Článek

Běloruský vládce Lukašenko a jeho lidé musí zaplatit za své zločiny, volají Piráti

 
Vedle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se za Bělorusy toužící po svobodě postavili i čeští Piráti. Vystrčil chtěl dát najevo, že na straně Bělorusů stojí i v časech pandemie koronaviru, která dnes trápí většinu světa. Piráti navíc volají po tom, aby Lukašenko a jeho nohsledové zaplatili za zločiny, které páchají proti vlastním lidem. Někteří z aktivistů demonstrujících proti Lukašenkovi byli nalezeni mrtví.
11.02.2021 07:30 |

podobné články

Podobné články

Koronavirus radil léčit vodkou a saunou. Běloruský prezident Lukašenko se sám nakazil

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v úterý prohlásil, že bez příznaků „přechodil“ nemoc covid-19. Uvedla to agentura TASS. Lukašenko pandemii od začátku zlehčoval a doporučoval krajanům mimo jiné léčit se vodkou a saunou.
28.07.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Málo vodky? Běloruský prezident Lukašenko se nakazil covidem

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se nakazil nemocí covid-19 způsobenou koronavirem. Podle svých slov byl u něj průběh nemoci bezpříznakový, informuje server Aktuálně.cz.
28.07.2020 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Lukašenko prý nebojkotuje Rusko neúčastí na vojenské přehlídce

 
Běloruský prezident se nezúčastní sobotní vojenské přehlídky v Moskvě. Svou neúčastí ale nechce bojkotovat Moskvu. V rozhovoru s čínskou televizí to řekl prezident Běloruska Alexandr Lukašenko, který bude v Moskvě ve čtvrtek a v pátek. Sobotní vojenské přehlídky se nicméně nezúčastní. Minsk to ohlásil už v dubnu a Lukašenko teď zopakoval, že jde o předem dohodnutou věc.
05.05.2015 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Hokejové mistrovství v zemi posledního evropského diktátora

 
Západ ho sice označuje za posledního evropského diktátora, přesto běloruský prezident Alexandr Lukašenko dostal možnost uspořádat ve své zemi hokejové mistrovství světa. Průšvihy či chyby nečekejte, Lukašenko je odhodlán ukázat svůj režim v růžových barvách jako postsovětský ráj na zemi. A zatímco hokejoví fanoušci budou nadšeně fandit svým favoritům, obyčejní Bělorusové budou tiše trpět kvůli stagnující životní úrovni i atmosféře nesvobody, v níž musí žít. 
08.05.2014 11:25 |

podobné články

Zabijte mě, nové volby nebudou, řekl Lukašenko. Zásadní VIDEA a info

 
Novinář a zaměstnanec Českého rozhlasu Martin Dorazín na svém facebookovém profilu sdílel několik videí a fotografií z protesty zmítaného Běloruska. A je skutečně na co koukat. Běloruský prezident Lukašenko navštívil stávkující ve významném běloruské automobilce MZKT a zaměstnanci mu dali co proto. Zajímavé jsou také záběry z běloruských silnic, kde je k vidění nebývalé množství vojenské techniky. A pořad Dobré ráno v běloruské státní televizi nemá kdo vysílat. Moderátoři totiž dali výpověď a kameramani jsou také ve stávce. Lukašenkovi musí být pěkně horko.
17.08.2020 13:30 |

podobné články

Lukašenko: Jak Gestapo, tak se chováte! Už víme, kudy chodí peníze. Zde je pravda o „ruské invazi“

 
Do práce se musí prodírat agresivním davem, je to jako gestapo, stěžoval si včera běloruský prezident Alexander Lukašenko na to, co zažívají ti, kdo neprotestují. Také řekl, že opozici už otevřeně sponzorují západní země, kterým doporučil, ať se zabývají žlutými vestami a protesty v USA. A vyvracel, že by ruská technika směřovala do Běloruska.
20.08.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (331 článků) , Alexander Alexander (66 článků) , Alexander Alexander (94 článků)

Moje diktatura je super, chlubí se Lukašenko

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko si konečně zvykl na to, že zbytek civilizovaného světa považuje jeho režim za diktaturu. A dokonce se chlubí, jak je jeho vláda super, země vzkvétá a za mřížemi není tolik lidí, jak tomu bývalo před tím, než se dostal k moci. 
08.08.2014 14:10 |

podobné články

Pozoruhodné manévry Lukašenka a dalšího spojence Moskvy. Přijeli do Kyjeva, teď se chystají do Moskvy

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se včera v Kyjevě setkal se svým ukrajinským protějškem Petro Porošenkem. Běloruský vůdce slíbil Ukrajině veškerou pomoc a Porošenko zase ocenil jeho diplomatické úsilí.
22.12.2014 09:26 |

podobné články

Pozoruhodné manévry Lukašenka a dalšího spojence Moskvy. Přijeli potěšit Porošenka, teď míří za Putinem

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko se včera v Kyjevě setkal se svým ukrajinským protějškem Petro Porošenkem. Běloruský vůdce slíbil Ukrajině veškerou pomoc a Porošenko zase ocenil jeho diplomatické úsilí.
22.12.2014 09:31 |

podobné články

Lukašenko kritizuje Janukovyče: Utéct, když teče do bot? To neuznávám

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ostře kritizoval bývalého šéfa ukrajinského státu Viktora Janukovyče za to, že ze své země utekl. Podle běloruské agentury BelTA v rozhovoru pro ukrajinskou televizi souhlasil s hlasy v kyjevském parlamentu, že se Janukovyč sám vzdal prezidentské funkce, když uprchl.
26.03.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (384 článků)

Angela Merkelová prý okouzlila běloruského prezidenta

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko je spokojen s výsledky minského summitu o Ukrajině, jehož byl hostitelem. Silný dojem na něj učinila zejména německá kancléřka Angela Merkelová, s níž se setkal vůbec poprvé, informovala agentura DPA. Summitu bude chtít Lukašenko podle pozorovatelů využít k posílení své popularity před listopadovými prezidentskými volbami a k urovnání vztahů s Evropskou unií.
12.02.2015 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2676 článků)

Běloruský prezident Lukašenko je ve své zemi neomezeným vládcem. Umí dovedně lavírovat mezi Západem a Východem. Z tohoto muže má prý ale velký strach

 
Komentátor, překladatel a rusista Libor Dvořák byl hostem Zuzany Tvarůžkové v pořadu Interview ČT24 a promluvil o prezidentských volbách v Bělorusku, které opět vyhrál Alexander Lukašenko, který tak ve funkci bude i po jednadvaceti letech.
12.10.2015 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (188 článků) , Alexander Alexander (331 článků)

Lukašenko obvinil Rusko, že proti němu vede kampaň

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v pátek obvinil ruské vedení, že v médiích organizuje rozsáhlou dezinformační kampaň proti jeho osobě i celému Bělorusku.
01.10.2010 15:10 |

podobné články

Lukašenko omilostnil čtyři disidenty, plánuje propustit desítky dalších

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko ve čtvrtek omilostnil čtyři disidenty, které minské soudy nedávno poslaly do vězení za účast v demonstracích proti jeho loňskému znovuzvolení.
02.09.2011 10:05 |

podobné články

Lukašenko prý Putina nepotěší. Pohovořil o "konstruktivním dialogu" s NATO

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který bývá označován za posledního evropského diktátora, tento týden uvedl, že jeho země je připravena vést konstruktivní dialog se Severoatlantickou aliancí. Upozornil na to server Echo24.cz s odvoláním na vysílání Svobodné Evropy. Podle serveru je projev běloruské hlavy státu dalším signálem, že se země odvrací od dlouholetého ruského spojence.
22.02.2015 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Kreml má už války na Ukrajině plné zuby, míní Lukašenko

 
Bělorusko není rozhodně součástí "ruského světa", tedy sféry ruského vlivu, tvrdí běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Podle něj je hloupost myslet si, že po Ukrajině bude na řadě právě jeho stát. Zároveň v rozhovoru pro necenzurovaná média ujistil, že z Běloruska k útoku na Ukrajinu nedojde. Míní také, že Kyjev i Moskva mají zájem ukončit konflikt ve východoukrajinském Donbasu.
05.08.2015 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Lukašenko před volbami propustil z vězení opoziční politiky

 
Běloruský prezident Alexander Lukašenko propustil z vězení šest představitelů opozice. Mezi nimi je i jeho bývalý protikandidát z prezidentských voleb Mikalaj Statkevič. V sobotu to oznámil Lukašenkův úřad. 
22.08.2015 20:16 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (331 článků)

Lukašenko hrozí „nejtvrdším opatřením“. Úřady „vypnuly“ nezávislá média

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes na návštěvě vojenské posádky ve městě Grodno varoval před revolucí, kterou se podle jeho slov v zemi snaží rozpoutat cizina. Podle agentur oznámil, že pověří ministra obrany, aby přijal „nejtvrdší opatření“ na ochranu celistvosti státu. Situace v Bělorusku je dál neklidná po oficiálně ohlášeném Lukašenkově vítězství v prezidentských volbách z 9. srpna a tvrdém potlačení následných protestů a stávek.
22.08.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)

Lukašenko uzavřel hranice s Polskem a Litvou. „Ve volbách nebyly lži,“ trvá si na svém

 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes oznámil, že zavře hranice s Polskem a Litvou, jež patří mezi nejdůraznější kritiky jeho režimu. Posílit chce ochranu hranic s Ukrajinou. Autoritářský vůdce, jenž čelí podezření, že srpnové volby hlavy státu vyhrál podvodem, se rovněž zapřísahal, že volby nebyly zfalšované. Informovaly o tom agentury.
17.09.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (152 článků)