Článek

Bavorský model Česko nezachrání. „Kdyby senioři dostávali peníze za to, že se nechají očkovat...“

 
„Když se podíváme na tu mapu očkování, vidíme mapu protektorátu. Nám se ty Sudety zase ukazují,“ varuje v rozhovoru pro DVTV biochemik a prorektor pro vědu Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, že jsme zanedbali u očkování území kolem našich hranic a zaspali jsme i s aplikací třetích dávek seniorům. Radí, že právě těm by bylo lepší vyplácet odměny za očkování místo „příplatků před volbami“. Inspirací by nám prý mělo být Německo, kde dle jeho názoru lidé opatření skutečně dodržují. Aktuální restrikce prý akorát ještě více rozštěpí společnost.
19.11.2021 22:20 |

podobné články

Podobné články

Bavorský model drží neočkované stranou od hromadných akcí i služeb. Testy jim nepomůžou

 
Česko od pondělní půlnoci zavede takzvaný bavorský model, oznámil v České televizi Andrej Babiš (ANO). Řekl to poté, co úterní testy odhalily v populaci rekordních 22 479 nakažených. Podívejte se, co přesně bavorský model znamená a jak se liší například od modelu rakouského.
16.11.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků) , Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Senioři si na vyšší penze počkají. Senát chce pro tisícovku navíc jiné podmínky

 
Senát chce, aby tisícikorunový příplatek k měsíčnímu důchodu dostávali senioři, kteří čerpají důchod 25 a více let. Tato úprava by měla nahradit část vládní důchodové novely, která předpokládá, že o 1000 korun měsíčně navíc by dostávali penzisté starší 85 let. Předloha, která mimo jiné zvyšuje pevnou část důchodů o procentní bod na deset procent průměrné mzdy, se vrací k posouzení do Sněmovny a penzisté se tak peněz navíc dočkají nejspíš až později.
19.07.2018 13:35 |

podobné články

Babiš reaguje na rekordní čísla nakažených: Česko zavede bavorský model. Co se změní?

 
Od noci z neděle na pondělí bude v České republice zaveden takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu. V České televizi to dnes oznámil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Opatření bude schvalovat ve čtvrtek dopoledne vláda, jejíž většina se k tomu podle Babiše přiklání. Není k tomu podle předsedy vlády potřeba vyhlásit nouzový stav.
17.11.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)

Ploty na hranicích? Ještě o nich uslyšíme, říká bavorský šéf financí

 
Vybudování plotů na německých hranicích je jednou z možností, jak omezit příchod běženců do země. Řekl to v rozhovoru pro časopis Focus bavorský ministr financí Markus Söder s tím, že je přesvědčen, že otázka budování plotů a ochrany vnitřních hranic se v Evropské unii ještě dostane na pořad dne. Bavorský premiér Hors Seehofer ale návrh na vznik plotů na hranici s Rakouskem odmítl. 
02.10.2015 10:15 |

podobné články

NP Šumava: Nová kniha o Národním parku Bavorský les dokazuje propojení dvou přeshraničních národních parků

 
Milovníci Šumavy a sběratelé fotografických publikací ze Šumavy by měli zpozornět. Správa Národního parku Šumava totiž vydala novou knihu popisující území svého přeshraničního souseda – Národní park Bavorský les. Autorem je ředitel Správy NP Bavorský les Franz Leibl, jehož texty doplňují špičkové snímky německého fotografa Rainera Simonise.
20.08.2020 13:15 |

podobné články

Bavorský model v Česku od pondělí, oznámil Babiš. Svrčinová představila seznam výjimek

 
Od noci z neděle na pondělí 22. listopadu bude v Česku zaveden tzv. bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu, oznámil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v České televizi. Opatření bude schvalovat ve čtvrtek dopoledne vláda, jejíž většina se k tomu podle Babiše přiklání. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) kvůli tomu svolal na odpoledne mimořádnou tiskovou konferenci, kde zdůraznil, že očkování je poslední šancí na relativně klidné Vánoce bez zaplněných JIP. Babiš řekl, že se na zástupce vznikající vlády nemůže ohlížet, podotkl ale, že nová vláda to může změnit. Přímý přenos tiskové konference nnabízíme živě. Zástupci rodící se vlády v čele s Fialou 17. listopadu na Národní třídě ostře kritizovali neakceschopnost dosluhujícího kabinetu.
17.11.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2402 článků) , Vojtěch Adam (1729 článků) , Adam Vojtěch (1341 článků)

Babiš: Od pondělí vláda zavede bavorský model, bude uznávat jen očkování a prodělání covidu

 
Od pondělí bude v České republice zaveden takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu.
17.11.2021 14:10 |

podobné články

Bavorský model není jen neuznávání testů, zdůrazňují odborníci a doporučují testovat školáky

 
Bavorský model protiepidemických opatření není podle odborníků jen neuznávání negativních testů na covid-19.
18.11.2021 11:55 |

podobné články

„Mstí se, že očkování selhalo.“ Zpřísnění: Vrazi, řekl lékař

 
Není asi žádným překvapením, že bavorský model, který dosluhující vláda oznámila jako odpověď na rekordní čísla pozitivně testovaných, nevyhovuje imunologovi Jiřímu Šinkorovi. Nazývá ho apartheidem. Vláda podle něj nechce přiznat, že naslibovala u očkování něco, co nemůže splnit, a tak se mstí těm, kdo ho nepodstoupili. A bavorský model povede k nekontrolovanému šíření nemoci, tvrdí imunolog, což ale na druhou stranu prý povede k tomu, že promoření bude rychlé. Řekl též, že očkovaní, kteří uvěřili vládě a výrobcům vakcín a chovají se jako bezinfekční, jsou „vrazi“.
18.11.2021 08:05 |

podobné články

Důchodová novela se vrací do sněmovny, senátoři chtějí změny

 
Senát chce, aby tisícikorunový příplatek k měsíčnímu důchodu dostávali senioři, kteří čerpají důchod 25 a více let. Navrhli ve čtvrtek takto nahradit část vládní důchodové novely, která předpokládá, že o tisíc korun měsíčně navíc by dostávali penzisté starší 85 let. Předloha, která také zvyšuje pevnou část důchodů o procentní bod na deset procent průměrné mzdy, se vrací k posouzení do sněmovny.
19.07.2018 15:55 |

podobné články

Obavy z chřipky v době covidu: Může zabíjet a kde se očkovat? Nejdůležitější otázky a odpovědi

 
V říjnu se mohou zájemci očkovat proti chřipce u svého praktického lékaře. Ti upozorňují, že chřipka, stejně jako covid-19 může vést k hospitalizaci či úmrtí, ročně může jít až o 1500 lidí. Zejména senioři by se proto měli proti chřipce očkovat, mají to zdarma. Kvůli přísným protiepidemickým opatřením se loni chřipková epidemie v očekávaném termínu na přelomu roku prakticky neprojevila. Někteří odborníci očekávají, že epidemie udeří po loňském roce velmi silně, podle dalších zůstane opět slabší. Přinášíme vám základní fakta o chřipce, jejím přenosu, léčbě i očkování.
07.10.2021 05:15 |

podobné články

Zdravotníci, senioři, ostatní až v květnu. Strategie odhalila postup očkování v Česku

 
V Česku by mělo vzniknout 30 center pro očkování proti nemoci covid-19 a zhruba od května mají očkovat i praktičtí lékaři. Vyplývá to podle serveru Seznam Zprávy z druhé verze očkovací strategie vlády. Stát ji 23. prosince rozeslal krajům a nemocnicím, potvrdil serveru koordinátor vakcinační strategie Zdeněk Blahuta. Přednostně budou očkováni zdravotníci, hasiči, policisté či vojáci a také lidé z rizikových skupin při nákaze koronavirem jako senioři či chronicky nemocní. Širší veřejnost se bude moci nechat očkovat asi až od března.
26.12.2020 20:25 |

podobné články

Otevřít vše. Profesor Beran: Covid mělo až 5 milionů Čechů. Vakcína? Jinak

 
ROZHOVOR Kdo prodělal onemocnění covid-19, nemusí se nechávat očkovat, sdělil ParlamentnímListům.cz elitní český epidemiolog a vakcinolog, profesor Jiří Beran. Ten doporučuje rozvolnit současná plošná opatření a zaměřit se na seniory. ,,Když si představíte šíření viru v běžné populaci jako jízdu automobilů na dálnici, pak senioři jsou pěší, kteří chodí na krajnici a chtějí přejít na druhou stranu. To vede k mnoha úmrtím. Ano můžete zavřít celou dálnici, aby senioři v rizikových skupinách mohli přecházet, nebo jim zamezíte chodí po krajnici a rychle vybudujete provizorní most přes dálnici. Auta pak mohou jezdit a senioři se dostanou na druhou stranu,” popsal v rozhovoru.
24.11.2020 04:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (60 článků)

Jak žijí čeští senioři? Nespoléhají na stát, nepracují, chtějí cestovat

 
Čeští senioři odcházejí do důchodu zpravidla dříve, než je v Evropě zvykem. Navíc v řadě zemí EU senioři v důchodu pracují, zatímco Češi se věnují odpočinku a cestují. Není to ovšem tím, že by byli čeští senioři líní – často nemají zkrátka příležitost pracovat.
28.02.2016 21:20 |

podobné články

Doručit seniorům roušky do schránky, žádá jejich předák Pernes. Jsou odpovědní, ukáznění a stateční

 
ROZHOVOR „Čeští senioři jsou disciplinovaní, čeští senioři jsou odpovědní, čeští senioři jsou ukáznění, zkrátka čeští senioři jsou stateční. Je to úžasná populace,“ chválí Zdeněk Pernes starší generaci, která čelí novému koronaviru. Předseda Rady seniorů České republiky upozornil, že nastala doba tolerance, pomoci a odpovědnosti. Vítá veškerou dobrovolnickou iniciativu, která pomáhá důchodcům obstarávat nákupy a nejnutnější potřeby a doufá, že všichni dostanou roušku od státu zdarma poštou.
27.03.2020 09:10 |

podobné články

Mračková Vildumetzová (ANO): Karlovarský kraj na seniory zapomíná, radní nemluví pravdu

 
Nejpočetnější skupinou karlovarského kraje jsou senioři. Bývalo zvykem, že senioři na své aktivity dostávali z krajského rozpočtu půl milionu korun. Nové vedení kraje ale tyto peníze seškrtalo o dvě stě tisíc a ještě se tím chlubí.
10.05.2021 20:45 |

podobné články

Dobrovolně „pokusnými králíky“: Muži se nechají infikovat koronavirem, kvůli studii

 
Dva Britové Oscar Tarpey (21) a Jason Crowell (42) ze sebe dobrovolně nechají udělat „pokusné králíky“. Muži se přihlásili do projektu testování vakcíny proti koronaviru způsobující nemoc covid-19. Hlavním krokem programu ale je, že se naprosto zdraví muži nechají infikovat smrtícím virem, kterým se po celém světě nakazilo přes 8 milionů lidí a na 437 tisíc osob mu podlehlo. Britové svým odvážným krokem můžou zachránit miliony životů, riskují však, že přijdou o svůj vlastní, napsal list Daily Mail.
16.06.2020 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Jason Jason (27 článků) , Oscar Oscar (278 článků) , Jason Jason (22 článků) , Jason Jason (22 článků)

Česko může začít očkovat proti covidu 27. prosince, tvrdí Babiš

 
Česko začne očkovat proti koronaviru 27. prosince, pokud vakcíny dorazí už 26. prosince, řekl v neděli premiér Andrej Babiš (ANO). Sám se chce nechat očkovat, příští týden o tom rozhodne jeho lékař. Do konce prosince by mohla ČR dostat ještě jednu dodávku vakcín, a to 4870. V jednání je ještě dalších 19 500 dávek od firmy Pfizer, které by mohly být k dispozici ještě v prosinci.
20.12.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků)

Bavorský premiér Seehofer se Sobotkou zahájí výstavu o Karlu IV.

 
Bavorský premiér Horst Seehofer příští sobotu navštíví Česko. Setká se s předsedou české vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a společně zahájí česko-bavorskou výstavu s názvem Císař Karel IV. 1316-2016, která bude otevřena ve Valdštejnské jízdárně k 700. výročí narození tohoto panovníka. Uvedl to Sobotka na twitteru.
06.05.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)