Článek

Bdělá babička narušila zločineckou organizaci: Po jejím udání soudí stovky mafiánů

 
Italská policie provedla zátah proti členům mafiánské organizace 'Ndrangheta. Obžalováno je na 330 lidí. Jedná se tak o největší proces s italskou mafií od 80. let.
11.03.2021 11:35 |

podobné články

Podobné články

Tvrdý soud nad podplukovníkem, který označil NATO za zločineckou organizaci. Takto o něm mluví lidovci

 
Nedůstojné. Politické plácnutí do vody. I těmito slovy hodnotí někteří lidovečtí poslanci odhodlání bývalého vojenského lékaře Marka Obrtela vrátit veškerá ocenění, která mu byla udělena za jeho působení při operacích pod hlavičkou NATO. Ostře na jeho názory reagoval poslanec Ivan Gabal: „Ať vrátí hodnost, výsluhy a důchod zároveň.“ Severoatlantickou alianci Obrtel označil za „zločineckou organizaci“ a zájmy USA za „zrůdné“.
30.12.2014 16:17 |

podobné články

Noční vlci mají ve znaku srp a kladivo. Propagují zločineckou organizaci. Je to, jako kdyby k nám přijeli motorkáři s hákovými kříži, myslí si pravičák z Brna

 
70 LET OD KONCE 2. SVĚTOVÉ VÁLKY O konci války a motorkářském gangu Noční vlci si ParlamentníListy.cz povídaly s předsedou Konzervativní strany v Brně Svatoplukem Kalužíkem. „Jejich znakem (Nočních vlků) je srp a kladivo. To je, jako by sem přijela skupina motorkářů s hákovými kříži. Propagují zločineckou organizaci. Policie by se měla úplně stejným způsobem jako k náckům chovat i k této smečce,“ domníval se.
28.04.2015 11:11 |

podobné články

Belgická policie rozprášila zločineckou síť: Šlo o největší zátah v historii země!

 
Belgická policie při největším zátahu ve své historii zabavila 17 tun kokainu, zbraně, auta, policejní uniformy a 1,2 milionu eur (31,5 milionu korun) v hotovosti. Policii se podařilo proniknout do kódované komunikační sítě používané zločineckou organizací, přestože si podezřelí posílali zprávy přes platformu Sky ECC, která se prezentuje jako nejbezpečnější komunikační platforma na světě a je všeobecně považována za nenapadnutelnou.
10.03.2021 13:15 |

podobné články

Moderní babička – co se od ní očekává?

 
Dnešní babičky jsou na hony vzdálené idylickému obrazu vesnické ženy s šátkem na hlavě a kapsami zástěry plnými potřebných drobností. Babička, tak jak ji známe z knihy Boženy Němcové zůstává opravdu už jen právě v těch knihách, dnešní babičky žijí úplně jinak. Ženy se dnes stávají babičkami v padesáti letech, v době, kdy jsou stále ještě plné síle a velmi aktivní. Volného času mají málo, do důchodu daleko a často mají daleko i k “mladým”, takže se vídají jen sporadicky. Jakou roli tedy zastává moderní babička v životech svých vnuků? Mizí hlídací babičky Asi třetina babiček ještě stále vypomáhá v domácnosti svých potomků a hlídá vnoučata, zhruba 40 % prarodičů už ale víc myslí na sebe a své zájmy a volný čas tráví i jinak. Neznamená to, že by tyto babičky neměly svá vnoučata rády nebo s nimi nechtěly trávit čas,  jen to chtějí dělat dobrovolně a v čase, kdy se to hodí jim, nikoli proto, že to od nich jejich děti očekávají. Na druhou stranu ani moderní babička nenechá mladé rodiče na holičkách, když pomoc potřebují. Zvlášť matky dcer jsou obvykle připravené na zavolání a klidně svůj program překopou, jestliže je nutná jejich pomoc. Mají vnukům co nabídnout Výhodou dnešních babiček jsou jejich zkušenosti, moudrost a všeobecný přehled. Čas strávený se svými vnuky je proto smysluplně využitý, ať už spolu podnikají výlet, jdou do divadla na pohádku nebo pečou bábovku podle rodinného receptu. Své vnoučky mohou ovlivňovat nenásilně, bez příkazů a přísných pravidel, jejich největší síla je v bezpodmínečné lásce, laskavosti a naslouchání. A to i dnešní babičky umí – trpělivě dětem naslouchat a neodbývat je, protože na ně nemají čas. Je důležité být se svými vnoučaty bez ohledu na to, jestli se s nimi vídáte každý týden, několikrát za rok nebo s nimi jedete jen na společnou dovolenou.... Čtěte více Příspěvek Moderní babička – co se od ní očekává? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.11.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Božena Němcová (153 článků)

Třetina vztahů zkrachuje kvůli anonymnímu udání

 
Pomlouvačná anonymní udání stojí podle odborníků až za třetinou rozpadů partnerských vztahů. Už to však nejsou tak často ta klasická udání v obálkách, zato přibyla ta šířená e-mailem či po telefonu jako krátké textové zprávy.
08.04.2015 11:46 |

podobné články

„Prezident není modelka.“ Na rybařícího Putina podal ruský poslanec udání

 
Zostra si vyšlápl na ruského prezidenta Vladimira Putina. A to kvůli jeho rybaření na jihu Sibiře. Ruský poslanec Oleg Chomutinnikov na něj dokonce sepsal udání na generální prokuraturu, která by si měla na okolnosti Putinovy dovolené posvítit. Rýpl si i do fotek Putina do půl těla, důvodem udání je však to, že podle poslance Putin porušil ruská bezpečností pravidla, která mají platit pro všechny. A to proto, že na sobě neměl v motorovém člunu záchrannou vestu.
10.08.2017 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3642 článků)

Dle posudků pro Památník Lidice nelze vinit lidickou ženu z udání židovské ženy

 
Lidickou ženu nelze kategoricky vinit z udání židovské podnájemnice Štěpánky Mikešové, kterou následně v roce 1942 zavraždili nacisti v Osvětimi. Vyplývá to z dnes zveřejněných posudků historiků pro Památník Lidice. Historik Vojtěch Kyncl, který údajné udání popsal předloni v reportáži České televize, s takovým závěrem nesouhlasí. Podle něj se posuzovatelé dopouštěli chyb. S Kynclovým názorem se ztotožnil pouze jeden posudek, památníku jich bylo po oslovení deseti institucí dodáno 13, uvedl ředitel památníku Eduard Stehlík. V reportáži hovořila i tehdejší ředitelka památníku Martina Lehmannová, někteří lidičtí pamětníci ji pak kvůli tomu kritizovali.
02.07.2021 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Eduard Stehlík (45 článků)

Ikona mafiánů Ivan Jonák doplácel na slabost pro ženy: Striptérka tajně kšeftovala s hroznýšem za statisíce

 
Český kontroverzní podnikatel Ivan Jonák (†59), mnohými označován za krále mafiánu v Česku v 90. letech byl v roce 2000 odsouzen na osmnáct let vězení za objednání nájemné vraždy své manželky Ludwiky. Z vězení byl propuštěn v roce 2014. Bohužel se Ivan Jonák nedokázal přizpůsobit nové době a neměl peníze na rekonstrukci a obnovení slavného podniku Discoland Sylvie. I přesto, že zemřel v roce 2016 v osamocení a bez majetku, jeho legendární a místy neuvěřitelné příběhy žijí dodnes.
02.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (67 článků)

Peksa (Piráti): Evropské databáze odkrývají daňové úniky celebrit i mafiánů do Lucemburska. Potřebujeme mnohem víc transparence

 
Díky evropské legislativě dokázali novináři z celého světa zmapovat praktiky stovek světových miliardářů, celebrit i mafiánů.
23.02.2021 18:30 |

podobné články

Stovky demonstrujících lidí tahaly Saakašviliho z policejního auta, kterým měl být dopraven k výslechu

 
Dnes byl v Kyjevě agenty tajné služby zatčen bývalý gruzínský prezident a odvolaný oděský gubernátor Michail Saakašvili, ten se ze spojence stal odpůrcem šéfa ukrajinského státu Petra Porošenka. Saakašvili byl obviněn z příprav státního převratu ve spolupráci se zločineckou organizací. Exprezidenta Gruzie však stovky lidí vytáhly z vozu, ve kterém ho chtěla tajná služba SBU dovézt k výslechu.
05.12.2017 23:10 |

podobné články

Po Valince (6) pátrá oddělení vražd: Měla natržený ret, monokl a páchla močí, vypověděla zdrcená babička

 
Šestiletou Valerii policie hledá už dva měsíce, nezvěstná je ovšem mnohem déle. Co se s holčičkou, o kterou se měla starat její babička, stalo, nikdo neví. Babička sedí ve vazbě a odmítá vypovídat. Druhá babička po vnučce pátrá, jak může. Ohledně případu prozradila hned několik detailů, které jsou minimálně podezřelé.
17.10.2018 11:35 |

podobné články

Dopis českého podplukovníka: Sloužil jsem zločinecké organizaci NATO, vracím vyznamenání!

 
Podplukovník v. z. MUDr. Marek Obrtel zaslal otevřený dopis ministru obrany Martinu Stropnickému (ANO) a celé vládě. Vysvětluje v něm, proč vrací vyznamenání - NATO považuje za zločineckou organizaci. Odpovědné orgány viní ze šíření dezinformací. Převážnou většinou politiků prý pohrdá.
23.12.2014 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1810 článků)

Podplukovník Obrtel, který vrátil medaile kvůli "zločinecké organizaci NATO": Ještě jedna výrazná dohra

 
Řadu nesouhlasných reakcí vyvolala poslankyně ODS Jana Černochová svým názorem na čin bývalého vojenského lékaře Marka Obrtela, který vrátil Ministerstvu obrany vyznamenání, která obdržel za svou činnost ve vojenských misích. Obrtel to odůvodnil tím, že Severoatlantickou alianci považuje za zločineckou organizaci.
13.01.2015 14:22 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (552 článků) , Jan Marek (421 článků)

Udání na Hanku Kynychovou: V jejím fitku zasahovala policie, známá cvičitelka se zhroutila

 
Známá cvičitelka Hanka Kynychová  (52) je v šoku. Včera těsně před sedmou večerní k ní do fitka, odkud denně vysílá své online hodiny, dorazila policie. "Přišli na udání zkontrolovat, jestli tam nemám nelegálně hodiny pro veřejnost. Doteď jsem z toho v takovém šoku, že se mi udělalo špatně a dneska poprvé online vysílat nebudu," řekla Super.cz zhroucená cvičitelka.
10.02.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Hanka Kynychová (258 článků)

Podám trestní oznámení na premiéra, hrozí Klasnová. Kvůli Lesům ČR

 
Kdo dál povede státní podnik Lesy ČR a kdo nového ředitele vlastně vybere? Tyto otázky si klade šéfka poslaneckého klubu Věcí veřejných, která vyjadřuje obavu, že vládě premiéra Petra Nečase nejde o to, aby nad podnikem bděla jako dobrý hospodář. Chce prý jen pokračovat v tunelování peněz. Klasnová je proto připravena podat na premiéra trestní oznámení. V souvislosti s Lesy ČR zmiňuje i jméno ředitelky kanceláře premiéra Jany Nagyové.
06.02.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1580 článků) , Petr Nečas (9358 článků) , Jana Nagyová (1573 článků)

Cenzoři v Dubaji prostříhali kvůli nadávkám hollywoodský thriller

 
Diváky v Dubaji, kteří se vypravili na hollywoodský vězeňský thriller Plán útěku, čekalo nemilé překvapení. Těšili se na akční scény dvojice hlavních hrdinů ztvárněných Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem - plátno ale ztmavlo, neboť bdělá cenzura přerušila promítání, když zaslechla jednu z postav ve filmu klít arabsky.
15.10.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Sylvester Stallone (323 článků) , Arnold Schwarzenegger (635 článků)

Cenzoři v Dubaji sestříhali Arnieho kvůli arabským nadávkám

 
Diváky v Dubaji, kteří se vypravili na hollywoodský vězeňský thriller Plán útěku, čekalo nemilé překvapení. Těšili se na akční scény dvojice hlavních hrdinů ztvárněných Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem - plátno ale ztmavlo, neboť bdělá cenzura přerušila promítání, když zaslechla jednu z postav ve filmu klít arabsky.
16.10.2013 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Sylvester Stallone (323 článků) , Arnold Schwarzenegger (635 článků)

„Přesunujme na východ Evropy celé vesnice ze Sýrie.“ Česká občanka zareagovala na nápad elitní zelené Němky. Tušíte, co s ní provedli?

 
Návrh europoslankyně za německé Zelené Ska Kellerové, aby se do východoevropských zemí přesídlovaly celé syrské vesnice, byl podroben ostré kritice bývalého dlouholetého politika za CDU. S neméně ostrou reakcí někdejší poslankyně za ODS v diskuzi pod článkem německého deníku si bdělá cenzura poradila po svém.
21.06.2017 09:45 |

podobné články

Nejen Konvička. Kvůli projevům na internetu prý přichází policii stovky udání

 
Po tom, co vyšlo najevo, že policie z šíření nenávisti obvinila předsedu Bloku proti islámu Martina Konvičku, vyplouvají§ na povrch i další případy nenávistného vyjadřování na internetu. Na policii totiž přichází další a další udání. Jen za poslední tři měsíce jich bylo 122. Zabývá se jimi speciální policejní tým. Určitou úlohu v tom prý hrají i Spojené státy. Informuje o tom server Lidovky.cz.
06.12.2015 10:56 |

podobné články