Článek

Bartoš a Babiš k Afghánistánu

 
Předseda STAN Vít Rakušan udeřil na vládu Andreje Babiše (ANO) za to, jak se chová k Afgháncům, kteří pomáhali v Afghánistánu českým vojákům a diplomatům. Jeho kolega z koalice a předseda Pirátů Ivan Bartoš byl zdrženlivější. Prohlásil, že takovýto úkol nelze politizovat a je třeba myslet jen na to, aby se podařilo zachránit co nejvíc životů.
16.08.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Vít Rakušan (327 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)
Podobné články

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (37 článků) , Ivana Bartošová (45 článků) , David Daniel (14 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (4 články) , Daniel Daniel (734 článků) , David David (1174 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , David David (879 článků) , Daniel Daniel (408 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , Daniel Daniel (734 článků) , David Daniel (4 články)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (327 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Byla chyba odejít z Afghánistánu, kritizuje Babiš NATO. O tlumočníky se postaráme, detaily nemůže říct

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) kritizoval rozhodnutí Severoatlantické aliance (NATO) stáhnout se po téměř dvaceti letech z Afghánistánu. Šéf vlády pro ČTK prohlásil, že toto rozhodnutí kritizuje od začátku. „Je nesmysl odcházet z Afghánistánu, a bohužel se to teď potvrzuje,“ říká premiér ke zhoršující se situaci v zemi. Vyjádřil se též k pomoci afghánským spolupracovníkům, k níž dříve vyzval i prezident Miloš Zeman. Přístup Česka k ilegální migraci z Afghánistánu se dle něj nemění.
14.08.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Miloš Zeman (26979 článků)

Okamura rozdupal novoroční projevy v přímém přenosu. Kubera, Vondráček a Bartoš mlčeli. A co si vyslechl Babiš...

 
V Událostech, komentářích České televize se setkali: předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a předsedové dvou stran, Ivan Bartoš (Piráti) a Tomio Okamura (SPD). Rozebírali mimo jiné i projev premiéra Babiše ANO). Kubera se předsedovi vlády vysmál. Bartoš si přisadil a Okamura zkritizoval Babiše, Kuberu i Vondráčka. Babiš podle Okamury kývnul na „šílenost“.
03.01.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1147 článků) , Tomio Okamura (2758 článků) , Radek Bartoš (25 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Best in covid? Zase! Bartoš se neudržel po slovech Babiše. A co ten váš promořovač?! dostal zpětnou ránu

 
Lídr koalice Pirátů a Starostů Ivan Bartoš zkritizoval premiéra Andreje Babiše, který po roce opět prohlásil, že jsme „best in covid“. Stejná slova Babiš pronesl loni v létě, načež Česko smetla zatím nejsilnější vlna koronavirové pandemie. „Andrej Babiš předvedl největší selhání českého premiéra v historii této země,“ tvrdí Bartoš. Piráti jsou ovšem také terčem kritiky, a to za aspiranta na post ministra zdravotnictví Ondřeje Dostála, který loni dlouhodobě označoval vládní opatření za přehnaná.
01.09.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Křik v předvolební debatě. Bartoš označil Babiše za nevychovaného

 
Premiér a šéf ANO Andrej Babiš, předseda Pirátů Ivan Bartoš, šéf sociálních demokratů Jan Hamáček a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se ve středu střetli v předvolební debatě na CNN Prima News. Debatu provázely hádky, především Babiš skákal svým partnerům v diskuzi neustále do řeči, a Bartoš ho proto označil za nevychovaného člověka.
01.09.2021 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Jan Hamáček (3323 článků) , Marian Jurečka (896 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Bartoš: Babiš odpálil válku, my jsme podali trestní oznámení. Ale do debaty se mnou se bojí

 
Babiš odpálil válku! Takže... Předseda Pirátů Ivan Bartoš se s šéfem hnutí ANO a stávajícím premiérem nemazal. Pár slovních ran dostal i předseda SPD Tomio Okamura. „Pan premiér a Tomio Okamura evidentně nemají dno,“ nebral si servítky Bartoš.
24.09.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2758 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Kde je Bartoš? Kde je Bartoš?! Do ČT půjde opět Vít Rakušan

 
Šéf hnutí ANO a stávající premiér Andrej Babiš se pravidelně směje koalici Pirátů a Starostů, že si neumí vybrat, koho vlastně chtějí za premiéra, protože jednou do předvolební debaty lídrů přijde předseda Pirátů Ivan Bartoš, podruhé předseda STAN Vít Rakušan. Ten přijde i do dnešní večerní debaty ČT. Babiš se na to konto Bartoše zeptal, jestli se bojí jít do televize. A dostal odpověď.
06.10.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Vít Rakušan (327 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Babiš vzal manželku na lyže, Bartoš na brusle. Vojtěch vítal miminko Šlechtovou

 
Na sklonku roku minulého a začátku nového roku 2018 se řada politiků na sociálních sítích uvolnila. Andreji Babišovi (ANO) k tomu dopomohl rodinný výlet na lyže, odkud poslal pozdrav i s manželkou Monikou. To Ivan Bartoš (Pirát) zůstal v Praze a se svou ženou Lydií zašli na brusle, přičemž Bartoš prozradil i novoroční předsevzetí – pořídit si novou harmoniku. Zato Tomio Okamura (SPD) opět usedl před kameru a na svůj profil vyvěsil video, kde mluví o boji, válce či hrozící katastrofě.
01.01.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2758 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Bartoš: Babiš lže. A my sestavíme vládu

 
Máme ambici ve sněmovních volbách uspět a bavit se o sestavování vlády, hodnotí po výsledcích krajských voleb šéf Pirátů Ivan Bartoš pro Lidové noviny. Rýsuje se již i možná koalice, která by se na kandidátkách v příštím roce mohla objevit, a tou by bylo spojení Pirátů se Starosty. Spolupráce s vládním hnutím ANO však nehrozí. „Pan premiér jednoduše konstantně lže,“ odsoudil Bartoš Babišova slova, že „Piráti bývali jeho hlavními spojenci“.
04.10.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2306 článků)

Chce být Ivan Bartoš premiérem? Měl by to říct jasněji, upozorňuje Jindřich Šídlo

 
Současným předsedou vlády je Andrej Babiš (ANO) a podle komentátora serveru Seznam Zprávy nelze vyloučit, že jím bude i po volbách 2021. O premiérské křeslo se hlásí i šéf Pirátů Ivan Bartoš a předseda ODS Petr Fiala, ale podle Šídla by to měli říct hlasitěji. Vždyť ambicí politika by mělo být říci nahlas: Chci vládnout a do své vlády dosadím tyto konkrétní lidi. Takhle nějak by se prý měl vyjádřit i Bartoš.
08.11.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Petr Fiala (2855 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Kde je Babiš, ptá se Bartoš. Zítra ve Sněmovně bude horko. Blatný jako pěšák?

 
Lídr Pirátů Ivan Bartoš potvrdil, že nepodpoří prodloužení nouzového stavu, o kterém bude vláda jednat ve čtvrtek. Nouzový stav podle něj není jedinou alternativou řešení pandemie koronaviru a vláda by měla zapracovat na nové legislativě. Primárně by ale vláda podle Bartoše měla zvýšit finanční kompenzace a ošetřovné, protože lidé dnes ze strachu ze ztráty financí nenahlašují kontakty a hygiena má problém s trasováním. „Na jednoho nakaženého je nahlašováno 0,8 člověka. To je přece očividný nesmysl,“ má jasno Bartoš.
10.02.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Blatný (11 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Bartoš: Když padne Babiš, je ohrožen Koudelka z BIS

 
V Událostech, komentářích České televize se sešli předseda Pirátů Ivan Bartoš, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a poslanec ANO Jaroslav Bžoch. Shodli se na tom, že prezident Zeman v neděli ve svém vystoupení neřekl pravdu. Miloš Zeman to před kamerami pořádně schytal. Bartoš projevil obavy o osud šéfa BIS plukovníka Michala Koudelky.
27.04.2021 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26979 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Bartoš poslal vzkaz Babišovi: Dávám tři dny na odpověď

 
Šéf Pirátů Ivan Bartoš uvedl, že od premiéra Andreje Babiše stále nemá reakci na předžalobní výzvu, kterou mu Piráti poslali. Čas na odpověď má prý Babiš do neděle, poté se Bartoš chce s právníky rozhodnout, jak bude postupovat dál. Piráti ve výzvě požadují omluvu za Babišovy výroky, podle kterých prý chtějí Piráti umísťovat lidem do bytu migranty.
10.06.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Babiš už tři roky odmítá jít se mnou do televize. Tak kdo se tu koho bojí, smál se Bartoš. Ale ani Havlíček ho nešetřil

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové byli vicepremiér a dvojnásobný ministr za hnutí ANO Karel Havlíček a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Pánové rozehráli slovní box, v němž rána střídala ránu. „Vám se během jednoho týdne podařilo urazit obyvatele Ústeckého kraje. Vám se podařilo urazit Rumunsko. Běžte do toho s větší mírou pokory, a oni vám to ti lidé možná vrátí, ale to, že vy ty lidi popisujete jako loosery, to nejde,“ kroutil hlavou nad Bartošem Havlíček. Ale Bartoš Havlíčka a spolu s ním i šéfa hnutí ANO Andreje Babiše také nešetřil.
15.08.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Ivan Bartoš jasně: Budeme si muset utáhnout opasky

 
Ivan Bartoš, kandidát koalice Pirátů a Starostů na premiéra, se pořádně rozjel. Ukázal, jak stávající premiér Andrej Babiš (ANO) zadlužuje zemi, jak tím ohrožuje budoucnost všech občanů, především jejich dětí a vnuků. Bartoš chápe, že to Babiše netrápí, zvlášť když neváhal svého syna poslat na poloostrov Krym. Ale Piráti a Starostové řekli dost. Postaví ekonomiku znovu na nohy. A pokud se to má podařit, musí lidem říct pravdu. „Budeme si muset trochu utáhnout opasky,“ oznámil na rovinu.
19.08.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

,,Bartoš vyjel jak had. Ten ksicht!" Kamery Primy jinde, ale svědek viděl moc dobře

 
Na CNN Prima News to v neděli večer vřelo. Před kamerami se utkali čtyři kandidáti na premiéra – Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Ivan Bartoš (Piráti) – a Tomio Okamura (SPD). Ačkoli posledně jmenovaný téměř nemá šanci stát se premiérem, podle lídra SPD v Praze Josefa Nerušila odvedl nejlepší výkon. A prozradil, jak se po ústupu ze scény tvářil Ivan Bartoš. Prý to stálo za to.
04.10.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2855 článků) , Tomio Okamura (2758 článků) , Andrej Babiš (24036 článků) , Josef Bartoš (24 článků) , Josef Bartoš (24 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Předvolební rozhovory: Babiš hraje o všechno, může skončit za mřížemi, říká Ivan Bartoš pro eXtra

 
Koalice Pirátů a Starostů se v předvolební kampani stala pro hnutí ANO nepřítelem číslo jedna. Zejména Ivan Bartoš čelí řadě verbálních útoků ze strany Andreje Babiše. Předseda Pirátů si z toho ale těžkou hlavu nedělá, podle něj to dokazuje, že má premiér strach o své místo. "Postavil na tom svou poslední záchranou akci, jak se udržet u moci," říká Bartoš v předvolebním rozhovoru pro eXtra.cz. V něm mimo jiné mluví o spolupráci s koalicí SPOLU nebo třeba o vztahu s prezidentem Milošem Zemanem.
05.10.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků) , Miloš Zeman (26979 článků) , Ivan Ivan (2306 článků)

Premiér Babiš odmítl stažení českých vojáků z Afghánistánu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí s tím, aby česká armáda stáhla své vojáky z mise v Afghánistánu. Teror by se podle něj následně přenesl do Evropy. Babiš to uvedl na Twitteru. Reagoval tak na dnešní vyjádření některých politiků. Stažení odmítl i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Čeští vojáci od začátku srpna v Afghánistánu čelili třem vážným útokům, zemřeli čtyři z nich a sedm bylo zraněno.
23.10.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků)