve věřitelském výboru H-systemu

 
Finanční úřad pro Středočeský kraj se se po 20 letech vzdal členství ve věřitelském výboru zkrachovalé firmy H-System, uvedl dnes správce konkurzní podstaty Josef Monsport. Krok je podle něj nečekaný a bude ztěžovat rychlý postup v konkurzním řízení. Zástupce státu se tímto krokem zbavil možnosti vhledu do věci a účasti na rozhodování o dalším postupu, uvedl Monsport v prohlášení.
02.08.2018 20:40 |

podobné články

Tak si ty domy koupíte, vymyslel Josef Monsport řešení pro lidi z Horoměřic

 
140 milionů korun by mohlo spasit šedesátku rodin, kterým soud nařídil vystěhování z jejich domů H-Systemu v Horoměřicích. Taková částka by mohla stačit na to, aby si pozemky i domy lidé koupili. O řešení, jež včera naznačil správce konkurzní podstaty Josef Monsport, píše MF Dnes.
26.07.2018 09:55 |

podobné články

Monsport ustoupil: Prozatím se nikdo stěhovat nemusí

 
Správce konkurzní podstaty Josef Monsport podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přislíbil, že do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu. Novinářům to řekl po schůzce Monsporta se zástupci bytového družstva Svatopluk, při které v Hrzánském paláci působil jako mediátor premiér Andrej Babiš (ANO). Svatopluk a konkurzní správce by se měli během srpna domluvit na ústavu, který by ocenil nemovitosti v Horoměřicích.
30.07.2018 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jiří Čunek (739 článků)

Oni to vyšetřit nechtějí! Ministr ve Sněmovně zaskočil šéfa KSČM, který se ptal na privatizaci

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dnes při interpelacích v Poslanecké sněmovně přiznal, že na okresních státních zastupitelstvích sedí stále titíž státní zástupci jako v 90. letech, a občas se tak stává, že nechtějí některé staré a závažné kauzy vyšetřit. „Jestli si myslíte, že je chtějí vyšetřit lépe, než je chtěli vyšetřit tehdy, tak tedy nechtějí,“ řekl důrazně a překvapivě Pelikán, jenž odpovídal v tu chvíli na dotaz předsedy KSČM Vojtěcha Filipa ohledně pochybné privatizace někdejšího státního podniku Mototechna v Českých Budějovicích z 90. let.
26.11.2015 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1174 článků) , Robert Pelikán (431 článků)

Česká stopa v kauze Panama? Známý právník má prý na ostrově miliardy

 
Známý právník Josef Monsport je ve dvou firmách registrovaných na ostrově Samoa držitelem akcií v hodnotě 100 milionů dolarů (2,37 miliardy Kč), napsalo České centrum pro investigativní žurnalistiku. Vyplývá to podle něj z uniklých materiálů právnické společnosti Mossack Fonseca, které jsou základem kauzy Panamských dokumentů (Panama Papers) týkající se utajených převodů peněz do daňových rájů. Monsport deníku Právo řekl, že se Samoou neměl nikdy nic společného.
07.04.2016 10:05 |

podobné články

Konkurzní správce H-Systemu nechce lidi z Horoměřic stěhovat hned po uplynutí měsíční lhůty

 
Konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport nechce po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů a bytů v Horoměřicích přistoupit k unáhleným a překotným krokům. Klienti zkrachovalé společnosti tak nebudou muset domy opustit ihned. Obyvatele Monsport znovu vyzval, aby ho kontaktovali. Prezident Miloš Zeman se kvůli kauze v úterý sejde s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským a s předsedou Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem. Oba pozvání přijmou.
26.07.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Pavel Rychetský (53 článků)

Jiří Čunek schvaluje činnost centra proti dezinformacím, ale varuje: Když jsem před deseti lety říkal, že skupiny Romů nepracují a devastují části města...

 
ROZHOVOR Nové Chovancovo centrum proti terorismu a hybridním hrozbám? Ano, ale zároveň zajistěte přísnou kontrolu. I to vzkazuje senátor a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Dodává, že nepovažuje za demokracii a svobodu slova to, že ve veřejném prostoru útočí kdokoliv na kohokoliv. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje také k teroristickým útokům a opatřením, která po nich vždy následují. „Je směšné dělat opatření vždy potom. Někde se něco stane a my bychom pomalu zrušili vánoční trhy,“ říká Jiří Čunek s tím, že je nutné řešit příčinu teroristických útoků, a ne až jejich důsledek. Prozradil i to, zda uvažuje o kandidatuře na předsedu strany.
09.01.2017 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků)

Jiří Čunek homosexuálům: Vy chcete respekt? Za co? Vy máte handicap, zasloužíte si ohledy, jako když má někdo jednu nohu

 
ROZHOVOR „Za svým vyjádřením si stojím,“ říká senátor Jiří Čunek v souvislosti s kritikou, kterou sklidil za slova o pochodu Prague Pride, který mimo jiné označil za „pochod smrti naší civilizace“. ParlamentnimListům.cz sdělil, že by určitě viděl problém v tom, aby například homosexuálové adoptovali děti. Řekl také, zda si myslí, že jsou Češi xenofobní národ. „Netolerance vzniká především díky pocitu nespravedlnosti, kdy selže stát ve své funkci vynutit, aby právo platilo pro každého občana stejně,“ říká senátor Čunek.
07.08.2017 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků)

Jak dopadnou lidé z H-Systemu? Čunek, Babiš a Monsport upekli řešení

 
V brífinku po setkání družstva Svatopluk a Josefa Monsporta, které medioval Andrej Babiš, se pro Českou televizi vyjádřil Jiří Čunek, senátor za KDU-ČSL, Martin Junek, zástupce družstva, a Lubomír Kincl, advokát. Seznámili novináře s tím, na čem se se správcem Monsportem shodli.
30.07.2018 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15816 článků) , Jiří Čunek (739 článků)