Článek

Balaštíková (ANO): Demokracie je to, co chce většina

 
Projev na 46. schůzi Poslanecké sněmovny 25. listopadu 2022 k vládnímu návrhu zrušení evidence tržeb
25.11.2022 15:30 |

podobné články

Podobné články

Babišova zlínská lídryně Balaštíková: Lobbisté mi změny kontrol hospod nediktovali

 
Kontroverzní změnu navrhla loni na podzim v Poslanecké sněmovně Margita Balaštíková (ANO), která se zároveň rozhodla kandidovat na hejtmanku Zlínského kraje. Balaštíková chtěla totiž kontroly restaurací odebrat z kompetencí hygieniků a předat je Státní zemědělské a potravinářské inspekci. To nadzvedlo ze židle tehdejšího hlavního hygienika Vladimíra Valentu.
09.09.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Valenta (70 článků)

Poslankyně Balaštíková: Hrát si u nás na integraci muslimů je hodně naivní a nebezpečné

 
Mám osobní zkušenost s komunitou muslimů v jejich domácím prostředí. Tam mají vše podle svých potřeb, podle své kultury. Tzv. uprchlická krize není dílem náhody, ale má konkrétní příčiny, konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Margita Balaštíková (ANO). S poslankyní a nyní jedničkou na kandidátce ANO ve Zlínském kraji jsme si povídali také o problémech regionu. Jaké řešení nabízí hnutí ANO, které jde do krajských voleb vůbec poprvé?
06.09.2016 13:45 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Na Slovácku mám svůj domov a rodinu, ráda bych mu co nejvíce pomohla

 
Poslankyně Balaštíková aktivně spolupracuje se starosty obcí na Slovácku
12.05.2015 06:31 |

podobné články

Pajonk (SaS): Vyrovnaný rozpočet a bez strašení!

 
Včera jsem si se zájmem přečetl jeden sponzorovaný příspěvek a dostal dokonce na hlavní FB hnutí Ano. Hlavní tvář hnutí ve Zlínském kraji, Margit Balaštíková, v příspěvku tvrdí, že zadlužení kraje vzrostlo za poslední čtyři roky dvojnásobně. Jenže paní Balaštíková se ve svém „výpočtu“ spletla zhruba o 95 %.
29.09.2016 14:45 |

podobné články

Ministr Bendl: Novou ředitelkou Národního zemědělského muzea bude Eva Balaštíková

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) rozhodl, že generální ředitelkou Národního zemědělského muzea bude Eva Balaštíková (1961).
12.02.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (518 článků)

Stanislav Kliment: Magdalena Ogórek mluví o porušování demokracie v Polsku

 
„Je to protivládní hnutí, tak je třeba v této chvíli pojmenovat Výbor na obranu demokracie (Komitet Obrony Demokracji, KOD), které chce svrhnout vládu zvolenou v demokratických volbách a vyzývá k jejímu svržení jakýmkoli způsobem. Jestliže chceme mluvit o porušování demokracie, tak potom o výzvách ke svržení demokraticky zvolené vlády. Jestliže chceme používat termínu ´porušování demokracie´, tak potom ve vztahu k Výboru na obranu demokracie,“ řekla v polské zpravodajské televizi TVP Info kandidátka Svazu demokratické levice v posledních prezidentských volbách dr. Magdalena Ogórek.
27.09.2016 14:45 |

podobné články

Vláda nic nepokazila. Třicet let tu osekávají stát a dnes od něj chtějí všechno, rozčílila se poslankyně ANO. Lidé vidí, jak i dnes někteří podrývají

 
ROZHOVOR „Vláda nic nepokazila. Bohužel většina těch současných kritiků si tady 30 let libovala v osekávání státu a v privatizaci jeho funkcí. Dnes paradoxně volají stát k zodpovědnosti a chtějí od něj všechno. Ukazuje se, že řada kroků demontujících stát byla špatná,“ myslí si Margit Balaštíková, poslankyně ANO za Zlínský kraj. „K čemu je, že Evropská komise měla již na počátku roku potvrzené informace o vysoké infekčnosti koronaviru, když na ně vůbec nereagovala?! EU nám tak už poněkolikáté v důležitých oblastech úplně vypadla z role a ukázala, že práva, která si osobuje, jí nepřísluší. Myslím si, že se přiblížila doba, kdy bude zapotřebí postavení EU přehodnotit,“ vysvětluje.
02.04.2020 17:25 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Škola moderní demokracie

 
Slepenec pěti vládních stran se sice vymezuje proti opozici jako slepenec demokratický, ale za posledních pár týdnů nám předvedla, jak si tu demokracii ve skutečnosti představuje.
26.10.2022 06:45 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Škola moderní demokracie

 
Slepenec pěti vládních stran se sice vymezuje proti opozici jako slepenec demokratický, ale za posledních pár týdnů nám předvedla, jak si tu demokracii ve skutečnosti představuje.
26.10.2022 12:25 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Nevím, proč by měl stát mít pivovar…

 
...řekl náměstek ministra financí Landa 24.1.2017 (byznys.ihned.cz). Většina z nás má představy o tom, co by jak mělo ve státě být, ale naše představy se často hodně liší.
01.02.2017 05:35 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Jaký je začátek českého předsednictví v Radě EU?

 
Většina lidí, se kterými mluvím o politice, ať už místní nebo evropské, říká, že jejich důvěra v autoritu zákonodárců klesá. Když v prosinci složila přísahu nová koalice s pěti stranami od konzervativních po piráty, slíbili, že vymýtí korupci.
04.08.2022 07:40 |

podobné články

Balaštíková (ANO): IQ tykve v čele Parlamentu

 
Paní předsedkyně Pekarová Adamová slíbila v (LN 12. září) že tuto zimu přežijeme a ta příští že už bude lepší, protože Rusko padne na kolena. Většina lidí nad tím mávne rukou, protože podobných nedomyšlených nesmyslů vypustila paní předsedkyně už spo
18.10.2022 15:45 |

podobné články

Balaštíková (ANO): IQ tykve v čele Parlamentu

 
Paní předsedkyně Pekarová Adamová slíbila v (LN 12. září) že tuto zimu přežijeme a ta příští že už bude lepší, protože Rusko padne na kolena. Většina lidí nad tím mávne rukou, protože podobných nedomyšlených nesmyslů vypustila paní předsedkyně už spo
18.10.2022 22:55 |

podobné články

Jen čtvrtina Čechů si myslí, že u nás funguje demokracie

 
Společnost STEM dnes zveřejnila zprávu o názorech občanů na fungování demokracie u nás. Spokojená se stavem demokracie je asi čtvrtina lidí. To, že politické strany jsou zárukou demokracie, si myslí třetina obyvatel Česka. Nespokojenost s fungováním politických stran i demokracie tak trvá.
14.05.2013 15:15 |

podobné články

Zdeněk Koudelka: Miloš Zeman a sociální demokracie

 
Miloš Zeman vždy politicky oslovoval voliče sociální demokracie. V době, kdy se ujal vedení sociální demokracie, dovedl stranu k zisku přes 30% hlasů. Zatímco sociální demokracie od roku 2010 ztrácí podporu voličů, Miloš Zeman dosáhl v prvním kole prezidentské volby 2013 téměř 25% podpory voličů. První kolo většinové volby více vypovídá o přímé podpoře politika mezi voliči než kolo druhé, byť to je rozhodující pro zisk funkce. Rovněž v předvolebních průzkumech zůstává postavení Miloše Zemana dominantní, zatímco sociální demokracie se propadá k 10% voličské podpory.
26.08.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27577 článků)

Lubomír Man: V demokracii by Kalousek a spol. byli za trpaslíky

 
Že je liberální demokracie podfuk těch, kterým se nelíbí demokracie čili vláda lidu, je věc zřejmá každému, kdo má zdravý rozum. Protože kdyby se těm, kteří slovo „liberální“ ke slovu demokracie přidali, demokracie líbila, nechali by ji takovou, jaká je, a žádným adjektivem by ji neobohacovali. Ale oni tak učinili a tím prozradili, jak je jim demokracie protivná.
02.06.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Man (235 článků)

Balaštíková (ANO): TOP 09 chce zasahovat do volného trhu, poslanci zákon o tržní síle nepochopili

 
Poslanecká sněmovna by se měla ve středu vrátit k projednávání novely zákona o významné tržní síle.
27.05.2015 10:46 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Chceme mezi vlastníky lesů ve Zlínském kraji rozdělit až deset milionů korun

 
Ke zmírnění následků sucha v lesích chce napomoci Zlínský kraj. Vlastníky lesů v kraji hodlá finančně podpořit při zvyšování rozmanitosti a odolnosti lesních porostů, eliminaci výskytu škůdců (především kůrovce) v porostech oslabených nedostatkem srážek, usměrňování odtoku a vsakování srážkové vody či realizaci protipožárních opatření.
19.12.2016 05:35 |

podobné články

Balaštíková (ANO): Pane premiére, než skončíte, vysvětlete nám ....

 
jak je to s kauzou Diag Human. Kdo to všechno zavinil, kdo bude potrestán a kdo to zaplatí? Řeknete nám pravdu, ano?
26.05.2017 19:50 |

podobné články