Článek

Babišovi exministři hledají uplatnění ve Sněmovně. Havlíček přece jen místopředsedou?

 
Hnutí ANO zřejmě prosadí nakonec bývalého vicepremiéra a exministra dopravy a průmyslu a obchodu Karla Havlíčka do vedení Poslanecké sněmovny. V prvních dvou volbách neuspěl, protože byl členem vlády. Podobně hledají své uplatnění ve výborech dolní komory parlamentu i další bývalí členové vlády. Někdejší premiér Andrej Babiš o žádnou funkci nestojí.
02.01.2022 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24611 článků)
Podobné články

Exministři si nechali desetitisícové náhrady na dopravu

 
Většina členů Topolánkovy vlády se nechala po loňské demisi kabinetu ještě tři měsíce vozit ve služebních limuzínách. Uvádějí to Lidové noviny s tím, že exministři na to sice měli nárok, ale každý měsíc navíc pobírali třicetitisícové cestovné z rozpočtu parlamentních komor. Státní kasu pak přišel tento špás na 700 tisíc korun.
04.02.2010 11:05 |

podobné články

Někteří exministři ještě nepodali do Sněmovny majetková přiznání

 
Někteří exministři úřednické vlády Jana Fischera dosud nepodali do sněmovny majetková přiznání, jak jim ukládá zákon o střetu zájmů.
19.08.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1768 článků)

Zmrazte Rusům konta a zablokujte víza, vyzvali Sobotku tři exministři

 
Bývalý velvyslanec v Rusku a exministr obrany Luboš Dobrovský, exministři Michael Kocáb a Martin Bursík a senátor za TOP 09 Jaromír Štětina vyzvali premiéra Bohuslava Sobotku k razantním postupům vůči Rusku. Ten to ale nepovažuje za vhodné a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek mu dává za pravdu. Zprávu přinesl server iDnes.cz.
15.03.2014 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (765 článků) , Jaromír Štětina (342 článků) , Lubomír Zaorálek (2839 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Martin Bursík (323 článků)

Karek Havlíček se dočkal. Je posledním místopředsedou Sněmovny

 
Šestým místopředsedou Sněmovny byl v pátek poslanci zvolen bývalý ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO). Pro bývalého vicepremiéra během již v pořadí čtvrté volby šestého místopředsedy Sněmovny tentokrát zvedli ruku i poslanci vládní koalice.
18.02.2022 15:25 |

podobné články

Karel Havlíček se dočkal. Je posledním místopředsedou Sněmovny

 
Místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR byl v pátek poslanci zvolen bývalý ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (ANO). Pro bývalého vicepremiéra během již v pořadí čtvrté volby šestého místopředsedy Poslanecké sněmovny tentokrát zvedli ruku i poslanci vládní koalice.
18.02.2022 15:30 |

podobné články

Zaříznutý Havlíček se dočkal: Dostal se do vedení Sněmovny a je 6. místopředsedou

 
Dolní komora dnes hlasovala o obsazení šestého místopředsednického křesla. Horkým favoritem byl stejně jako v minulé neúspěšné volbě Karel Havlíček (ANO). Jednalo se již o čtvrté hlasování o doobsazení vedení, tentokrát ale vládní koalice Havlíčka podpořila. Ke zvolení bylo nutné získat nejméně 90 poslaneckých hlasů, Havlíček jich získal 106.
18.02.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Dostal (61 článků)

To Babiš! Pekarová se bránila, že vláda za drahotu nemůže. Havlíček ukázal, jak blízko jsme průšvihu

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). A střet to byl velmi tvrdý. Havlíček vypočítával, jaké peníze má vláda k dispozici a mohla by je dát lidem v této těžké ekonomické situaci. „Ale vy se nepohybujete v reálném světě. Reálný svět neexistuje ve světě bublin na sociálních sítích a ve světě stranických sekretariátů. Vy ten státní dluh jen přesouváte na domácnosti,“ tepal Havlíček Pekarovou Adamovou. A ta okamžitě vyrazila do protiútoku...
24.04.2022 12:50 |

podobné články

Maláčová u Moravce odmítla Babišovu kritiku za „trafiku“. České „pracáky“ povede exministr z ČSSD?

 
Andrej Babiš (ANO) má svého Havlíčka. Je jím „superministr“ Karel Havlíček (za ANO), který je vicepremiérem, nově ministrem dopravy a také šéfem resortu průmyslu a obchodu. Ten za Sobotkovy éry vedl jiný Havlíček - Jiří Havlíček (ČSSD), který byl Babišovým rivalem ve střetech o české lithium. A právě Jiří Havlíček by se podle Otázek Václava Moravce měl nyní stát generálním ředitelem Úřadu práce, což Babiš označil za trafiku a špatný vtip. Jana Maláčová (ČSSD) mu však oponuje.
09.02.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24611 článků) , Honza Havlíček (66 článků)

Ministr Havlíček spustil e-shop, jaký svět neviděl: Prodej dálničních známek nefungoval celý den!

 
Tak tohle se nepovedlo. Nákup elektronických dálničních známek na příští rok má od včerejška fungovat přes internetový obchod edalnice.cz. Jenže zatímco se ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51, za ANO) chvástal, jak nový systém funguje, reálně vůbec nefungoval! Papírové dálniční kupony budou od ledna minulostí. Včera tak ministr Karel Havlíček představil nový systém virtuálního kuponu. Ten půjde koupit nejen přes internet, ale i na všech poštách nebo čerpacích stanicích EuroOil. „Bude to rychlé, bezpečné, systém bude odpovídat 21. století,“ chlubil se včera ráno Havlíček.
02.12.2020 05:15 |

podobné články

Bartoš a Havlíček se v ČT hádali, až do toho vstoupil Špicar: Fiala čtyři měsíce sliboval...

 
„To je portfolio marnosti, to je tragikomedie v přímém přenosu, co tu sledujeme v tuhle chvíli,“ rozjel se 1. místopředseda ANO Karel Havlíček ve studiu u Václava Moravce, když hodnotil, co dělá vláda Petra Fialy, tedy vláda ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN pro občany. A to byl teprve začátek. Havlíček přišel i s dalšími ostrými poznámkami. Bartoš se okamžitě bránil, že Havlíček ve studiu „mluví jako kazatel“. V jednu chvíli se ozval Špicar a uhodil na vládu i opozici.
05.06.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3886 článků) , Karel Fiala (218 článků) , Karel Fiala (141 článků)

Média se zajímají o to, co budou dělat Rusnokovi exministři. O některé se postará Zeman

 
Kde nacházejí pracovní uplatnění ministři z Rusnokovy vlády? O to, kam zamíří po ukončení vládního angažmá, se zajímala agentura Mediafax. Někteří zůstávají v politice, jiní budou pracovat v soukromém sektoru. O některé se postará Miloš Zeman.
02.02.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27376 článků)

Alena Vitásková se v Bruselu setkala s místopředsedou Evropské komise

 
Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková se v Bruselu setkala s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem. Vliv regulátora na energetickou bezpečnost a nezávislost národních regulačních autorit byly hlavními tématy včerejšího pracovního setkání předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové s místopředsedou Evropské komise zodpovědným za Energetickou unii Marošem Šefčovičem.
25.03.2015 13:21 |

podobné články

Prvním místopředsedou lidovců zůstává ministr zemědělství Jurečka

 
Prvním místopředsedou KDU-ČSL zůstává ministr zemědělství Marian Jurečka. Na zlínském sjezdu strany získal dnes 148 hlasů, odevzdáno bylo 278 hlasovacích lístků. Téměř 100 hlasů bylo neplatných. Jurečka porazil svého protikandidáta Miroslava Rovenského, který dostal 33 hlasů. Místopředseda Jan Bartošek kandidaturu stáhl, ucházet se bude o funkci řadového místopředsedy. Jurečka je prvním místopředsedou lidovců od roku 2011.
23.05.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků)

Exministři si ve Sněmovně finančně pohorší, zbývá souboj o výbory

 
Pád vlády Petra Nečase udělal čáru přes rozpočet devíti jejím členům, kteří nyní budou řešit svou budoucnost ve Sněmovně. Zapojí se aktivně do její práce a nechají se navolit do některého z 16 výborů, nebo využijí možnosti nechat si až do voleb zcela volné ruce? Ze dne na den se z nich stali řadoví poslanci, bez jakéhokoli angažmá a bez funkce, což jim dává nárok pouze na základní plat.
23.07.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9391 článků)

Exministr Havlíček z kauzy lithium to na šéfa Úřadu práce nedotáhne. Ustoupil Babišovi

 
Bývalý ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) odstoupil z výběrového řízení na generálního ředitele Úřadu práce, uvedl ve čtvrtek server Lidovky.cz. O výsledcích totiž podle něj nerozhodovaly odborné předpoklady a znalosti, ale to, zda se daný kandidát líbí, nebo nelíbí premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) měla na výběr mezi Havlíčkem a šéfem svitavského úřadu práce Janem Tesařem, resort se následně rozhodl výběrové řízení zrušit.
13.02.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (66 článků)

Asociace podnikatelů a manažerů: Mladí se do podnikání nehrnou? Proč?

 
Podnikat, nebo se raději nechat zaměstnat? Před touto otázkou stojí spousta mladých lidí, kteří po dokončení studií hledají uplatnění na trhu práce, příp. hledají tzv. „díru na trhu", kterou by mohli zacelit svou podnikatelskou činností.
17.09.2017 18:45 |

podobné články

Babiš bez soupeře obhájil post šéfa ANO a oznámil konec. Novým „Faltýnkem“ Havlíček

 
Bývalý premiér Andrej Babiš dnes na celostátním sněmu podle očekávání znovu obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Obdržel 76 z celkových 95 hlasů, tedy 80 procent. Zdrželo se 13 delegátů, proti jich bylo šest. Ve volbě Babiš stejně jako v minulosti neměl protikandidáta. V předvolebním projevu uvedl, že za dva roky už na pozici šéfa subjektu kandidovat nebude. Prvním místopředsedou se podle očekávání stal exministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček. Místopředsedy ANO zůstali Richard Brabec a Radek Vondráček Vondráček, nově jsou jimi Aena Schillerová a Ivo Vondrák.
11.02.2022 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24611 článků)

Do hospody už 18. května? Havlíček připustil změnu, přidal milenky na hotelu a „čočku“ ve Sněmovně

 
Vnitřní prostory hospod a restaurací by se mohly otevřít dřív, než 25. května, jak s tím zatím počítá vládní harmonogram rozvolňování opatření. V pořadu Blesku Epicentrum to připustil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Podle něj to bude záležet na vývoji situace a je jasné, že se blíží konec koronavirové krize, ale nic se nesmí uspěchat, proto i otevírání hranic musí být opatrné. „Rozhodně není cílem, abychom stáli na hranicích takřka se samopaly,“ řekl. Také přiznal, co rozhodlo o dalším uvolňování nastavených omezení, zmínil „čočku“ ve Sněmovně a přidal milenky na hotelu.
06.05.2020 05:20 |

podobné články

Petr Havlíček: Jsem rád, že jsem si to udělal sám

 
Ing. Petr Havlíček, odborník na zdravý životní styl prozradil, proč se rozhodl k odvážnému kroku a začal se intenzivněji zajímat o výrobu potravin a již druhým rokem spolupracuje na vývoji nutričně vyvážených výrobků. „Na trhu je spousta produktů, které se tváří jako „velmi zdravé“, jsme ovlivňováni reklamou a nabídkou supermarketů, ale přitom je těžké najít opravdu kvalitní potravinu. Dlouho jsem hledal výrobce, který by byl schopen a ochoten předložit lidem produkty, které odpovídají zdravému životnímu stylu a obsahují jen to, co je pro ně přirozené“, říká P. Havlíček.
04.06.2012 09:40 |

podobné články