Článek

Bátora odkazuje k předválečnému českému fašismu, varuje Halík

 
Na dotazy čtenářů Novinek odpovídal ve čtvrtek teolog Tomáš Halík. Filosof a katolický kněz odpovídal nejen na dotazy týkající se víry, ale věnoval se i aktuálním tématům, která plní titulní stránky novin. Halík mimo jiné zopakoval odmítavý postoj vůči Ladislavu Bátorovi, který působí ve vysoké pozici na ministerstvu školství.
23.08.2011 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (445 článků)
Podobné články

Bátora na školství? Jako pedofil v čele dívčí školy, ozval se kníže

 
Ladislav Bátora se hodí na ministerstvo školství jako pedofil do čela dívčí školy, vrátil úder ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Bátora ho ve středu ve svém facebookovém profilu označil za "chudáčka starého, co bezostyšně prská", ministři za TOP 09 následně odešli z vlády, dokud nezmizí buď Bátora nebo jeho zastánce a zaměstnavatel ministr školství Josef Dobeš.
20.08.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků)

Halík by za války podporoval Hitlera, řekl klausovec Bátora

 
Katolický kněz Tomáš Halík, který je dlouhodobým kritikem Václava Klause, se v rozsáhlém rozhovoru pro časopis Týden ostře pustil do Klause a jeho blízkých, jako jsou například Petr Hájek, Ladislav Bátora a Adam Bartoš. Ti mu však nezůstali nic dlužní.
21.03.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Tomáš Halík (445 článků) , Petr Adam (82 článků) , Petr Václav (749 článků)

Halík: Bátora a jeho D.O.S.T. znevažuje křesťanské hodnoty

 
Známý katolický kněz a filosof Tomáš Halík ostře zkritizoval působení kontroverzního úředníka Ladislava Bátory na ministerstvu školství. Podle něj se Bátora se svým sdružením D.O.S.T. podobá fašistickým uskupením druhé republiky a znevažuje hodnoty křesťanského konzervatismu. Informaci přinesl portál Týden.cz.
24.08.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (445 článků)

Madeleine Albrightová má strach z nástupu nového fašismu

 
Bývalá ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová ve své nové knize o fašismu varuje před Putinem a Orbánem. Podle ní každé období má svoji formu fašismu, a nejinak tomu je i v dnešní době. Znepokojujícím rysem pak je, že se fašistické tendence vkrádají do společnosti postupně a nepozorovaně. Dnes tento stav podle ní můžeme pozorovat v Maďarsku a Polsku.
08.04.2018 21:25 |

podobné články

Nerozhoupejte znovu zvon zrady. Tomáš Halík se obrátil na Brity, aby zůstali v EU

 
Teolog Tomáš Halík se otevřeným dopisem obrátil na obyvatele Velké Británie a vyzval je, aby v zítřejším referendu hlasovali pro setrvání své země v EU. Text dopisu Halík zveřejnil na svém webu Halik.cz.
22.06.2016 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (445 článků)

Marek Vašut: Halík žije v zajetí hříchu pýchy. Pavel Nový: Halík má pravdu, volit Zemana je provinění. A co Tomáš Sokol, Radim Uzel a jiní na slavného kněze-profesora?

 
Teolog a vysokoškolský pedagog Tomáš Halík dal najevo, že nehodlá v žádném případě volit za prezidenta Miloše Zemana. Podle jeho názoru by dokonce Zemanovi neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky. „Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země!“ pravil. A hned se mu dostalo „odměny“. „Pana profesora Halíka nazýváme podle návrhu jednoho kolegy doktorem Solfernem (viz Drdovy Hrátky s čertem). Jeho rady tedy považujeme za ďábelské!“ reagoval na to gynekolog Radim Uzel. „Pan Halík je už dlouhá léta v zajetí hříchu pýchy!“ míní herec Marek Vašut. Ovšem nejen ti dva ukázali Halíkovi, že i oni umějí mít pěkně nabroušený jazýček...
09.01.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Marek Vašut (107 článků) , Pavel Nový (399 článků) , Radim Uzel (96 článků) , Pavel Nový (285 článků) , Tomáš Halík (445 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Expert na islám: Halík spolupracoval s islámským imámem, který je obviněn z podpory terorismu. Radikální muslimové jsou mu velmi blízcí

 
ROZHOVOR „Shehadeh se v rámci svých aktivit účastnil jako představitel pražských muslimů takzvaného mezináboženského dialogu, kde byl muslimy prezentován jako znalec islámu, tehdy jim to ještě nevadilo. Tohoto mezináboženského dialogu se účastnil společně se Shehadehem i páter Halík. Již tehdy bylo veřejně známo, jaké protikřesťanské názory Shehadeh zastává, ale Halík proti tomu veřejně nikdy neprotestoval. Naopak se páter Halík veřejně zastal muslimských šiřitelů nenávisti,“ říká bývalý muslim, autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan.
01.02.2018 04:45 |

podobné články

Halík: Někdo mě může zavraždit, počítám s tím. Řekl i nejkratší cestu do nebe

 
Vysokoškolský pedagog a katolický kněz Tomáš Halík je známý jako člověk, který se nebojí říct nepopulární a menšinový názor. Jeho komentáře mnohdy vyvolávají tak bouřlivé reakce, že Halík vnitřně počítá s tím, že by kvůli nim mohl být zavražděn. Podle něj to souvisí s rolí proroka-kritika, kterou si sám vybral. Strach ale nemá, protože jak říká, je v božích rukách. Halík to řekl v rozhovoru pro Info.cz
06.06.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (445 článků)

Peklo po drátě: Konvičkovci jako nacisti, čtvrthodinka nenávisti, pan kardinál uráží muslimy, soptil z rozhlasu Tomáš Halík. A pak se hádal s mužem od Duky

 
Čeští katolíci jsou rozděleni v pohledu na uprchlíky i islám. Ráno tento předpoklad potvrdili v debatním duelu na Českém rozhlase kněží Tomáš Halík a Milan Badal. Zatímco Halík hovoří o vstřícnosti k muslimům, Badal varuje před násilnými tendencemi islámu.
10.08.2016 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (445 článků)

Média mě chtějí zničit, myslí si Bátora. Už neví, co mu Dobeš řekl

 
Jméno Ladislav Bátora se poslední týden přelévá z média do média. Vynořily se spekulace o tom, že by se měl stát náměstkem ministra školství, zprávy o premiérovi, který na to reaguje stylem "jen přes moji mrtvolu", i mnoho ohlasů zúčastněných i nezúčastněných politiků. A co Bátora sám? Už ani neví, co mu Josef Dobeš řekl.
01.03.2011 18:15 |

podobné články

Bátora od 1. dubna začne Dobešovi radit v ekonomice

 
Poradcem ministra školství Josefa Dobeše (VV) se od 1. dubna stane Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T. Právu to v úterý sdělil důvěryhodný zdroj blízký ministrovi s tím, že Bátora má Dobešovi radit v ekonomické oblasti.
16.03.2011 03:15 |

podobné články

O přesunu Cikánů jsem nemluvil, zlobí se Bátora a chce se soudit

 
Poradce ministra školství Ladislav Bátora podal trestní oznámení na Vlastu Bohdalovou. Poslankyně ČSSD o něm totiž napsala, že volá po „dobrovolném přesunu Cikánů do země zaslíbené“. Ladislav Bátora popírá, že by něco takového řekl.
05.05.2011 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Bohdalová (31 článků)

Bátora nesnáší intelektuály. Jak může být na školství, ptá se Gazdík

 
Ladislav Bátora vyvolal nový spor vlády, když napsal o ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, že je to starý chudáček, co jen bezostyšně prská. Ministři TOP 09 se za svého předsedu postavili a odešli z jednání. Požadují buď hlavu Bátory, nebo ministra školství Josefa Dobeše, který se svého úředníka pořád zastává. Podle šéfa poslanců TOP 09 Petra Gazdíka člověk jako Bátora na školství nepatří.
18.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (887 článků) , Petr Gazdík (876 článků)

Bátora se na novém postu bude zodpovídat kontroverzní šéfce úřadu

 
Ladislav Bátora, který posledních několik týdnů svými výroky popouzel část politické scény, se po svém přesunu v rámci ministerstva školství stane podřízeným Jany Machálkové. Ta působí v čele ministrova kabinetu a Bátora se stane jejím zástupcem. Machálková byla v minulosti kritizována za statisícové odměny a objevily se i spekulace, že za ni ministr Josef Dobeš (VV) napsal školní práci.
31.08.2011 13:00 |

podobné články

Konzervativec kolegovi Bátorovi: Jako Žid mu říkám, že udělal blbost

 
Politolog a konzervativní myslitel Alexander Tomský se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze Bátora. Podle něho není Ladislav Bátora v žádném případě neonacista a jedná se o hon na čarodějnice, na druhou stranu tím, že je „profláklý“, Bátora podle něho spíše Akci D.O.S.T. škodí.
04.09.2011 08:20 |

podobné články

Bátora tvrdí, nenapsal jsem: Kníže je zednář a Kalousek jeho lokaj

 
AKTUALIZOVÁNO Úředník Ladislav Bátora opět rozvířil dění okolo své osoby. Nařkl ministra zahraničí Karla Schwarzenberga ze zednářství a pravdoláskařství, jenž by se měl společně s lokajem Kalouskem poroučet na odpočinek. Bátora následně uvedl, že se mu někdo na facebookový profil naboural.
06.09.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků)

BÁTORA OPĚT URAZIL SCHWARZENBERGA! Někdo mi naboural Facebook, brání se úředník

 
Zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra školství Josefa Dobeše (VV) Ladislav Bátora opět nešetřil kritikou a navezl se do ministra zahraničí Karla Schwarzeneberga (TOP 09). Na svém facebookovém profilu ho v úterý Bátora označil za senilního a jeho zednářské tendence popsal jako cestu do pekel.
06.09.2011 11:35 |

podobné články

Bátora podal trestní oznámení. Kvůli Schwarzenbergovi

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz, facebookový profil i soukromý mail vicekancléře ministra školství Ladislava Bátory byl v poslední době několikrát napaden hackerem. Bátora kvůli tomu v úterý podal na neznámého pachatele trestní oznámení. Bátora se v něm vyjadřuje i o nedávno proběhlé vládní krizi, kdy TOP 09 tlačila na jeho odchod z ministerstva.
22.09.2011 17:30 |

podobné články

Vy novináři jste pro mě udělali také hodně, směje se Bátora

 
Nejproslulejší úředník Ladislav Bátora, který po půlroce ve funkcích v resortu školství a víření politických vod opouští státní služby, aby mohl hlásat své kontroverzní názory, v rozhovoru pro Právo nastínil své plány. Do zakládání nové strany se nehrne, ale nevylučuje spolupráci s prezidentem Václavem Klausem nebo šéfkou Suverenity Janou Bobošíkovou. A spoléhá i na výhody, které plynou z dosavadního zájmu novinářů, zavtipkoval si Bátora.
20.10.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)