Článek

Babiš vyzval Čechy, aby o Velikonocích zůstali doma. Opozice mu vmetla rozpor s činy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Neměli by podle něj navštěvovat příbuzné, být v uzavřených prostorech s mnoha lidmi či chodit na koledu. Předseda vlády to řekl v dnešním projevu odvysílaném třemi hlavními televizemi a Radiožurnálem. Doufá, že nikoho nenapadne o svátcích navštěvovat starší lidi, senioři jsou totiž nejohroženější skupinou obyvatel, uvedl. Velikonoce se podle premiéra mohou stát svátkem naděje v zápase s koronavirem, pokud lidé udrží disciplínu. Projev premiéra ocenili i představitelé opozice, laskavá slova podle nich ale mnohdy nekorespondují s tím, co premiér dělá.
09.04.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)
Podobné články

Babišův projev v televizi - Opozice: Slova hezká, chceme činy

 
K národu opět promluvil premiér Andrej Babiš (65, ANO). Na třech televizních stanicích a v Českém rozhlasu ve čtvrtek večer vyzval lidi k tomu, aby i o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Opozici ale moc neoslnil, ocenila ho sice za krásná slova, podle mnohých ale skutek tak nějak utek... Aha! přináší projev v plném znění.
11.04.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Zůstaňte doma, vyzval Čechy Blatný

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) vyzval ve čtvrtek Čechy, aby dodržovali opatření, protože epidemiologická situace v České republice je špatná. Nemocnice jsou na hraně kapacit a mezi obyvateli se šíří nakažlivější britská mutace. Na mimořádné čtvrteční tiskové konferenci také apeloval na lidi, aby zůstali doma a vydrželi.
04.02.2021 12:50 |

podobné články

„Nemáme zdaleka vyhráno.“ Babiš o šlehání holek, panácích a jiných Velikonocích

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) apeloval na Čechy, aby si velikonoční tradice tentokrát odpustili. V projevu, který odvysílala ve čtvrtek Česká televize, zmínil, že letošní Velikonoce budou úplně jiné. Tradice si lidé letos mají odpustit, protože v boji s koronavirem stále nemáme vyhráno. Zdůraznil nutnost testování, varoval před navštěvováním seniorů a vzkázal Čechům, aby zůstali doma.
09.04.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Hamáček: Lidi, neblázněte, vydržte o Velikonocích doma. Co byste měli dodržet?

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už několikrát naznačil, že se obává příchodu velikonočních svátků. Ve čtvrtek na svém twitteru opět apeloval na Čechy, aby zůstali doma a koledu vynechali, i když jjsou čísla vývoje epidemie příznivá. Ministerstvo vydalo doporučení, kterým by se měli lidé řídit i o svátcích. Nošení roušek je samozřejmostí, lidé by měli vynechat návštěvy příbuzných.
09.04.2020 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3166 článků)

Co dělat po Velikonocích s tolika vejci? 5 rychlých a levných receptů

 
Co udělat po Velikonocích s tolika vykoledovanými kraslicemi, když nechcete celý týden jíst klasickou pomazánku? Připravili jsme pro vás pět receptů, které jsou rychlé a především levné. Co udělat po Velikonocích
21.04.2014 13:40 |

podobné články

Premiér zpochybnil výroky soudů o platech soudců. Prý je v nich rozpor

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je přesvědčen, že existuje rozpor mezi nedávným výrokem Nejvyššího soudu (NS) o platech soudců a dřívějším nálezem Ústavního soudu (ÚS). Vláda zatím vidí jedinou cestu, jak se na ÚS v této věci obrátit. Skrze ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (ANO) chce proto požádat předsedu Okresního soudu Brno-venkov Petra Jirsu, aby tak učinil. Sobotka to dnes řekl novinářům v Kramářově vile.
05.02.2015 14:06 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Zemanovo „smutné“ poselství: Chválil vládu, obul se do opozice a vyzval Čechy, aby se nechali očkovat

 
Prezident Miloš Zeman přednesl své tradiční vánoční poselství ze zámku v Lánech. Zeman promluvil o Vánocích v úřadu poosmé, jeho předchůdci pronášeli projev na Nový rok. Prezident pochválil vládu za boj s pandemií koronaviru, připustil ale, že i ona udělala po první vlně chyby. Naopak ostře se obul do opozice a vyzval obyvatele Česka, aby se nechali očkovat.
26.12.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25743 článků)

Bikiny, pivo a polehávání u vody: Slunečný víkend vylákal Čechy z karantény i bez roušek

 
Česko zvládá situaci s koronavirem poměrně dobře. Tuto informaci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) si zřejmě někteří vyložili tak, že je možné polevit v ochraně sebe i svého okolí. Nejprve o Velikonocích, ale i tento víkend se lidé za hezkého počasí vypravili ven, někteří dokonce bez roušky. Část Čechů vyrazila rovnou k vodě. A to i přes prosby ministra zdravotnictví, aby jednoduše zůstali doma.
19.04.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1474 článků)

Běhounek za Blatného? Zemanovo přání, přiznal Babiš. Rozvolnění čeká po Velikonocích

 
Premiér Andej Babiš (ANO) očekává, že k rozvolnění současných přísných opatření, mezi která patří zákaz přesunu mezi okresy, dojde po Velikonocích. Řekl to v sobotním rozhovoru deníku Právo, jehož přepis přinesly Novinky.cz. Prioritou pro vládu podle jeho slov zůstává snížení počtu nakažených a hospitalizovaných občanů a následný návrat dětí do škol. Babiš se také vyjádřil ke spekulacím o možném konci ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) ve funkci a svém podílu na výměně pozice hlavní hygieničky.
06.03.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (451 článků)

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Druhé Velikonoce bez pomlázky? Babiš má pro Čechy nový vzkaz, loni šupal Moniku u vily

 
Schoval se za roh pergoly u vily v Průhonicích, následně vyběhl s dvoumetrovou pomlázkou na svou manželku Moniku. Andrej Babiš (ANO) loni na Velikonoce žádal Čechy, ať nosí roušky, dodržují rozestupy a zůstanou doma. Po roce se blíží Velikonoce opět. A Babiš chystá novou žádost. Nejen zůstat doma, ale opravdu jen s nejbližšími. A pokusit se to ještě vydržet, jak vzkázal premiér Blesk Zprávám. Vzpomenete si, kolikrát už vás takhle Babiš o něco žádal?
19.03.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Otevření škol? Zřejmě až po Velikonocích, předpokládá Babiš

 
Až po Velikonocích přijde v úvahu otevírání škol. Naznačil to premiér Andrej Babiš (ANO) s odkazem na zdravotnické odborníky.
10.03.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Rozvolňování po Velikonocích? Babiš to naznačil, Hamáček varuje. Havlíček: Přesně to nevíme

 
Výměna ministrů není ani přes tlak prezidenta Zemana aktuální, české zdravotnictví krizovou situaci zvládá, rozvolnění by mohlo přijít po Velikonocích - to jsou vzkazy, které dnes vyslal premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval na dotazy, zda měla tvrdší opatření přijít dřív. Ale také právě na tlak na odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) či na to, kdy budou opatření mírnější.
10.03.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Rozvolnění po Velikonocích? Babiš s termínem mlží, imunulog Hořejší načrtl cestu k „normálu“

 
Vyjet si mimo okres? Ne. Nebo na kole do vedlejší obce? Také ne! Přísná opatření platí (zatím) do 21. března. A co bude dál? Tuhle otázku si kladou všichni Češi. Premiér Andrej Babiš (66, ANO) ve středu naznačil, že k možnému rozvolňování by mohlo dojít až po Velikonocích. Opravdu?
11.03.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Hranice 100 tisíc očkovaných denně padla. Babiš ji sliboval už po Velikonocích

 
Ve středu a ve čtvrtek byla v Česku překonána hranice 100 tisíc očkovaných proti koronaviru. Na Twitteru o tom v pátek informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Už v březnu premiér uváděl, že 100 tisíc lidí denně se bude očkovat už po Velikonocích, které byly na začátku dubna.
28.05.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

ČSSD zkusí po Velikonocích shodit vládu, řekl Sobotka u Klause

 
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v pátek na Pražském hradě informoval prezidenta Václava Klause, že v týdnu po Velikonocích jeho strana ve sněmovně vyvolá hlasování o nedůvěře vládě. Vládní koalice je nyní rozhádaná a nejedotná, šance opozice na úspěch tak rostou.
15.04.2011 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10491 článků) , Bohuslav Sobotka (9570 článků)

Babiš vyzval Čechy: Obejměte manželku a zapomeňte na omezení. Lidé se přou o slzy v očích

 
Tentokrát ne televizní, ale facebookový projev přednesl premiér Andrej Babiš (ANO). U příležitosti 102. výročí vzniku Československa občany vyzval, aby „udělali něco pro naši zemi“. Předseda vlády s respirátorem ozdobeným českou vlajkou apeloval, aby lidé dodržovali vládní nařízení, ale také doporučil, aby na ně zapomněli a trávili sváteční volný den v rodinném kruhu.
28.10.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

Hezká slova, teď ještě činy, ohodnotila opozice Babišův projev

 
Opozice druhý projev premiéra Andreje Babiše (ANO) k veřejnosti v době koronavirové epidemie hodnotí jako smířlivý a citlivý, nicméně v rozporu s činy předsedy vlády. Kabinetu se podle opozice nepodařilo zcela ochránit seniory či dostatečně pokrýt rizika pro podnikající.
09.04.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)

„Trendově to nevypadá dobře.“ Babiš vyzval k nošení roušek a chce méně strašení koronavirem

 
Během jarní vlny pandemie koronaviru se premiér Andrej Babiš (ANO) dvakrát obrátil na Čechy v televizním projevu – kromě bezpočtu tiskových konferencí a dalších vystoupení. A podobně se ozval i nyní, když v Česku rekordně rostou počty nakažených a řada států našince posílá do karantény nebo jim zavírá hranice. Pro Blesk Zprávy Babiš avizoval, že v projevu bude apelovat na Čechy, aby dodržovali nařízení hygieniků, média pak požádá o střízlivější přístup k informování o pandemii. Zdůraznil totiž, že ve smrtnosti na covid-19 si v tuzemsku vedeme dál výborně.
13.09.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků)