Článek

Bek chce přidat. Černochová se prý taky neptala, kde se na 2 procenta vezme

 
Víc peněz do škol, volá ministr školství Mikuláš Bek (STAN). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová Bekovo volání označuje za populismus. A ministr připomíná, co vláda Petra Fialy slíbila ve svém programovém prohlášení, které podepsala i Pekarová. Tam stojí, že peníze do školství se musí navýšit a že školství je priorita. „Je to naprosto nefér, předsedkyně nerespektuje vládní programové prohlášení, které podepsala,“ ukazuje rozpor ve vládě ministr Bek. A poukazuje i na to, že peníze na armádu se také našly a ministryně Jana Černochová (ODS) nemusela hledat, kde se na to vezme.
01.06.2024 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků) , Jana Černochová (1001 článků) , Jan Fiala (525 článků) , Jan Fiala (525 článků)
Podobné články

Bek nebude obhajovat v Senátu. Ať opustí i ministerstvo, vzkazují pedagogové

 
Senátor a ministr školství Mikuláš Bek (STAN) nebude na podzim obhajovat senátorské křeslo. Bek se prý chce věnovat své agendě na ministerstvu školství, což by mu nedovolilo aktivně se zapojovat do předvolební kampaně. Podle prezidenta Pedagogické komory Radka Sárköziho je dobře, že Bek znovu do Senátu nekandiduje a při té příležitosti by prý měl rovnou opustit i ministerstvo školství.
08.03.2024 18:50 |

podobné články

Tak mám špatnou zprávu... Bizár kolem spadlého systému. Dokonalost není snadná, hájil Bek

 
V systému přihlášek na střední školy se objevila technická chyba – a to v předvečer spuštění. Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) i ředitel Cermatu Miroslav Krejčí se omlouvají. Rychlé personální změny Bek nepožaduje, nejprve je třeba systém spustit. Po řediteli Cermatu Krejčím však chce analýzu příčin. „Pak teprve budeme uvažovat o personálních konsekvencích,“ dodal Bek.
01.02.2024 18:35 |

podobné články

Nenecháme si to líbit. Brněnský rektor Bek chystá pořádný bugr

 
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek se obul do koaliční vlády v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Před volbami kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL sliboval, jak bude navyšovat peníze pro školství, jenže vysoké školy se teď zřejmě peněz nedočkají, spíš naopak, přicházel jeden rozpočtový škrt za druhým. Bek kabinet varoval, že si to vysoké školy nedají líbit. Budou tlačit na ministra financí Ivana Pilného (ANO), ale Bek by se prý nebránil ani zavedení školného.
19.06.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Bek pohrozil rezignací. A může prý padnout i vláda

 
Ministr školství Mikuláš Bek při interpelacích ve Sněmovně naznačil, že by mohl rezignovat, pokud státní rozpočet nesplní vládní závazek zvýšit financování školství. Bek řekl, že by nechtěl být součástí rozpočtu, který by neodpovídal vládnímu programovému prohlášení. Varoval, že STAN nemusí rozpočet podpořit, což by mohlo vést k pádu vlády. Bek zdůraznil potřebu navýšení tarifních platů učitelů a uvedl, že vláda by o tom měla rozhodnout během několika měsíců.
13.06.2024 23:05 |

podobné články

Zpěvačka Tereza Černochová: Modelkou bych mohla být, ale ne v Česku

 
Devětadvacetiletá Tereza Černochová začínala přesně před deseti lety ve skupině Black Milk. Stejně jako Helena Zeťová nebo Tereza Kerndlová zůstala věrná zpěvu. Při nahrávání nové desky si ale udělala pauzu a pózovala pro charitu. Přestože jí to bavilo, jako modelka by se prý doma neuživila. Další články k tématu: Matěj Ruppert je můj nejlepší kamarád, prohlásila Černochová Čerstvou inženýrku Černochovou stále trápí zlomený obratel, pomáhá jí jóga Tereza Černochová: tančit je povoleno Tereza Černochová uštkne dobrou hudbou i zpěvem
04.01.2010 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Diane Keaton (22 článků) , Warren Beatty (23 článků) , Tereza Černochová (225 článků) , Helena Zeťová (214 článků) , Tereza Kerndlová (556 článků) , Matěj Ruppert (180 článků)

Kritik Zemana rektor Bek chce do Senátu. Hledá podporu u ODS, TOP 09 i STAN

 
Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek chce pro svou senátní kandidaturu získat podporu široké koalice stran. Po Starostech a nezávislých, do jejichž klubu se v případě zvolení zařadí, jednal také s TOP 09, Stranou zelených a brněnskou ODS. Dál jedná s Piráty, u kterých čeká na jejich vnitřní schvalovací proceduru. Bek to dnes řekl v rozhovoru s ČTK.
26.02.2018 12:25 |

podobné články

Eurovolby těsně vyhrálo hnutí ANO před TOP 09

 
Evropské volby vyhrálo hnutí ANO se ziskem 16,13 procenta hlasů. Na dalších místech se umístila strana TOP 09, která obdržela 15,95 procenta, ČSSD obdrželo 14,17 procenta, KSČM získala 10,98 procenta, KDU-ČSL má 9,95 procenta a ODS 7,67 procenta hlasů. Europoslance má i Strana svobodných občanů, která získala 5,24 procenta hlasů. Výsledky dnes zveřejnil Český statistický úřad na serveru  www.volby.cz .      
25.05.2014 23:30 |

podobné články

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

 
Evropské volby vyhrálo hnutí ANO se ziskem 16,13 procenta hlasů. Strana TOP 09 obdržela 15,95 procenta, ČSSD 14,17 procenta, KSČM 10,98 procenta, KDU-ČSL 9,95 procenta a ODS 7,67 procenta hlasů. Europoslance má i Strana svobodných občanů, která získala 5,24 procenta hlasů. Výsledky zveřejnil Český statistický úřad.
25.05.2014 23:20 |

podobné články

Průzkum favorizuje ANO, Okamuru žene ze Sněmovny

 
Podle volebního modelu ppm factum by ANO získalo 22,5 procenta, ČSSD 19,4 a komunisté 15,7 procenta. Podle agentury by TOP 09 měla 9,9 procenta, ODS 7,6 procenta, lidovci 6,5 procenta a zelení 5,2 procenta. Ve Sněmovně zastoupené hnutí Úsvit má podle průzkumu podporu 2,9 procenta občanů a porazili by ho i Piráti se třemi procenty.
28.05.2014 14:01 |

podobné články

Bek chce připravit Evropu na vypnuté plynové kohoutky

 
Česká republika dnešním dnem na půl roku přebírá předsednictví v Radě Evropské unie. Ministr pro evropské záležitosti za koalici STAN a Pirátů Mikuláš Bek oznámil, že je třeba připravit se na možnost, že Rusko zastaví tok veškerého plynu do EU. Stranou jeho pozornosti nezůstala ani kauza pánů Petra Hlubučka a Michala Redla. Bek tady sáhl k jednomu srovnání s hnutím ANO.
01.07.2022 12:20 |

podobné články

Profesory by neměli jmenovat politici. Rektor Bek promluvil o Zemanovi, rozdělené společnosti i poznamenaných oslavách výročí konce války

 
ROZHOVOR Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek po dalším odmítnutí prezidenta jmenovat profesory vidí cestu ve změně legislativy. Bek také kritizuje české politiky za malou schopnost stanovovat cíle, které by dokázali prosadit v očích veřejnosti jako věrohodné, politika podle něj není schopna artikulovat cíle a pokračování takového stavu pokládá pro českou společnost za nebezpečné.
09.05.2015 05:16 |

podobné články

Zeman mě znovu nepozval na Hrad, tragikomická historka. Horší je, že nejmenuje profesory, stěžuje si rektor Bek

 
Šetření současné vlády na vysokém školství kritizoval v dnešním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu rektor Masarykovy univerzity v Brně a místopředseda České konference rektorů pro oblast vzdělávání Mikuláš Bek. Posteskl si, že Česko likviduje kvalitu vysokého školství už od roku 2006. Bek tak reagoval na skutečnost, že státní rozpočet snižuje podporu vysokých škol i v příštím roce.
22.10.2015 19:46 |

podobné články

„Je suis Pražská kavárna.“ Na Albertově se sešlo několik set lidí. Promluvil také rektor Bek: Svobodomyslným lidem se zdá, že se nepodařila volba prezidenta...

 
REPORTÁŽ Na pražském Albertově se odehrála tradiční vzpomínková akce k 17. listopadu 1939 a 1989. Bok po boku tu vedle sebe stanuli dva rektoři dvou velkých českých vysokých škol, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který se v minulosti opakovně vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Svobodomyslným lidem se dnes podle Beka může zdát, že ty či ony volby nedopadly dobře. Bek však účastníky požádal, aby nevěšeli hlavu a uchovali si naději.
17.11.2017 13:30 |

podobné články

Univerzity reprezentují dolních deset milionů mnohem více, než prezident Zeman, vykládal rektor Bek. Pak se chlubil, kdo jej podporuje do Senátu

 
Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, že považuje za mimořádně neuctivé, že jako představitel jedné ze státních institucí nedostal pozvánku na inauguraci prezidenta Zemana. Bek nakonec pozván byl, ale nepřijde. Vysvětlil proč.
07.03.2018 18:05 |

podobné články

Rektor Bek, bojovník za liberální demokracii: Byl jsem kandidátem KSČ. Ale 17. listopadu 1989 jsem prožil osvobození

 
Liberální hodnoty teď hájí ti, kteří mají špatné svědomí, je přesvědčen Mikuláš Bek, jenž je nejvýraznější postavou mezi rektory vysokých škol, kteří jsou ve sporu s prezidentem Milošem Zemanem. V rozhovoru pro pro server Echo24.cz promluvil o tom, v jakém stavu jsou české univerzity, které teď povstaly ve společném šiku proti hlavě státu, a proč on, Mikuláš Bek má špatné svědomí, když si vzpomene na dobu před 17. listopadem 1989. „Po velkém váhání jsem podepsal smlouvu s ďáblem a v roce 1988 se stal kandidátem KSČ,“ uvedl.
08.09.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

A co Fiala z ODS? No... VIDEO s mužem, který zakázal Miloše Zemana

 
Případ, kdy šéf brněnské univerzity Mikuláš Bek zakázal prezidentu Zemanovi vystoupit na půdě univerzity, je už notoricky znám. Bek tím de facto rozpoutal válku vysokých škol se Zemanem. Beka už tehdy v jeho činu podporovala TOP 09, STAN či Zelení a další podobné strany. Zajímavé je, že Mikuláš Bek právě za tyhle strany nyní kandiduje do Senátu.
04.10.2018 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Milovník žen Josef Bek (†76): Sexuální hrátky v divadle a nejlepší orgasmus v životě!

 
Hvězda stříbrného plátna Josef Bek (†76) byl proslulý sukničkář. Vždyť která žena by chlapovi jako hora se znělým mužným hlasem nepodlehla? Kolena se podlamovala i legendární herečce Zdence Procházkové (94). Ačkoliv nechce prozradit, kdo jí přivodil nejlepší orgasmus v životě, její kolegové mají jasno – byl to Bek!
05.05.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Bek (12 článků) , Zdenka Procházková (97 článků)

Panel k českému školství: Bek řečnil dvě hodiny, pak ho vystřídal poradce. U toho Kartous, Uhl nebo Člověk v tísni

 
Konvent o vzdělávání. Ministr Bek ho založil v červnu jako jeden ze svých prvních kroků v úřadě a hovořil o něm jako o „náhradě sboru poradců“, která by mu poskytovala oponenturu. Místo „návrhů vystavených přísné oponentuře a odborné konzultaci“, jak náplň panelu Bek avizoval, se jedná o ministrovu „one man show“, stěžují si účastníci. Pravidlem jsou jeho hodinové monology a na diskuzi a dotazy už potom není čas.
10.12.2023 08:35 |

podobné články

Očkování proti covidu má většina českých vojáků. A Černochová hlásí velké změny

 
Ministryně Jana Černochová (ODS) chce předložit návrh zákona o investičním fondu pro obranu, který by umožnil garanci peněz na víceleté financování armádních nákupů. Fond by mohl začít fungovat koncem příštího roku nebo v roce 2024. Plánuje také ještě letos zvýšit nábor vojáků do armády nebo se zaměřit na výchovu školáků i učitelů. Černochová to řekla na dnešní tiskové konferenci, na které představila priority ministerstva obrany na letošní rok. Politickými náměstky Černochové na ministerstvu obrany budou Daniel Blažkovec (za STAN) a František Šulc (za ODS), který již na obraně působil. Černochová také zmínila, že 90 % příslušníků české armády je naočkováno.
10.01.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (1001 článků) , František Daniel (17 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (680 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků) , Daniel Daniel (1142 článků)