Článek

Berlínský Tuzex táhne i 20 let po pádu komunismu

 
Už tři čtvrtě roku zachraňuje mlsné jazýčky berlínských Čechů a starším ročníkům vyvolává vzpomínky na doby nedávno minulé obchůdek Tuzex ve východoberlínské čtvrti Prenzlauer Berg.
07.09.2010 00:50 |

podobné články

Podobné články

Staroměstské náměstí: Veksláci a Tuzex

 
Postávající veksláci, otevřený TUZEX, pivo za 2,90, fronta na banány před stánkem státního podniku Ovoce a zelenina. Tak vypadalo v úterý centrum metropole. Staroměstské náměstí se totiž vrátilo do dob reálného socialismu.
18.11.2009 05:15 |

podobné články

KONS: Tomio Okamura nositelem Ceny za propagaci komunismu

 
Nositelem Ceny za propagaci komunismu se stal senátor Tomio Okamura. O její získání se zasloužil svým textem na téma neškodnosti komunismu „Zase tu běhá strašák komunismu“ uveřejněným na jeho blogu 20. listopadu 2012, zejména pak výrokem o komunismu jako nejdemokratičtějším systému, který se ve zmíněném článku nachází.
13.06.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2098 článků)

Klaus za studené války zuřivě odporoval komunismu, napsal Washington Times

 
Americký deník The Washington Times představil prezidenta Václava Klause coby předního disidenta a popsal ho jako "zuřivého odpůrce komunismu v době studené války". U příležitosti Klausovy návštěvy hlavního města USA Washingtonu v rámci konference k 20. výročí pádu komunismu ve střední a východní Evropě udělal list s prezidentem rozhovor, ve kterém Klaus mimo jiné prohlásil, že více než z Ruska má obavy z regulací EU.
22.09.2009 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9182 článků)

Chytí se i berlínský Zlatý medvěd do pasti?

 
Německá metropole má ve znaku medvěda, berlínský festival Zlatého a Stříbrné medvědy, které rozdává vítězům. Berlín a medvědi zkrátka patří k sobě.
12.02.2013 12:30 |

podobné články

Izraelský tisk poukázal na skandální video, na němž mladíci močí na berlínský památník holokaustu

 
Skupina mladíků při silvestrovských oslavách močila na berlínský památník holokaustu. Ukazuje to video, na něž upozornil izraelský tisk. Berlínská policie zvažuje zpřísnění ostrahy dominanty centra metropole, včetně jejího obehnání bezpečnostním plotem během významných událostí. 
07.01.2014 08:05 |

podobné články

Do Prahy míří berlínský DJ projekt Spacemountain

 
V pražském klubu Beats.PM vystoupí v pátek 12. prosince berlínský dýdžejský projekt Spacemountain. Jeho členové se snaží působit spíše na domácí půdě než bourat hranice klubové scény, kvůli Praze ale udělali výjimku.
11.12.2014 00:10 |

podobné články

Berlínský atentátník je stále na útěku. Kamery ho zachytily pár hodin po útoku

 
Německo a další evropské země dál pátrají po Tunisanovi Anisu Amrim považovaného za pachatele útoku na berlínský vánoční trh. Německá policie v noci na čtvrtek uskutečnila razie na několika místech v zemi. Práci jí ale komplikovaly chyby úřadů, kvůli kterým se akce zpozdily. Za informaci vedoucí k Amriho dopadení Německo vypsalo odměnu 100 tisíc eur (2,7 milionu korun).
22.12.2016 11:40 |

podobné články

Berlínský arcibiskup se hodně rázně postavil proti poslancům. Jde o povolené sňatky homosexuálů

 
Německá progresivní levice se nepřestává radovat nad rozhodnutím poslanců, kteří svým hlasování postavili na roveň manželství mezi mužem a ženou svazku dvou lidí stejného pohlaví a dali jim také možnost adoptovat děti. Ozývají se však i kritické hlasy a deník Der Welt přináší jeden z těch nejhlasitějších, za kterým stojí berlínský arcibiskup Heiner Koch.
04.07.2017 07:25 |

podobné články

Trapas: Havle, na oslavy pádu komunismu nechoď!

 
Neuvěřitelného trapasu se dopustila Klausova kancelář a pražské arcibiskupství. Bývalého prezidenta a symbol sametové revoluce Václava Havla nepozvali na večerní slavnost ve svatovítské katedrále. Slavnost se přitom 17. listopadu konala právě na připomenutí pádu komunismu. Havel se o vzpomínkové akci dozvěděl z rádia.
18.11.2010 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků)

Prezidenti V4 si v pondělí připomenou výročí pádu komunismu

 
Čtvrtstoletí od pádu komunismu ve střední Evropě si v pondělí v Budapešti připomenou prezidenti zemí visegrádské skupiny spolu s německým kolegou Joachimem Gauckem. Příležitostí bude 25. výročí veřejného pohřbu vůdce protikomunistického povstání v roce 1956 Imreho Nagye.
15.06.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Gauck (124 článků)

Visegrádský summit si v Budapešti připomene výročí pádu komunismu

 
Výročí veřejného pohřbu popraveného maďarského reformátora Imreho Nagye a zároveň čtvrtstoletí od pádu komunismu ve střední Evropě si dnes v Budapešti připomenou prezidenti čtyř visegrádských států společně s německým prezidentem Joachimem Gauckem. Pro slovenského prezidenta Andreje Kisku bude summit zahraniční premiérou, Českou republiku bude reprezentovat Miloš Zeman.
16.06.2014 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21257 článků) , Joachim Gauck (124 článků) , Andrej Kiska (279 článků)

Miloš Zeman si s dalšími pěti prezidenty připomene ve slovenské metropoli výročí pádu komunismu

 
Prezidenti šesti zemí včetně hlavy českého státu Miloše Zemana si dnes v podvečer na vzpomínkové slavnosti v Bratislavě připomenou 25. výročí pádu komunismu ve střední Evropě. Konání oslav využijí prezidenti států visegrádské čtyřky ke schůzce s ukrajinským kolegou Petrem Porošenkem, kterého do Bratislavy pozval slovenský prezident Andrej Kiska.
16.11.2014 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21257 článků) , Andrej Kiska (279 článků)

Ve Washingtonu plánují otevřít muzeum komunismu

 
V roce 2017, sto let po bolševické revoluci v Rusku, má být otevřeno Mezinárodní muzeum komunismu ve Washingtonu. Příprav se ujala americká nadace obětí komunismu Victims of Communism. 
19.06.2014 09:05 |

podobné články

Chcete bony? Na džíny z Tuzexu? Legendární platidlo slaví 60 let!

 
Bony vznikly na základě měnové reformy v roce 1953. Slaví tedy 60 let. Pamtujete si na svět veksláků a kvalitní džinoviny? Na lesklý svět jménem TUZEX? Kdo měl bony, ten měl prostě klid!
25.08.2013 17:05 |

podobné články

Kandidátka ODS odmítá nostalgii na časy před rokem 1989: Příšerná doba, nesmí se nikdy vrátit. Na byt se čekalo dvacet let. Kvetla korupce a šedá ekonomika

 
ROZHOVOR Byla to příšerná doba, která se nesmí nikdy vrátit. Tak na období před rokem 1989 vzpomíná zastupitelka hlavního města Prahy Jaroslava Janderová, místopředsedkyně občanského sdružení Publicum commodum, zabývajícího se obdobím II. a III. odboje, jehož účastníkům poskytuje právní pomoc. Kandidátka ODS k blížícím se volbám říká, že stačí si vzpomenout na Tuzex a veksláky, což byli většinou donašeči StB, na pomocníky Veřejné bezpečnosti nebo Lidové milice. Na byty čekaly mladé rodiny třeba dvacet let, pokud někdo z rodiny neměl známé nebo nebyl vysoký komunistický funkcionář. Korupce tehdy jen kvetla. Šedá ekonomika rovněž.
06.10.2017 18:15 |

podobné články

Ministr Bendl to spočítal: Potraviny jsou vážně levnější než za komunismu

 
Dnes se znovu dostalo na přetřes srovnání cen s dobou komunismu. Přispěl k tomu ministr zemědělství Petr Bendl (ODS), který svými výpočty potvrdil čísla kritizovaného serveru, a navrch vysvětlil, proč jediné dvě potraviny oproti komunismu v poměru k průměrné mzdě podražily. Kdyby prý fungovaly normální vztahy, nikdy by chleba a mléko tak levné nebyly.
12.11.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Tomio Okamura účtuje: Nejsem komunista. Oni mi zavřeli dědečka

 
Tomio Okamura na svém Facebooku protestuje proti tomu, aby byl jeho blogový příspěvek „Zase tu běhá strašák komunismu“ vnímán jako oslava komunismu v sovětském provedení. Jeho slova prý byla překroucena a zneužita k jeho dehonestaci. Ve skutečnosti prý nechce mít s někdejší československou variantou komunismu nic společného.
22.11.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2098 článků)

KONS: Cena za propagaci komunismu – V. ročník – vyhlášení

 
Letos v únoru vyhlásilo brněnské městské sdružení Konzervativní strany již pátý ročník „Ceny za propagaci komunismu“ (dále jen Cena) a vyzvalo čtenáře k tomu, aby zaslali své nominace těch, kteří se podle nich v uplynulém roce o propagaci komunismu v České republice zasloužili nejvíce.
21.05.2013 21:10 |

podobné články

Ministr Herman odpovídal čtenářům. Vysvětlil svůj odpor ke komunismu i důvod, proč je lidovcem

 
Daniel Herman vysvětlil svůj odpor ke komunismu i důvod, proč je lidovcem. Naznal prý, že zločiny komunismu nejsou excesy, ale logické důsledky této ideologie. Ministr také reagoval na podněty čtenářů článkem, v němž uvádí, že rozdílné vnímání toho, co se děje blízko, a toho, co se nám zdá být daleko, je chybné. "Život má všude stejnou cenu, jenom o tom nejsou všichni přesvědčeni, především zločinci, kteří druhé o život připravují. Tady by mělo platit, že všem se má měřit stejným metrem," napsal.
30.01.2015 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Herman (604 článků) , Daniel Herman (1065 článků)