Článek

Bartoš: Myslím na naše vojáky, kteří do Česka přivezou Afghánce a jejich rodiny

 
Pirát Ivan Bartoš na twitteru rozebral Afghánistán. Nikdo podle něj nečekal, že vláda podporovaná západem vydrží pod náporem tálibů tak krátce. Máme podle něj morální povinnost pomoci Afgháncům. „Myslím na naše vojáky, kteří do Česka přivezou Afghánce a jejich rodiny,“ říká mimo jiné pirátský předák.
16.08.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)
Podobné články

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (327 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Policie v Praze zadržela tři Afghánce, kamionem chtěli do Německa

 
Pražští policisté dnes časně ráno na základě svědectví řidičů projíždějících po Pražském okruhu zadrželi tři cizince, které převážel kamion jedoucí ve směru na ústeckou dálnici D8. Šlo o Afghánce, kteří se v návěsu kamionu se srbskou registrační značkou ukryli bez vědomí řidiče. Jejich cílem bylo dostat se do Německa, kde chtěli požádat o azyl. Policie zahájila řízení jejich správního vyhoštění, uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Zprávu převzala ČTK.
18.01.2019 19:50 |

podobné články

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (841 článků)

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (37 článků) , Ivana Bartošová (45 článků) , David Daniel (14 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (4 články) , Daniel Daniel (734 článků) , David David (1174 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , David David (879 článků) , Daniel Daniel (408 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , David Daniel (4 články)

Ivan David: Uršula von der Leyenová pozvala Afghánce do Evropy

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v sobotu vyzvala všechny členské státy EU, aby přijaly Afghánce, kteří potřebují ochranu.
23.08.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků) , David David (1174 článků) , David David (879 článků)

Spojené státy v reakci na útok na české vojáky omezily osobní kontakty s afghánskými vojenskými činiteli

 
Americká armáda v reakci na pondělní útok na české vojáky v Afghánistánu omezila osobní kontakty mezi americkými vojáky a členy afghánských bezpečnostních složek. Informoval o tom americký list The Washington Post. Spojené státy mimo jiné dočasně stáhly svoje vojáky z afghánských bezpečnostních zařízení.
25.10.2018 18:20 |

podobné články

Policie obvinila čtyři vojáky z podílu na smrti Afghánce, který zastřelil českého psovoda

 
Vojenská policie obvinila čtyři vojáky z podílu na smrti afghánského bojovníka Vahidulláha Chána, který zastřelil v roce 2018 českého psovoda Tomáše Procházku. Napsal to týdeník Respekt. Podle něj jsou stíhanými příslušníci elitní armádní 601. skupiny speciálních sil z Prostějova.
20.06.2021 20:45 |

podobné články

Skauti přivezou ČD railjetem do Česka Betlémské světlo

 
Každoroční cesta Betlémského světla z Vídně do Brna se uskuteční tuto sobotu 16. prosince. Symbol Vánoc přivezou členové Junáku vlakem railjet 370 Joseph Haydn. V neděli 17. prosince pak budou skauti světlo rozvážet za pomoci Českých drah do všech koutů republiky.
15.12.2017 19:55 |

podobné články

Chovanec se jasně vyjádřil ke kauze Afghánce, který chtěl údajně znásilnit sestřičku

 
Ministerstvo vnitra vedené Milanem Chovancem (ČSSD) vydalo důležité prohlášení v kauze Afghánce, který údajně znásilnil zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce. Server ParlamentníListy.cz dnes přinesl informaci, že cizinec, jenž má údajné znásilnění na svědomí, může teoreticky zůstat v Česku natrvalo.
08.11.2016 20:10 |

podobné články

Afghánce (19) obžalovali ze sexuálního napadení sestry na Bulovce. Jeho rodina už dostala byt

 
Případ, který loni v říjnu šokoval Česko, míří k soudu. Policie již obvinila devatenáctiletého Afghánce ze sexuálního útoku na zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce.
23.02.2017 10:45 |

podobné články

Napadení zdravotní sestry v nemocnici: Afghánce obžalovali ze znásilnění!

 
Případ, který loni v říjnu šokoval Česko, míří před soud. Afghánce (19) obžalovali ze znásilnění zdravotní sestry v pražské Nemocnici Na Bulovce.
24.02.2017 08:20 |

podobné články

„Židovské sv*ně,“ zaútočili Němci na podnik. A Afghánce zatkli kvůli vraždě mladíka (†22)

 
V Německu to vře. Německá policie řeší dva incidenty, které mohou být rozbuškou k dalším protestům i nepokojům. V Chemnitzu totiž došlo na útok na židovskou košer restauraci, kdy měli maskovaní útočníci křičet „Vypadni z Německa, ty židovská svině“. Vedle toho policie šetří vraždu dalšího mladého Němce (†22), tentokrát z Köthenu na východě Německa. Policie po něm zatkla dva Afghánce.
09.09.2018 18:20 |

podobné články

Afghánce během zimy čeká peklo. Většina z nich bude hladovět, někteří zvažují prodej dětí

 
Nastávající zima pro mnohé Afghánce nebude vůbec lehká, spousta lidí je závislá na potravinových balíčcích a může se stát, že v dalším období je postihne hlad. Podzim už dávno ztratil nádech léta, počasí se zhoršuje a teploty klesají. Mezi lidmi se šíří strach, že nebudou mít co jíst, uvedla stanice BBC.
05.12.2021 17:05 |

podobné články

Při Elektrovandru v Jihomoravském kraji přivezou ekologii koňská spřežení

 
Po vsích a městečkách v Jihomoravském kraji vyrazí v úterý 20., středu 21. a čtvrtek 22. září koňská spřežení, která jejich obyvatelům přivezou ekologický projekt Elektrovandr. Kolektivní systém ELEKTROWIN pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ve spolupráci s Jihomoravským krajem chce jeho prostřednictvím upozornit na rostoucí význam tohoto zdroje surovin.
19.09.2016 15:05 |

podobné články

Klaus ml.: Není zájmem Česka pomáhat mocnostem eskalovat konflikty! Pokud posíláme naše vojáky na smrt, tak...

 
Václav Klaus mladší poskytl rozhovor serveru Armádní noviny. Dle Klause není zájmem České republiky pomáhat eskalaci konfliktu světových mocností. „České jednotky a čeští vojáci patří ke špičce na těchto misích a dělají tam svou práci skvěle. Pokud posíláme naše vojáky případně padnout – musíme si být jisti, že tam hájí ‚naše ženy a děti‘, že taková mise má smysl a je ve prospěch našich národních zájmů. Armáda nemá být expediční vojsko, ani nemáme pomáhat revidovat postkoloniální uspořádání světa vojenskými prostředky,“ myslí si poslanec.
08.07.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10667 článků)

Anti-Flag na podzim přivezou do Prahy tři hardcorové kapely

 
Americká skupina Anti Flag, hrající politický punk, v neděli 25. října vystoupí v pražském klubu Roxy v rámci svého Eastpak Antidotě Tour. Představí na něm písně z právě vycházejícího devátého alba The People Or The Gun. S sebou přivezou další tři kapely.
09.06.2009 13:20 |

podobné články

České dráhy: Betlémské světlo tuto neděli dorazí do Brna, skauti ho přivezou vlakem EC Metropolitan

 
Třetí adventní neděli 12. prosince přivezou členové Junáku do Brna Betlémské světlo, novodobý symbol Vánoc.
12.12.2021 07:40 |

podobné články

Šéf Pirátů Bartoš je marod a zalehnul: Naordinoval si bylinný čaj, kapky na kašel a klid

 
Na sněmu TOP 09 vystoupili kromě členů strany ve formě zdravice i předsedové partnerských koaličních stran. Předseda ODS Petr Fiala vyzval TOP 09, aby spolupráce obou stran s KDU-ČSL v rámci koalice Spolu pokračovala i příští rok v obecních a senátních volbách. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to podpořila. Zájem o užší spolupráci s TOP 09 projevil také předseda STAN Vít Rakušan, kteří ve sněmovních volbách kandidovali v koalici s Piráty. Za ty zdravici pronesla 1. místopředsedkyně strany Olga Richterová, neboť jejich stranický šéf Ivan Bartoš je nemocný. Detaily o svém stavu Bartoš prozradil pro Blesk Zprávy.
20.11.2021 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2859 článků) , Vít Rakušan (327 článků) , Markéta Richterová (26 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Pirát Bartoš jako kandidát na premiéra: Šil do Babiše za sliby a chce 25 procent hlasů voličů

 
Ivan Bartoš dál povede Piráty jako jejich lídr i do voleb do Sněmovny v roce 2021. Je tak i kandidátem na premiéra. Rozhodli o tom Piráti v jejich vnitrostranickém on-line referendu. Bartoš ve středu ve Sněmovně za důvěru členské základny děkoval, navezl se do Andreje Babiše (ANO) a jeho slibů a nezakrýval touhu dosáhnout na vládní angažmá.
01.12.2020 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)