Článek

Bek nebude obhajovat v Senátu. Ať opustí i ministerstvo, vzkazují pedagogové

 
Senátor a ministr školství Mikuláš Bek (STAN) nebude na podzim obhajovat senátorské křeslo. Bek se prý chce věnovat své agendě na ministerstvu školství, což by mu nedovolilo aktivně se zapojovat do předvolební kampaně. Podle prezidenta Pedagogické komory Radka Sárköziho je dobře, že Bek znovu do Senátu nekandiduje a při té příležitosti by prý měl rovnou opustit i ministerstvo školství.
08.03.2024 18:50 |

podobné články

Podobné články

Nenecháme si to líbit. Brněnský rektor Bek chystá pořádný bugr

 
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek se obul do koaliční vlády v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Před volbami kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL sliboval, jak bude navyšovat peníze pro školství, jenže vysoké školy se teď zřejmě peněz nedočkají, spíš naopak, přicházel jeden rozpočtový škrt za druhým. Bek kabinet varoval, že si to vysoké školy nedají líbit. Budou tlačit na ministra financí Ivana Pilného (ANO), ale Bek by se prý nebránil ani zavedení školného.
19.06.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Tak mám špatnou zprávu... Bizár kolem spadlého systému. Dokonalost není snadná, hájil Bek

 
V systému přihlášek na střední školy se objevila technická chyba – a to v předvečer spuštění. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) i ředitel Cermatu Miroslav Krejčí se omlouvají. Rychlé personální změny Bek nepožaduje, nejprve je třeba systém spustit. Po řediteli Cermatu Krejčím však chce analýzu příčin. „Pak teprve budeme uvažovat o personálních konsekvencích,“ dodal Bek.
01.02.2024 18:35 |

podobné články

Kritik Zemana rektor Bek chce do Senátu. Hledá podporu u ODS, TOP 09 i STAN

 
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek chce pro svou senátní kandidaturu získat podporu široké koalice stran. Po Starostech a nezávislých, do jejichž klubu se v případě zvolení zařadí, jednal také s TOP 09, Stranou zelených a brněnskou ODS. Dál jedná s Piráty, u kterých čeká na jejich vnitřní schvalovací proceduru. Bek to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
26.02.2018 12:25 |

podobné články

Univerzity reprezentují dolních deset milionů mnohem více, než prezident Zeman, vykládal rektor Bek. Pak se chlubil, kdo jej podporuje do Senátu

 
Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, že považuje za mimořádně neuctivé, že jako představitel jedné ze státních institucí nedostal pozvánku na inauguraci prezidenta Zemana. Bek nakonec pozván byl, ale nepřijde. Vysvětlil proč.
07.03.2018 18:05 |

podobné články

A co Fiala z ODS? No... VIDEO s mužem, který zakázal Miloše Zemana

 
Případ, kdy šéf brněnské univerzity Mikuláš Bek zakázal prezidentu Zemanovi vystoupit na půdě univerzity, je už notoricky znám. Bek tím de facto rozpoutal válku vysokých škol se Zemanem. Beka už tehdy v jeho činu podporovala TOP 09, STAN či Zelení a další podobné strany. Zajímavé je, že Mikuláš Bek právě za tyhle strany nyní kandiduje do Senátu.
04.10.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28062 článků)

Profesory by neměli jmenovat politici. Rektor Bek promluvil o Zemanovi, rozdělené společnosti i poznamenaných oslavách výročí konce války

 
ROZHOVOR Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek po dalším odmítnutí prezidenta jmenovat profesory vidí cestu ve změně legislativy. Bek také kritizuje české politiky za malou schopnost stanovovat cíle, které by dokázali prosadit v očích veřejnosti jako věrohodné, politika podle něj není schopna artikulovat cíle a pokračování takového stavu pokládá pro českou společnost za nebezpečné.
09.05.2015 05:16 |

podobné články

Zeman mě znovu nepozval na Hrad, tragikomická historka. Horší je, že nejmenuje profesory, stěžuje si rektor Bek

 
Šetření současné vlády na vysokém školství kritizoval v dnešním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu rektor Masarykovy univerzity v Brně a místopředseda České konference rektorů pro oblast vzdělávání Mikuláš Bek. Posteskl si, že Česko likviduje kvalitu vysokého školství už od roku 2006. Bek tak reagoval na skutečnost, že státní rozpočet snižuje podporu vysokých škol i v příštím roce.
22.10.2015 19:46 |

podobné články

„Je suis Pražská kavárna.“ Na Albertově se sešlo několik set lidí. Promluvil také rektor Bek: Svobodomyslným lidem se zdá, že se nepodařila volba prezidenta...

 
REPORTÁŽ Na pražském Albertově se odehrála tradiční vzpomínková akce k 17. listopadu 1939 a 1989. Bok po boku tu vedle sebe stanuli dva rektoři dvou velkých českých vysokých škol, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který se v minulosti opakovně vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Svobodomyslným lidem se dnes podle Beka může zdát, že ty či ony volby nedopadly dobře. Bek však účastníky požádal, aby nevěšeli hlavu a uchovali si naději.
17.11.2017 13:30 |

podobné články

Rektor Bek, bojovník za liberální demokracii: Byl jsem kandidátem KSČ. Ale 17. listopadu 1989 jsem prožil osvobození

 
Liberální hodnoty teď hájí ti, kteří mají špatné svědomí, je přesvědčen Mikuláš Bek, jenž je nejvýraznější postavou mezi rektory vysokých škol, kteří jsou ve sporu s prezidentem Milošem Zemanem. V rozhovoru pro pro server Echo24.cz promluvil o tom, v jakém stavu jsou české univerzity, které teď povstaly ve společném šiku proti hlavě státu, a proč on, Mikuláš Bek má špatné svědomí, když si vzpomene na dobu před 17. listopadem 1989. „Po velkém váhání jsem podepsal smlouvu s ďáblem a v roce 1988 se stal kandidátem KSČ,“ uvedl.
08.09.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28062 článků)

Milovník žen Josef Bek (†76): Sexuální hrátky v divadle a nejlepší orgasmus v životě!

 
Hvězda stříbrného plátna Josef Bek (†76) byl proslulý sukničkář. Vždyť která žena by chlapovi jako hora se znělým mužným hlasem nepodlehla? Kolena se podlamovala i legendární herečce Zdence Procházkové (94). Ačkoliv nechce prozradit, kdo jí přivodil nejlepší orgasmus v životě, její kolegové mají jasno – byl to Bek!
05.05.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bek (12 článků) , Zdenka Procházková (97 článků)

Bek chce připravit Evropu na vypnuté plynové kohoutky

 
Česká republika dnešním dnem na půl roku přebírá předsednictví v Radě Evropské unie. Ministr pro evropské záležitosti za koalici STAN a Pirátů Mikuláš Bek oznámil, že je třeba připravit se na možnost, že Rusko zastaví tok veškerého plynu do EU. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani kauza pánů Petra Hlubučka a Michala Redla. Bek tady sáhl k jednomu srovnání s hnutím ANO.
01.07.2022 12:20 |

podobné články

Panel k českému školství: Bek řečnil dvě hodiny, pak ho vystřídal poradce. U toho Kartous, Uhl nebo Člověk v tísni

 
Konvent o vzdělávání. Ministr Bek ho založil v červnu jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě a hovořil o něm jako o „náhradě sboru poradců“, která by mu poskytovala oponenturu. Místo „návrhů vystavených přísné oponentuře a odborné konzultaci“, jak náplň panelu Bek avizoval, se jedná o ministrovu „one man show“, stěžují si účastníci. Pravidlem jsou jeho hodinové monology a na diskuzi a dotazy už potom není čas.
10.12.2023 08:35 |

podobné články

Vystrčil skončí ve vedení ODS. Šéf Senátu nebude na kongresu obhajovat post místopředsedy

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil nebude na lednovém kongresu ODS obhajovat funkci místopředsedy strany. Řekl to webům Novinky.cz a iDnes.cz. Své rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné tím, že se chce naplno věnovat práci v horní parlamentní komoře a mít víc času na rodinu. Vyloučil, že by se tak chystal na případnou prezidentskou kandidaturu.
02.12.2021 22:10 |

podobné články

Rektor Bek kandiduje do Senátu, kdo ho podpoří?

 
ODS, TOP 09, Starostové a nezávislí a Strana zelených podpoří kandidaturu rektora Masarykovy univerzity Mikuláš Beka do Senátu. Předsedové stran Petr Fiala (ODS), Jiří Pospíšil (TOP 09), Petr Gazdík (STAN) a místopředsedkyně Magdalena Davis (SZ) v pondělí podepsali smlouvu o jeho podpoře. Bek bude kandidovat v Brně v obvodu číslo 59, kde skončí mandát bývalé ústavní soudkyni Elišce Wagnerové. 
09.04.2018 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Jiří Pospíšil (2233 článků) , Jiří Pospíšil (2233 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Jiří Fiala (397 článků) , Jiří Fiala (397 článků)

Předseda ODS Fiala bude na kongresu v Praze obhajovat mandát

 
Po dvou letech dnes budou občanští demokraté znovu volit vedení strany. Funkci předsedy ODS velmi pravděpodobně potřetí obhájí Petr Fiala, který stranu vede od ledna 2014 a před kongresem v pražských Vysočanech dostal nominace ze všech regionů. Vyzyvatele nemá. Nejužší vedení opustí po dnešku europoslanec Evžen Tošenovský, který už nekandiduje. Ostatní místopředsedové budou funkce obhajovat.
18.01.2020 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Evžen Tošenovský (124 článků)

Předseda ODS Fiala bude na kongresu v Praze obhajovat mandát

 
Po dvou letech dnes budou občanští demokraté znovu volit vedení strany. Funkci předsedy ODS velmi pravděpodobně potřetí obhájí Petr Fiala, který stranu vede od ledna 2014 a před kongresem v pražských Vysočanech dostal nominace ze všech regionů. Vyzyvatele nemá. Nejužší vedení opustí po dnešku europoslanec Evžen Tošenovský, který už nekandiduje. Ostatní místopředsedové budou funkce obhajovat.
18.01.2020 23:56 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6328 článků) , Evžen Tošenovský (124 článků)

Nadstrážmistr Töpfer chce opět do Senátu v dresu ODS

 
Nejvíc ohroženým druhem v podzimních volbách do Senátu budou – stejně jako před dvěma lety – občanští demokraté. Ze všech 27 obvodů budou obhajovat hned čtrnáct křesel. Pomoci jim opět má dobrosrdečná tvář četnického nadstrážmistra Arazíma, nestraníka Tomáše Töpfera. Ten včera Právu v telefonátu z Moskvy poprvé potvrdil, že jde opět do toho. Bude obhajovat senátorský mandát v Praze 4.
19.06.2012 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Töpfer (213 článků)

Tesařík (ČSSD): Budu obhajovat svůj mandát v Senátu

 
Česká strana sociálně demokratická vyšle do boje o křeslo v Senátu za olomoucký volební obvod 61 Martina Tesaříka. Ten je již šestým rokem senátorem a bude tedy svůj mandát obhajovat.
03.04.2016 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Tesařík (22 článků)

"Táhněte, ku*vy," vzkazují břeclavští Romům. Ti houfně mizí do Brna

 
REPORTÁŽ Zabarikádované obchody a výkladní skříně, více než tři tisíce rozzuřených lidí v ulicích. Tak vypadalo náměstí Tomáše Garrigua Masaryka v Břeclavi v průběhu nedělního odpoledne. Vystrašení Romové houfně prchají z Břeclavi do Brna a místní obyvatelé jim vzkazují: “Táhněte kurvy, nikdo vás tu nechce!“ Obyvatelé Brna naopak vzkazují do Břeclavi: “Jen si je nechte, my jich tu máme taky dost.“
22.04.2012 16:45 |

podobné články