Článek

Babišův konec se nekoná. Expremiér nastínil budoucnost ANO a zásadní posun Schillerové

 
Andrej Babiš nechal veřejnost poměrně dlouho čekat a naznačoval, že dnes by mohl odejít z některých politických funkcí. Po zasedání předsednictva je jasno, žádná revoluce se nekoná a Babiš zůstává jak jeho šéfem, tak poslancem. Podle vyjádření z tiskové konference chystá hnutí ANO stínovou vládu, jehož hlavou bude místopředseda hnutí Karel Havlíček. Babiš také prohlásil, že bude chodit na schůze parlamentu.
08.02.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)
Podobné články

Dcera Schillerové: Máma zažila 12 ministrů, manžel s Babišem nikdy nemluvil

 
Odmítnutí Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové coby nové ministryně financí přitáhlo pozornost k rodině Schillerové. A to nyní i kvůli kauze údajného úniku informací od policie, ve které figuruje i podnikatel David Rusňák, nyní již býalý člen ANO a zeť Schillerové. Její dcera Petra Rusňáková je radní za ANO v Brně, zvažuje i kandidaturu do Sněmovny. Svou matku brání, že s podnikáním jejího muže nemá nic společného. A ani ten neudělal prý nic špatného.
22.05.2017 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rusňák (10 článků)

Stanjura zadal audit milionů za fotky Schillerové. Babiš od exministryně dává ruce pryč

 
Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zadal audit nákladů na mediální servis své předchůdkyně Aleny Schillerové (ANO), včetně milionů za fotografie a videa na sociální sítě. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Ministerstvo pod vedením Schillerové najalo profesionálního fotografa a kameramana, kteří pořizovali snímky a videa Schillerové, která si je pak dávala mimo jiné na osobní účty na sociálních sítích. Stát za platy fotografa a kameramana zaplatil od září 2020 do konce loňského listopadu 1,93 milionu korun, s odvody na zaměstnance 2,5 milionu. Schillerová tvrdí, že snímky sloužily k propagaci ministerstva.
03.02.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (459 článků)

„Pávice instagramová“ vyhodila 2 miliony z okna, šili do Schillerové zástupci pětikoalice

 
Alena Schillerová (ANO) v neděli v Otázkách Václava Moravce hájila 2 miliony vynaložené na fotografa a kameramana, kteří rok pracovali na ministerstvu financí a pořídili i snímky a záběry, které se následně objevovaly na facebooku či instagramu někdejší šéfky státní kasy. Schillerová připustila, že šlo někdy i o osobnější fotky, ty však prý fakturovalo hnutí ANO. Současný ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) si do Schillerové rýpl, že nepotřebuje fotky s pávem, aby lidem připomněl, že mají platit daně. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) považuje jednání Schillerové za nemorální. Jak se exministryně obhájila?
30.01.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (459 článků)

Ministr: Ano, v Babišově restauraci dobře vaří a mají tam trampolínu. Snad mě tam ještě pustí

 
Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) se při své řeči ve Sněmovně obul do exministryně financí Aleny Schillerové (ANO) za její snímky s pávy na instagramu. Následně se jí zastal expremiér Andrej Babiš (ANO), a tak si Síkela opět vyžádal slovo. Omluvit Schillerové se nehodlá.
17.02.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)

Lidi vás proklejou, pohrozil Kalousek Schillerové

 
Šéfka poslanců ANO a bývalá ministryně financí Alena Schillerová kritizuje vládu Petra Fialy kvůli rozpočtovému provizoriu. Podle exposlance Miroslava Kalouska je to ale chyba právě Schillerové. „Rozpočtové provizorium nemuselo být, paní poslankyně, drtivá většina dětí Vás prokleje za jejich zadlužený život,“ vzkázal drsně Schillerové.
18.01.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5101 článků) , Miroslav Kalousek (7731 článků)

Po „pávici instagramové“ jde policie. Miliony za fotky Schillerové řeší protimafiánský útvar

 
Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ) se zabývá propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Státní zástupce Jan Lelek řekl webu Neovlivní.cz, že na základě informací médií by mohlo jít o podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Podle auditu ministerstva financí byli zaměstnanci úřadu, kteří tvořili obsah sociálních sítí Schillerové, nestandardně placeni. Schillerová Blesku vzkázala, že má svědomí naprosto čisté.
04.04.2022 09:20 |

podobné články

Instagram Aleny Schillerové v hledáčku policie! Byla jsem tváří ministerstva, hájí se

 
Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ) se zabývá propagací bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) na sociální síti Instagram. Podle informací ČTK státní zástupce Jan Lelek řekl webu Neovlivní.cz, že by mohlo jít o podezření na porušení povinností při správě cizího majetku. Dle auditu ministerstva financí byli zaměstnanci úřadu, kteří tvořili obsah sociálních sítí Schillerové, nestandardně placeni.
04.04.2022 19:45 |

podobné články

Ministerstvo Instagramu: Výdaje Schillerové baví internet

 
Zjištění serveru Seznam Zprávy, že ministerstvo financí mezi roky 2020 a 2021 vyplatilo téměř dva miliony korun fotografovi a kameramanovi Schillerové, baví sociální sítě. Na internetu se objevily desítky parodií, které si utahují ze Schillerové výdajů na osobní propagaci.
28.01.2022 17:45 |

podobné články

Babiš se vyjádřil k Schillerové a její instagramové kauze: Byl jsem z toho rozčilený!

 
Bývalý premiér Andrej Babiš se pro CNN Prima News vyjádřil ke kauze kolem bývalé ministryně financí Aleny Schillerové. Podle údajů Seznam Zpráv totiž mělo ministerstvo financí pod jejím vedením v letech 2020 a 2021 vyplatit téměř dva miliony korun fotografovi a kameramanovi Schillerové, kteří jí spravovali sociální sítě. 
01.02.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)

Andrej Babiš konečně nastínil svou budoucnost: Slíbil, že se polepší. S karavanem má speciální plány

 
Andrej Babiš chvíli nechal lidi na vážkách ohledně své budoucnosti. Nakonec se ale rozhodl nevzdat se ani poslaneckého mandátu, ani postu předsedy hnutí ANO. Teď nastínil svoje plány do budoucna v rozhovoru pro MF Dnes. Chystá se prý jezdit za lidmi, rozpovídal se i o své docházce do Sněmovny.
16.02.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)

Babišův kolotoč 2019: Bouřící Letná, aférka s Monikou a floristou i rošády v kabinetu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) zažil letos perný rok. Zatímco v jeho úvodu hojně cestoval - v Bílém domě ho i jeho manželku Moniku přivítal Donald Trump se svou Melanií - stále větší dusno bylo postupem času v ulicích Prahy a dalších měst, kde se opakovaly protestní akce Milionu chvilek včetně velké demonstrace na Letné. Klid nezažil ani samotný Úřad vlády. Babišův kabinet zažil průvan hlavně na jaře a premiér během půl roku vystřídal 4 ze 14 ministrů. Situace kolem Antonína Staňka a jeho možného nástupce Michala Šmardy (oba ČSSD) vyvolala letní vládní krizi, příchod Marie Benešové (za ANO) byl zase záminkou pro start protestů, které přiživilo dění kolem kauz Čapí hnízdo a údajného premiérova přetrvávajícího střetu zájmů. I přes dění kolem Babiše je však podle politologa Jana Kubáčka bit hlavně Babišův koaliční partner - ČSSD.
31.12.2019 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků) , Donald Trump (5955 článků) , Marie Benešová (445 článků)

Babiš: Kalousek taky neumí anglicky

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se v rozhovoru pro televizi Nova zastal ministryně financí Aleny Schillerové v jejích jazykových dovednostech. „Pan Kalousek taky údajně moc nemluví anglicky,“ neopomněl podotknout o předchůdci Schillerové. Znalost anglického jazyka podle jeho mínění není na postu ministra financí přílišně důležitá. „Učí se, takže já bych to neviděl jako zásadní tragédii,“ ocenil ministryni. A pokračoval i k dalším tématům. Nevynechal ani zhodnocení, co zničili „naši tradiční politici“.
17.05.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)

Rejžek se omluvil Schillerové. Dostal totiž peníze od státu. „Pak se děsně opijeme,“ doufá v lepší budoucnost

 
Filmový a hudební kritik Jan Rejžek oznámil, že se hodlá děsivě opít. K témuž vyzval i své spoluobčany. A ještě neposilněn alkoholem se omluvil šéfce státní kasy za hnutí ANO Aleně Schillerové.
01.05.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rejžek (92 článků)

Zaříznutý Havlíček: Pekarová kritizuje ANO, Schillerové vadí „nová politická kultura“

 
Sněmovnu nejspíše čekají 4 roky plné sporů. Myslí si to politolog Jan Kubáček, který předpovídá nepopulární rozhodnutí a tvrdé údery opozičního hnutí ANO a SPD. První neshody už panují u volby posledního, šestého místopředsedy Sněmovny. Vládní koalice zařízla v úterní volbě kandidáta ANO Karla Havlíčka, což je podle šéfky klubu ANO Aleny Schillerové důkazem nerespektu. Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) však zmínila pro změnu výtky k Babišovu hnutí.
27.01.2022 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (67 článků)

Odboráři chtějí konec Schillerové kvůli milionům na odměnách pro náměstky. Ta zmínila stříbro

 
V době, kdy lidé přicházejí kvůli koronaviru o značnou část příjmů a lékaři čekají na odměny za předešlé zvládnutí boje s virem, si rozdělili vysoce postavení úředníci ministerstva financí vysoké odměny. Podnikatelské odbory proto napsaly šéfce státní kasy Aleně Schillerové (za ANO) otevřený dopis, ve kterém ji vyzývají, aby vyplacení odměn zrušila a navíc sama rezignovala na křeslo ve vládě.
15.03.2021 14:40 |

podobné články

Nejen platy: Stanjura popsal audit u „pávice instagramové“, problém může mít i ANO

 
Kameraman a fotograf, kteří působili na ministerstvu financí za působení Aleny Schillerové (ANO) byli nestandardně placeni. Vyplývá to z auditu, který nechal zpracovat Schillerové nástupce Zbyněk Stanjura (ODS), ministerstvo ho zveřejnilo na svém webu. Zároveň videa a fotografie, které vytvořili, byly opakovaně a v některých případech i výlučně využívány na sociálních sítích, které nevlastnilo ani oficiálně nespravovalo ministerstvo.Stanjura vyzval Schillerovou k vyvození odpovědnosti a zvažuje podání na úřad pro kontrolu hospodaření politických stran, protože řada příspěvků nebyla vykázána jako součást kampaně hnutí ANO. Působení dvou zaměstnanců stálo daňové poplatníky dva miliony korun. Schillerová pochybení odmítla.
13.02.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků) , Zbyněk Stanjura (459 článků)

Expremiér dostal sodu za plán na pomoc Čechům: Babišův smrtící koktejl

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš před časem představil 12bodový plán na pomoc českým občanům v časech tíživé ekonomické krize. Krátce po zveřejnění Babišův plán zkritizoval zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek. A teď dostalo Babišových 12 bodů další tvrdou ránu...
16.04.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků) , Miroslav Kalousek (7731 článků)

Nečas přiznal vztah s Nagyovou: Plánuje s ní budoucnost!

 
Jana Nagyová. Žena, která až doteď byla v pozadí a příliš se neukazovala. Až teď dostalo jméno jasné obrysy. Je dost možné, že je to větší ryba než sám expremiér Petr Nečas. Právě ona má prsty v rozpadu jeho manželství a dost možná i v rozkladu vlády. Dominu s bičíkem, jak ji ilustrovaly některé informace z kuloárů, si expremiér oblíbil a plánuje s ní budoucnost!
13.07.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1717 článků) , Petr Nečas (9405 článků) , Jana Nagyová (1710 článků)

Posun voleb není na stole, sdělil Hamáček po schůzce se Zemanem

 
Ministr vnitra Jan Hamáček očekává, že se volby uskuteční v plánovaném termínu, posun je podle něho jen hypotetickou možností. Sdělil to v úterý odpoledne po jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Uvedl také, že se ještě večer sejde s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) a premiérem Andrejem Babišem (ANO).
22.09.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Miloš Zeman (27867 článků)