Článek

Bendl porazil Tluchoře. Zůstane šéfem středočeské ODS

 
Ministr zemědělství Petr Bendl zůstává šéfem středočeské ODS. Funkci dnes s podporou premiéra Petra Nečase obhájil na regionálním sněmu v Kladně. Bendlův vyzyvatel a Nečasův kritik Petr Tluchoř neuspěl. Podle informací ČTK byl ale výsledek těsný, Bendl získal 74 hlasů, Tluchoř 68.
15.10.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Nečas (9288 článků) , Petr Bendl (500 článků)
Podobné články

Bendl má na post šéfa středočeské ODS o jednu nominaci víc než Tluchoř

 
Nový ministr zemědělství Petr Bendl má před sobotním volebním sněmem o jednu nominaci na post šéfa středočeské ODS víc než jeho hlavní rival Petr Tluchoř. Bendla dnes podpořilo oblastní sdružení na Rakovnicku, a tak celkem získal šest nominací. Tluchoře dnes podpořili občanští demokraté na Benešovsku a nominací má pět. O předsedovi středočeské ODS však definitivně rozhodne až sobotní regionální sněm, který se uskuteční v Kladně.
13.10.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Bendl byl zvolen šéfem středočeské ODS, Nečas upevnil pozici

 
Šéfem středočeské ODS byl zvolen Petr Bendl. Jeho rival Petr Tluchoř nedokázal získat pro svou kritickou politiku vůči současné vládě Petra Nečase dostatečnou podporu. Nečas, který se voleb na středočeském regionálním sněmu zúčastnil, si muže oddychnout, protože důležitý region, jakým střední Čechy jsou, mu volbou Bendla vyjádřil podporu a posílil jeho pozici před nadcházejícím celostátním sněmem ODS.
15.10.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Nečas (9288 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Bendl trefil Tluchoře: Nejsi šéfem středočeské ODS, mluv sám za sebe

 
Ihned po odvolání ministra zemědělství Ivana Fuksy (ODS) se začalo spekulovat o jeho dalším nástupci. Podle informací ParlamentníchListů.cz nejčastěji padá jméno Petra Bendla (ODS). Na to však reagoval na narychlo svolané tiskové konferenci Petr Tluchoř dost nevybíravým způsobem."Nedovedu si představit, že by někdo gramotný ze středočeské ODS takovou nabídku přijal," uvedl Tluchoř. Nepřímo tak potvrdil, že uvnitř ODS hoří určitý mocenský boj.
04.10.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Bendl (500 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)

Tluchoř mluví sám za sebe, odvolání Fuksy je na premiérovi, říká Bendl

 
Názor Petra Tluchoře na odvolání Ivana Fuksy z funkce ministra zemědělství premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem je jeho osobním názorem, nikoliv postojem středočeské ODS. V SMS zprávě ČTK to uvedl její předseda Petr Bendl. Tluchoř v úterý jménem několika desítek zástupců středočeské ODS Fuksovo odvolání kritizoval. S Bendlem navíc nesouhlasí.
04.10.2011 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Nečas (9288 článků) , Petr Bendl (500 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)

Boj tří Petrů v ODS: Vyhrál Nečasův kůň Bendl...

 
Špičky ODS s luxusními vozy s kmotrovskými »espézetkami« se sjeli do Kladna na regionální sněm. Ministr zemědělství Petr Bendl na něm uhájil post šéfa středočeské ODS. Vyzyvatele, bývalého šéfa poslaneckého klubu Petra Tluchoře, porazil o šest hlasů.
16.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Místopředseda Fuksa? Tomu se přizpůsobím, tvrdí Bendl

 
Poslanec a nový ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) v sobotu obhájil post šéfa středočeské ODS. Porazil rivala Petra Tluchoře, a pomohl tak oslabit jeho vliv. Píší Lidové noviny.
17.10.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Bendl: Tluchoř mluví sám za sebe, odvolání Fuksy je věcí premiéra

 
Názor Petra Tluchoře na odvolání Ivana Fuksy z funkce ministra zemědělství premiérem a předsedou ODS Petrem Nečasem je jeho osobním názorem, nikoliv postojem středočeské ODS. Tluchoř dnes jménem několika desítek zástupců středočeské ODS Fuksovo odvolání kritizoval.
04.10.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Nečas (9288 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)

ODS řeší osud Tluchoře, Nečas žádá vysvětlení

 
Poslanci ODS dnes budou debatovat o dalším osudu Petra Tluchoře v čele jejich sněmovní frakce. Někteří občanští demokraté v minulých dnech kritizovali Tluchoře za jeho vystupování během vládní krize. Naznačovali také, že Tluchoř vedl skupinu, která se snažila změnit poměry ve vládě i v ODS.
26.04.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků)

Vyzula (ANO): Evropská zpráva o Bendlovi a Bendl ve VZP

 
Některé věci prostě nezměníte, ať jste politikem z řad vládnoucích, nebo opozičních. Evropská komise v říjnu 2013 vydala zprávu o korupci ve zdravotnictví v zemích EU (Study on Corruption in the Healthcare Sector). Dokument mimo jiné jako příklad korupce popisuje, jak Petr Bendl z ODS ještě jako hejtman Středočeského kraje privatizoval některé středočeské nemocnice do rukou firem s neznámými vlastníky. Popisuje i jeho spojení s Markem Šnajdrem (opět ODS), kterého zpráva nazývá kardinálem Richelieu českého zdravotnictví. Nyní se stal pan Bendl z rozhodnutí sněmovny členem dozorčí rady VZP.
10.02.2014 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (500 článků) , Marek Šnajdr (313 článků)

Tluchoř získal podporu proti Nečasovi. Premiér nemá šéfovat ODS déle

 
Vedení středočeské ODS podpořilo názor někdejšího šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře a postavilo se proti některým plánům předsedy strany Petra Nečase. Regionální rada Tluchořovy mateřské organizace na včerejším jednání odmítla prodloužení volebního období nynějšího vedení ODS i změnu stanov připravenou Nečasovým týmem. Lídři středočeské ODS se dohodli také na tom, že ještě před říjnovým kongresem ODS uspořádají regionální sněm. O výsledku jednání ČTK informoval jeden z jeho účastníků.
16.09.2011 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Nečas (9288 článků)

Bendl má na post šéfa středočeské ODS o nominaci víc než Tluchoř

 
Nový ministr zemědělství Petr Bendl má před sobotním volebním sněmem o jednu nominaci na post šéfa středočeské ODS víc než jeho hlavní rival Petr Tluchoř. Bendla ve čtvrtek podpořilo oblastní sdružení na Rakovnicku, a tak celkem získal šest nominací.
13.10.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Bendl obhájil křeslo šéfa středočeské ODS

 
Petr Bendl obhájil křeslo předsedy středočeské ODS, když mu v tajné volbě dal přednost regionální sněm před jeho soupeřem poslancem Petrem Tluchořem.
15.10.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Bendl rozpoutal přestřelku s Rathem o dotacích a likvidaci cestovního ruchu

 
Bývalý hejtman Středočeského kraje Petr Bendl (ODS) na úterní tiskové konferenci nařkl svého nástupce Davida Ratha (ČSSD) z likvidace projektů propagujících cestovní ruch. Bendl nynějšího hejtmana obvinil, že kraj bude muset vracet evropské dotace, které na propagaci dostal. Bendl také upozornil na způsob rozdělování financí mezi jednotlivé obce, Rath prý zvýhodňuje své spolustraníky a loajální starosty. Hejtman to vzápětí odmítl.
23.06.2009 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4468 článků) , Petr Bendl (500 článků)

„Užitečný idiot“ přijde Ratha draho.Bendl si stěžuje

 
Poslanec Petr Bendl (ODS) podá podnět mandátovému a imunitnímu výboru sněmovny kvůli výrokům středočeského hejtmana Davida Ratha (ČSSD), která pronesl v úterý na Bendlovu adresu. Rath při jednání dolní komory zaspekuloval o tom, že jeho předchůdce ve vedení kraje Bendl posloužil svým spolustraníkům při privatizaci tamních nemocnic jako "užitečný idiot". Výbor by měl posoudit, zda se Rath nedopustil neetického chování, řekl dnes Bendl novinářům.
23.09.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4468 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Šéf Budvaru mi odmítl vydat dokumenty ke kontrole, stěžuje si Bendl

 
Ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček údajně odmítl vydat kontrole z ministerstva zemědělství doklady, dokud mu ministr Petr Bendl (ODS) nevysvětlí její důvod. Ministr Bendl to uvedl na úterním jednání se Svazem měst a obcí. Bendl minulý týden zahájil v Budvaru mimořádný audit, údajně proto, že zde od roku 2003 kontrola nebyla.
07.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (500 článků)

Bendl nebo Tluchoř. Středočeská ODS dnes rozhodne

 
Regionální sněm občanských demokratů v Kladně dnes rozhodne o tom, kdo se pro další období stane předsedou středočeské ODS. Dosavadním šéfem této vlivné organizace je nový ministr zemědělství Petr Bendl. O křeslo se utká s Petrem Tluchořem, který kritizuje premiéra a předsedu strany Petra Nečase.
15.10.2011 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (560 článků) , Petr Nečas (9288 článků) , Petr Bendl (500 článků)

Exhejtman Petr Bendl ukázal novou milenku. A to je ženatý!

 
Bývalý hejtman Petr Bendl poprvé vyvedl do společnosti svoji novou partnerku. S psycholožkou Petrou Filipovou se objevil na zahájení karlovarského filmového festivalu. Bendl je ovšem pořád ženatý s podnikatelkou Tamarou Kotvalovou. "Žádost o rozvod je podána, takže v tom nevidím problém," řekl Super.cz Bendl.
02.07.2011 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (500 článků)

Ministr Bendl prý příště na Frekvenci 1 zazpívá

 
Ministr zemědělství Petr Bendl byl hostem sobotního pořadu Pressklub na Frekvenci 1. Kromě agendy svého resortu probíral Bendl s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým rovněž svou hudební kariéru. Málokdo to totiž ví, ale Bendl je kromě politika také písničkář.
18.02.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (500 článků) , Luboš Veselý (353 článků)

ŠÉFEM středočeské ODS se stal BENDL. Podpořit ho PŘIJEL I PREMIÉR!

 
V Kladně se v sobotu konal středočeský sněm ODS. Hlavním a nejdůležitějším bodem jednání byla volba předsedy středočeské organizace.
15.10.2011 22:15 |

podobné články