Článek

Babišovi zrušili termín u Zemana, Fiala o schůzku ani nežádá. Povolební jednání se zadrhla

 
S žádostí o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem lídr koalice Spolu a předseda ODS Petr Fiala počká, až budou zprávy, že se zdravotní stav hlavy státu zlepšil. ČTK v pondělí sdělil, že nyní neví, jak vážný je prezidentův stav. Schůzku, o kterou chtěl požádat na základě výsledků voleb, považuje za důležitou pro všechny další kroky, které je v České republice potřeba udělat.
11.10.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2179 článků) , Miloš Zeman (26372 článků)
Podobné články

V hádce o dalajlamu vítězem Zaorálek. Herman „sklopil uši“, duel zrušili

 
Ještě včera přirovnal Lubomír Zaorálek (ČSSD) schůzku s nositelem Nobelovy ceny míru dalajlamou ke schůzce s nacistou Konradem Henleinem. Omluvil se, čelí za to dokonce i výzvě k demisi, ale dnes slavil triumf. Měl sice společně s Danielem Hermanem (KDU-ČSL) dorazit na duel do studia Blesku, domluvený termín ale oba zrušili. Na vládě se totiž dohodli, že napříště budou všechny podobné schůzky hlášeny Zaorálkovi s dostatečným předstihem. Herman musel „sklopit uši“.
02.11.2016 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2817 článků) , Daniel Herman (1129 článků)

Svatby nabourává koronavirus: Pavla a Petr ji se smutkem zrušili, Terezie a David trnou

 
Petr (28) a Pavla (29) se měli 9. května brát. Kvůli koronaviru svůj slavnostní den po dlouhých úvahách zrušili. A nejsou zdaleka jediní. Některé svatební obřady ruší sami snoubenci, někde termíny ruší úřady. David (29) a Terezie (23) zatím vyčkávají, svatbu by měli mít v červenci. Podle nich už byl i před pandemií problém sehnat termín, který by splňoval pravidlo „svatba do roka a do dne od zasnoubení“, někdy se čeká na vysněný termín i dva roky.
02.04.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (815 článků) , David David (1026 článků) , David David (772 článků)

ČSSD České Budějovice: K povolební situaci v Českých Budějovicích

 
MěVV považuje za nutné sdělit veřejnosti skutečnosti s posledních jednání s hnutím ANO 2011 o povolební spolupráci. K této informaci nás motivuje skutečnost, že prostřednictvím medií byla veřejnost informována, že ČSSD požaduje 5 členů rady a primátora a tato okolnost byla důvodem, že hnutí ANO odmítlo povolební spolupráci s ČSSD.
30.10.2014 10:10 |

podobné články

Fiala (ODS): ANO zavedlo ČR do politické krize. Proto jsem požádal prezidenta Zemana o schůzku

 
Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci oznámil, že neschopnost hnutí ANO sestavit funkční vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny zavedla Českou republiku do politické krize. Dodal, že na tahu je nyní Miloš Zeman, a proto ho dnes požádal o schůzku.
10.04.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2179 článků) , Miloš Zeman (26372 článků)

Muž, jehož fotku omylem zveřejnila policie po střelbě v Ostravě, přijal omluvu. Víc nežádá

 
Krátce po střelbě v ostravské fakultní nemocnici policie zveřejnila fotografii muže s tím, že jde o útočníka. Po chvíli vyšlo najevo, že to byl jen svědek. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se muži omluvil, stejně jako policisté. Muž omluvu přijal, nic dalšího nežádá.
11.12.2019 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3284 článků)

Poslanci zrušili vyšší zdanění benefitů. Fischer tlačí na odbory

 
Poslanci v úterý ve stavu legislativní nouze zrušili vyšší zdanění zaměstnaneckých výhod DPH. Odboráři kvůli zdanění na čtvrtek vyhlásili stávku v dopravě, Jan Fischer je ale po hlasování vyzval, aby stávku zrušili.
02.03.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1765 článků)

Poprvé po patnácti letech může středopravice vyhrát volby. To je vám málo? Petr Fiala odsoudil škarohlídy

 
Stoupnout si na jedno pódium se zástupci koalice Pirátů a STAN by bylo „kontraproduktivní pro veřejnost“, vyjádřil se v rozhovoru pro Aktuálně.cz lídr koalice SPOLU a předseda ODS Petr Fiala k jakési deklaraci spojenectví s Piráty se slovy, že přece „pirátský program není programem ODS“. Odmítl též povolební jednání s ANO; odrazovat od toho má prý kupříkladu „osud ČSSD“. Došlo i na Centrum pro studium demokracie a kultury. „Někdo si poskládal nějaká čísla a lže, jako když tiskne,“ ohradil se Fiala slovy, že je „vše v pořádku“.
27.09.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2179 článků)

Sobotka požádá o schůzku se Zemanem, pověření hned nečeká

 
Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka požádá v pondělí prezidenta Miloše Zemana o schůzku. První povolební setkání považuje spíše za informativní a nečeká, že by ho na něm hlava státu hned pověřila sestavením vlády. Prezidenta, jemuž byl v ČSSD dlouhodobě bližší dosavadní statutární místopředseda Michal Hašek, prý nevnímá jako protihráče. 
10.11.2013 13:11 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Michal Hašek (2441 článků) , Miloš Zeman (26372 článků)

Sobotka se může smát! ČSSD ho podržela a povede povolební vyjednávání

 
Sociální demokraté zrušili usnesení, které vyzývalo Bohuslava Sobotku k rezignaci. Předseda strany tak povede povolební vyjednávací tým ČSSD.
10.11.2013 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků)

Ve většině okresních měst ve středních Čechách jsou povolební jednání uzavřena

 
Ve většině okresních měst ve středních Čechách jsou povolební jednání uzavřena. Lídři stran mnohde podepsali koaliční smlouvy a čekají na ustavující jednání zastupitelstev, které je potvrdí ve funkcích v čele radnic. Někde se dohody o koalicích ještě dolaďují, jinde se písemně ani stvrzovat nebudou. O tom, kdo bude v příštích čtyřech letech ve vedení okresních měst, je však víceméně rozhodnuto.
24.10.2014 17:20 |

podobné články

S žádostí o schůzku se Zemanem počkám kvůli jeho zdravotnímu stavu, oznámil Fiala

 
S žádostí o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem lídr koalice Spolu a předseda ODS Petr Fiala počká, až budou zprávy, že se zdravotní stav hlavy státu zlepšil.
11.10.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2179 článků) , Miloš Zeman (26372 článků)

Piráti chtějí jednání šéfů stran o auditu k Babišovi

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš se obrátil na předsedy dalších sněmovních stran s žádostí o schůzku. Na úterním jednání hodlá řešit výsledky auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Babiš coby předseda ANO pozván není. Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček vzkázal, že na schůzku nedorazí.
02.12.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23564 článků) , Ivan Ivan (2182 článků)

Profesor Fiala sází na jednu kartu: Jedině s Piráty a Starosty. Chodí za mnou lidé, že jsme naděje na změnu

 
Lídr koalice SPOLU Petr Fiala (ODS) zopakoval, že jedinou povolební variantou je pro něj spojení s koalicí Pirátů a Starostů. „Když dohromady nezískáme 101 hlasů, tak tu bude vláda populistů s extremisty. Bude tu Andrej Babiš vládnout s SPD, komunisty, Přísahou, nebo kdo se zkrátka dostane do Sněmovny,“ varuje Fiala, který je ale přesvědčen, že volební výsledek bude dobrý a „kýžená politická změna“ nastane.
10.09.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23564 článků) , Petr Fiala (2179 článků)

Fiala z SPD vzkazuje ANO: Často jsme se shodli. Ale program kvůli křeslům neopustíme

 
Spekulace o povolební spolupráci ANO a SPD nabírají na intenzitě. O víkendu možnou spolupráci nevyloučil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), v úterý podobně hovořil místopředseda SPD Radim Fiala. „Nevyměníme ale křesla za program. Držíme slovo a budeme držet náš program,“ tvrdí ale Fiala, podle nějž bude zásadní zejména prosazení všeobecných referend.
13.09.2021 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (353 článků) , Radim Fiala (353 článků)

Topolánek: Listopadový termín voleb je schůdnější

 
Předseda ODS Mirek Topolánek ve čtvrtek připustil, že listopadový termín voleb je zřejmě schůdnější než termín říjnový. V každém případě proti němu nemohou být žádné námitky. Nejschůdnější východisko ze současné politické krize je podle šéfa ODS Mirka Topolánka v trvalé změně Ústavy a schválení příslušného zákona. Topolánek ale stále doufá, že Ústavní soud rozhodne včas, do 15. září, a uskuteční se termín říjnový.
03.09.2009 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2358 článků)

Příprava svatby nemusí být stresující maratón

 
Váš milý se konečně vyslovil a vy záříte štěstím? Pak nezbývá než gratulovat. Ovšem ve většině případů radost vystřídá panika. Představa toho, že vás čeká maratón příprav, může doslova zmrazit váš úsměv na tváři. Nebojte se. My vám v dnešním článku poradíme, jak si poradit s přípravami a naplánovat netradiční svatbu, která se stane nezapomenutelnou i pro ostatní svatebčany. V prvé řadě mějte na mysli, že i zde jako všude platí, že připravenému štěstí přeje aneb co je psáno – to je dáno. Budete potřebovat blok či diář a propisku. Snem každé nevěsty je, aby svatba byla tím nejkrásnějším dnem v životě. Proto je velmi důležité ji správně zorganizovat a naplánovat. Pište si vše, co vás napadne. Jak naplánovat svatbu Plánování svatby se dá zvládnout i během několika týdnů, ale ideální je věnovat se přípravě několik měsíců předem. Budete-li plánovat svatbu na jaře, máte ještě spoustu času a mnoho příležitostí, které sebou přináší přívětivé počasí. Záleží také na tom, jak velkou svatbu plánujete a zajímáte-li se o novinky z této oblasti. Nápomocný vám může být svatební veletrh, různé časopisy a svatební móda. Hlavně se neupínejte příliš na detaily. V případě, že něco neklapne jak má, můžete cítit frustraci. Klidně si naplánujte i plán B a C pro všechny případy. Termín svatby Jako první si naplánujte termín svatby, mohlo by se stát, že později nenajdete vhodný termín. Sepište si do vašeho notýsku všechny hosty včetně zábavného programu. Přemýšlejte o vhodném místě. Party stany se vším všudy Jestliže se budete brát na jaře, jsou ideální volbou party stany, které přinášejí neomezené možnosti. Mimo party stanu lze zapůjčit také veškeré vybavení, jako je osvětlení, dekorace, nábytek či topení, pokud by nebylo venku ještě takové teplo. Jakmile budete mít termín, představu o počtu osob, vybrané svědky a místo konání svatby, nezapomeňte na finanční rozpočet. Svatební květinová výzdoba a dekorace Díky... Čtěte více Příspěvek Příprava svatby nemusí být stresující maratón pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
30.11.2016 06:35 |

podobné články

„Můj život se rozpadl na kusy!“ Polka měla donosit zdeformované dítě, potrat jí zrušili

 
Umělé ukončení těhotenství kvůli poškození nebo vývojovým vadám plodu porušuje ústavu, chránící lidský život - a to i v případě, že není šance na přežití novorozence. K takovému závěru loni v říjnu dospěl polský Ústavní soud. Polsko má tak vůbec nejpřísnější interrupční zákon v Evropě, gynekologům, kteří by se ženám snažili nějak pomoci, a těhotným Polkám hrozí za porušení normy až tři roky ve vězení. A například Anie (30) z Varšavy termín potratu zrušili. Připomeňme, že justiční orgán tvoří převážně soudci nominováni vládní konzervativní stranou Právo a spravedlnost (PiS).
09.02.2021 13:45 |

podobné články

Předseda ODS Fiala to nandal premiérovi kvůli otálení kolem sankcí

 
Vláda vysvětluje ve sněmovně postoj k sankcím proti Rusku. Po slovech předsedy vlády Bohuslava Sobotky vystoupil se svým názorem předseda Úsvitu Tomio Okamura a také předseda poslanců z ODS Petr Fiala. Zvláště ale Fiala to premiérovi pěkně nandal. Podle něj předseda vlády podceňuje dění na Ukrajině. „Pan premiér předvádí vyjednávací styl, jemuž nerozumím ani já, ale ani spojenci," řekl Fiala kromě jiného.
10.09.2014 16:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2179 článků) , Tomio Okamura (2688 článků)

Fiala ulehčuje plzeňským právům. Akreditaci jim prodloužil o rok

 
Ministr školství Petr Fiala prodloužil magisterskému programu plzeňských práv akreditaci o rok, aby studentům ulehčil situaci. Fiala to řekl po středečním mimořádném jednání se zástupci Akreditační komise a Západočeské univerzity. Rozhodnutí exministra Josefa Dobeše (VV) o prodloužení akreditace do roku 2016 Fiala zrušil. Už dřív ministerstvo zakázalo škole přijímat nové studenty.
27.06.2012 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2179 článků)