Článek

Berg (Zelení): Vyšetřování otravy Bečvy si posílají policie a státní zastupitelství

 
Komentář na facebookovém profilu k průtahům ve vyšetřování otravy řeky Bečvy
21.09.2022 15:50 |

podobné články

Podobné články

Berg (Zelení): Krok ke spravedlnosti? Policie sdělila první obvinění v případu otrávené Bečvy

 
Policie pokročila ve vyšetřování otravy řeky Bečvy. Jednu fyzickou a jednu právnickou osobu z Rožnova pod Radhoštěm obvinila z trestných činů poškození životního prostředí a neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.
07.07.2021 10:50 |

podobné články

Policie po roce a půl ukončila vyšetřování otravy Bečvy. Klíčový spis předala žalobci

 
Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy. Spis předala žalobci, který jej nyní studuje. ČTK to dnes řekl státní zástupce Jiří Sachr, který případ dozoruje. Policie v případu navrhla obžalovat jednu právnickou a jednu fyzickou osobu, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Loni v červnu policisté v souvislosti s ekologickou havárií obvinili společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Vyjádření obviněných ČTK shání.
16.03.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Havelka (55 článků)

Všechno se hned pitvá, tvrdí Brabec k vyšetřování otravy Bečvy

 
Vyšetřování zářijové otravy Bečvy je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) kvůli množstvím spekulací nestandardní a veškeré kroky jsou pitvány v přímém přenosu. Čeká se podle něj na znalecký posudek odebraných vzorků, který by snad mohl být v březnu.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Vyšetřování otravy Bečvy: Znalec podruhé žádá o delší termín na zpracování posudku

 
Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. K otravě došlo loni 20. září.
03.03.2021 12:00 |

podobné články

Povodí Moravy: Ministr zemědělství a ministryně životního prostředí zahájili revitalizaci Bečvy u Ústí

 
Povodí Moravy zahájilo revitalizaci dalšího úseku řeky Bečvy. Stavbu slavnostně zahájil ministr zemědělství Zdeněk Nekula, ministryně životního prostředí Anna Hubáčková, starosta obce Ústí Libor Vykopal a generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák. Revitalizace Bečvy u Ústí navazuje na čerstvě dokončenou revitalizaci Bečvy u Černotína a Skaličky.
21.05.2022 20:35 |

podobné články

Davis (Zelení): Za rok od otravy Bečvy jsme se nedozvěděli pachatele

 
Poblíž místa, kde přesně před rokem začala otrava řeky Bečvy, odhalili Zelení pomník neschopnosti české vlády s názvem “Ryba smrdí od hlavy”. Betonová busta Andreje Babiše zde připomíná zodpovědnost vlády za nefunkčnost orgánů, které u nás mají přírodu chránit.
25.09.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24803 článků)

Berg (Zelení): Lidé budou zklamáni. I když se viník otrávení Bečvy najde, hrozí mu mírný trest

 
Policie ve čtvrtek oznámila, že nalezla kanalizační výpust, ze které se do řeky Bečvy dostal nebezpečný kyanid, který ji otrávil. Nachází se v katastru Juřinky, což je místní část Valašského Meziříčí.
01.10.2020 06:45 |

podobné články

Výzva: Požadujeme důsledné vyšetření otravy Bečvy

 
My, níže podepsaní, vyzýváme vládu, poslance a senátory, aby se zasadili o řádné vyšetření a objasnění katastrofální otravy řeky Bečvy kyanidem, ke které došlo 20. září 2020, aby se zasadili o jednoznačné označení viníků a jejich pohnání k zodpovědnosti.
22.11.2020 13:50 |

podobné články

Soudní znalec uvedl, že zná viníky otravy Bečvy. Chemička Deza to prý není

 
Za otrávení řeky Bečvy, která se stala minulý rok koncem září, nemůže chemička Deza, uvedl v pořadu Reportéři ČT soudní znalec Jiří Klicpera, který vypracoval posudek pro policii. Nehoda, která se v den otravy chemičce stala, s tím prý nesouvisí. Klicpera také před několika dny uvedl, že viníka již zní, konkrétní ale nebyl.
02.02.2021 09:25 |

podobné články

Viníka otravy Bečvy se opět nedozvíme. Znalec chce více času na vypracování posudku

 
Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. Vypracování posudku, který je pro policejní prověřování případu klíčový, ztěžují podle dnešního Klicperova vyjádření pro ČTK opatření přijatá v souvislosti s pandemií nového koronaviru. Znalec uvedl, že mu stále chybějí i některé podklady.
03.03.2021 09:55 |

podobné články

Rok po otravě Bečvy vyslechne sněmovna zprávu o vyšetřování, komise zjistila řadu chyb

 
Sněmovní vyšetřovací komise, která má posoudit vyšetřování loňské otravy řeky Bečvy, se naposled sejde 16. září, na plénu Sněmovny mají její závěry zaznít 20. září.
02.09.2021 21:20 |

podobné články

Vyšetřování Bečvy se protáhne

 
Od otravy řeky Bečvy uplynul již více než rok. V září 2020 jedovaté látky, které unikly do řeky, poničily či rovnou usmrtily vše živé. Rybáři z místa ekologické katastrofy tehdy odvezli na 40 tun ryb. Teď se zdá, že se vyšetřování celé kauzy znovu protáhne. A nejen to. Nelze vyloučit ani to, že viník katastrofy nikdy nebude nalezen.
30.12.2021 17:20 |

podobné články

V den otravy Bečvy došlo v chemičce Deza k incidentu

 
S přímým svědectvím zaměstnance, který měl způsobit havárii v jednom z provozů meziříčské chemičky Deza v den katastrofální otravy ryb v řece Bečvě, přišel v pondělí Deník Referendum (DR). Za svoje provinění dostal zaměstnanec pokutu ve výši 2,5 tisíce korun. Agrofert, pod nějž Deza patří, mluví o provozní události, která nemohla být příčinou otravy desítek tun ryb na čtyřicetikilometrovém úseku řeky od Valašského Meziříčí po Přerov.
30.11.2020 18:35 |

podobné články

Berg (Zelení): Zelení vstupují do úplně nové éry

 
Zelené nově povede spolupředsednická dvojice Magdalena Davis a Michal Berg. Byli zvoleni minulou sobotu na sjezdu v Ústí nad Labem.
02.02.2020 14:16 |

podobné články

Sněmovní komise k otravě Bečvy končí. Vydá závěrečnou zprávu

 
Sněmovní komise, kterou koncem dubna ustavili poslanci k posouzení vyšetřování loňské otravy řeky Bečvy, dnes bude schvalovat závěrečnou zprávu. Plénu dolní komory ji představí příští týden, přesně rok od ekologické katastrofy, která poškodila řeku na 40 kilometrech toku. Závěry by nicméně podle zpravodaje zprávy Petra Gazdíka (STAN) chtěli členové komise zveřejnit již dnes.
16.09.2021 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Petr Gazdík (1186 článků)

Komise má jasno o otravě Bečvy. Zveřejní kompletní zprávu a chce mimořádné jednání Sněmovny

 
Sněmovní komise k vyšetřování otravy řeky Bečvy z loňského září schválila dnes ráno téměř jednomyslně závěrečnou zprávu a požádala předsedu Sněmovny o svolání mimořádné schůze. Novinářům to řekla předsedkyně komise Marie Pěnčíková (KSČM). Podle ní komise zprávu uvolní v pondělí po korekturách. Závěry nechce prezentovat předtím, než dokument dostanou poslanci. Mimořádná schůze by se podle členů komise měla sejít do konce září.
16.09.2021 12:20 |

podobné články

Před 80 lety zemřel skladatel Alban Berg, autor opery Vojcek

 
Před 80 lety, 24. prosince 1935, zemřel ve Vídni nejspíš na otravu krve rakouský hudební skladatel a klavírista Alban Berg, autor známé opery Vojcek. Berg patřil k příslušníkům takzvané druhé vídeňské školy. Byl stoupencem komponisty Arnolda Schönberga, jehož skupina vystoupila s novým hudebním projevem, který byl namířen proti měšťácké společnosti. Bergova díla se během let objevila také na českých jevištích.
24.12.2015 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Alban Berg (4 články)

Do Bečvy zase unikla neznámá látka. Ze stejného místa jako smrtící kyanid

 
Do řeky Bečvy ve Valašském Meziříčí – Juřince unikla neznámá látka. Na hladině řeky se vytvořila pěna. K události vyjížděli hasiči, kteří na místě odebrali vzorky vody, řekl dnes odpoledne ČTK starosta města Robert Stržínek (ANO). Látka se podle něj do Bečvy dostala ze stejného vyústění kanálu, jakým podle zjištění policie před několika týdny do řeky unikl kyanid.
27.10.2020 16:20 |

podobné články

Policii nadávají, že mlčí o otravě Bečvy. Žádné embargo není, vzkazuje mluvčí

 
Žádné informační embargo na kauzu otravy řeky Bečvy podle policie neexistuje, oznámila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Policie, která čelí kritice za neodhalení viníka, podle ní musí nejdříve počkat na znalecký posudek, jehož lhůta uplyne 20. prosince, píše iDNES.cz.
16.11.2020 22:31 |

podobné články