Článek

Bamlanivimab. Nemocnicím chybějí pacienti

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) o víkendu vyzval nemocnice, aby více používaly experimentální lék bamlanivimab od firmy Eli Lilly, který pomáhá předejít těžkému průběhu nemoci u rizikových pacientů. Zájem lékařů je podle něj zatím malý. Ze sta nemocnic se ozvalo šest desítek, které převzaly šest set balení. Česká republika jich přitom objednala tři tisíce.
23.03.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21505 článků)
Podobné články

Nadějný lék dorazil do Česka. Bamlanivimab chrání před těžkým průběhem covidu

 
První dodávka léku bamlanivimab chránícího před vážným průběhem covidu-19 od firmy Eli Lilly dorazila do Česka. Na twitteru to uvedla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Podle vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na twitteru bylo léčivo doručeno do pražské Thomayerovy nemocnice. Ta jej podle rozhodnutí ministerstva o povolení užívání léku bude předávat dalším nemocnicím pro pacienty, kteří splní podmínky pro jeho použití.
25.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21505 článků)

ČLK varuje, že nemocnicím chybějí lékaři klíčových oborů

 
Menší nemocnice musejí kvůli nedostatku lékařů omezovat provoz nebo zavírat klíčová oddělení, varuje Česká lékařská komora (ČLK). Lékaři chybějí hlavně v oboru vnitřního lékařství, chirurgie a gynekologie a porodnictví. Podrobná data zveřejní ČLK na dnešní tiskové konferenci, kam přijdou její varování potvrdit přední představitelé těchto tří medicínských oborů.
31.03.2016 07:00 |

podobné články

Roman Prymula našel zabijáka covidu-19: Průlomový lék se jmenuje Bamlanivimab

 
Americký farmaceutický gigant Eli Lilly vyvíjí protilátku vůči covidu-19, jmenuje se Bamlanivimab a v léčbě koronaviru může znamenat opravdový průlom. Deníku Právo to řekl Roman Prymula, poradce premiéra Andreje Babiše. Babiš sám v úterý řekl, že Česká republika o pořízení léku jedná a zajímá se i o další přípravek REGEN-COV2, který patří firmě Regeneron. Oba léky jsou právě posuzovány evropskými regulačními orgány.
04.02.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21505 článků)

Lék Bamlanivimab chránící před vážným průběhem covidu je v ČR

 
Do České republiky dorazila zásilka experimentálního léku Bamlanivimab, který je určen pro pacienty s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19. Ve čtvrtek to oznámila šéfka Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová.
25.02.2021 12:05 |

podobné články

První pacientka, která dostala bamlanivimab, odešla po aplikaci domů

 
Americký lék bamlanivimab, který má bránit vážnému průběhu nemoci covid-19, dostala ve čtvrtek první pacientka v Česku. Thomayerova nemocnice ji pak bez komplikací propustila domů. Na tiskové konferenci to v pátek oznámilo vedení nemocnice. Žena dostala lék krátce po nákaze, bylo u ní riziko, že by mohla mít těžší průběh nemoci.
26.02.2021 09:50 |

podobné články

Žena, která jako první v Česku dostala lék bamlanivimab: Větší strach o život jsem nezažila

 
Lék bamlanivimab amerického výrobce Eli Lilly, který má bránit vážnému průběhu nemoci covid-19, dostala ve čtvrtek v Thomayerově nemocnici v Praze jako první v Česku čtyřiatřicetiletá Eva Naihaiplová. V rozhovoru pro Novinky žena, která se léčí s rakovinou prsu a patří do rizikové skupiny, popsala své pocity i průběh podání léku.
26.02.2021 16:45 |

podobné články

Nový lék pro rizikové pacienty: Bamlanivimab dostaly desítky lidí, jak funguje?

 
Lékaři si pro pacienty vyžádali po pražské Fakultní Thomayerově nemocnici, jejíž lékárna dodávky spravuje, do středy více než polovinu z 500 dávek léku Bamlanivimab na covid-19 dodaných do ČR na konci února. Další dodávka má podle mluvčího nemocnice Petra Sulka přijít tento nebo příští týden. Lék od firmy Eli Lilly obsahuje takzvané monoklonální protilátky, které znemožňují viru vstup do buněk, a podává se krátce po nakažení pacientům, kterým hrozí vyšší riziko úmrtí.
11.03.2021 12:35 |

podobné články

Lék bamlanivimab pomohl muži s leukémií a covidem: FN Brno nabízí léčbu i ostatním

 
Lékaři z Fakultní nemocnice Brno dali lék bamlanivimab muži s akutní leukémií, který má britskou mutaci koronaviru. I přes jeho závažnou hematoonkologickou diagnózu zůstává jeho stav dobrý a covid je u něj bez příznaků. Léčbu nabízí i dalším zájemcům.
17.03.2021 13:45 |

podobné články

Lékaři v Nemocnici Znojmo podali prvním dvěma pacientům bamlanivimab

 
Lékaři v Nemocnici Znojmo ve čtvrtek podali prvním dvěma pacientům s onemocněním COVID-19 lék bamlanivimab.
20.03.2021 13:30 |

podobné články

Babiš propaguje lék bamlanivimab proti těžkému průběhu covidu. Schytal to i profesor

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na nemocnice, aby využívaly lék bamlanivimab na covid-19 od firmy Eli Lilly. Zatím bylo vydáno 605 balení do 61 nemocnic, přitom jej může používat 103 zařízení, řekl Babiš ve videu na twitteru. Blesk Zprávám si pak Babiš postěžoval na šéfa klinické skupiny Covid-19 na ministerstvu zdravotnictví. Profesor Vladimír Černý tu podle něj víc hledí na cenu léku, která je zhruba 24 tisíc na dávku, než na zdraví a prospěch pacientů.
21.03.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21505 článků)

Bamlanivimab je lék! Zachraňuje lidi před JIP, tvrdí premiér Andrej Babiš

 
Premiér Andrej Babiš ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi promluvil o vakcínách a očkování. Řekl, kolik je v České republice očkovacích míst a kolik jsme od konce prosince minulého roku obdrželi vakcín. Zmínil se i o účinnosti léku bamlanivimab a svém politickém působení.
22.03.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21505 článků)

Nemocnicím chybí 600 sester, hrozí omezení péče o pacienty

 
Českým nemocnicím chybějí už nejen lékaři, ale také zdravotní sestry. Některé nemocnice proto musí uzavírat část lůžek na odděleních, protože nemají tolik personálu, aby byl při plném stavu pacientů schopen zajistit stoprocentní péči.
24.04.2015 15:50 |

podobné články

Dluhy za poplatky dosáhly už 15 milionů. Z bezdomovců je vymámit nelze

 
Přes patnáct milionů korun za regulační poplatky dluží pacienti nemocnic jen na severní Moravě. Z toho osmi krajským nemocnicím dluží pacienti k poslednímu září letošního roku 9,13 milionu korun, 2,5 milionu eviduje dluh Fakultní nemocnice v Ostravě a 3,7 milionu korun dluží pacienti nemocnici Městské nemocnici Ostrava. Dluhy se v drtivé většině týkají lůžkové péče. Pro ParlamentníListy.cz to uvedly oslovené nemocnice a kraj. Ty za velký problém označují i ošetření bezdomovců. Za ně dluhy neplatí nikdo. A neexistzpuje ani způsob, jak je vymáhat.
08.11.2011 16:05 |

podobné články

Heger vezme peníze nemocnicím bez lékařů, chce audity

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce dojednat se zdravotními pojišťovnami, aby po 1. březnu platily méně nemocnicím, které kvůli masovým odchodům lékařů omezí péči. Ušetřené peníze by měly poslat nemocnicím a ambulancím specialistů, kteří se o pacienty navíc postarají.
04.01.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Heger vykompenzuje nemocnicím vyšší DPH. Přidá jim až pět miliard

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger připustil, že zohlední růst DPH, až se bude rozhodovat o platbách nemocnicím na příští rok. Zvýšení DPH by tak nemocnicím zaplatily zdravotní pojišťovny.
19.08.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Pacienti se bouří, léčebné konopí není k sehnání

 
Rok od přijetí zákona umožňujícího využívání léčebného konopí mají čeští pacienti stále smůlu. Ministerstvu zdravotnictví se totiž nepodařilo zprovoznit elektronický registr receptů, který musí lékaři pro předepisování konopí používat. Pacienti, kterým by mohlo pomoci nebo jim ilegálně již pomáhá, se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Pacienti s plicní fibrózou jsou covidem-19 ohroženi nejvíc. A trpí depresí z izolace

 
Dušanovi (59) před rokem diagnostikovali idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Do té doby o zákeřné plicní nemoci neslyšel. Zdeněk (73) má tuto chorobu již tři roky. Idiopatická plicní fibróza poškozuje plicní sklípky, jizví je – bere plochu k dýchání, plíce tuhnou a člověk se nemůže nadechnout. Pacienti s touto nemocí patří do skupiny, která je nejvíce ohrožena covidem-19, ale zároveň velmi trpí sociální izolací. Lékaři přesto radí, aby pacienti nezanedbávali léčbu. Jak pacienti zvládají pandemii koronaviru?
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Nemocnicím v Prachaticích a Českém Krumlově zvoní hrana

 
Nemocnicím v Prachaticích a Českém Krumlově hrozí kvůli škrtům Všeobecné zdravotní pojišťovny zánik. Už půl roku se kraj snaží s pojišťovnou jednat. Zatím ale marně. A tamní lékaři i pacienti tak žijí v obavách.
13.09.2012 17:35 |

podobné články

Za dva měsíce vyprší nemocnicím smlouvy s pojišťovnami. Nové ale stále nejsou

 
Od 1. ledna příštího roku si možná budou muset pacienti platit za většinu akutních zákroků. Nemocnicím totiž ke konci tohoto roku vyprší smlouvy se zdravotními pojišťovnami.
26.10.2012 23:10 |

podobné články