Článek

Bělohlávkovo pražské loučení s BBC Orchestra

 
Dojemný, ale i optimistický ráz měly dva koncerty londýnského BBC Symphony Orchestra na festivalu Pražské jaro. Naposledy na něm vystoupil orchestr se svým dosavadním šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem, který v září převezme Českou filharmonii. Před pondělním koncertem dokonce obdržel na britském velvyslanectví řád komodora britského impéria.
23.05.2012 09:55 |

podobné články

Podobné články

Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague v Obecním domě

 
Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 6. dubna ve Smetanově síni pražského Obecního domu jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie, Carminu Buranu skladatele Carla Orffa. Více než 140 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a mezinárodní sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.
27.12.2019 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Carl Orff (5 článků)

Vystoupení Duke Ellington Orchestra v pražské Lucerně postrádalo energii

 
Po dramatickém příjezdu autobusem z estonského Tallinu přece jen vystoupil v pražské Lucerně Duke Ellington Orchestra. Americkou jazzovou kapelu navazující na původní Ellingtonův orchestr tvoří patnáct hudebníků. Po pražském koncertě zejména ve srovnání s legendárním originálem před 41 lety (tehdy ještě s Ellingtonem) musím konstatovat sníženou kvalitu.
26.04.2010 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Duke Ellington (5 článků)

Čas loučení - dušičky na dohled

 
Podzim je časem loučení a i když si můžeme namlouvat, že každý rozchod je novým začátkem, některá loučení jsou bolestná.
22.10.2014 12:20 |

podobné články

Na loučení se svobodou? Připravte se, že vás podvede!

 
Muži na loučení se svobodou podvedou své partnery více než dvakrát častěji. Dopustí se toho každý čtvrtý muž, ale jen každá desátá žena. Vyplývá to z průzkumu, v němž se nevěrníci nepřiznávali sami, ale v němž účastníci loučení se svobodou – pánských a dámských jízd před svatbou – udávali ostatní.
04.03.2016 15:05 |

podobné články

Loučení se StarDance: Tereza Kostková v novém účesu se chlubila dárky na rozloučenou

 
V sobotu jsme byli svědky velkého finále desáté řady taneční soutěže StarDance. Mnozí fanoušci tohoto už legendárního pořadu se shodují na tom, že právě jubilejní, desátá řada patřila k těm nejlepším za poslední roky. O to horší bylo loučení. Moderátorka Tereza Kostková, která přišla na finále v novém účesu, se na Instagramu pochlubila dárečky, které dostala. Smutek z loučení u Terezy jistě vystřídala úleva.
16.12.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Kostková (799 článků)

Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience míří poprvé do České republiky

 
V pražské Tipsport aréně v Holešovicích se 8. dubna příštího roku uskuteční koncert nazvaný Queen Symphonic: A Rock Band & Orchestra Experience. Spojení symfonického orchestru a živé rockové skupiny představí písně britské skupiny Queen. Na podobě představení se podílel i kytarista Queen Brian May. Vstupenky jsou již v prodeji.
15.12.2019 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Brian May (30 článků) , Brian May (2 články) , Rock Rock (31 článků)

Police Symphony Orchestra bude slavit 10 let existence v Lucerně

 
Police Symphony Orchestra (PSO) je soubor amatérských muzikantů z Police nad Metují. V letošním roce slaví deset let od svého založení. Narozeninový galakoncert proběhne v neděli 12. ledna v 19 hodin ve velkém sále pražské Lucerny. Je vyprodaný.
11.01.2020 06:55 |

podobné články

Police Symphony Orchestra se při oslavě narozenin obklopil hosty

 
Koncertem ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny oslavil v neděli večer Police Symphony Orchestra své desáté narozeniny. Do zhruba dvouhodinového programu si těleso pozvalo řadu zajímavých hostů.
13.01.2020 15:15 |

podobné články

Swingový Glenn Miller Orchestra se vrací do Prahy

 
Jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě, Glenn Miller Orchestra, se po více než roce vrátí do Prahy. 9. ledna 2010 uvede v Obecním domě pod vedením kapelníka Wila Saldena program nazvaný Evening of Swing and Elegance.
10.12.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Wil Miller (1 článek)

Tam-Tam Orchestra oslaví příchod léta sambou v Akropoli

 
Skupina Tam-Tam Orchestra a bubeníci ze školy samby Tam-Tam Batucada chystají Noc rytmů v pražském Paláci Akropolis na 31. května. Zahajte léto s exotikou a pořádnou taneční smrští.
26.05.2011 13:30 |

podobné články

Koncerty amerických orchestrů v Praze: Dvořák, Mahler, Beethoven

 
Tři americké studentské orchestry potvrdily svá vystoupení v Praze a na dalších místech ČR. Koncerty se uskuteční v průběhu června a července 2011. Jde o New England Conservatory Youth Philharmonic, Denver Young Artists Orchestra a Vermont Youth Orchestra.
08.06.2011 15:55 |

podobné články

Novinky nestředního proudu: Yvonne Sanchez, Redl, Nerez, Fast Food Orchestra

 
Mimo střední proud popu se vydává nejen půvabná jazzová vokalistka Yvonne Sanchez se svými písněmi o lásce, ale také Vlasta Redl, Nerez či Věra Špinarová a Fast Food Orchestra.
23.11.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Věra Špinarová (429 článků) , Vlasta Redl (10 článků)

Red Orchestra 2 dostane Classic mód

 
Přestáli jsme prvotní vlnu bugů a problémů u druhoválečné multiplayerové akce Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad? A nebo jste hru poslali k ledu? Je to vlastně jedno, protože od doby vydání se hra radikálně změnila (čti – byla odladěna) a nyní se vývojáři z Tripwire snaží všechny nesnáze hráčům vynahradit množstvím péče a obsahu. Novinkou nyní bude RO Classic...
08.02.2012 14:40 |

podobné články

Na koncertě Tibet žije vystoupí Ritchie Success, Nauzea Orchestra a Kaplan Bros

 
U příležitosti 53. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu v roce 1959 se 10. března koná koncert Tibet žije. Na šestém ročníku vystoupí kapely Ritchie Success, Nauzea Orchestra a Kaplan Bros v pražském klubu Rock Café.
21.02.2012 09:25 |

podobné články

Red Orchestra 2 dostala s GotY patchem křídla a jenom září

 
Nedávno proběhl na Steamu víkend bezplatného hraní Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad. Pokud jste ho promeškali, o dost jste přišli. Multiplayerového pekla bojů Stalingradu si zdarma užívali nejenom absolutní zelenáči, ale i staří váleční psi. Servery se totiž pořádně naplnily, takže jste běžně potkali přes šest tisíc hráčů online, což u RO2 nebývá zvykem. Také...
12.06.2012 13:55 |

podobné články

Japonské novinky a mapy v Red Orchestra 2: Rising Storm

 
Samostatný datadisk Rising Storm pro oblíbenou multiplayerovou akci Red Orchestra 2 se představoval už na Gamescomu, ale teď vývojáři pustili celou prezentaci ven. Ve skoro desetiminutovém videu se tak dozvíte, jak chtějí vývojáři motivovat hráče, aby hráli za Japonce, a uvidíte v akci i čtyři nové mapy. Zajímavá je také historie Rising Storm, který začal původně jen jako...
07.09.2012 12:35 |

podobné články

Šéf Duke Ellington Orchestra: Nejdůležitější je zůstat pozitivní

 
Do Prahy se 28. září vrátí americký Duke Ellington Orchestra a jeho šéf a pianista Tommy James prozradil deníku Právo, co české posluchače čeká.
26.09.2012 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Tommy James (1 článek) , Duke Ellington (5 článků)

Původní členové ELO vystoupí v Praze se symfonickým orchestrem

 
THE ORCHESTRA se vrací do České republiky! Po fenomenálním úspěchu v roce 2011, kdy původní členové rockové legendy Electric Light Orchestra zcela zaplnili velký sál pražského Kongresového centra, se rozhodl pořadatel TICKET ART PRODUCTION opět uvést tento jedinečný koncert. A i letos za doprovodu velkého symfonického orchestru.
03.09.2013 13:30 |

podobné články

Původní členové Electric Light Orchestra se vrátí do Prahy

 
Electric Light Orchestra, slavná pop-rocková skupina s typickým zvukem ”sedmdesátek”, stále brázdí pódia. Po úspěšném koncertě v roce 2011 opět přijedou 1. listopadu do pražského Kongresového centra za doprovodu českého symfonického orchestru.
10.09.2013 10:15 |

podobné články