Článek

Bátora má smůlu, šéfem Dobešova kabinetu se stane Krejza

 
Novým šéfem kabinetu ministra školství Josefa Dobeše (VV), za rok již pátým, se stane Martin Krejza (ODS), který dohlížel na ministerské Centrum pro přípravu státních maturit Cermat. Právu informaci potvrdil Dobeš.
10.10.2011 10:35 |

podobné články

Podobné články

Bátora se na novém postu bude zodpovídat kontroverzní šéfce úřadu

 
Ladislav Bátora, který posledních několik týdnů svými výroky popouzel část politické scény, se po svém přesunu v rámci ministerstva školství stane podřízeným Jany Machálkové. Ta působí v čele ministrova kabinetu a Bátora se stane jejím zástupcem. Machálková byla v minulosti kritizována za statisícové odměny a objevily se i spekulace, že za ni ministr Josef Dobeš (VV) napsal školní práci.
31.08.2011 13:00 |

podobné články

Bátora na školství? Jako pedofil v čele dívčí školy, ozval se kníže

 
Ladislav Bátora se hodí na ministerstvo školství jako pedofil do čela dívčí školy, vrátil úder ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Bátora ho ve středu ve svém facebookovém profilu označil za "chudáčka starého, co bezostyšně prská", ministři za TOP 09 následně odešli z vlády, dokud nezmizí buď Bátora nebo jeho zastánce a zaměstnavatel ministr školství Josef Dobeš.
20.08.2011 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3733 článků)

BÁTORA OPĚT URAZIL SCHWARZENBERGA! Někdo mi naboural Facebook, brání se úředník

 
Zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra školství Josefa Dobeše (VV) Ladislav Bátora opět nešetřil kritikou a navezl se do ministra zahraničí Karla Schwarzeneberga (TOP 09). Na svém facebookovém profilu ho v úterý Bátora označil za senilního a jeho zednářské tendence popsal jako cestu do pekel.
06.09.2011 11:35 |

podobné články

Bátora odešel z ministerstva školství s odstupným 250 tisíc

 
Kontroverzní úředník Ladislav Bátora po své rezignaci na funkci zástupce šéfa kabinetu ministra školství loni v říjnu zůstal zaměstnancem úřadu až do konce roku. Díky tomu, že jeho funkci pak vedení zrušilo, odešel z ministerstva s odstupným 250 tisíc korun. Ministr Josef Dobeš ani Bátora sám nechtěli věc nijak komentovat.
17.01.2012 06:50 |

podobné články

Bátora dostal na odchodnou z ministerstva školství čtvrt milionu korun

 
Kontroverzní úředník Ladislav Bátora po své rezignaci na funkci zástupce šéfa kabinetu ministra školství loni v říjnu zůstal zaměstnancem úřadu až do konce roku. Díky tomu, že jeho funkci pak vedení zrušilo, odešel z ministerstva s odstupným 250.000 korun, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. Ministr Josef Dobeš (VV) ani Bátora nechtěli deníku informaci o odstupném komentovat.
17.01.2012 09:00 |

podobné články

Bátora od 1. dubna začne Dobešovi radit v ekonomice

 
Poradcem ministra školství Josefa Dobeše (VV) se od 1. dubna stane Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T. Právu to v úterý sdělil důvěryhodný zdroj blízký ministrovi s tím, že Bátora má Dobešovi radit v ekonomické oblasti.
16.03.2011 03:15 |

podobné články

Šéfka Dobešova kabinetu: Jsem jako Bill Gates!

 
Tomu se říká nadstandardně dobrý vztah se šéfem. Ministr školství Josef Dobeš (46, VV) podle MF Dnes napsal za šéfku svého kabinetu Janu Machálkovou (30) seminární práci do školy. Práce totiž nese digitální stopu, na které je jako autor uveden Dobeš. Podle mnoha kritiků navíc Machálkové vzdělání nestačí na vedení kabinetu ministra školství. To ona sama ale důrazně odmítá. "Bill Gates také nemá vysokou školu," přirovnala se k jednomu z nejúspěšnějších lidí planety.
18.02.2011 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Bill Gates (113 článků) , Jan Dobeš (71 článků)

Ještě bude veselo. Peake chce, aby si Bátora dával pozor na ústa

 
Ministr školství Josef Dobeš nad případem s Ladislavem Bátorou mává rukou. Nikdo z vedení strany ho prý zatím nenutil, aby Bátoru z postu šéfa personálního odboru odvolal. Přesto se nad tímto problémem poradí v úterý předsednictvo strany. „Je to pseudokauza,“ řekl pak ministr školství ParlamentnímListům.cz k tomu, jak se na případ dívá on sám. Vicepremiérka a Dobešova stranická kolegyně Karolína Peake věc tak jednoduše nevidí. Bátora by měl podle ní vážit slova. O Bátorovi bude v úterý jednat vedení VV.
11.08.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1612 článků)

Lidi u nás burkiny prostě nechtějí, říká rázně český politik, který zakázal „muslimoplavky“. Co vás překvapí: Nesedí doma na zadku, jel se podívat...

 
ROZHOVOR Místostarosta Litoměřic Karel Krejza (ODS) na sebe nedávno upozornil v souvislosti s tzv. „burkinovou aférou“ na českých koupalištích. Do burkin oděná žena v akvaparku v Čestlicích u Prahy na sebe totiž přitáhla pozornost jednoho z návštěvníků, který ji vyfotil a umístil na facebook. Nato se na internetu a v českých médiích strhla lavina a oživila veřejnou diskusi na téma, zda mají burkiny na českých koupalištích a akvaparcích své místo. V této debatě se Krejza jednoznačně staví na stranu těch, kteří je v českých bazénech a koupalištích nechtějí.
25.07.2017 07:10 |

podobné články

Na neziskovky poslat tajné služby! Politik, který zakázal burkiny, bude s drtivou pravděpodobností zvolen poslancem. Víme, co chystá, „slunkům“ z něj bude zle

 
ROZHOVOR „Právo vyžadovat někam vstup je podřazené právu obyvatel kontrolovat a rozhodovat, kdo na území Evropy a našeho státu bude vstupovat. Není možné, aby každý měl právo vstoupit, kam se mu zlíbí,“ říká Karel Krejza, místostarosta Litoměřic, který se stal lídrem kandidátky ODS v Ústeckém kraji pro sněmovní volby. S ohledem na to, že i v minulých volbách, kdy ODS masivně ztrácela podporu, měla v tomto regionu svého poslance, má Krejza velkou šanci na zvolení. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil své názory a plány. V minulých dnech na sebe upozornil i tím, že na koupališti v Litoměřicích zakázal burkiny.
03.08.2017 11:40 |

podobné články

Poslanec ODS Krejza: Správně jsme si vybrali EU a NATO, patříme za Západ. Ale nevím, proč bychom se měli vyhraňovat proti Rusku

 
ROZHOVOR „Jestliže Jean-Claude Juncker odkrývá sochu Karla Marxe a netají se sympatiemi k němu, jde o nepřijatelnou věc. To ale neznamená, že budu vystupovat z Evropské unie,“ říká Karel Krejza, poslanec ODS a místostarosta Litoměřic. Podle jeho slov to spíše znamená potřebu se problému více věnovat. O objektivitě Andreje Babiše v přístupu k Evropské unii zapochyboval. Pokud si bude vybírat mezi prospěchem pro všechny obyvatele a prospěchem pro svoji firmu, vyhraje jeho firma. Objektivita se obtížně obhajuje, když mu tečou peníze z Bruselu.
14.05.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13527 článků)

Média mě chtějí zničit, myslí si Bátora. Už neví, co mu Dobeš řekl

 
Jméno Ladislav Bátora se poslední týden přelévá z média do média. Vynořily se spekulace o tom, že by se měl stát náměstkem ministra školství, zprávy o premiérovi, který na to reaguje stylem "jen přes moji mrtvolu", i mnoho ohlasů zúčastněných i nezúčastněných politiků. A co Bátora sám? Už ani neví, co mu Josef Dobeš řekl.
01.03.2011 18:15 |

podobné články

O přesunu Cikánů jsem nemluvil, zlobí se Bátora a chce se soudit

 
Poradce ministra školství Ladislav Bátora podal trestní oznámení na Vlastu Bohdalovou. Poslankyně ČSSD o něm totiž napsala, že volá po „dobrovolném přesunu Cikánů do země zaslíbené“. Ladislav Bátora popírá, že by něco takového řekl.
05.05.2011 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Bohdalová (31 článků)

Bátora nesnáší intelektuály. Jak může být na školství, ptá se Gazdík

 
Ladislav Bátora vyvolal nový spor vlády, když napsal o ministru zahraničí Karlu Schwarzenbergovi, že je to starý chudáček, co jen bezostyšně prská. Ministři TOP 09 se za svého předsedu postavili a odešli z jednání. Požadují buď hlavu Bátory, nebo ministra školství Josefa Dobeše, který se svého úředníka pořád zastává. Podle šéfa poslanců TOP 09 Petra Gazdíka člověk jako Bátora na školství nepatří.
18.08.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (887 článků) , Petr Gazdík (876 článků)

Konzervativec kolegovi Bátorovi: Jako Žid mu říkám, že udělal blbost

 
Politolog a konzervativní myslitel Alexander Tomský se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze Bátora. Podle něho není Ladislav Bátora v žádném případě neonacista a jedná se o hon na čarodějnice, na druhou stranu tím, že je „profláklý“, Bátora podle něho spíše Akci D.O.S.T. škodí.
04.09.2011 08:20 |

podobné články

Bátora tvrdí, nenapsal jsem: Kníže je zednář a Kalousek jeho lokaj

 
AKTUALIZOVÁNO Úředník Ladislav Bátora opět rozvířil dění okolo své osoby. Nařkl ministra zahraničí Karla Schwarzenberga ze zednářství a pravdoláskařství, jenž by se měl společně s lokajem Kalouskem poroučet na odpočinek. Bátora následně uvedl, že se mu někdo na facebookový profil naboural.
06.09.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3733 článků)

Bátora podal trestní oznámení. Kvůli Schwarzenbergovi

 
EXKLUZIVNĚ Jak informovaly ParlamentníListy.cz, facebookový profil i soukromý mail vicekancléře ministra školství Ladislava Bátory byl v poslední době několikrát napaden hackerem. Bátora kvůli tomu v úterý podal na neznámého pachatele trestní oznámení. Bátora se v něm vyjadřuje i o nedávno proběhlé vládní krizi, kdy TOP 09 tlačila na jeho odchod z ministerstva.
22.09.2011 17:30 |

podobné články

Vy novináři jste pro mě udělali také hodně, směje se Bátora

 
Nejproslulejší úředník Ladislav Bátora, který po půlroce ve funkcích v resortu školství a víření politických vod opouští státní služby, aby mohl hlásat své kontroverzní názory, v rozhovoru pro Právo nastínil své plány. Do zakládání nové strany se nehrne, ale nevylučuje spolupráci s prezidentem Václavem Klausem nebo šéfkou Suverenity Janou Bobošíkovou. A spoléhá i na výhody, které plynou z dosavadního zájmu novinářů, zavtipkoval si Bátora.
20.10.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9143 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Šmejd Kalousek, řekl Bátora a letí. V TOPce kvůli němu vylučovali

 
VÍME PRVNÍ Kauza Bátora vs. Schwarzenberg a Kalousek měla v TOP 09 ještě stranickou dohru. Začaly padat hlavy. Středočeská TOP 09 vyloučila tři členy kladenské TOP 09, kteří se v srpnu zastali Ladislava Bátory. Bátora navíc podle informací redakce nejspíš úlně opustí ministerstvo školství.
02.12.2011 13:30 |

podobné články