Článek

Balaštíková (ANO): Vít Rakušan, politik bez zábran

 
Není to tak dávno, co předseda STAN Vít Rakušan zažertoval s vakem na mrtvoly a představil se tak veřejnosti jako – podle vlastních slov – aktivista ve veřejné funkci. Bylo to konkrétně 28. října 2022.
02.07.2024 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)
Podobné články

V pražské Troji bude testována stavba protipovodňových zábran

 
V pražské Troji se dnes večer uskuteční cvičení, které má prověřit stavbu protipovodňových zábran. Praha chce otestovat jejich nakládání ve skladu, převoz i stavbu. Zábrany budou stavěny v ulicích Pod Havránkou, Nová Povltavská a Pátkova. Troja je posledním místem v Praze, kde stavba mobilních zábran nebyla vyzkoušena. Do protipovodňové linie tam navíc zasahuje tunelový komplex Blanka.
30.09.2017 06:35 |

podobné články

Babišova zlínská lídryně Balaštíková: Lobbisté mi změny kontrol hospod nediktovali

 
Kontroverzní změnu navrhla loni na podzim v Poslanecké sněmovně Margita Balaštíková (ANO), která se zároveň rozhodla kandidovat na hejtmanku Zlínského kraje. Balaštíková chtěla totiž kontroly restaurací odebrat z kompetencí hygieniků a předat je Státní zemědělské a potravinářské inspekci. To nadzvedlo ze židle tehdejšího hlavního hygienika Vladimíra Valentu.
09.09.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků)

Petr Brandtner: Největší český vítač imigrantů je Rakušan. Vít Rakušan

 
Pomyslný závod o největšího českého vítače imigrantů do Evropy má svého vítěze. Je jím poslanec a starosta středočeského Kolína Vít Rakušan. Ten by ve svém domovském Kolíně nejen uvítal syrské uprchlíky, ale zároveň je ochoten osobně a hromadně edukovat kolínské obyvatelstvo o tom, že Syřané v Kolíně nejsou žádná hrozba. Rakušan tak trumfuje i předvolební kýč lidovecké europoslankyně Šojdrové o padesáti syrských sirotcích.
27.09.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Rakušan: Hledají na mě špínu. Slonková: Jde to od ANO

 
Předseda STAN Vít Rakušan prý už několik měsíců slýchává z různých směrů, že se na něj hledá „špína“, ve které bude vyválen těsně před volbami, aby klesly šance koalice Pirátů a Starostů na solidní volební zisk. Rakušan prý už učinil některá opatření, aby uchránil svou rodinu. Ačkoli sám Rakušan říká, že se k němu tyto informace dostávají z různých směrů, novinářka Sabina Slonková bez okolků ukázala prstem na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
11.08.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Sabina Slonková (215 článků) , Vít Rakušan (850 článků)

Vít Rakušan oslavil 45 let: Rodinné štěstí, skvělá politická kariéra a následně i přešlapy

 
1. místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan oslavil 45. narozeniny. Politik z Kolína, kde se jako starosta 9 let těšil velké popularitě, od roku 2019 předsedá Starostům a nezávislým. Podruhé ženatý Rakušan má doma ve své choti Marii poklad, jeho zářnou politickou kariéru ovšem v posledních letech poznamenalo několik kontroverzí. Seznam Zprávy dokonce ministra přímo znedůvěryhodnily.
17.06.2023 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

„A kolik dostal Rakušan?!“ Babiš dál povede ANO. Fiala s Rakušanem zaútočili. Vrátilo se jim to

 
Delegáti na dnešním celostátním sněmu hnutí ANO v Praze nepřekvapivě rozhodli, že hnutí dál povede Andrej Babiš. Premiér Petr Fiala (ODS) mu k znovuzvolení ironicky pogratuloval a vzkázal mu, aby se ve Sněmovně choval více jako politik. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) označil Babiše za hrozbu demokracie, a řekl, že se těší na příští souboj o vedení naší země. Poslanec Patrik Nacher (ANO) odrážel kritiku, že byl Babiš opět zvolen valnou většinou; připomněl, jakým poměrem byl zvolen Rakušan a jak dlouho Piráty vede Ivan Bartoš nebo ODS Petr Fiala.
10.02.2024 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Petr Fiala (6532 článků) , Ivan Ivan (2966 článků) , Ivan Ivan (544 článků)

Rakušan: Zrušte opevnění Hradu

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce změnit bezpečnostní opatření na Pražském hradě, protože jsou podle něj zbytečně přehnaná. „Požádal jsem příslušné instituce o revizi všech bezpečnostních opatření, která kolem Hradu stvořila válečné opevnění,“ napsal Rakušan na Twitteru. Tomu se směje komentátor Petr Honzejk, podle nějž Rakušan jen odvádí pozornost od průšvihů STAN.
11.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků) , Tomu Tomu (388 článků)

Jiří Drahoš je ve hře na místo Gazdíka, prozradil v ČT Rakušan. A také, že padne vysoký manažer

 
Předseda hnutí STAN, ministr vnitra Vít Rakušan přišel do nedělních Otázek Václava Moravce vysvětlovat okolnosti kauzy Petra Hlubučka (STAN). Odmítl, že by ovlivňoval kauzu, jak tvrdí opozice. Nevidí proto důvod, aby on sám rezignoval: „Nejsem s touto kauzou spojený a Redla neznám,“ řekl Rakušan. Gazdík mu rezignaci na posty ministra školství a místopředsedy STAN prý nabídl sám. „Řekl jsem mu, že to na vládu i na naši stranu vrhá špatný stín,“ zmínil Rakušan, že chce odříznout všechny s vazbami na obviněné v této kauze.
19.06.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1217 článků) , Vít Rakušan (850 článků) , Petr Václav (1050 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Kandidátku STAN ve Středočeském kraji povede Vít Rakušan

 
Kandidátku Starostů a nezávislých (STAN) pro podzimní sněmovní volby ve Středočeském kraji povede první místopředseda hnutí, kolínský starosta a náměstek hejtmanky Středočeského kraje Vít Rakušan. Dnes to v Praze schválil rozšířený krajský výbor Starostů. Rakušan byl i v čele původní společné kandidátky s lidovci. Kandidátku musí ještě 14. srpna posvětit celostátní výbor.
02.08.2017 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Vít Rakušan provokuje: Po návštěvě Zemana fotka od hrobu, Česko rozdělil na 2 tábory

 
Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan (STAN) se ve středu sešel v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. Rakušan si následně na své sociální sítě umístil fotografii, na níž stojí u hrobu Tomáše Garrigue Masaryka a k ní přidal kontroverzní komentář. Mnozí se pod snímkem shodovali, že se jedná o zbytečnou provokaci.
08.12.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků) , Vít Rakušan (850 článků)

Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude

 
Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) nebude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách. Uvedl to dnes na twitteru, aby ukončil spekulace o své kandidatuře. Své síly a čas chce dlouhodobě věnovat práci ministra vnitra a předsedy Starostů a nezávislých, dodal. Na začátku prosince Rakušan v rozhovoru pro Deník N kandidaturu nevylučoval.
22.12.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

A jéje. Piráti se sesypali na STAN. Jenže pak přišla otázka...

 
Vít Rakušan má za to, že hnutí STAN ohledně darů od kyperských firem zákon neporušilo. Jeho stranický kolega Gazdík dokonce argumentuje „nezávislým právním posudkem“. Ovšem vysvětlení už žádají Piráti, kteří si zakládají na transparentnosti a se STAN kandidovali v koalici. Senátor Wagenknecht si už povzdechl, že Vít Rakušan vrací politickou kulturu do 90. let, ozval se také Ivan Bartoš. Toho ovšem zpražila místopředsedkyně ČSSD, že nehlasoval pro to, aby původ peněz Rakušan vysvětlil na schůzi Sněmovny.
13.01.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků) , Ivan Ivan (2966 článků)

Vít Rakušan doma ubytoval uprchlíky: Lidské, velmi vám fandím, píší lidé

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (43) se svou ženou Marií se rozhodli pomoci ukrajinským uprchlíkům. Ubytovali v Praze maminku s dítětem a po pár týdnech za nimi přicestoval i otec, protože patřil na seznam nepřátelských osob vytvořený Ruskem. Nyní Rakušan informoval web eXtra.cz o dalším vývoji situace.
03.04.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Rakušan je čistý, nic neprovedl, uzavřel státní zástupce

 
Vít Rakušan (STAN), ministr vnitra, si může oddechnout. V posledních týdnech musel mimo jiné vysvětlovat, že jako starosta Kolína zařizoval předražené právní služby pro město. Státní zástupce oznámil, že po prostudování příslušných dokumentů může konstatovat, že je v této věci Vít Rakušan očištěn.
17.05.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Ministr vnitra Rakušan dnes bude jednat o režimu na česko-německých hranicích

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dnes bude jednat s německou ministryní vnitra Nancy Faeserovou, hlavním tématem bude režim na česko-německých hranicích. Setkání v Petrovicích na Ústecku se zúčastní i saský premiér Michael Kretschmer a saský ministr vnitra Armin Schuster. Faeserová ve čtvrtek oznámila, že Německo kvůli ilegální migraci posiluje policejní hlídky u hranic s Českem a Polskem. Policisty doplní mobilní jednotky a policie bude intenzivněji provádět takzvané skryté namátkové kontroly. Vít Rakušan před dvěma týdny uvedl, že nepředpokládá, že by Německo kvůli migraci zavedlo pravidelné kontroly na hranicích s Českem.
26.05.2023 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků) , Michael Michael (1924 článků) , Michael Schuster (1 článek) , Michael Michael (220 článků) , Michael Schuster (1 článek)

Řev a nadávání do hyen v Partii: Okamura byl hysterický, Rakušan jako zaseknutá deska

 
V Partii na Primě to pořádně vřelo. Ostře se do sebe pustili Vít Rakušan, ministr vnitra Fialovy vlády, a vůdce opoziční SPD, Tomio Okamura. O vyhrocené situace nebylo nouze, došlo i na zvyšování hlasu. Okamura vládu tepal víceméně za stále stejné problémy jako posledních několik měsíců a nedokázal reagovat na aktuální kauzy, Vít Rakušan však také nevystupoval nijak silně. Omezil se pouze na fráze, které jsme v posledních dnech z jeho úst slyšeli mnohokrát. Jediný, kdo tak při Partii Terezie Tománkové na Primě trpěl, byl divák.
21.08.2023 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3164 článků) , Vít Rakušan (850 článků)

Zklamali jsme vás, přiznává Vít Rakušan. Důvěru se snaží získat pomocí triku z Lásky Nebeské

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (45) se inspiroval snímkem Láska nebeská a na své sociální sítě přidal krátké video, na němž drží cedulky s textem. Oblíbený film navíc neopomněl zmínit ani v textu. Rakušan chtěl tímto příspěvkem ubezpečit své voliče, že je nechtěl zklamat a že se bude spolu se Starosty snažit získat jejich důvěru zpět.
20.12.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Je potřeba tlak EU na Lukašenka, nabádal Rakušan u Tvarůžkové. Od Zemana už nečeká vůbec nic

 
Protesty proti prezidentovi Běloruska Alexandru Lukašenkovi nepolevují. Obrací se proti němu i část té společnosti, na kterou spoléhal. Předseda hnutí Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan v pondělním pořadu Interview na ČT24 s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou probral, jak může Lukašenkovu pozici ovlivnit mezinárodní tlak a kam až má zasahovat, co se týká voleb a režimu v této zemi. „Situace v Bělorusku připomíná atmosféru roku 1989 v Československu,“ komentuje dění politik, podle kterého by Evropská unie měla sehrát zásadní roli, co se týká vyvolání opakovaných voleb. I od českého premiéra Andreje Babiše Rakušan očekává, že v pomoci Bělorusku bude více aktivní. Zato od prezidenta Zemana vzhledem k jeho rétorice nečeká nic.
17.08.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Zuzana Tvarůžková (198 článků) , Alexandr Lukašenko (291 článků) , Vít Rakušan (850 článků)

Předvolební rozhovory: Nepanikaříme. Věřím, že volby vyhrajeme, říká suverénně Rakušan

 
Koalice STAN a Pirátů byla jedním z velkých favoritů letošních voleb. Kvůli řadě přešlapů v kampani a například i přívalu dezinformací se ale v průzkumech propadla. Předseda Starostů Vít Rakušan ale stále veří, že koalice dokáže ve volbách zvítězit. "Nemá smysl panikařit z průzkumů. Záležet bude na emocích a náladě v posledních dnech," říká v předvolebním rozhovoru pro eXtra.cz Rakušan. Politik zároveň prozradil, jakou situaci očekává po volbách. 
23.09.2021 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)