Článek

Basilejské náměstí na Žižkově: Promění se na klasickou křižovatku se semafory. A rekonstrukce Koněvovy se odloží?

 
Basilejské náměstí na křížení ulic Jana Želivského a Malešické v Praze 3 čeká v příštím roce proměna. Mělo by se změnit v klasickou čtyřramennou křižovatku řízenou semafory, která bude doplněná o veřejná prostranství, uvedl místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení). Úpravy podle něj na základě dohody s hlavním městem provede firma Central Group, která v blízkém areálu Nákladového nádraží Žižkov plánuje stavět byty. Mluvčí firmy Ondřej Šťastný to ČTK potvrdil.
03.06.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (23 článků)
Podobné články

Z Tachovského náměstí zmizely kontejnery na odpad. Kvůli opravě Koněvovy tam nemohou popeláři

 
Třídit odpad je třeba. Občas nicméně nastanou menší komplikace i v tomto praktickém a docela jednoduchém úkonu. Třeba když zmizí stanoviště tříděného odpadu – tak jako se to stalo na Žižkově na Tachovském náměstí z důvodu rekonstrukce Koněvovy ulice.
24.10.2020 19:15 |

podobné články

Lidem v Praze 7 se ulevilo: Na Strossmayerovo náměstí se vracejí semafory

 
Ve středu 8. června začala na Strossmayerově náměstí v Holešovicích znovu fungovat světelná signalizace. Od začátku měsíce na místě probíhal zkušební provoz, kdy se kvůli záměru zlepšit plynulost dopravy, semafory vypnuly. Změnu ale místní obyvatelé většinou nepřijali s nadšením, a tak radnice udělala kompromis. Signalizace bude nově fungovat přes všední dny a bude se vypínat večer vždy v 19 hodin. Semafory nepůjdou ani o víkendu.
08.06.2016 11:15 |

podobné články

Krušné ráno na Žižkově: Dopravu ve špičce zkomplikovaly práce na Jana Želivského, tvořily se kolony

 
Po kolapsu, který na Žižkově začátkem března způsobil začátek rekonstrukce Husitské ulice, se třetí městská část potýká s dalšími problémy. V pondělí totiž začalo frézování části ulice Jana Želivského v úseku od Jeseniovy po Basilejské náměstí ve směru k Olšanské ulici. Doprava je svedena do jediného jízdního pruhu, což v ranní špičce způsobilo mnoha řidičům potíže – jeden pruh totiž nápor stovek aut, které po důležité dopravní tepně ráno proudí, nestíhá. Kolony se tvořily ke Krejcárku a dále takřka přes celou Novovysočanskou.
30.10.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (23 článků)

Nebezpečnou křižovatku v Praze konečně řídí semafory. Radnici to trvalo 3 roky

 
V říjnu 2013 proběhla rekonstrukce ulic Jeremiášova a Poncarova. Společně s tím na ní byly umístěny semafory. Nepochopitelně ale nefungovaly celé tři roky. Koncem minulého týdne konečně začaly řídit dopravu. Od lidí si to však městská část pěkně schytala. „Tleskám Praze 13, že se jí za 3 roky konečně podařilo zapnout semafor! My jsme prostě město rekordů,“ vyjádřil se k situaci například rezident Martin na Facebooku.
03.07.2016 07:30 |

podobné články

„Zpovykaným Pražanům“ se opět rozkope Žižkov. Začíná oprava Koněvovy ulice

 
Před dvěma lety způsobil lavinu kritiky výrok tehdejší primátorky Adriany Krnáčové (ANO), když v souvislosti s dopravou v metropoli prohlásila, že jsou Pražané zpovykaní. Druhý den začala rekonstrukce Husitské ulice v Praze 3, které způsobila dopravní kolaps. Na první etapu oprav od soboty navazuje rekonstrukce Koněvovy ulice, jež by měla trvat až do konce roku 2021.
27.06.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (789 článků)

Na magistrále se objevily nové semafory, odsunou kolony na Nuselský most

 
Na pražské magistrále se v pátek objevily nové semafory. Od srpna budou zkušebně korigovat dopravu na jednom z hlavních tahů skrze město. Semafory se objevily ve směru do centra za Nuselským mostem. Magistrát zvažuje, že další by mohly vzniknout u křížení s Michelskou ulicí na Praze 4.
27.07.2012 14:45 |

podobné články

Semafory v Praze by měly být kompletně obnovené do roku 2022

 
Semafory v Praze by měly být kompletně obnoveny do roku 2022, všechny pak budou řízeny centrálně. Od roku 2007 bylo vyměněno 107 z celkem 640 zařízení, která jsou v současné době v provozu, další se stavěly už jako moderní. Nyní je výměna světlených zařízení přibližně v polovině, centrálně řízených jich je 329, uvedl ředitel Technické správy komunikací Praha (TSK) Ladislav Pivec. Nové semafory se spustí také s otevřením tunelového komplexu Blanka.
21.01.2015 12:31 |

podobné články

Petice proti přejmenování Koněvovy ulice v Praze 3

 
Petice místních obyvatel proti snahám o přejmenování Koněvovy ulice na pražském Žižkově. Petice je adresována vedení Městské části Praha 3 a Hlavního města Prahy.
08.09.2020 12:55 |

podobné články

Pardubický kraj: Nebezpečná odbočka na Doubravice dostane semafory

 
Z Doubravic se často nedá na hlavní silnici vedoucí ze Semtína do centra Pardubic odbočit. Tuto křižovatku hlavní silnice I/36 s vedlejší silnicí III/3239 proto budou nově řídit inteligentní semafory. Ty mají v tomto místě přispět k vyšší plynulosti provozu a především bezpečnosti. Stavba, kterou realizuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje, by měla být hotová do konce listopadu.
20.09.2017 21:35 |

podobné články

Další kolaps na Žižkově?! Část rušné Koněvovy ulice se až do října zcela uzavírá

 
V Praze na Žižkově se od pondělí do konce října v obou směrech uzavře průjezd rekonstruovanou Koněvovou ulicí v úseku mezi Rokycanovou a Prokopovou. Rekonstrukce ulice začala koncem června a potrvá do konce příštího roku. Místostarosta Prahy 3 Ondřej Rut (Zelení) řekl, že podle původních tvrzení Technické správy komunikací (TSK) měl být po celou dobu oprav zachován provoz ve směru do centra. Očekává dopravní potíže.
20.08.2020 14:25 |

podobné články

Chvíli zapnuto, chvíli vypnuto: Strossmayerovo náměstí bude zase „bez semaforů“

 
Experiment radnice Prahy 7, která z kraje června nechala kvůli lepší plynulosti dopravy vypnout semafory na Strossmayerově náměstí, se v sprnu bude opakovat. V červnu vedení městské části rozhodlo po týdnu vrátit vše do původního stavu a nechat semafory zapnuté, protože se změna místním příliš nezamlouvala. Obstojí vypnutí semaforů na Strossmayerově náměstí podruhé?
31.07.2016 08:45 |

podobné články

Vážná nehoda na Kobyliském náměstí: Srazila se sanitka s osobním autem, nefungují semafory

 
Na Kobyliském náměstí došlo v pondělí ráno k vážné dopravní nehodě. Vůz středočeských záchranářů se srazil s osobním autem a smetl semafory, které tak v současné době nefungují. Při nehodě se zranily dvě ženy, ty si převzali záchranáři.
12.03.2018 06:45 |

podobné články

Do opravované Koněvovy ulice se v pondělí vrátí auta. Ale jen ve směru do centra

 
Od letošního června probíhá oprava Koněvovy ulice, jedné z nejdůležitějších dopravních tepen Žižkova. Ta v srpnu dospěla do fáze, kdy musel být automobilový provoz zcela ukončen. Až konečně 1. listopadu se na ni znovu vrátí. Sice jen jednosměrný, a to ve směru do centra. Naopak z centra zůstává doprava zachovaná po objízdné trase.
29.10.2020 14:40 |

podobné články

Kultura na Malostranském náměstí „neklapla“, lidi odrazuje hluk. Jak místo promění rekonstrukce?

 
Rekonstrukce pražského Malostranského náměstí by mohla začít v příštím roce. Vedení města nyní jedná o drobných úpravách projektu. Náměstí bude rekonstruováno podle projektu architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského. V roce 2016 město na náměstí zrušilo parkoviště a pokoušelo se tam pořádat kulturní akce, ale bez většího zájmu veřejnosti.
11.11.2019 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hájek (45 článků) , Petr Václav (942 článků)

Praha zkouší nové semafory na přechodech. Odpočítávají čas

 
Praha zkouší nové semafory na přechodech pro chodce, které odpočítávají čas do změny signalizace. Fungují například mezi Karlovou ulicí a Karlovým mostem nebo na přechodu Sokolské ulice u náměstí I. P. Pavlova. Informoval o tom pražský magistrát.
01.08.2012 15:25 |

podobné články

Chodci, pozor na auta a tramvaje: V Praze 7 na zkoušku vypnuli semafory

 
Chodci v Praze 7 si od 1. června musejí dávat větší pozor na Strossmayerově náměstí. Městská část na místě totiž nechala vypnout semafory – zatím jen na zkoušku. Cílem změny je zajištění plynulejšího pohybu jak dopravních prostředků, tak pěších.
02.06.2016 16:10 |

podobné články

Drama na Koněvově: Pár se brutálně pohádal, muž pak balancoval na okenní římse

 
Ve čtvrtek odpoledne vyráželi pražští policisté na křižovatku Koněvovy a Domažlické, kde se ve výšce na okenní římse hotelu pohyboval cizinec. Hrůznému výjevu podle svědků předcházela velká hádka, u níž byl přítomný i malý chlapeček. K neštěstí nedošlo, neboť poraněného muže zvládli sundat policisté.
20.08.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (189 článků)

Na obřím havířovském rondelu přibudou semafory

 
V Havířově vyrůstá kruhová křižovatka, která u nás nemá obdoby. Největší kruhový objezd v Moravskoslezském kraji doplní semafory.
11.07.2010 22:20 |

podobné články

Praha chce zrušit semafory na Barrandovském mostě. Čeká plynulejší provoz

 
Po otevření jižní části Pražského okruhu chce vedení Prahy zrušit semafory na Barrandovském mostě, aby byl provoz plynulejší. Ve zkušebním provozu zhasne světelná signalizace o úterní půlnoci, potvrdil Mediafaxu zdroj z vedení pražské ODS.
21.09.2010 16:55 |

podobné články