Článek

Bernášek (ČSSD): Na holické automobilní škole se začnou zateplovat dílny

 
Projektem na úsporu energií se na svém posledním jednání zabývali radní Pardubického kraje. V rámci Operačního programu životní prostředí budou upraveny dílny Střední školy automobilní v Holicích, a to za více než 14 milionů korun.
12.07.2018 18:00 |

podobné články

Podobné články

Pardubický kraj: Na holické automobilní škole se začnou zateplovat dílny

 
Projektem na úsporu energií se na svém posledním jednání zabývali radní Pardubického kraje. V rámci Operačního programu životní prostředí budou upraveny dílny Střední školy automobilní v Holicích, a to za více než 14 milionů korun.
14.07.2018 15:00 |

podobné články

Bernášek (ČSSD): Slučování škol nechystáme. Zaměříme se na provázání s praxí

 
Oblast školství bude v následujících letech v Pardubickém kraji řídit z pozice krajského radního Bohumil Bernášek. Dnes již bývalý místostarosta Lanškrouna není ve školství žádným nováčkem. Několik let působil na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti v Lanškrouně jako učitel, zástupce ředitele a nakonec ředitel. Jaké jsou jeho priority v oblasti krajského školství a vzdělávání? Plánuje kraj rozšiřovat spolupráci se zaměstnavateli? I na tyto otázky odpovídal nový krajský radní Bohumil Bernášek.
06.12.2016 09:20 |

podobné články

Bernášek (ČSSD): Práci automechaniků mám ve velké úctě

 
Asi každého malého chlapce bavilo hrát si s auty, motorkami nebo koly a některým to vydrželo do dospělosti. Téměř 160 takových žáků, ale i několik žákyň studuje na Střední škole automobilní v Holicích učňovský obor Mechanik opravář motorových vozidel.
13.02.2018 06:35 |

podobné články

Hejtman Netolický: Automobilní škola v Holicích otevřela zrekonstruovanou budovu

 
Za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického byla v Holicích slavnostně otevřena zrekonstruovaná administrativní budova zdejší Střední školy automobilní (SŠA Holice) se šatnami a zázemím pro žáky. Pardubický kraj investoval do rozsáhlé rekonstrukce 4,5 milionu korun.
02.02.2015 04:31 |

podobné články

Kraj Vysočina: Nová jídelna pro Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava

 
Čtyři měsíce trvala generální oprava stravovacího provozu Střední školy průmyslové, technické a automobilní v Jihlavě na Školní ulici. Provoz starý bezmála 20 let už nevyhovoval hygienickým požadavkům, Kraj Vysočina tedy za více než 20 miliónů korun, bez využití jakýchkoli dotací, nechal kompletně opravit jak gastroprovoz, tak vzduchotechniku.
04.10.2018 19:25 |

podobné články

Bernášek (ČSSD): Podporujeme spolupráci škol a průmyslových firem

 
Pro zaměstnavatele, manažery, podnikatele, ředitele škol a zástupce veřejné správy bylo určené diskuzní odpoledne s názvem Vzdělávání pro zítřek, kterého se v minulém týdnu zúčastnil radní Pardubického kraje pro oblast školství Bohumil Bernášek.
14.11.2017 09:05 |

podobné články

Bernášek (ČSSD): Atmosféra v dětských domovech je sváteční

 
Na předvánoční návštěvu do dětských domovů v Pardubicích a také v Holicích zavítal radní Bohumil Bernášek. Ten dětem donesl drobné sladkosti a při té příležitosti se seznámil s tím, jak v domovech tyto svátky probíhají.
17.12.2017 10:55 |

podobné články

S cihlami HELUZ nemusíte zateplovat. Přesto ušetříte peníze za energie

 
Hitem letošní stavební sezóny budou unikátní cihly HELUZ Family, díky kterým není potřeba domy zateplovat. Odpadá tak starost jaký zvolit zateplovací systém a navíc výrazně ušetříte na provozních nákladech domu.
19.03.2014 00:10 |

podobné články

Zelení: Město se chystá zateplovat, půjčí si na to dalších 160 milionů

 
Město se chystá zateplovat, půjčí si na to 160 milionů od banky, zadlužení Havířova tak roste.
01.11.2015 20:01 |

podobné články

Jedenáct milionů pro vybavení střední školy v Kadani

 
Kadaňské pracoviště Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov ve čtvrtek 20. listopadu slavnostně otevřelo nové dílny a zrekonstruované prostory. Projekt za 11 milionů korun byl financován eurodotací a na zahájení provozu pozval hejtmana Oldřicha Bubeníčka, jeho náměstkyni Janu Vaňhovou a krajského radního Ladislava Drlého ředitel školy Václav Sailer.
23.11.2014 22:41 |

podobné články

Bernášek (ČSSD): Peníze z kraje pomohly zlepšit prostředí ve speciální škole

 
Investiční akce Pardubického kraje v oblasti školství se netýkají pouze mnohamilionových investic a velkých škol. Do Speciální základní školy v Litomyšli chodí padesát dětí, takže se dá říci, že se jedná o školu rodinného typu. Ty se mohou těšit z nově vymalovaných tříd a hlavně nového osvětlení.
14.10.2018 07:40 |

podobné články

Opava má jisté prvenství v MSFL

 
Fotbalisté Slezského FC Opava už mají jisté prvenství v MSFL a po ročním intermezzu v amatérské sféře se vracejí do druhé ligy. Svěřenci trenéra Josefa Mazury získali postupovou definitivu díky dnešnímu zaváhání druhého HFK Olomouc v utkání 29. kola ve Frýdku-Místku, kde holické mužstvo prohrálo 1:2.
11.06.2011 14:35 |

podobné články

Olomoucký dům hrůzy zdevastovaný nájemníky město opraví za miliony

 
REPORTÁŽ Společné sociální zařízení, teče pouze studená voda, zápach, místy chybí okna a dveře, zdi jsou počmárané a špinavé, světla zničená. V takovémto stavu jsou dnes holobyty v Holické ulici v Olomouci. Dům hrůzy, jak je mnohými tento objekt nazýván, v němž bydlí sociálně slabší lidé, se dočká příští rok rekonstrukce. Místní změny víceméně vítají, i když mají obavy, že i nadále nebudou mít dostatek soukromí.
01.07.2012 11:45 |

podobné články

Policie rozehnala protiromskou demonstraci v Č. Budějovicích

 
Policie vpodvečer zasáhla na českobudějovickém sídlišti Máj proti účastníkům dnešní protiromské demonstrace. Tři lidé byli zraněni, řekl ČTK jeden ze záchranářů. Policie už podle mluvčí Lenky Holické zadržela víc než 30 lidí.
06.07.2013 20:25 |

podobné články

CzechInvest: Žáci z holické základní školy si vyzkoušeli práci konstruktéra

 
Exkurzi v rámci podpory technického vzdělávání uspořádala pardubická kancelář agentury CzechInvest.
01.12.2017 19:00 |

podobné články

Bernášek: Podpora zaměstnávání absolventů musí začít hned po škole

 
Občanská demokratická strana chce podpořit úlevami na povinných odvodech ty podnikatele a firmy, kteří zaměstnají absolventa školy registrovaného na úřadu práce po dobu šesti a více měsíců. Dobrý nápad. Ale nemělo by zůstat pouze u něj. Další účinné možnosti se nabízejí.
16.09.2013 22:30 |

podobné články

Bernášek (ODS): Podpora zaměstnávání absolventů musí začít hned po škole

 
Občanská demokratická strana chce podpořit úlevami na povinných odvodech ty podnikatele a firmy, kteří zaměstnají absolventa školy registrovaného na úřadu práce po dobu šesti a více měsíců. Dobrý nápad. Ale nemělo by zůstat pouze u něj. Další účinné možnosti se nabízejí.
17.09.2013 10:15 |

podobné články

Pod zástěrkou chráněných dílen kvete byznys? Handicapovaní „ostrouhají“, říká organizace

 
Chráněné dílny měly usnadnit zapojení handicapovaných lidí do trhu práce. Analýza Transparency International ČR (TI) ale ukazuje, že některé z nich fungují spíš jako výhodný byznys. Podle analytiků jsou na vině samotné společnosti, mezi kterými nechybí ani státem vlastněné podniky. Ty jsou mnohdy příliš laxní v zadávání podmínek náhradního plnění. Některé chráněné dílny tak fungují pouze jako distributoři výrobků jiných firem. Samy dílny ale takové tvrzení odmítají a analýzu označují za tendenční.
19.12.2017 06:10 |

podobné články

Pardubický kraj: Na bývalé půdě má škola nové dílny

 
Jednou z osmi škol, která zvelebila své dílny na odborné předměty z evropských fondů určených pro hradecko-pardubickou aglomeraci, je Střední odborná škola a střední odborné učiliště obchodu a služeb v Chrudimi. Přestavbou půdních prostor zde byly vytvořeny dílny odborného výcviku oborů Kuchař, Cukrář a Gastronomie.
03.10.2018 13:41 |

podobné články