Článek

Balaštíková (ANO): Pravidla, která neplatí

 
Zatímco spravedlnost ctí presumpci neviny a zásadu in dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného),
16.01.2023 15:35 |

podobné články

Podobné články

Babišova zlínská lídryně Balaštíková: Lobbisté mi změny kontrol hospod nediktovali

 
Kontroverzní změnu navrhla loni na podzim v Poslanecké sněmovně Margita Balaštíková (ANO), která se zároveň rozhodla kandidovat na hejtmanku Zlínského kraje. Balaštíková chtěla totiž kontroly restaurací odebrat z kompetencí hygieniků a předat je Státní zemědělské a potravinářské inspekci. To nadzvedlo ze židle tehdejšího hlavního hygienika Vladimíra Valentu.
09.09.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků)

Lidský život v síti pravidel: O anarchii, logice a sudoku s profesorem Peregrinem

 
Pravidla, pravidla a znovu samá pravidla… Nejen děti vnímají pravidla jen jako omezení přirozeného chování. Pravidla přitom ovlivňují náš život mnohem víc a hlavně překvapivěji, než to na první pohled vypadá. Logické myšlení, logické hry, logika ve všech svých podobách nás obklopuje prakticky neustále. Jak se ale běžné pojetí logiky liší od logiky jako vědy? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího - velkého popularizátora filosofie, autora knihy Člověk a pravidla a vedoucího oddělení logiky Filosofického ústavu AV ČR prof. Jaroslava Peregrina.
23.06.2015 22:11 |

podobné články

Poslankyně Balaštíková: Hrát si u nás na integraci muslimů je hodně naivní a nebezpečné

 
Mám osobní zkušenost s komunitou muslimů v jejich domácím prostředí. Tam mají vše podle svých potřeb, podle své kultury. Tzv. uprchlická krize není dílem náhody, ale má konkrétní příčiny, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Margita Balaštíková (ANO). S poslankyní a nyní jedničkou na kandidátce ANO ve Zlínském kraji jsme si povídali také o problémech regionu. Jaké řešení nabízí hnutí ANO, které jde do krajských voleb vůbec poprvé?
06.09.2016 13:45 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Na Slovácku mám svůj domov a rodinu, ráda bych mu co nejvíce pomohla

 
Poslankyně Balaštíková aktivně spolupracuje se starosty obcí na Slovácku
12.05.2015 06:31 |

podobné články

Pajonk (SaS): Vyrovnaný rozpočet a bez strašení!

 
Včera jsem si se zájmem přečetl jeden sponzorovaný příspěvek a dostal dokonce na hlavní FB hnutí Ano. Hlavní tvář hnutí ve Zlínském kraji, Margit Balaštíková, v příspěvku tvrdí, že zadlužení kraje vzrostlo za poslední čtyři roky dvojnásobně. Jenže paní Balaštíková se ve svém „výpočtu“ spletla zhruba o 95 %.
29.09.2016 14:45 |

podobné články

Oldřich Fischer: Kovid nekovid - na nás to neplatí

 
Při pohledu na televizi, zírající do parlamentu, se zdá, že pravidla (zákonné pro Čechy) pro poslance vůbec neplatí. Zatímco jdu-li na poštu nebo do lékárny, musím mít roušku a stát dva metry od dalšího občana. Na poště nebo v lékárně nesmí být více než tři lidi. Ostatní musí stát ve frontě i na mraze a ve větru před prodejnou. To pro poslance neplatí.
16.03.2021 21:45 |

podobné články

Ministr Bendl: Novou ředitelkou Národního zemědělského muzea bude Eva Balaštíková

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) rozhodl, že generální ředitelkou Národního zemědělského muzea bude Eva Balaštíková (1961).
12.02.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (518 článků)

Pro první dceru pravidla neplatí: Ivanka Trumpová porušila karanténu a vyrazila na golf

 
Přední poradkyně prezidenta Spojených států Donalda Trumpa Ivanka Trumpová je se svými dětmi v karanténě ve Washingtonu, na svých sociálních sítích pravidelně vyzývá, aby Američané zůstávali doma a dodržovali restrikce včetně sociálního odstupu. Oproti svému otci rovněž prosazuje nošení roušek, dokonce jich i pár ušila. Zdá se ale, že pro první dceru pravidla tak úplně neplatí. Židovský svátek Pesach odjela s rodinou slavit do golfového klubu v New Jersey, informoval deník The Guardian.
17.04.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5934 článků)

dTest: Senát neschválil přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání

 
Senát na své včerejší schůzi neschválil novelu zákona o elektronických komunikacích, která mimo jiné zavádí přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání. Spotřebitelská organizace dTest předem vyzvala senátorky a senátory, aby podpořili české spotřebitele a posílili jejich ochranu tím, že schválí navrhovaná pravidla. Senát tuto výzvu nevyslyšel a rozhodl o vrácení novely k opětovnému sněmovnímu projednání se svými pozměňovacími návrhy. Cílem jednoho z nich je právě snaha zcela vypustit přísnější pravidla pro telemarketing.
22.07.2021 17:35 |

podobné články

Jahoda (Svobodní): Proč bohatí daně neplatí

 
"Bohatí lidé neplatí daně." Zaklínadlo všech marxistů, burešů a zelených dobrosejů. Mají do určité míry pravdu. Bohatí daně neplatí z mnoha důvodů.
27.02.2017 15:05 |

podobné články

Účty včas neplatí každý šestý Čech. „Nakupují věci, na které nemají,“ říká expert

 
Účty včas neplatí 16 procent evropských spotřebitelů. Průměrně Evropanům trvá zaplatit za zboží a služby 22 dní. Čeští zákazníci jsou srovnatelní s evropským průměrem, včas nebo vůbec neplatí každý šestý Čech. Vyplývá to z výsledků celoevropského průzkumu platební morálky pro EOS Group.
16.12.2019 12:45 |

podobné články

Docent Ševčík varuje: „To budete platit vy. Ne Fiala.“ EU? I Jakeš byl lepší

 
Docent Ševčík má za to, že Česko čekají těžké časy. Důvodů vidí několik, politiku místního establishmentu, hloupé příkazy z EU i válku na Ukrajině, jak prozradil v rozhovoru s profesorem Turánkem. Ohledně konfliktu považuje za trestuhodné, že se nejedná o míru a bere jej jako zástupný konflikt USA a Ruska. „To jen aby všichni věděli. To je z našich peněz. To neplatí Fiala, to neplatí Stanjura, to neplatí ta paní, co si hraje na ministryni obrany. To budeme platit my všichni,“ upozorňoval pak na nákupy vrtulníků a stíhaček z USA.
25.07.2022 14:45 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Zrušení EET je dalším plodem znásilněné demokracie

 
Zrušení EET je dalším plodem znásilněné demokracie v podání pětikoaliční vlády. Nelze nic namítat proti tomu, že byl návrh na zrušení prohlasován většinou, taková jsou pravidla.
04.12.2022 22:25 |

podobné články

Sex po porodu – znáte nejdůležitější pravidla?

 
Dlouho očekávaný uzlíček štěstí už máte konečně u sebe a stejně jako si zvykáte na nové povinnosti a starosti, přichází mezi vámi a partnerem i řeč na sex po porodu. Mnoho čerstvých maminek má s touto manželskou povinností tak trochu problémy. Přeci jen se jejich tělo během dlouhých devíti měsíců značně změnilo a co si budeme nalhávat – sexuální aktivita během tohoto období ženy u mnoha párů značně poklesne. Sex po porodu má svá určitá pravidla, kterých je třeba se držet, aby vaše opětovné znovuzrození sexuchtivé ženy, která dokáže vyslyšet své potřeby a která se nestydí za své tělo. Pojďte si je společně s námi představit! Pravidlo první: Předehra Sex po porodu má jednu nevýhodu: dítě spící ve vedlejší místnosti. Nejedna maminka si prostě neumí představit, že by se s manželem či přítelem v jedné místnosti snažila navodit tu správnou atmosféru, zatímco by miminko plakalo ve vedlejší místnosti. Proč tedy na předehře nezapracovat přes den? Jedna SMS zpráva či příjemně naladěný email a půjde to samo! Pravidlo druhé: Plán Sex po porodu nezná slovo jako „nahodilost“ nebo „náhoda“. Jestliže si chcete společně užít pár příjemných chvilek, pak si to budete chtě nechte muset naplánovat. Ano, na jednu stranu je to zvláštní dávat si erotiku na plán dne, ale jestliže budete spoléhat jen na souhru náhod a budete doufat, že během dne dostanete příležitost jen tak, pak váš sexuální život bude stejně vyhaslý, jako během těhotenství. Pravidlo třetí: Forma sexu Jestliže jste během těhotenství ztratila veškerou chuť na sex, nezlobte se sama na sebe. Hormony dokážou hotové divy. Podobné je to i s ženskou lubrikací, která po porodu není taková, jaká bývala dříve. Sex po porodu proto může být nepříjemný, ovšem vy se rozhodně nemusíte omezovat pouze na klasiku. Nežli se situace uklidní, užívejte si navzájem orálního sexu, který bude pro... Čtěte více Příspěvek Sex po porodu – znáte nejdůležitější pravidla? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.12.2015 22:06 |

podobné články

Fatální chyba ve StarDance: Hlasy diváků neplatí!

 
Když BBC sestavovala pravidla pro StarDance, jimiž se musí řídit zbylé televize, které licenci na vysílání pořadu získaly, nikdo zřejmě nemohl počítat s vypuknutím pandemie, jež slušně zamíchala kartami. Pravidla se ovšem této výjimečné události neuzpůsobila, což za daných okolností dost komplikuje další působení některých soutěžících ve StarDance.
02.11.2021 12:05 |

podobné články

Hadrava (ANO): Městský program prevence kriminality na rok 2017 v Praze

 
Hlavní město Praha schválilo svým usnesením č. 1935 ze dne 16. 8. 2016 Pravidla pro Městský program prevence kriminality na rok 2017. Pravidla upravují podmínky pro poskytnutí grantu, postup pro podání žádosti, postup pro posouzení žádosti a stanovení výše dotace, pravidla a podmínky pro čerpání, kontrolu a finanční vyúčtování grantu pro rok 2017.
20.09.2016 15:15 |

podobné články

Češi se v pátek dozví pravidla pro cestování. A Babiš chce řešit provoz zahrádek

 
Vláda v pátek posoudí pravidla pro cestování do sousedních zemí v době epidemie koronaviru. Vrátí se i k podmínkám otevření restauračních zahrádek. Řekl to ve čtvrtek premiér Andrej Babiš (ANO). Nejpozději v pátek musí vláda vyjasnit pravidla pro otevření zahrádek restaurací podle Hospodářské komory. Není například jasné, jak se bude kontrolovat povinnost hostů mít negativní test či úplné očkování nebo doklad o prodělání nemoci v posledních 90 dnech.
13.05.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků)

Vláda řeší pravidla pro otevření zahrádek a cestování

 
Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pátek řešil pravidla pro cestování do sousedních zemí. Objasnit by měl ale také pravidla, za jakých se v pondělí otevřou zahrádky restaurací. Brífink po jednání je naplánovaný zhruba na 15. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.
14.05.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků)

Vláda nic nepokazila. Třicet let tu osekávají stát a dnes od něj chtějí všechno, rozčílila se poslankyně ANO. Lidé vidí, jak i dnes někteří podrývají

 
ROZHOVOR „Vláda nic nepokazila. Bohužel většina těch současných kritiků si tady 30 let libovala v osekávání státu a v privatizaci jeho funkcí. Dnes paradoxně volají stát k zodpovědnosti a chtějí od něj všechno. Ukazuje se, že řada kroků demontujících stát byla špatná,“ myslí si Margit Balaštíková, poslankyně ANO za Zlínský kraj. „K čemu je, že Evropská komise měla již na počátku roku potvrzené informace o vysoké infekčnosti koronaviru, když na ně vůbec nereagovala?! EU nám tak už poněkolikáté v důležitých oblastech úplně vypadla z role a ukázala, že práva, která si osobuje, jí nepřísluší. Myslím si, že se přiblížila doba, kdy bude zapotřebí postavení EU přehodnotit,“ vysvětluje.
02.04.2020 17:25 |

podobné články