Článek

Balaštíková (ANO): Starostové s velkým a malým s

 
Starostové a nezávislí. Zní to pěkně, na politické scéně v české kotlině dokonce lákavě. Starostové jsou vážení občané, které si lidé volí prakticky ze svého středu.
03.07.2024 14:10 |

podobné články

Podobné články

Soud v Praze odmítl zrušit registraci strany Starostové pro Prahu

 
Městský soud v Praze odmítl zrušit registraci kandidátní listiny Starostové pro Prahu do zastupitelstva hlavního města. Žalobu podala koalice TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN) kvůli názvu kandidátky. Podle STAN Starostové pro Prahu používají slovo starostové s cílem zmást voliče a parazitovat na pověsti hnutí Starostové a nezávislí. Podle soudu Starostové pro Prahu nezneužívají slovo starostové, protože mají na kandidátce 11 starostů ze 65 kandidátů. Vyplývá to z usnesení soudu, které bylo vyvěšeno na úřední desce.
06.09.2018 22:55 |

podobné články

Babišova zlínská lídryně Balaštíková: Lobbisté mi změny kontrol hospod nediktovali

 
Kontroverzní změnu navrhla loni na podzim v Poslanecké sněmovně Margita Balaštíková (ANO), která se zároveň rozhodla kandidovat na hejtmanku Zlínského kraje. Balaštíková chtěla totiž kontroly restaurací odebrat z kompetencí hygieniků a předat je Státní zemědělské a potravinářské inspekci. To nadzvedlo ze židle tehdejšího hlavního hygienika Vladimíra Valentu.
09.09.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků)

Starostové jsme jen my. Gazdíkovci chtějí hnát k soudu konkurenci, která použije na kandidátce slovo „starostové“

 
Pět let staré komunální hnutí Pro Prahu v čele s advokátem Karlem Fischerem si zaregistrovalo kandidátku s názvem Starostové pro Prahu. Celostátní hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka společně s TOP 09 a s lidovci, s nimiž v Praze kandiduje na společné kandidátkou s názvem Spojené síly pro Prahu, na své konkurenty podalo žalobu a chce, aby hlavní město jejich kandidátku vyškrtlo. Ve svém názvu májí prý název „starostové“ neoprávněně. Žalobě hnutí Pro Prahu nečelí poprvé, o název volební kandidátky vedlo spor již před čtyřmi roky, uvedl server Aktuálně.cz
24.08.2018 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků)

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

 
Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).
21.09.2018 13:50 |

podobné články

Nejsou starostové, jako starostové, znělo ze STAN. To se ale psal rok 2018...

 
Ke starostem, které má Vít Rakušan poslední dobou s hnutím Starostové a nezávislí, přibyla starost další. Tentokrát je to starost se starosty, kterým se nelíbí Starostové - míněno v názvu hnutí STAN. Rakušan ale odmítá cokoli na názvu hnutí měnit. Paradoxně ale ten samý STAN měl v minulosti výhrady ke slovu Starostové v názvu jiných uskupení a snažil se to řešit soudní cestou.
15.07.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (850 článků)

Černé budeme psát s velkým Č, bílé s malým b, rozhodla se agentura AP a další média

 
V reakci na současné protesty proti rasové nerovnosti v USA a aktivity hnutí Black lives matter (BLM) oznámila řada amerických médií, že slovo „Black“ (černý) budou v kontextu kultury a rasy psát s velkým písmenem. Liší se však v tom, zda budou psát s velkým písmenem i slovo „bílý“. V pondělí oznámila agentura AP, že označení pro bělochy v kontextu rasy a kultury bude nadále psát s malým písmenem.
22.07.2020 10:15 |

podobné články

Poslankyně Balaštíková: Hrát si u nás na integraci muslimů je hodně naivní a nebezpečné

 
Mám osobní zkušenost s komunitou muslimů v jejich domácím prostředí. Tam mají vše podle svých potřeb, podle své kultury. Tzv. uprchlická krize není dílem náhody, ale má konkrétní příčiny, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Margita Balaštíková (ANO). S poslankyní a nyní jedničkou na kandidátce ANO ve Zlínském kraji jsme si povídali také o problémech regionu. Jaké řešení nabízí hnutí ANO, které jde do krajských voleb vůbec poprvé?
06.09.2016 13:45 |

podobné články

65 tisíc Kč ročně ztratí rodina, spočetlo ANO. „Lidé půjdou do ulic.“

 
Průměrná rodina přijde dle propočtů ANO díky vládnímu balíčku o 65 tisíc Kč, sdělila na CNN Prima NEWS poslankyně ANO Margit Balaštíková. Poslanec KDU-ČSL Kohajda nesouhlasil. Balaštíková varovala před nespokojeností a lidmi v ulicích. „Musíme si uvědomit, že ta nespokojenost roste. To, že zatím není lídr, který lidi sjednotí, se může změnit a my si musíme uvědomit, kdo všechno je nespokojený,“ uvedla.
18.05.2023 09:30 |

podobné články

„Cože, vy jezdíte na školy mluvit se studenty?!“ Úsporný balíček rozbouřil studio. Do toho se prořekl Benda

 
V druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali Marek Benda z ODS, Jan Lacina z hnutí STAN, Margita Balaštíková z ANO a Zdeněk Kettner z SPD. Hned v úvodu se přeli o vládní úsporný balíček. „Já říkám, že každého z toho balíčku bude bolet hlava a bude z něj nemocný,“ řekla ve studiu Balaštíková. Proto prý ANO rozpoutá peklo. Lacina uznal, že některé úspory budou krvavé. Kettner Bendu nařkl, že jako poslanec porušuje zákon. Vynadáno dostala na dálku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
28.05.2023 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (686 článků) , Jana Černochová (1000 článků) , Jan Marek (483 článků) , Jan Marek (204 článků) , Jan Benda (64 článků)

„Cože, vy jezdíte na školy mluvit se studenty?!“ Úsporný balíček bořil studio. Do toho se prořekl Benda

 
V druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se setkali Marek Benda z ODS, Jan Lacina z hnutí STAN, Margita Balaštíková z ANO a Zdeněk Kettner z SPD. Hned v úvodu se přeli o vládní úsporný balíček. „Já říkám, že každého z toho balíčku bude bolet hlava a bude z něj nemocný,“ řekla ve studiu Balaštíková. Proto prý ANO rozpoutá peklo. Lacina uznal, že některé úspory budou krvavé. Kettner Bendu nařkl, že jako poslanec porušuje zákon. Vynadáno dostala na dálku i ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
28.05.2023 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (686 článků) , Jana Černochová (1000 článků) , Jan Marek (483 článků) , Jan Marek (204 článků) , Jan Benda (64 článků)

Balaštíková (ANO): Chlapci ze STANu mají hroší kůži, ale Rakušan musí odstoupit!

 
Hnutí Starostové a nezávislí začalo u nás ve Zlínském kraji, kde šlo do voleb uskupení Nezávislí starostové pro Zlínský kraj.
23.06.2022 05:40 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Na Slovácku mám svůj domov a rodinu, ráda bych mu co nejvíce pomohla

 
Poslankyně Balaštíková aktivně spolupracuje se starosty obcí na Slovácku
12.05.2015 06:31 |

podobné články

Pajonk (SaS): Vyrovnaný rozpočet a bez strašení!

 
Včera jsem si se zájmem přečetl jeden sponzorovaný příspěvek a dostal dokonce na hlavní FB hnutí Ano. Hlavní tvář hnutí ve Zlínském kraji, Margit Balaštíková, v příspěvku tvrdí, že zadlužení kraje vzrostlo za poslední čtyři roky dvojnásobně. Jenže paní Balaštíková se ve svém „výpočtu“ spletla zhruba o 95 %.
29.09.2016 14:45 |

podobné články

Rvačka před kamerami. Ve vládě je „krtek“. Zdechovský ukázal Pirátům dveře. Tím to neskončilo

 
Ve druhé hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News proti sobě zasedli politici Jakub Michálek (Piráti), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Margita Balaštíková (ANO) a Jan Síla (SPD). Balaštíková před kamerami Zdechovského nešetřila a ptala se, zda má k dispozici nějaký kouzelný proutek. Mezitím se Zdechovský stačil pohádat s pirátem Michálkem o tom, kdo vynáší informace z vlády. Síla se hlasitě zastal důchodců. A tepal obilí pěstované na Ukrajině.
23.04.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Michálek (9 článků)

Vejce, mléko, kuřecí, vepřové. Bez velkých firem se neuživíme. Margita Balaštíková to rozsekla

 
Základem produkce potravin v jakékoliv zemi jsou velké podniky, říká stínová ministryně zemědělství z ANO Margita Balaštíková. „Tam se vyplatí drahá technika, mohou se dělat velké investice, tam se ztráty z jedné plodiny mohou nahradit ziskem z jiné plodiny, tam se také jedině dá rozvíjet smysluplná živočišná výroba, tam je tedy váha naší vlastní výroby mléka, hovězího, vepřového a drůbežího masa včetně vajec,“ poukazuje. Naopak malé farmy republiku neuživí. Ať budou dotované jakkoliv. Naopak velké společnosti bez dotací vyklidí pole. „Vychází mi z toho jediné – zdražování potravin a snižování naší soběstačnosti,“ soudí.
12.06.2023 17:40 |

podobné články

Agrofert, smál se Výborný opoziční poslankyni. On je prý čistý list

 
MONITORING VYSÍLÁNÍ V názorovém duelu nedělního pořadu Partie vysílaném na CNN Prima News se proti sobě utkali ministr zemědělství z KDU-ČSL Marek Výborný a poslankyně za hnutí ANO, členka zemědělského výboru Markéta Balaštíková. Názorová výměna proběhla nad čerpáním dotací. „Nevychovaný ministře,“ čílila se Balaštíková, které Výborný vyčítal, že jedná v zájmu Agrofertu a zdůrazňoval, že šetřit musí všichni.
02.07.2023 12:55 |

podobné články

Boj proti rasismu nabírá na absurditě: Černé se bude psát s velkým Č a bílé s malým B

 
Řada amerických médií bude psát slovo „Black“ (černý) s velkým b. Mezi nimi bude i agentura AP, která o tom v pondělí informovala. Jde o reakci na protesty proti rasové nerovnosti, které v současné době hýbou Amerikou. Agentura ale zároveň pobouřila veřejnost tím, že „White“ (bílý) bude psát s malým w.
22.07.2020 14:20 |

podobné články

Konec Hanákové v čele ministerstva kultury se znovu přiblížil

 
Ministryně kultury Alena Hanáková (Starostové a nezávislí) zřejmě bude muset odejít z úřadu. Právu to potvrdil člen poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové, který si nepřál být jmenován. O jejím dalším osudu se rozhodne ve středu na jednání předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga, šéfa klubu TOP 09 a Starostové Petra Gazdíka, který je zároveň předsedou hnutí Starostové a nezávislí, jež Hanákovou do vlády nominovalo.
11.06.2013 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků) , Petr Gazdík (1213 článků) , Petr Gazdík (1202 článků) , Alena Hanáková (320 článků)

Piráti a Starostové: Ne vládě s likvidátory demokracie! Menšinovou třeba podpoříme

 
Piráti a Starostové oznámili, co udělají po volbách. Jasně uvedli, že o vládě nebudou vyjednávat s nikým, kdo nebude dost kompetentní, s prokázanou korupční minulostí, nebo v trvalém střetu zájmů. Piráti a Starostové zároveň nepodpoří vládu s účastí subjektů ohrožujících základy liberální demokracie nebo s historickým dědictvím likvidace demokracie v této zemi. Zároveň Piráti a Starostové vyzvali ostatní demokratické strany, aby se zavázaly k témuž.
13.09.2021 11:05 |

podobné články