Článek

Barunka (3) se narodila s vzácnou slepotou: Do očička jí vpíchnou chybějící gen

 
Leberova vrozená slepota je degenerativní onemocnění sítnice oka charakterizované závažnou poruchou zraku a nekontrolovatelnými trhanými pohyby očí. Takovým onemocněním trpí Barunka (3) z Teplic, která brzy podstoupí genovou terapii.
14.10.2021 12:15 |

podobné články

Podobné články

„Žije! Žije! Žije!“ Barunka se narodila předčasně, maminka si libuje: Nádherný pocit

 
Barunka se narodila Lence Matouškové po náročném těhotenství. „Největší zlom bylo, když jsem začala krvácet koncem prvního trimestru a to krvácení trvalo až do doby, než jsem porodila,“ vzpomíná dnes už šťastná maminka krásné holčičky.
16.11.2018 05:50 |

podobné články

Nemocná Barunka toužila jet do Disneylandu, splnilo jí to Rádio Impuls

 
Rádio Impuls pokračuje v plnění přání svých posluchačů. Pětiletá Barunka, která trpí rakovinou, se chtěla podívat do Disneylandu. A byl to pro ni i její maminku nádherný zážitek. Další články k tématu: Impuls splnil malé vozíčkářce sen: dostala dres od Plekance Rádio Impuls pomůže vozíčkáři, který reprezentuje Česko ve florbale Dejdar pomohl muži, který doplatil na svůj smysl pro spravedlnost Splněné přání: potkal Václava Moravce a přítelkyni pak požádal o ruku
14.07.2012 12:55 |

podobné články

Zanedbaná Barunka měla být svačinou pro hada. Najde hluchá fenka po léčbě konečně lásku?

 
Jako hromádka neštěstí působí kříženka pražského krysaříka Barunka (asi 9), která měla být původně svačinou pro hada. Zachránil ji spolek Pes nejvěrnější přítel, který jí i její dceru přijal do své péče. Nyní se jí pokouší dát dohromady jak po zdravotní, tak i po psychické stránce.
03.09.2020 05:30 |

podobné články

Barunka dostala jméno od lékaře, který ji překotně odrodil: Po pěti letech přišla fotka

 
V roce 2016 to bylo velké drama. Trojice jihomoravských záchranářů jela do brněnských Jehnic, kde nastávající mamince začaly předčasně porodní bolesti. Na převoz do porodnice už nebyl čas. Začali proto rodit sami a na svět přišla Barunka. Její rodina nyní záchranářům poslala fotku, jak jejich dcera vyrostla.
14.04.2021 15:40 |

podobné články

Skupina Gen 2000 vydala Blues posledního pražského upíra

 
Skupina Gen fungovala na počátku osmdesátých let. V roce 2000 ji její členové začali oživovat a na scénu se vrátila pod rozšířeným jménem Gen 2000. Se zpěvákem Jindrou Vobořilem jsme se bavili o kapele i o jeho dalších hudeních zkušenostech.
21.05.2009 10:05 |

podobné články

Bobt - gen, který kastruje rostliny

 
Tým českých, amerických a německých vědců našel gen, který zřejmě brání tvorbě pylu u luční byliny silenky obecné. Objev podle nich pomůže objasnit evoluci pohlavnosti u rostlin. Gen, kterému dali jméno "bobt", bude využitelný také v zemědělství, protože při šlechtění osiva se často využívají geny se stejnou funkcí, uvedl dnes tiskový odbor Akademie věd.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Vědci objevili nový gen, který slibuje pokrok při léčbě rakoviny vaječníků

 
Vědci z Velké Británie objevili u myší gen, který – pokud je poškozen - potenciálně zvyšuje riziko vzniku rakoviny vaječníků. Pokud by gen fungoval podobně i u lidí, bylo by podle vědců v budoucnu možné provádět u žen nová vyšetření. Na svých stránkách o tom informovala BBC.
05.09.2013 13:10 |

podobné články

ČT: Nový GEN začne portrétem Hany Zagorové. Další díly točí David Černý či Jiří Mádl

 
Nejrozsáhlejší dokumentární projekt České televize GEN – Galerie elity národa – se vrací. Od 15. ledna nabídne Česká televize v hlavním vysílacím čase, každou neděli od 20.00, na ČT1 portréty významných českých osobností očima předních českých režisérů, ale i režijních debutantů. Nová řada GENu odstartuje portrétem zpěvačky Hany Zagorové, který vznikl v režii autora projektu GEN Fera Feniče.
11.01.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (543 článků) , Hana Zagorová (600 článků) , David Černý (298 článků) , Jiří Černý (191 článků) , Jiří Černý (191 článků)

Vozíčkářka Petra (47) popsala boj s vzácnou nemocí: Narodila se s křehkými kostmi, neudrží váhu těla

 
Petra Dvořáková (47) je odkázaná na invalidní vozík od narození, narodila se totiž s vzácnou nemocí, kvůli níž jsou její kosti velice křehké. Přes svůj nelehký osud je ale velká bojovnice a snaží se co nejvíce začlenit do společnosti - pracuje jako účetní a je i vášnivou cestovatelkou. Její přátelé pro ni založili sbírku a snaží se získat peníze na auto.
11.02.2021 07:00 |

podobné články

Nelinka (7) zarůstá kůží, hrozí jí kolaps a tělo jí funguje jako „papiňák“

 
Když se Anetě (32) narodila císařským řezem dcera Nela (7), viděla ji sotva pár vteřin. Pak holčičku odvezli na jednotku intenzivní péče do Motola a rodiče mohli za dítětem až o pár dní později. Nelinka ležela na ohřevném lůžku a bylo zjevné, že má něco s kůží, navíc měla očička plná hnisu. Ten den jim lékaři sdělili, že jejich dítě má ichtyózu. Bylo to před sedmi lety a v té době ještě netušili, co tato vzácná a velmi zákeřná nemoc obnáší.
22.05.2018 05:30 |

podobné články

Chlapec se narodil s vzácnou anomálií. V hlavě má díru hlubokou 10 centimetrů

 
Šestiletý Pheaktra Pov z Kambodže se narodil se vzácnou vrozenou vadou, kvůli které má uprostřed hlavy obrovskou díru o velikosti lidské ruky. Lékaři jsou bezradní. Nikdo neví, co tuhle vzácnou anomálii mohlo způsobit.
14.03.2017 21:15 |

podobné články

Dětská malířka Barunka (12): Narodila se zdravá, nemoc jí ukradla tělo! Její příběh vám může změnit život

 
Je to Xena v dětském vydání. Barunce je 12 let a trpí neuropatií – nemocí, při které jí ochabuje celé tělo. Je upoutaná na vozík a téměř se vším jí musí pomáhat ostatní. Ona se však nevzdává a rve se se životem, co to jde! Má hodně plánů do budoucna, sny, které chce uskutečnit. Jestli si někdy zoufáte, že váš život za nic nestojí, její příběh vás nakopne víc než dloubák Tondy Panenky.
17.09.2014 13:05 |

podobné články

Vědci objevili gen, který může za krátké nohy u jezevčíků

 
Jeden nadbytečný gen způsobuje, že jezevčíci, baseti a jim podobní psi mají tak krátké nohy. Podle vědců může objev tohoto genu pomoci i při vysvětlení nanismu u lidí. Zdá se, že většina psů má jen jednu kopii genu, který spolupracuje na růstu. Skoro dvacet plemen krátkonohých psů má ale ještě druhou, mírně pozměněnou variantu genu zvaného FGF 4. A právě ten asi ovlivňuje délku jejich končetin.
21.07.2009 10:30 |

podobné články

Vědci objevili "gen opilosti"

 
Vědci objevili gen, který určuje, jak rychle nám alkohol stoupne do hlavy.
22.10.2010 08:45 |

podobné články

Vědci objevili zázračný gen mládí

 
Kosmetický průmysl zažívá velkou revoluci. Vědcům z laboratoří Avon Cosmetics se podařilo objevit gen mládí. Dejte sbohem vráskám a ochablé pleti.
20.09.2011 09:20 |

podobné články

Rakovina jim vzala matku a ony zdědily zabijácký gen! Tři sestry obětovaly prsa i dělohy!

 
Jejich matka podlehla rakovině prsu v pouhých 32 letech. Pak jim doktor řekl, že všechny zdědily zabijácký gen BRCA1, kvůli kterému mohou dopadnout stejně. Dvě sestry z britského města Nuneaton si proto nechaly odstranit prsa i dělohy, tu nejmladší druhý zákrok ještě čeká. Svorně doufají, že je tato oběť před nemocí ochrání!
02.02.2012 12:16 |

podobné články

Vědci ze slin a moči poznají, kdy zemřeme! Gen objevili omylem

 
Američtí výzkumníci zkoumali geny kvůli Parkinsonově a Alzheimerově chorobě, místo toho našli gen, který ovládá naše biologické hodiny a dá se podle něj určit, kdy zemřeme. Ten se dá zjistit odběrem slin a prozkoumáním DNA.
20.11.2012 06:40 |

podobné články

Peake: Souhlas s nominací gen. Picka jsem Nečasovi nedala

 
Karolína Peake jednala s Petrem Nečasem. Oznámil jí svůj záměr jmenovat ministrem obrany gen. Vlastimila Picka.
18.03.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9372 článků) , Karolína Peake (1615 článků) , Vlastimil Picek (276 článků)

MV: Ministr vnitra informoval brig. gen. Martina Červíčka o výsledku rozkladu

 
Senát poradní komise ministra vnitra doporučil zamítnout rozklad brig. gen. Martina Červíčka ve věcech služebního poměru
11.03.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (383 článků)