Článek

Babiš zprostil Hamáčka mlčenlivosti kvůli výpovědi na policii o cestě do Moskvy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhověl žádosti policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu a zprostil ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) mlčenlivosti kvůli jeho plánované, leč neuskutečněné cestě do Moskvy.
10.08.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Jan Hamáček (3321 článků)
Podobné články

Ministr Stropnický zbavil mlčenlivosti důstojníky v kauze Nagyová

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) zprostil mlčenlivosti tři důstojníky obžalované v kauze Jany Nagyové (nyní Nečasové) a zneužití Vojenského zpravodajství (VZ). ČTK o tom dnes informovala Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení ministerstva. Soud kvůli žádosti o rozšíření zbavení mlčenlivosti loni v listopadu odročil hlavní líčení. Projednání by tak mělo bez komplikací pokračovat v dalším termínu za týden výpovědí bývalé šéfky kabinetu premiéra Nečasové.
06.01.2015 14:47 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1826 článků) , Jana Nagyová (1601 článků) , Jana Nagyová (1594 článků)

Hamáček i Švejdar přišli kvůli cestě do Moskvy o mlčenlivost. A vztahy s Ruskem „na bodě mrazu“

 
Vyšetřování plánované a následně zrušené cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy pokračuje. Premiér Andrej Babiš (ANO) zbavil Hamáčka kvůli vyšetřování mlčenlivosti. Upozornil na to web iRozhlas.cz. To samé udělal i ministr vnitra u policejního prezidenta Jana Švejdara, řekla Blesk Zprávám mluvčí Policejního prezidia. I on už měl přitom podle důvěryhodného zdroje redakce vypovídat. Vztahy s Ruskou federací jsou stále na bodu mrazu, jak zmínilo tuzemské ministerstvo zahraničí, byť se zdá, že diplomatická válka utichla.
10.08.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Jan Hamáček (3321 článků)

Hamáček zprostil kvůli vrbětické kauze mlčenlivosti šéfa rozvědky a policie

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v souvislosti s vrbětickou kauzou zprostil mlčenlivosti šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Marka Šimandla a policejního prezidenta Jana Švejdara. Novinářům to řekl ve čtvrtek ve Sněmovně.
03.06.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3321 článků)

Hamáček zprostil mlčenlivosti šéfa rozvědky i policie ve vrbětické kauze

 
Vicepremiér Jan Hamáček v souvislosti s vrbětickou kauzou zprostil mlčenlivosti šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Marka Šimandla a policejního prezidenta Jana Švejdara. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně.
03.06.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3321 článků)

Nemusím všechno vědět. O Hamáčkově cestě do Moskvy se Babiš dozvěděl z Twitteru

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se o plánované cestě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy dozvěděl z Twitteru. Podle něj byl šéf sociálních demokratů pověřen „koordinací složek”, o které nebyl premiér do detailu informován. Tím hlavním pro něj je, že se cesta do Moskvy neuskutečnila. Co míní koordinací složek, neuvedl.
06.05.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , Jan Hamáček (3321 článků)

Pelikán nezbavil Zemana mlčenlivosti pro slyšení před komisí. Plíšek to zkritizoval

 
Ministr spravedlnosti Roert Pelikán (ANO) nezprostil nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana mlčenlivosti pro slyšení před sněmovní komisí k únikům údajů z vyšetřovacích spisů. Předseda komise Martin Plíšek (TOP 09) mluví o naschválu a o obstrukci. Pelikán poukazuje na to, že žádosti o zbavení mlčenlivosti nebyly zdůvodněny tak, jak požaduje zákon o státním zastupitelství.
17.08.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Zeman (362 článků)

Pelikán nezprostil Zemana mlčenlivosti pro slyšení před komisí

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nezprostil nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana mlčenlivosti pro slyšení před sněmovní komisí k únikům údajů z vyšetřovacích spisů. Předseda komise Martin Plíšek (TOP 09) mluví o naschválu a o obstrukci. Pelikán poukazuje na to, že žádosti o zbavení mlčenlivosti nebyly zdůvodněny tak, jak požaduje zákon o státním zastupitelství.
17.08.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (437 článků) , Martin Zeman (362 článků)

Exdetektiv Komárek měl promluvit k Čapímu hnízdu. Ministr ho mlčenlivosti nezbavil

 
Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním sněmovního imunitního výboru. Metnar to řekl webu Deník.cz. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že nehodlá hrát roli jazýčku na vahách v kauze Čapí hnízdo, o níž nemá informace. Žádost členů imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti je navíc podle Metnara nekonkrétní.
15.01.2018 19:15 |

podobné články

Honzíkova cesta. Fridrichová si zle podala Hamáčka

 
V kauze plánované a neuskutečněné cesty Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy jsou problematická místa jak v práci novinářů serveru Seznam Zprávy, tak ve vysvětleních samotného Hamáčka. Takto to vidí Nora Fridrichová a její kolegové z pořadu 168 hodin v České televizi. Na kameru tentokrát promluvil bývalý náměstek ředitele pro analytiku Úřadu pro zahraniční styky a informace, jedné z českých tajných služeb, který nad větami Jana Hamáčka kroutil hlavou. Český vicepremiér teď, podle jeho názoru, možná pomáhá Ruské federaci.
10.05.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3321 článků) , Nora Fridrichová (408 článků)

Vondra zbavil mlčenlivosti bývalého šéfa rozvědky, vývoj v aféře Barták?

 
Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) zprostil mlčenlivosti bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka. Učinil tak na žádost protikorupční policie, která vyšetřuje údajně zmanipulovanou armádní zakázku na nákup terénních automobilů Tatra.
10.01.2011 01:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1319 článků) , Miroslav Barták (56 článků)

Ministr obrany zbavil bývalého šéfa rozvědky mlčenlivosti

 
Detektivové z protikorupční policie mají možnost vnést více světla do kauzy související s tendrem na nákup terénních vozů Tatra pro českou armádu. Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) totiž podle zjištění Práva zprostil mlčenlivosti bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka.
10.01.2011 03:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1319 článků)

Vojenský špion zbaven mlčenlivosti, Barták rezignoval

 
Exministr obrany Martin Barták rezignoval na funkci náměstka ministra financí krátce poté, co ministr obrany Alexandr Vondra zprostil mlčenlivosti šéfa operativy vojenské tajné služby Pavla H., od něhož si protikorupční policie slibuje získat informace při vyšetřování Bartákovy údajné korupční kauzy.
29.03.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1319 článků) , Martin Barták (339 článků)

Hamáčkova zrušená cesta do Moskvy: Protimafiánský útvar vyslechl první lidi

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) začala s výslechy ohledně zrušené cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. K výpovědím by měli dorazit mimo jiné účastníci schůzky na ministerstvu vnitra ze dne 15. dubna, kde se měla cesta Hamáčka do Moskvy řešit. Vicepremiér podal trestní oznámení na web Seznam Zprávy a dva novináře, kteří přinesli článek, že chtěl v Moskvě ututlat výbuchy z roku 2014 ve Vrběticích, do kterých měli být zapleteni dva ruští špioni, výměnou za milion dávek vakcíny Sputnik.
02.06.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3321 článků)

Pelikán nakonec zbavil žalobce Zemana mlčenlivosti kvůli výslechu

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se nakonec rozhodl zbavit mlčenlivosti nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Učinil tak poté, co mu dnes sněmovní komise pro vyšetřování úniku informací z vyšetřovacích spisů objasnila důvody, proč chce žalobce vyslechnout. Pelikán to po výpovědi před komisí řekl novinářům. Informaci přinesla ČTK.
22.08.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (437 článků)

Hamáček do Moskvy nepoletí, cestu pro Sputnik mu „zatrhl“ Babiš. Pekarová mu vmetla ruské tanky

 
Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes ve Sněmovně neprosadily sněmovní debatu o pondělní cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Hamáček měl v Rusku jednat o vakcíně Sputnik V, nakonec ale nepoletí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to Blesku potvrdil bez dalších podrobností. Cestu Hamáčkovi sám zatrhl, píše s odkazem na své zdroje server iDNES.cz. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) přitom popřál Hamáčkovi šťastnou cestu, ale vyslovil domněnku, že Rusům stačilo zavolat a objednat letadlo. Opoziční představitelé upozorňují na to, že Hamáček chtěl do Ruska v době napětí s Ukrajinou, kdy Rusové nachystali již i tanky s „invazními pruhy“ jako před zásahem v Československu.
16.04.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3321 článků)

dTest: Proti výpovědi z nájmu bytu se můžete bránit žalobou u soudu

 
Doba, kdy pronajímatel potřeboval souhlas soudu k výpovědi nájemce z bytu, je již minulostí. Přesto i dnes soudy toto téma řeší. Nájemce se totiž může proti výpovědi bránit u soudu žalobou o přezkum její oprávněnosti. Jak by měla taková žaloba vypadat a v jaké lhůtě ji musíte podat, pokud s výpovědí z nájmu nesouhlasíte?
23.08.2017 15:45 |

podobné články

dTest: Nesouhlasíte s výpovědí z nájmu bytu? Braňte se

 
Podle občanského zákoníku musí pronajímatel bytu ve výpovědi z nájmu poučit nájemce, že má právo podat proti výpovědi námitky. Jinak je výpověď neplatná. Nejvyšší soud však nedávno rozhodl, že výpověď ze strany pronajímatele je platná, i když v ní poučení o námitkách chybí. Pronajímateli tak odpadla jedna z povinností. Které ale i nadále platí? A jak se může nájemce proti výpovědi bránit?
09.12.2019 17:20 |

podobné články

Krejčík prozradil policii, co špióni věděli o nákupu tatrovek pro armádu

 
Co se dělo před čtyřmi lety v zákulisí při vyjednávání o miliardové zakázce na terénní vozy Tatra pro českou armádu? Právě na to minulý pátek odpovídal v Ostravě detektivům protikorupční policie bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík. Kvůli výpovědi na policii ho nedávno ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) zbavil mlčenlivosti a někdejší šéf vojenské tajné služby tak mohl promluvit mimo jiné o nestandardních provizích, které celý obchod provázely.
26.01.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1319 článků)

Policie se domáhala ve sněmovně dokumentů o Hamáčkově cestě do Moskvy. Žádné nejsou, divili se zákonodárci

 
Sněmovna podpořila ministra vnitra Jana Hamáčka a odmítla policisty. Ti chtěli dokumenty o jeho cestě do Moskvy. „Zvukový záznam neexistuje a můžete si to prověřit sami,“ vzkázali zákonodárci.
28.06.2021 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3321 článků)