Článek

Bála se smrti i znásilnění. Kongresmanka (31) se vrátila k vpádu do Kapitolu

 
Alexandria Ocasiová-Cortezová (31), známá také pod přezdívkou AOC, je jednou z nejvýřečnějších političek v současné době. Když se v roce 2018 dostala do Kongresu, stala se nejmladší demokratickou kongresmankou v historii Spojených států. V lednu si ale v budově Kongresu, Kapitolu, prožila těžké chvíle, když dovnitř vnikli příznivci exprezidenta Donalda Trumpa. „Nemyslela jsem si, že mě jen zabijí,“ připustila, že se bála o život. Jako oběť sexuálního útoku se svěřila i s tím, že měla i jiné obavy, uvedla stanice CNN.
10.08.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků)
Podobné články

Pátá oběť středečních násilností v Kapitolu: Na následky zranění zemřel policista

 
Policie amerického Kapitolu oznámila, že středeční násilí má pátou oběť. Zraněním způsobeným během vpádu příznivců prezidenta Donalda Trumpa (74) do budovy Kongresu podlehl policista ze sboru chránící areál. Kolem jeho úmrtí v uplynulých hodinách panovaly nejasnosti. Policie totiž nejprve zprávu o smrti policisty, kterou s odvoláním na své zdroje přinesla některá renomovaná americká média, popřela. Informovaly o tom světové agentury.
08.01.2021 08:26 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků)

Postřelená kongresmanka Giffordsová je stále v kritickém stavu

 
Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová se den poté, co byla střelena z bezprostřední blízkosti do hlavy, stále nachází v kritickém stavu.
09.01.2011 19:25 |

podobné články

Postřelená senátorka je sestřenice Paltrow

 
Americká kongresmanka Gabrielle Giffords (40), které v sobotu v arizonském Tucsonu šílený střelec Jared Lee Loughner (22) prostřelil hlavu, je blízká příbuzná slavné americké herečky Gwyneth Paltrow. Kongresmanka měla štěstí. Střela pronikla celou levou částí mozku, ale nezasáhla kritická místa.
10.01.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Gwyneth Paltrow (364 článků)

Šílenému střelci hrozí doživotí. Kongresmanka je po operaci v umělém spánku!

 
Vážně zraněná kongresmanka Giffordsová, kterou postřelil v Arizoně 22letý mladík, prodělala v noci na dnešek složitou operaci hlavy.
10.01.2011 22:55 |

podobné články

Postřelená Giffords otevřela oči po návštěvě Obamy!

 
Kongresmanka Giffords k velikému štěstí jejího manžela astronauta Marka Kellyho prvně otevřela oči! Je to zázrak, že vůbec žije, protože atentátník jí prostřelil hlavu. Kongresmanka procitla po návštěvě americké hlavy státu.
13.01.2011 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Mark Kelly (7 článků) , Mark Kelly (7 článků)

Postřelená kongresmanka se po operaci očí může lehce usmívat

 
Postřelená americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová se opět může lehce usmívat a zotavuje se z úspěšné operace očí. Informuje o tom v pondělí agentura AFP.
18.01.2011 02:55 |

podobné články

Postřelená kongresmanka už stála na nohou. Nikdo neví, zda bude mluvit

 
Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová, kterou 8. ledna na mítinku v Arizoně vážně zranil atentátník, se poprvé od útoku postavila a již brzy se má přemístit do Houstonu, kde nastoupí cestu náročné fyzické a psychické rehabilitace.
20.01.2011 14:05 |

podobné články

Postřelená kongresmanka Giffordsová bude u startu manžela do vesmíru

 
Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová, kterou v lednu těžce zranil atentátník, se zúčastní pátečního startu raketoplánu Endeavour. Sdělil to její manžel Mark Kelly, který bude velet posádce této vesmírné lodi.
25.04.2011 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Mark Kelly (7 článků) , Mark Kelly (7 článků)

POSTŘELENÁ KONGRESMANKA MÍŘÍ DOMŮ! Po 5 měsících od postřelení do hlavy

 
Americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová, kterou do hlavy postřelil atentátník Jared Lee Loughner, poprvé od incidentu míří na víkend domů do Tucsonu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.
18.06.2011 08:15 |

podobné články

Postřelená kongresmanka: Poprvé ve Sněmovně!

 
Že je ženou silné vůle, prokázala americká kongresmanka Gabrielle Giffordsová (41).
03.08.2011 12:15 |

podobné články

Nejmladší kongresmanka v historii dostala Ameriku do kolen. Takhle zatančila v kanceláři

 
Den před tím, než byla nejmladší kongresmanka v historii USA Alexandrie Ocasio-Cortezová (29) uvedena do úřadu, se na internetu objevilo její taneční video z mládí. Zřejmě s cílem ji zdiskreditovat, i když na záběrech nebylo cokoliv pobuřujícího. Snaha o zesměšnění ale odpůrcům moc nevyšla, klip z univerzitního života přinesl političce spíše další popularitu a to i mezi slavnými osobnostmi. Potlesk sklidila i za svou reakci, kdy se natočila, jak tancuje před svou kanceláří. „Počkejte, až zjistí, že tancují i kongresmanky,“ uvedla se smíchem.
06.01.2019 17:45 |

podobné články

Nejmladší kongresmanka zuří. Deník sdílel její nahou fotku. Podvrh, tvrdí fetišisté

 
Nejmladší americká kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortézová (29) toho má dost. Nejdřív se ji někdo pokusil zdiskreditovat, když ještě před jejím uvedením do funkce sdílel její taneční video z mládí. Tento týden kontrovezní deník Daily Caller zveřejnil její údajnou nahou fotku. „Nechutné,“ komentovala situaci politička, navíc se ukázalo, že na snímku vůbec není ona, napsal list Guardian.
10.01.2019 15:55 |

podobné články

„Myslela jsem, že tam umřu.“ Kongresmanka promluvila o útoku na Kapitol a sexuálním násilí

 
Oblíbená demokratka Alexandria Ocasiová-Cortezová (31), kongresmanka reprezentující New York, na svém instagramu promluvila o traumatech, kterými si prošla. Nerozebírala jen strach, který prožívala na počátku ledna, když příznivci exprezidenta Donalda Trumpa vnikli do budovy Kongresu – Kapitol. Odhalila také, že byla v minulosti obětí sexuálního napadení, informovala stanice CNN.
03.02.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků)

Repulikáni „zametli“ s Trumpovou kritičkou. Kongresmanka přišla o vlivnou funkci

 
Republikáni ve Sněmovně reprezentantů dnes podle očekávání odvolali kongresmanku Liz Cheneyovou ze třetí nejvyšší funkce ve stranické sněmovní hierarchii. S odkazem na vyjádření některých zákonodárců o tom informovala americká média. Cheneyová v posledních týdnech hlasitě kritizovala exprezidenta Donalda Trumpa, který má v Republikánské straně nadále zásadní vliv. Vedení republikánů ve Sněmovně tvrdilo, že tím kongresmanka narušuje stranickou jednotu. Cheneyová po odvolání prohlásila, že učiní vše v jejích silách, aby zabránila Trumpovu případnému návratu do Bílého domu.
12.05.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků)

Chaos po vpádu do Kapitolu: Trumpův tým se drolí, Ivanka maže tweety a ztrácí i Melania

 
K šokujícím středečním událostem v sídle amerického Kongresu, Kapitolu, který obsadili příznivci dosluhujícího prezidenta Spojených států Donalda Trumpa, se vyjádřily i prezidentovy děti. Jeho nejstarší dcera a přední poradkyně Ivanka Trumpová nejprve otcovy podporovatele na twitteru označila za „americké patrioty“, rychle svůj tweet ale smazala, když viděla chaos a výtržnosti, k nimž dochází. Prezidentův syn Donald mladší žádal dav o klid, ještě několik hodin před tím ale burcoval zástupy otcových fanoušků pokřikem „Jdeme si pro vás!“, uvedl list Daily Mail. Trump sám poprvé od voleb fakticky uznal prohru.
07.01.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků)

Pátá oběť násilí v Kapitolu: Zemřel policista, zraněných jsou desítky. A Trumpovi se rozpadá vláda

 
Středeční násilnosti v americkém Kapitolu mají pátou oběť. Zraněním způsobeným během vpádu příznivců prezidenta Donalda Trumpa do Kongresu podlehl policista ze sboru chránícího areál. Policie nejprve informace amerických médií popřela s tím, že policista je na přístrojích, o chvíli později je potvrdila. Rezignaci oznámila už druhá členka vlády. Po ministryni dopravy Elaine Chaové dnes odeslala rezignační dopis ministryně školství Betsy DeVosová, další lidé odchází z Bílého domu.
08.01.2021 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků)

Rok od vpádu do Kapitolu: Připomeňte si peklo s pěti mrtvými. Proč bude Trump mlčet?

 
Rozbité sklo, postupující rozzuřený dav, utíkající politici, přemožená policie, to vše je vidět na záběrech dokumentující loňský 6. leden. Dnes je to přesně rok, co dav násilně vtrhnul do sídla amerického Kongresu a nakrátko narušil demokratický proces po prohře Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Incident si vyžádal pět mrtvých a nespočet zraněných. Nepokoje ve washingtonském Kapitolu připomenou v projevech současný prezident Joe Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová. Sněmovna reprezentantů pořádá vzpomínkový program, při kterém mimo jiné zazní svědectví kongresmanů.
06.01.2022 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků) , Joe Biden (671 článků)

Cenný exponát: Vlajku z amerického Kapitolu vystaví v Muzeu generála Pattona

 
Vlajka Spojených států amerických, která vlála na budově Kapitolu ve Washingtonu, D. C., bude k vidění v plzeňském Muzeu generála Pattona. Zástavu městu daroval při letošních Slavnostech svobody veterán George Thompson (93). Jedná se již o druhou autentickou vlajku z Kapitolu, kterou se bude Pattonovo muzeum pyšnit.
22.05.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: George George (832 článků)

Napětí v USA eskaluje: Do Kapitolu vtrhli Trumpovi příznivci, na místě se střílelo

 
V USA panuje už delší dobu pořádné napětí, které po prohře Donalda Trumpa v prezidentských volbách ještě vzrostlo. Dosluhující prezident totiž označil hlasování za zmanipulované a dlouhé měsíce odmítá uznat svou porážku. Při středečním zasedání obou komor Kongresu mělo dojít k definitvnímu potvrzení výhry Joea Bidena. Do Kapitolu ale vtrhli davy Trumpových příznivců, kteří předtím protestovali před budovou. Na místě se už i střílelo, podle prvních informací je jedna žena postřelená. Ke Kapitolu vyrazilo 1000 příslušníků národní gardy.
06.01.2021 22:06 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5817 článků) , Joe Biden (671 článků)