Článek

Barytonista Vladimír Chmelo: Je nutné být maximálně připravený

 
Malé italské město Alessandria leží asi hodinu vlakem od Janova. Je v něm divadlo Teatro Parvum. Žádné orchestřiště. Pouze klavír na jevišti, v hledišti židle, v předsálí vernisáž obrazů tamní umělkyně s motivem řecké pěvkyně Marie Callasové. Vstupné je dobrovolné, diváci přicházejí, dosedají na židle, herci začínají tančit z parteru na podium. Soubor je mezinárodní.
07.07.2020 08:45 |

podobné články

Podobné články

Barytonista Ivan Kusnjer: Baví mě vytvářet něco nového a objevovat zapomenuté

 
Barytonista Ivan Kusnjer slaví ve čtvrtek šedesátku a vydal nové album Czech Opera Rarities. "Ve svém oboru jsem si zazpíval skoro vše, s výjimkou Nabucca všechny stěžejní postavy Verdiho včetně Falstaffa. Ale těším se na to, co mě ještě potká. Pořád je co objevovat," řekl v rozhovoru pro Právo Kusnjer.
10.11.2011 11:00 |

podobné články

Ruský barytonista nevystoupí v Bayreuthu kvůli vytetované svastice

 
Ruský barytonista Jevgenij Nikitin odřekl v sobotu účast na operním festivalu v bavorském Bayreuthu kvůli aféře s vytetovaným hákovým křížem. Německá televize tento týden přinesla snímky Nikitina hrajícího na bubny. Záběr ukázal, že Nikitin, který má potetované i celé ruce, má na hrudi tetování, které jen částečně překrývá vytetovanou svastiku.
22.07.2012 17:10 |

podobné články

Barytonista Pavol Kubáň o roli Dona Giovanniho: Netoužím hrát prvoplánového svůdce

 
„Opera oper“, jak je často nazýván Mozartův Don Giovanni, se v nové inscenaci vrací na scénu pražského Stavovského divadla, kde měla v říjnu 1787 světovou premiéru pod taktovkou skladatele. Se souborem Opery Národního divadla ji nastudoval německý dirigent Karsten Januschke a švédsko-norský režisér Alexander Mork-Eidem. Premiéru ze Stavovského divadla bez diváků bude přenášet Česká televize na programu ČT art v sobotu 24. dubna od 20 hodin. V titulní roli proslulého svůdce žen debutuje slovenský barytonista Pavol Kubáň.
23.04.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (341 článků) , Don Alexander (1 článek) , Alexander Alexander (76 článků) , Alexander Alexander (110 článků) , Don Don (23 článků)

Na denní přírůstky pozitivních nad 10 tisíc nebyl systém připravený, přiznal Šnajdárek

 
Systém nebyl připravený na denní nárůsty nakažených nad 10 tisíc, přiznal v Interview ČT24 plk. Petr Šnajdárek, vedoucí tvůrce tzv. chytré karantény. Podle jeho slov byly hygienické stanice schopny trasovat kontakty maximálně kolem pěti, šesti tisíc pozitivně testovaných lidí za den. Dohledávání kontaktů má již být úspěšné.
27.11.2020 19:40 |

podobné články

Ministr Havlíček: Zásobníky zemního plynu jsou připraveny na zimu

 
Tuzemské zásobníky zemního plynu jsou nyní naplněny z 93 až 95 procent a připraveny na zimu. A to i přesto, že z nich kvůli chladnějšímu počasí bylo nutné čerpat již během září. Novinářům to na dnešním setkání se zástupci skupiny innogy u kavernového zásobníku v Hájích na Příbramsku řekl ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
02.10.2017 14:10 |

podobné články

Plácido Domingo očaroval Berlín

 
Publikum Berlínské státní opery uchystalo triumfální přijetí opernímu pěvci Plácidu Domingovi, světoznámému tenoristovi, který tam v sobotu debutoval jako barytonista v opeře Giuseppe Verdiho Simon Boccanegra. Dirigoval ji Daniel Barenboim.
26.10.2009 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Giuseppe Verdi (18 článků) , Plácido Domingo (24 článků)

Dvořákova Praha s Hvorostovským

 
Třetí ročník hudebního festivalu Dvořákova Praha poprvé představil program a účinkující hvězdy a určitě nezklamal očekávání. Mezi 20. 8. a 4. 9. uvede 16 koncertů, na které již zahájil předprodej. Hlavní hvězdou ročníku bude ruský barytonista Dmitrij Hvorostovskij, dá le portugalská klavíristka Marie Joao Piresová, Polák Piotr Anderszewski, skotská houslistka Nicola Benedetti a argentinská cellistka Sol Gabettaová.
26.03.2010 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Nicola Benedetti (2 články)

Na Pražském jaru vystoupil Matthias Goerne a Giora Feidman

 
Dvě osobnosti současné hudby byly trumfy posledních koncertů festivalu Pražské jaro. S Bavorským rozhlasovým orchestrem zpíval německý barytonista Matthias Goerne, se Státní filharmonií Košice hrál izraelský klarinetista Giora Feidman.
27.05.2010 10:10 |

podobné články

Festival Dvořákova Praha představil další zahraniční interprety

 
O druhém festivalovém víkendu Dvořákovy Prahy se v Rudolfinu představili britský dirigent Sir John Eliot Gardiner a ruský barytonista Dmitrij Hvorostovsky, v Českém muzeu hudby pak francouzské Quator Ebéne.
30.08.2010 09:50 |

podobné články

Zemřel dlouholetý sólista opery Národního divadla Václav Zítek

 
Ve věku 79 let v úterý zemřel dlouholetý sólista opery Národního divadla (ND), držitel Ceny Thálie za celoživotní dílo, barytonista Václav Zítek. V ND působil 25 let, informoval mluvčí opery ND Juraj Gerbery.
20.12.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Zítek (3 články)

Zemřel Václav Zítek, dlouholetý sólista opery Národního divadla

 
Ve věku 79 let dnes zemřel dlouholetý sólista opery Národního divadla (ND), držitel Ceny Thálie za celoživotní dílo, barytonista Václav Zítek. V ND působil 25 let.
20.12.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Zítek (3 články)

Barytonista Dmitrij Hvorostovsky: Sním o roli Jaga ve Verdiho Otellovi

 
Světovou operní a písňovou hvězdu Dmitrije Hvorostovského známe ze tří vystoupení v Praze. V pátek večer zavítá poprvé i do Českého Krumlova, kde za doprovodu rozhlasových symfoniků zazpívá v Pivovarské zahradě árie z oper Verdiho, Wagnera, Čajkovského a dalších.
20.07.2012 12:30 |

podobné články

Romantická píseň zněla Rudolfinem

 
Německý barytonista Matthias Goerne je jedním z nejuznávanějších interpretů písní, zvláště Schuberta a Brahmse, jimž patřil i jeho pondělní recitál na Pražském jaru.
29.05.2013 11:25 |

podobné články

Pražská komorní filharmonie zahajuje sezónu

 
Soubor PKF - Prague Philharmonia zahajuje ve středu koncertem v Dvořákově síni v Rudolfinu. Uvede díla Gustava Mahlera, Bohuslava Martinů a Pavla Vranického. Jeho hosty budou Pražský filharmonický sbor a norský barytonista Audun Iversen.
02.10.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Martinů (45 článků) , Gustav Mahler (21 článků)

Sherrill Milnes jako režisér Dona Giovanniho

 
Slavný americký operní barytonista Sherrill Milnes se v Praze představí jako debutující režisér inscenace Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle, kde měla „opera oper“ v říjnu 1787 svou světovou premiéru pod skladatelovou taktovkou.
29.06.2015 11:15 |

podobné články

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 25 let

 
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov oslaví v roce 2016 čtvrtstoletí své existence. Díky objevné dramaturgii i účasti světově proslulých interpretů si vydobyl přední místo mezi festivaly klasické hudby a stal se i trvalou součástí evropského hudebního kalendáře. Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. tenoristé Jonas Kaufmann či José Cura, barytonista Dmitri Hvorostovsky, sopranistka Renée Fleming, mezzosopranistka Elina Garanča, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo.
07.04.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dmitri Hvorostovsky (2 články) , Plácido Domingo (24 článků) , José Cura (6 článků)

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov slaví 25 let

 
Mezinárodní hudební festival Český Krumlov oslaví v roce 2016 čtvrtstoletí své existence. Díky objevné dramaturgii i účasti světově proslulých interpretů si vydobyl přední místo mezi festivaly klasické hudby a stal se i trvalou součástí evropského hudebního kalendáře. Za vše hovoří jména umělců, jejichž účinkování je s festivalem spojeno: např. sopranistka Renée Fleming, mezzosopranistka Elina Garanča, tenoristé Jonas Kaufmann či José Cura, barytonista Dmitri Hvorostovsky, a zejména legenda operního světa Plácido Domingo.
18.05.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Dmitri Hvorostovsky (2 články) , Plácido Domingo (24 článků) , José Cura (6 článků)

Dvě Ceny Thálie putují do Národního divadla moravskoslezského

 
Cenu Thálie 2016 získala sopranistka Lenka Pavlovič za roli Hortensie v operetě Ples v opeře a rakouský barytonista Thomas Weinhappel za titulní roli v opeře Hamlet. Ceny Herecké asociace za mimořádné jevištní výkony se předávaly v Národním divadle, ceremoniálem provázeli Taťjana Medvecká a Jan Cina.
26.03.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Taťjana Medvecká (70 článků) , Jan Cina (151 článků)

Barytonista Jiří Rajniš: Nebát se a brát umění s láskou

 
Ačkoli mu ještě nebylo třicet, má za sebou školení i angažmá v zahraničí. Z pražské HAMU odešel studovat zpěv k Vladimiru Chernovovi na The Ucla Herb Alpert School of Music v Los Angeles, velmi mladý získal angažmá v Landestheater v německém Coburgu a poté v Semperově opeře v Drážďanech. V roce 2013 byl nejmladším českým Donem Giovannim na festivalu v německém Bamberku. Přesto se stále víc vrací i domů, hostuje v Opeře Národního divadla v Praze i na dalších českých scénách.
20.05.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Herb Alpert (1 článek) , Don Don (23 článků)